Editörler : supporters.
«101112131415161718192021»

197200
Memur
12 Ocak 2019 12:35

Daha önce sınava giren arkadaşlar bilgi sahibidir.

ÖSYM önceden de sonuçları açıkladığı oldumu

He1986
Aday Memur
12 Ocak 2019 13:24

Bu sene KPSS ve ALES'e girdim ikisini de erken açıkladı
197200, 5 yıl önce

Daha önce sınava giren arkadaşlar bilgi sahibidir.

ÖSYM önceden de sonuçları açıkladığı oldumu

tugceaydogan
Aday Memur
12 Ocak 2019 14:46

aynen kpss'yi de erken açıkladı bu sene

Lawyer3535
Aday Memur
12 Ocak 2019 14:49

Arkadaşlar daha önceki yıllarda giren arkadaşlara sormak lazım bunu peki daha önceki yıllarda yapılan sınavlardan tarihinden önce açıklanan var mı sonuç daOcak 22 ÖSYM tarafından duyurulan açıklanma tarihi.Bu nedenle 22 sinde açıklanacağı düşüncesindeyim

Sadher
Şef
12 Ocak 2019 15:08

Bende katılıyorum 22 Ocak 00.00-01.00 da açıklanacağıni düşünüyorum. Bildiğimiz ÖSYM klasiği
Lawyer3535, 5 yıl önce

Arkadaşlar daha önceki yıllarda giren arkadaşlara sormak lazım bunu peki daha önceki yıllarda yapılan sınavlardan tarihinden önce açıklanan var mı sonuç daOcak 22 ÖSYM tarafından duyurulan açıklanma tarihi.Bu nedenle 22 sinde açıklanacağı düşüncesindeyim

Lawyerr16.
Aday Memur
12 Ocak 2019 16:28

keşke daha önce açıklansa.. cidden düşünmekten kafamdan atamıyorum
Sadher, 5 yıl önce
Bende katılıyorum 22 Ocak 00.00-01.00 da açıklanacağıni düşünüyorum. Bildiğimiz ÖSYM klasiği

dammit
Şef
12 Ocak 2019 17:44

18 ocak cuma açıklanacağını düşünüyorum.

Abdülhamit34
Kapalı
13 Ocak 2019 12:56

Sonuçlar bu hafta açıklanabilir arkadaşlar. Zaten bu yılki sınavlarda geç tarih verip erken açıklama gelenek gibi olmuş

Galibasavcı
Memur
13 Ocak 2019 15:11

Arkadaşlar ben bir konu hakkında size bir şey sormak istiyorum kafama takıldı. Ben sınava 3 saatlik uyku ile girdim son gün bile bayağı çalıştım. Yalnız sınav esnasında şöyle bir durum oldu. Şimdi adli yargı kısmı ve ortak alanı yaptıktan sonra idari yargı kitapçığı dağıtıldı normalde onun süresi başlamadan açmamamız lazım ama işte o uykusuzluğun verdiği sersemlikle o kitapçığa başlama vakti gelmeden 1-2 dakika önce tamamen kasıtsız açtım kitapçığı. Gözetmen gelip uyardı zaten ben de özür diledim ve bir anlık dalgınlıkla açtığımı söyledim ve sonrasında hemen kapattım kitapçığı. Şimdi ya sınavım geçersiz sayılırsa diye tedirgin oldum. Kitapçıktaki talimatta sınavın ancak gözetmenin uyarısı sonrası uyarıya uymamaya devam edilmesi halinde geçersiz sayılacağı yazıyor ancak sınavda kamera var işte o geriyor ama sonuçta kasıt yok ufak bir dalgınlık var sadece uyarı sonrasında dalgınlığın farkına varıp hemen kitapçığı kapatıp özür de diledim. Sorun çıkar mı sizce ?

raikkonen7
Şef
13 Ocak 2019 15:46

Süre uzadıkça insan olmadık şeyleri bile kuruntu yapıp kendine işkence ediyor maalesef. Katılımın kıyas bile yapılamayacak kadar yüksek olduğu üniversite sınavları 1 hafta 10 gün içinde açıklanırken bu sınav nedeniyle insanları 20 günün üzerinde bekletip psikolojilerimizi test etmek kabul edilir gibi değil.

Sizin meselenizde, hadise bahsettiğinizle sınırlı şekilde kalmışsa ve sonrasında da herhangi bir tutanak tutma aşamasına geçilmediyse hiçbir şey olmayacaktır. Zaten kameralar tutanaklık herhangi bir olay olduğunda ancak incelemeye alınıyor diye biliyorum. Bahsettiğiniz olayda böyle bir durum yaşanmadığı için mesele olmayacaktır.

Düşünmemeye çalışın.

Galibasavcı, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben bir konu hakkında size bir şey sormak istiyorum kafama takıldı. Ben sınava 3 saatlik uyku ile girdim son gün bile bayağı çalıştım. Yalnız sınav esnasında şöyle bir durum oldu. Şimdi adli yargı kısmı ve ortak alanı yaptıktan sonra idari yargı kitapçığı dağıtıldı normalde onun süresi başlamadan açmamamız lazım ama işte o uykusuzluğun verdiği sersemlikle o kitapçığa başlama vakti gelmeden 1-2 dakika önce tamamen kasıtsız açtım kitapçığı. Gözetmen gelip uyardı zaten ben de özür diledim ve bir anlık dalgınlıkla açtığımı söyledim ve sonrasında hemen kapattım kitapçığı. Şimdi ya sınavım geçersiz sayılırsa diye tedirgin oldum. Kitapçıktaki talimatta sınavın ancak gözetmenin uyarısı sonrası uyarıya uymamaya devam edilmesi halinde geçersiz sayılacağı yazıyor ancak sınavda kamera var işte o geriyor ama sonuçta kasıt yok ufak bir dalgınlık var sadece uyarı sonrasında dalgınlığın farkına varıp hemen kitapçığı kapatıp özür de diledim. Sorun çıkar mı sizce ?

benimöyküm
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 16:00

Bence bir sorun olmaz. Sınavı iptal olup mülakatı geçenler sonradan dava açıp kazanmışlar. Yönergede dediğiniz gibiyse de iptal edilecek sebepte oluşmamış.

Galibasavcı, 5 yıl önce

Galibasavcı
Memur
13 Ocak 2019 16:20

Doğru diyorsunuz süre uzadıkça insan her şeyi kafasına takmaya başlıyor aslında dediğiniz gibi ufak bir mesele her insanın başına gelebilir o an dalgınlıkla. Zaten tutanak falan da tutulmadı. Benden sonra tutulduysa bilemem ama gözetmen olağan karşılamıştı uyarısını yaptı ben de uydum oldu bitti. Hepimiz çok emek verdik en ufak bir sorunda bile emeğimizin boşa gitmesini istemiyoruz sanırım en büyük tedirginliğimiz bu. Kuruntularımızın sebebi de bu. Bilgilendirdiğiniz için de teşekkür ederim.

raikkonen7, 5 yıl önce

Süre uzadıkça insan olmadık şeyleri bile kuruntu yapıp kendine işkence ediyor maalesef. Katılımın kıyas bile yapılamayacak kadar yüksek olduğu üniversite sınavları 1 hafta 10 gün içinde açıklanırken bu sınav nedeniyle insanları 20 günün üzerinde bekletip psikolojilerimizi test etmek kabul edilir gibi değil.

Sizin meselenizde, hadise bahsettiğinizle sınırlı şekilde kalmışsa ve sonrasında da herhangi bir tutanak tutma aşamasına geçilmediyse hiçbir şey olmayacaktır. Zaten kameralar tutanaklık herhangi bir olay olduğunda ancak incelemeye alınıyor diye biliyorum. Bahsettiğiniz olayda böyle bir durum yaşanmadığı için mesele olmayacaktır.

Düşünmemeye çalışın.

Lawyerr16.
Aday Memur
13 Ocak 2019 17:33

Insallah bir an once aciklanir
Abdülhamit34, 5 yıl önce

Sonuçlar bu hafta açıklanabilir arkadaşlar. Zaten bu yılki sınavlarda geç tarih verip erken açıklama gelenek gibi olmuş

Handemy
Aday Memur
13 Ocak 2019 17:53

Gerçekten erken açıklanma olasılığı var mı? Ümitleneyim mi?

raikkonen7
Şef
13 Ocak 2019 18:49

Her sınavda olduğu gibi elbet bunda da var. Mesela Geçen sene yapılan sınavlardan ALES ile KPSS erken açıklandı. Bunlar insanı ümitlendiriyor fakat geçmiş adli yargı sınavlarıyla ilgili kısa bir araştırma yaptığımda erken açıklananına rastlamadım.

Bakalım...

Handemy, 5 yıl önce
Gerçekten erken açıklanma olasılığı var mı? Ümitleneyim mi?

yıkılmadım ayaktayım
Genel Müdür
13 Ocak 2019 23:11

Arkadaslar hicbir zaman hakimlik sınavlarının yazilisinin sonucu onceden aciklanmadi belki bi ihtimal ama bence düşük bi ihtimal gbi geliyor bana olumlu aciklansin da suan eksi 1deyiz 0 olalim da malum mulakti gecersek 1 oluruz ancak:) hepimizin hakkinda hayirlisi olsun

197200
Memur
14 Ocak 2019 10:29

Günaydın arkadaşlar

yıkılmadım ayaktayım
Genel Müdür
14 Ocak 2019 13:18

Günaydın hayirli haftalar olsun inşallah ......

197200, 5 yıl önce

Günaydın arkadaşlar

selim555
Aday Memur
15 Ocak 2019 10:51

forumu komple okudum gereksiz bir tartışma dönüyor insanlar sinirleniyor:) arkadaşlar son yıllarda avukatlıktan hakimliğe geçişte en şanslı sınav aralık 2016da yapılandır. baraj nerdeyse 57ye kadar düşmüştür. Bunun sebebi de kontenjan fazlaydı. haziran 2017ye girdim 13 standart sapma geldi bana ve 0,0 bilmem kaçla baraj dışı kaldım 3 kişiyle ve bu sınav 29 aralık 2018de yapılan sınavdan zordu.29 aralıktaki sınav zordu özellikle ticaret ve ceza. 900 civarı insanın sınava girmediği söyleniyor ben inanmıyorum maksimum 300 olur sınava girmeyen bu da 3600 kişinin sınava girdiği manasına gelir. neredeyse her 2.5 kişiden biri mülakata kalır. ben haziran sınavından 12 fazla net yaptım. kalır mıyım bilmiyorum .baraj tahminin 63-64tür sapma ekli hali aksi gelirse beni bulun :)

hakyol1453
Memur
15 Ocak 2019 11:32

Yazının başında "şimdi barajı 70 söyleyecek" diye içimden geçiyordu ki, 63-64 sapmalı dedin :D bizler de öyle düşünüyoruz zaten
selim555, 5 yıl önce

forumu komple okudum gereksiz bir tartışma dönüyor insanlar sinirleniyor:) arkadaşlar son yıllarda avukatlıktan hakimliğe geçişte en şanslı sınav aralık 2016da yapılandır. baraj nerdeyse 57ye kadar düşmüştür. Bunun sebebi de kontenjan fazlaydı. haziran 2017ye girdim 13 standart sapma geldi bana ve 0,0 bilmem kaçla baraj dışı kaldım 3 kişiyle ve bu sınav 29 aralık 2018de yapılan sınavdan zordu.29 aralıktaki sınav zordu özellikle ticaret ve ceza. 900 civarı insanın sınava girmediği söyleniyor ben inanmıyorum maksimum 300 olur sınava girmeyen bu da 3600 kişinin sınava girdiği manasına gelir. neredeyse her 2.5 kişiden biri mülakata kalır. ben haziran sınavından 12 fazla net yaptım. kalır mıyım bilmiyorum .baraj tahminin 63-64tür sapma ekli hali aksi gelirse beni bulun :)

Toplam 547 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi