Editörler : F16 Gökçen
«843844845846847848849850851852853854855

yas8
Şef
21 Mart 2020 10:50

Eskiden emeklilik yaşı 55 yıpranma payıyla km ler 48 yaşında emekli oluyordu

Şimdi emeklilik yaşı 65 yıpranma payı da yok. Kimse seni 50 den sonra km olarak çalıştırmaz.Bu iş diğer işlere benzemiyor. Sadece en iyi alternatifi bu olanlar bu işi yapar. Ben dışarda yarımaaşa çalışacağıma burda iki katına çalışmak daha iyi geliyor.

Bstan, 4 yıl önce

Dış ülkelerde havayolları hep küçülmeye giderken, virüsten dolayı insanlar artık uçak gibi toplu ulaşımları kullanmazken, burada da olumlu mail alıp aylarca hala eğitime/işe başlatılmayanlar varken, sizce havacılığın geleceği nasıl olur?

çok kararsızım. eskiden daha umutluydum ama şu an net düşünemiyorum.

pek parlak gelmiyor global kriz varken ve havacılık sektörü küçülmeye giderken yurtdışında bir çok yerde.

sizce denemeli miyim yoksa hiç bulaşmamalı mıyım bu sevdaya?

Bstan
Memur
21 Mart 2020 13:59

e emeklilik yaşı kaç o zaman KM'de?

veya çalıştırmaz diyorsun da direkt işten mi çıkaracaklar ozaman beli yaştan sonra?

yas8, 4 yıl önce

Eskiden emeklilik yaşı 55 yıpranma payıyla km ler 48 yaşında emekli oluyordu

Şimdi emeklilik yaşı 65 yıpranma payı da yok. Kimse seni 50 den sonra km olarak çalıştırmaz.Bu iş diğer işlere benzemiyor. Sadece en iyi alternatifi bu olanlar bu işi yapar. Ben dışarda yarımaaşa çalışacağıma burda iki katına çalışmak daha iyi geliyor.

Endormie
Aday Memur
03 Nisan 2020 20:03

Ben 19 Aralık?ta İngilizce sınavına gidip girmiştim. 24 Aralık?ta da mülakata çağırdılar. Ve oradaki adaylarla konuştuğumda 4, 5 ve 6. Parta gelenleri çağırdıklarını söylediler. O yüzden olumsuz olmuş olabilir sürecin. Ocak sonunda da mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak diye mail atmıştım. Olumlu ya da olumsuz süreç bittiğinde sizlere mail atıcaz demişlerdi.

Mirmirs, 4 yıl önce
Galiba olumsuz olcak ya 3. Part yeterli degil sanirim hala mail gelmedi

yas8
Şef
06 Nisan 2020 06:47

65. Orasını gelecekte görücez çünkü şu an çalışanlar 50 ye geldiğinde erken emekliliğe teşvik ediliyor ama onların emeklilik yaşı 55. Biz de nasıl olur bilemem, görücez

Bstan, 4 yıl önce

e emeklilik yaşı kaç o zaman KM'de?

veya çalıştırmaz diyorsun da direkt işten mi çıkaracaklar ozaman beli yaştan sonra?

Schatzgoker
Aday Memur
21 Nisan 2020 16:02

Kabin memeuru adayı arkadaşlar sizce bu Corona virus sebebiyle ertelenen alımlar tahmini nezaman açıklanmaya başlar yada maillerin gelmesi nekadar sürer

itsme
Aday Memur
28 Nisan 2020 14:48

Virüs nedeniyle birçok purserın işten çıkartıldığını duydum. Yeni alım için yer açıyor olabilirler, sonuçta dünya bir gün düzelecek ve thy sürekli büyüyen bir firma. Ama bazı süreç aksaklıkları oldu, bu yıl için alım nisan mayıs gibi olacaktı, ama yıl sonuna ertelenir diye düşünüyorum. Bu iyi yöndeki tahminim, görücez..
Schatzgoker, 4 yıl önce

Kabin memeuru adayı arkadaşlar sizce bu Corona virus sebebiyle ertelenen alımlar tahmini nezaman açıklanmaya başlar yada maillerin gelmesi nekadar sürer

AyAz1985
Yasaklı
01 Mayıs 2020 10:37

Yeni eleman almak için yer açıyorlar bu nasıl bi düşünce senin mantığın alıyor mu alım falan olmaz 1 sene hayal kurmayın
itsme, 4 yıl önce
Virüs nedeniyle birçok purserın işten çıkartıldığını duydum. Yeni alım için yer açıyor olabilirler, sonuçta dünya bir gün düzelecek ve thy sürekli büyüyen bir firma. Ama bazı süreç aksaklıkları oldu, bu yıl için alım nisan mayıs gibi olacaktı, ama yıl sonuna ertelenir diye düşünüyorum. Bu iyi yöndeki tahminim, görücez..

itsme
Aday Memur
02 Mayıs 2020 04:39

Mantığım gayette alıyor. Pembe bir dünyada yaşamıyoruz, insanlar özellikle de bu tür işlerdeki insanlar belli bir yaştan sonra emekliliğe teşvik ediliyor zaten ve havayolu firmalar her yıl alım yapan firmalar (büyük olanlardan bahsediyorum), sonuçta illa ki bir alım olacak. Olacaktı, şuan daha muhtemel. Korona geldi diye herkes elini eteğini her şeyden çekecek değil insanların kurdukları hayaller var asıl siz olumsuz düşüncelerinizle bu umutları köreltmeyin rica ediyorum.
AyAz1985, 4 yıl önce
Yeni eleman almak için yer açıyorlar bu nasıl bi düşünce senin mantığın alıyor mu alım falan olmaz 1 sene hayal kurmayın

elfaruq
Kapalı
04 Mayıs 2020 22:39

Kabin Memuru alimi resmi olarak sonlanmistir, aktif olarak herhangibir surecin icinde olan arkadaslar bosuna beklemesin.

1:07:35 itibariyle izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mcbSCmkHjpQ&feature=emb_title

Schatzgoker
Aday Memur
05 Mayıs 2020 09:36

Öncelikle teşekkürler paylaşım için ozaman bu sene beklemiyoruz peki sonrası için diyelim ki olumlu olan adaylara öncelik verilir mi alımlarda onunla alakalı net bişey söylemedi ama sizin tahminleriniz var mı ?

AyAz1985
Yasaklı
06 Mayıs 2020 21:30

Pembe rüyalardasın ....
itsme, 4 yıl önce
Mantığım gayette alıyor. Pembe bir dünyada yaşamıyoruz, insanlar özellikle de bu tür işlerdeki insanlar belli bir yaştan sonra emekliliğe teşvik ediliyor zaten ve havayolu firmalar her yıl alım yapan firmalar (büyük olanlardan bahsediyorum), sonuçta illa ki bir alım olacak. Olacaktı, şuan daha muhtemel. Korona geldi diye herkes elini eteğini her şeyden çekecek değil insanların kurdukları hayaller var asıl siz olumsuz düşüncelerinizle bu umutları köreltmeyin rica ediyorum.

Schatzgoker
Aday Memur
06 Temmuz 2020 00:30

Arkadaşlar olumlu veya olumsuz msj alan var m ı

EzraDemir
Aday Memur
28 Temmuz 2020 22:28

Sektörün içinden biri olarak 5 sene önce bende burda yorumları okuyup deneyimli arkadaşlarımızdan bilgi almaya çalısıyordum çok şükür isteğime ulaştım üzüldüğüm nokta bu işe gönüllü ve hevesli arkadşlarımızım üzülmesi Pandemi bizim herşeyimizi etkiledi bunu bilmek için bu meslekten olmaya gerek yok ben sizlere şunu söylüyorum belki bugun değil ama elbette işe alımlar tekrar başlayacak asla hevesinizi kırmayın olumsuz düşünmeyin bunu fırsata çevirip kendiniz geliştirmenin yollarına bakın inşallah hepiniz için hayırlı olur sizleri aramızda görmekten heycanınızı paylaşmaktan bizlerde sizin kadar mutlu oluyoruz sevgilerle

fearless13
Kapalı
30 Temmuz 2020 14:04

Sacmasapan millete umut tacirliği yapmayın.Arkadaşım kabin memuru hergün birileri emekli ediliyor.3500 kabin memuru fazlalığından bahsediliyor.ayda sadece 3 gün uçuş yapıyor.şimdi maaşlara yüzde 50 indirim gelecek deniyormuş.Sürekli tedirgin heran işten çıkarılacağını düşünüyor.Iata 2025 öncesinde eski rakamlara dönüş mümkün değil diyor.gençsiniz bir yol var önünüzde.Fırsat varken rotanızı başka yöne çevirin.american airlines 10000 km çıkaracak 30000 km içinde.emirates bir günde 600 pilot çıkardı ve birsürü kabin memuru.3 ekip üyesi intihar edince durdurulmuştu şimdi yine iş feshi göndermeye başlamışlar.Bunlar en iyi firmalar.2. Dalga bekleniyor.tekrar ülkeler kapıyı kapattığında mazallah havacılık kalmayabilir,çok küçülebilir.geç kalmış değilsiniz sağlık bölümü okuyun,yabancı dil öğrenin işe yarar bir bölüm okuyun.kabin memuru ingilizce bildiğin sürece olabilirsin 4-5 yıl sonra alımlar başlarsa.

31 Temmuz 2020 00:17

Mailler gelmeye başlamış, olumsuz maili aldım. Olumlu maili giden var mıdır?

kh1990
Kapalı
01 Ağustos 2020 20:39

Şöyle bir mail aldım

Ancak sektör ne zaman düzelir emin değilim

Sayın Adayımız,

Geçtiğimiz Mart ayından bu yana dünyayı etkisi altına alan küresel salgın sürecinin en çok etkilediği sektörlerin başında bilindiği gibi uluslararası sivil hava taşımacılığı sektörü gelmektedir. Salgın sürecinin sektörümüz üzerindeki etkisi ve geleceği ile ilgili çeşitli öngörüler yapılmakta olup bu öngörüler COVID-19 öncesi koşullara dönüşün kısa vadede mümkün olamayacağı yönünde yoğunlaşmaktadır.

Bu kapsamda Ortaklığımız işe alım süreçlerinde güncellemeler yapılması zorunluluğu doğmuş olup katılmış olduğunuz Kabin Memurluğu Değerlendirme Süreci de dahil olmak üzere yürütülmekte olan tüm istihdam süreçleri sonlandırılmıştır.

Sürecinizin devamıyla ilgili olarak, sektör koşullarında olası bir düzelme sonrası uçuş personeli ihtiyacı doğduğu takdirde sizinle iletişim kurularak tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günlerde görüşmeyi dileriz

Teacher95, 4 yıl önce
Mailler gelmeye başlamış, olumsuz maili aldım. Olumlu maili giden var mıdır?

Schatzgoker
Aday Memur
02 Ağustos 2020 08:43

Bana direk olumsuz maili geldi böyle detaylı bilgilendirme yokktuu 😢 herşeyin hayırlısı

itsme
Aday Memur
28 Ağustos 2020 14:46

2025 ne ama bu çok uzun bi süre :(
fearless13, 4 yıl önce

Sacmasapan millete umut tacirliği yapmayın.Arkadaşım kabin memuru hergün birileri emekli ediliyor.3500 kabin memuru fazlalığından bahsediliyor.ayda sadece 3 gün uçuş yapıyor.şimdi maaşlara yüzde 50 indirim gelecek deniyormuş.Sürekli tedirgin heran işten çıkarılacağını düşünüyor.Iata 2025 öncesinde eski rakamlara dönüş mümkün değil diyor.gençsiniz bir yol var önünüzde.Fırsat varken rotanızı başka yöne çevirin.american airlines 10000 km çıkaracak 30000 km içinde.emirates bir günde 600 pilot çıkardı ve birsürü kabin memuru.3 ekip üyesi intihar edince durdurulmuştu şimdi yine iş feshi göndermeye başlamışlar.Bunlar en iyi firmalar.2. Dalga bekleniyor.tekrar ülkeler kapıyı kapattığında mazallah havacılık kalmayabilir,çok küçülebilir.geç kalmış değilsiniz sağlık bölümü okuyun,yabancı dil öğrenin işe yarar bir bölüm okuyun.kabin memuru ingilizce bildiğin sürece olabilirsin 4-5 yıl sonra alımlar başlarsa.

Flyprincess
Aday Memur
15 Mart 2021 12:05

Arkadaşlar yıl sonuna doğru alımı öngörüyormusunuz:(( Umutsuzlaşmaya başlıyorum..

itsme
Aday Memur
24 Mart 2021 02:20

2021 yılında alım olmayacağını söylemişler. Kabin memuru bir arkadaşımdan öğrendim bunu. Bu yıl da hayaller suya düştü anlaşıldı... 2022 yılında 'belki' bir ihtimal. Olmama ihtimali de var ne yazık ki..
Flyprincess, 3 yıl önce

Arkadaşlar yıl sonuna doğru alımı öngörüyormusunuz:(( Umutsuzlaşmaya başlıyorum..

Toplam 17088 mesaj
«843844845846847848849850851852853854855

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi