Editörler : E.Kayı Han

donurh
Daire Başkanı
03 Temmuz 2022 18:30

Hah şimdi anladım: hagbnin amacı, mahkemelerin suçları "sümenaltı" etmesini sağlamak. Sen bildiğin engellisin, kusura bakma çok üstüne gitmişim.

betelgeuse13, 2 yıl önce
Ya kardeş kamu personeli misin? Mesajına katılıyorum bak ne güzel demişsin hagb ve güvenlik soruşturması muallak bir konu diye. Ben de hagb'ın beraat gibi algılanmasından rahatsız oluyorum. Adam suç işlemiş ama hagb almış eyvallah lakin hagb seni ilgili kurumun değerlendirme komisyonu gözünde masum yapmaz çünkü hüküm var ama sümenaltı edilmiş. Anlatabildim mi?

betelgeuse13
Yasaklı
03 Temmuz 2022 18:32

Ya senin mantığınla gidersek o halde nisan ayındaki güvenlik soruşturması kanununda, hagb'ı geçtim bitmiş soruşturmaya bile bakılır ve gerekirse kovuşturma evresine geçmemiş olay sebebiyle bile RED verilebilir manasındaki ifadeler olmazdı :)
donurh, 2 yıl önce

Hah şimdi anladım: hagbnin amacı, mahkemelerin suçları "sümenaltı" etmesini sağlamak. Sen bildiğin engellisin, kusura bakma çok üstüne gitmişim.

donurh
Daire Başkanı
03 Temmuz 2022 18:34

Biraz onurun varsa, bu dediğini kanunda göster. "red verilir" ifadesini güv sor. kanununda olduğunu söylüyorsun. hadi göster!

betelgeuse13, 2 yıl önce
Ya senin mantığınla gidersek o halde nisan ayındaki güvenlik soruşturması kanununda, hagb'ı geçtim bitmiş soruşturmaya bile bakılır ve gerekirse kovuşturma evresine geçmemiş olay sebebiyle bile RED verilebilir manasındaki ifadeler olmazdı :)

betelgeuse13
Yasaklı
03 Temmuz 2022 18:35

Üslubun hiç hoş değil. Ben bir kadın da olabilirdim. Ya da mevzuat konusunda bilgisiz birisi de olup düşüncemi yanlış zeminde değerlendirebilirdim lakin insanlara direkt hakaret etmeniz doğru değil. Bu benim düşüncem. Saygılar. Konunun muhatabı arkadaşlara da geçmiş olsun, ilgili komisyonun yanınizda olması dileğiyle.
donurh, 2 yıl önce

betelgeuse13
Yasaklı
03 Temmuz 2022 18:36

Manasındaki ifadeler kısmını okumadınız herhalde? Hemen bir hakaret daha gelmiş:) Onurumuz var çok şükür.
donurh, 2 yıl önce

Biraz onurun varsa, bu dediğini kanunda göster. "red verilir" ifadesini güv sor. kanununda olduğunu söylüyorsun. hadi göster!

donurh
Daire Başkanı
03 Temmuz 2022 18:39

Kardeşim kime ne senin neden rahatsız olduğundan? Ben de kendine yer bulabilmek için yalakalığı karakter edinmiş yandaşların, nitelikszi olmalarına rağmen memur olmalarından rahatsız oluyorum ama " kanuna göre yalakalar memur olamaz" demiyorum. Sen "hagb=hüküm" diyorsun, ama değil. Ben hagbden red gelmez demedim ki, bu konuda hukuki çelişki var dedim. Sense hagb hükümdür ve hagb yiyen memur olamaz diyorsn. Oysa ben dedim ki hagbden dolayı işe alınmayan da var, mahkemeden red yiyen de var, geri dönen de var. Çoğunluğu da geri dönüyor. Yani yukarıda tek paragrafta açıkladığım şeyi senin için 10 mesajla bir daha açıklamak zorudnayım, çünkü göre göre provoke ediyorsun. Bu kadar basit.

betelgeuse13, 2 yıl önce
Ya kardeş kamu personeli misin? Mesajına katılıyorum bak ne güzel demişsin hagb ve güvenlik soruşturması muallak bir konu diye. Ben de hagb'ın beraat gibi algılanmasından rahatsız oluyorum. Adam suç işlemiş ama hagb almış eyvallah lakin hagb seni ilgili kurumun değerlendirme komisyonu gözünde masum yapmaz çünkü hüküm var ama sümenaltı edilmiş. Anlatabildim mi?

betelgeuse13
Yasaklı
03 Temmuz 2022 18:40

Bitti mi?
donurh, 2 yıl önce

Kardeşim kime ne senin neden rahatsız olduğundan? Ben de kendine yer bulabilmek için yalakalığı karakter edinmiş yandaşların, nitelikszi olmalarına rağmen memur olmalarından rahatsız oluyorum ama " kanuna göre yalakalar memur olamaz" demiyorum. Sen "hagb=hüküm" diyorsun, ama değil. Ben hagbden red gelmez demedim ki, bu konuda hukuki çelişki var dedim. Sense hagb hükümdür ve hagb yiyen memur olamaz diyorsn. Oysa ben dedim ki hagbden dolayı işe alınmayan da var, mahkemeden red yiyen de var, geri dönen de var. Çoğunluğu da geri dönüyor. Yani yukarıda tek paragrafta açıkladığım şeyi senin için 10 mesajla bir daha açıklamak zorudnayım, çünkü göre göre provoke ediyorsun. Bu kadar basit.

04 Temmuz 2022 12:31

bitsin mümkünse
betelgeuse13, 2 yıl önce
Bitti mi?

barans1
Şef
04 Temmuz 2022 13:41

olamazsın kardeşim suçun yüz kızartıcı suç yarın bir gün üniformanın sana sağladığı avantaj ile daha büyük bir suç işlemeyeceğini kim garanti edecek bize

birümit03
Aday Memur
24 Kasım 2022 00:24

merhaba nasıl sonuçlandı acaba ?

callow54, 2 yıl önce

Aynı durum bendede var 2017de 1 yıl 8 ay ceza aldım hagba çevrildi. Dosyada suç silahla tehtit olarak geçiyor .. sanırsam yüz kızartıcı suçların arasında değil. Şuan sağlık bakanlığı atamasında güvenlik sorusturmasindayim. Sizce engel olurmu .

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi