Editörler : swat3410

cevher98
Daire Başkanı
30 Aralık 2020 17:45

yazdım eksi 3 ay almış demekki amir kısmı takip ediyor işlerine gelmedi.

cevher98, 3 yıl önce

8/24 sistemi kendiliğindenmi geldi. Rüyamı gördülerde getirdiler. Açılan davalara bunu gösteriyorlar.Yönetmelikle çalışma şartları düzenlemez. Kanunla düzenlenir. Birde hak arayacaksın önüne gelsin hazır yiyeyim diye bir şey yok. Yazacaksın dilekçeni altına imzanı atacaksın. Burada ıkınmanın mir anlamı yok. Burada yazıdığınız yazının 1000/1 ini yazıp talep etseniz haklarınızı bakın neler değişiyor. 1000 tane kelime yazanlar 1 kelimede hakkınız için yazın gönderin. Adam yazıyor 8/24 yönetmelik çıktı yapmıyorlar. Kardeşim öyle bir dilekçe yazacaksınki yukarısı titreyecek. Yazacaksın Bakanın emrini kim yapmıyor? Yapmayan hakkında amirin emrini yapmamkla ilgili işlem yapıldımı? Yapılmadıysa şikayetçiyim. Amir bakan burada emrini yapmamak suç. Kaldıki bu emiri yapmamkta kişiler zarar görürseki görüyorsunuz. İhraç demektir. Yazın dilekçenizi bu şekil verin bakalım titreme sesini duyacakmısınız..

cevher98
Daire Başkanı
30 Aralık 2020 17:47

Amir kısmının işine gelsede gelmesede Emniyet babanın çiftliği değildir. Çiftlik istiyorsan istifa edersin gider kendine çiftlik kurarsın. A4 kağıdına bakar bas istifanı çık git...

Birpolisişte
Şube Müdürü
30 Aralık 2020 18:03

Dayı kendin yazıyon kendi yazına kendin cevap veriyon bakırköyden yazdığını tahmin ediyorum

cevher98, 3 yıl önce

cevher98
Daire Başkanı
30 Aralık 2020 23:23

yazdığım yazı hemen eksi 3 oy almıştı. Konuyu incelersen anlarsın.

Nizamettin1453
Genel Müdür
01 Ocak 2021 14:21

Cevher98 hani sen haklı olarak hep diyorsun ya "memur yönetmelikle, genelgeyle çalışamaz memur kânunla çalışır" e doğru çünkü okuma bilen herkes anayasada dmk da ilgili maddelerde ne yazdığını okuyor görüyor zira...

Ama gel gelelim böylemi oluyor tabiki hayır, niye çünkü danıştay 12 hâkimlerinin ne karar yazdığını söyleyimmi emniyetçilerin çalışmasında kanuna yönetmeliğe genelgeye bile lüzum yoktur zira kamu yararıyla 1995 yıllı isimsiz belge niteliğindeki emniyetçilerin çalışma saatleri esası belgesiyle mis gibi çalıştırılabilirmiş.

Şimdi söyleyin bakalım anayasada dmk da ne yazdığı sizlerin ne dediğimi geçerli danıştay 12 de oturan 5 kişinin ne karar yazdığımı?

cevher98
Daire Başkanı
01 Ocak 2021 16:19

Anayasa mahkemesine gigildimi bu karara karşı sadece 450 TL daha masrafı vardı. Eğer paraya kıyıp gidildiyse Anayasadan döner . Nedenmi Avrupa insan haklarımahkemesi ücretsiz. Anayasayı aştınmı önün açılıyor. Burada ne yapacaksın peki tazminat isteyeceksin ve bu tazminatı ictayla alacaksın sonrada ilgilik kişilere rucu talep edeceksin. Rucu mecburi ve arkasına düşeceksin. Bu keyfiyeti yapanın peşini bırakmayacaksın. Bak gör o zaman nasıl köşe bucak kaçıyorlar.

pajarzit
Yasaklı
01 Ocak 2021 16:57

Cevher98 hani sen haklı olarak hep diyorsun ya bunun bu cümleden çift hesap olduğunu,kendi yazılarına yine kendisinin yorum yaptığını ve psikolojik sorunlarının olduğunu anlayabilirsiniz.Allah şifa versin yazık acıdım lan :DDD

cevher98
Daire Başkanı
01 Ocak 2021 18:57

nizamettin1453 tazısı gözükmüyormu sende

cevher98
Daire Başkanı
01 Ocak 2021 19:00

yazısı yazacaktım.

Nizamettin1453
Genel Müdür
01 Ocak 2021 19:56

Gördüm sayın abim gördüm ben seni iyi anlıyorum sen boşver diğerlerini,

Davacı memur artık yılmış bırakmıştır bu işleri zira bu T.C. de mahkemeyle hâkimle uğraşılmaz o davada zaten 5~6 yıllık davaydı Kamu denetçiliği raporunu dayanarak açılmıştı yani devletin kdk sınında tavsiye kararıda vardı kanun gereği 40 saat yafa vardşyaya uyarlanışı 8/24 vardiyayla çalıştırılması dilekçesiyle açılmıştı.

Danıştay ne yaptı 5 yılda 5 daire gezdirdi 5 yıl sonra ret yazdı koydu. Sadece idâre değil Onlarda anlamış, bunlar memur gibi çalıştırılmaz köle gibi çalıştırılır demişler, yani kânunla çalışan diğer devlet memurlarından ayrı tutmuşlar. E yanlışta sayılmaz hani sende yıllarca görmedinmi kendisini devlet sanan polisleri biz çalışmazsak kim çalışacak biz öğretmenmiyiz biz 40 saat çalışırsak devleti kim koruycak diyenleri eminim sende duymuşsundur.

E böylelerine haftada 40 saat çalışmak zul geliyor.

Senden eğer daha iyi bir karar gelirse doğrusu çok şaşarım çünkü bu ülkede bu insanlarla çook zor çok hatta imkânsız

Nizamettin1453
Genel Müdür
01 Ocak 2021 20:05

Hatt sana daha iddialı bişey deyim meselâ olmazda farzet olduki Anayasaya madde eklediler Emniyetçiler haftada 40 saat çalıştırılır ancak çok mühim olaylar varsa 50~60 saat çalıştırılır.

Diye yazılsa emin olki gene kahir ekseriyetle gene haftada 60 saat çalışırlar çünkü yapı böyle biz bi Alman gibi Kanadalı gibi İsveçli gibi değiliz ne dense boyun büküyoruz malzeme böyle napcan

Nizamettin1453
Genel Müdür
02 Ocak 2021 15:01

Birde bu devlette idâri yargı çok lakayık bakın meselâ adli yargıda seri muhakeme var 3 ayda bazen ilk duruşmada kararı yazıp koyoyorlar uzlaştırma var arabuluculuk var.

Ama iş idâri yargıya danıştaya gelince kanun belli yönetmelik belli ama adamlar enbasit konularda 3 5 yılda zar zor bir karar yazıyor oda vicdanlı hâkimlerse!

Yani kaporta görünüşte lamborcini, içine binip direksiyona geçince bide bakıyorsun bu anadol külüstür motor

Gökkushagı
Yasaklı
02 Ocak 2021 15:03

Cevher bi s git a m k s lecek bi tarafında kalmadı ya yav şaaaaak seni mal

pajarzit
Yasaklı
02 Ocak 2021 15:28

buyur kardeş ben amir bişi mi vardı evet bastım sana nolmuş :D

cevher98, 3 yıl önce

cevher98
Daire Başkanı
03 Ocak 2021 14:47

ses geliyor bak salıncakta sallıyarak. siiiiiiiihalen yine fanftazi istiyorlar

iMAJJJ TURK
Yasaklı
05 Ocak 2021 11:23

cevher ben seni sevmiiiiiim

Nizamettin1453
Genel Müdür
05 Ocak 2021 12:28

E cevher yazacaksan sende yaz artık şu müjdeni 40 gün önce müjde vercem yazdın bugün müjdenin 40 ıda doldu söyleyeceksen söyle sende ama boku çıkıyor artık 40 günde ne olduğu söylenmezmi?

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
06 Ocak 2021 09:05

Haydi cevher söyle artık müjdeyi de gülelim sevinelim

mts18
Kapalı
07 Ocak 2022 09:50

Bu müjdeci dayı noldu ya :)

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler