Editörler : supporters.
«320232033204320532063207320832093210321132123213»
22 Mayıs 2020 18:12

Yeni jenerasyon Türk kadınları neden köy veya beldede yaşamak istemiyor.

Uzun zamandır yapmak istediğim bir hayalim var.

"Kıl Keçisi Yetiştiriciliği".

Emekli olduktan sonra Muğla'nın Beyobası veya Çaylı beldelerinde küçük müstakil evi olan bir bahçeli yer düşünüyordum.

Burada keçi yetiştirip organik süt ürünleri ile üretim yapmak ve güçten düşene kadar böyle bir işi devam ettirmek arzusundayım.

Ancak, bu düşüncemi yakın çevremden hangi kadına açtıysam hepsi sanki kötü söz etmişim gibi "kimse seninle yaşamak istemez" dediler. "Hâlbuki hayvanlara Allah'ın emrettiği kurallar çerçevesinde bakan kişinin, hem ecri, hem sabrı, hem de merhameti artar" deyince de "onu düşünen kadın var mı, sen paradan haber ver" dediler. Hanımların böyle bir hayatı tercih etmeyip, bedava para, bedava yaşantı düşünmeleri, çok vahim bir durum.

Çalışkan hanımların varlığından şüphe etmeye başladım.

candela
Yasaklı
23 Mayıs 2020 05:47

Öhö

candela
Yasaklı
23 Mayıs 2020 05:51

Kedi naçizane tavsiyem

dünyaya mı çalışacaksın yeterince çalışmış emekli olmuşsun ahiret yurduna çalış derin malmülk hayvan ahireti ihmal ettirir

Kanatkar olmak gerek

Gözlemliyorum ölecek insanda tamah artıyor

Yedikleri bir tabak farkına varsalar

23 Mayıs 2020 17:17

Derin bir nefes alıp yazılanları tekrardan okumanızda fayda var. Paraya tamah eden kimmiş, anlamanız açısından lütfen tekrar okuyunuz.

Bir kaç önceki görüşümde de "evi kadınlar geçindirmeli" demediğim halde yine bu hayalimdeki derdim olmayan para konusu gibi "evi kadınlar geçindirmeli" şeklinde zorlama bir tahayyül yetisine sahip olduğunuzu fark ettim.

Tatsızlıklara gerek yok, tariz ve polemik sevmem! Yazdıklarıma yorum yapmazsanız sevindirirsiniz.

Teşekkür ederim.

26metolog
Kapalı
23 Mayıs 2020 21:10

güven konusunda takıntılı biri olduğum için aradığım kişi saygılı dürüst güvenilir olsun. Bana birşey olduğunda kendi ayakları üstünde durabilmesi için iş güç sahibi olması tercih sebebim

24 Mayıs 2020 01:50

Birçok İnsan Toplum Baskısı Sebebiyle Evlenmek İster ,Halbuki İnsanin Bu İsteği Doğru İnsanı Bulduğun Zaman Ancak Mümkün Olabilir .Yani Mümkünse Gönümüz Evlilikleri Çıkar Evlilikleri Oluyor , Sevginin de Zaten Modası Geçmiş ...Yani Kalbinde Sevgiyi Arayan Biri Varsa Ki Yoktur Diye Düşünüyorum Varsa Da Ben Buradayım

hande007
Aday Memur
24 Mayıs 2020 09:13

iyi bayrmlarr

enngineer87
Memur
24 Mayıs 2020 09:46

kesinlikle çok haklısınız...

candela, 4 yıl önce

Kedi naçizane tavsiyem

dünyaya mı çalışacaksın yeterince çalışmış emekli olmuşsun ahiret yurduna çalış derin malmülk hayvan ahireti ihmal ettirir

Kanatkar olmak gerek

Gözlemliyorum ölecek insanda tamah artıyor

Yedikleri bir tabak farkına varsalar

candela
Yasaklı
24 Mayıs 2020 09:48

Allah raxı olsun anlayan anlıyor

Anlcmayan tersinden anlıyor

Neymiş akıl yaşta değil baştaymış

Mutlu bayramlar

enngineer87, 4 yıl önce

kesinlikle çok haklısınız...

enngineer87
Memur
24 Mayıs 2020 09:50

herkes almak istediğini alır haliyle.

Size ve de tüm arkadaşlara sağlıklı mutlu bayramlar

candela, 4 yıl önce

Allah raxı olsun anlayan anlıyor

Anlcmayan tersinden anlıyor

Neymiş akıl yaşta değil baştaymış

Mutlu bayramlar

24 Mayıs 2020 09:55

Bu sayfa hala duruyormu ya.

Mükemmel erkeği arayan ama kendi mükemmel olmayan bayanların başlığı.

Kusursuz erkek arayan ama kendi kusurlarıni kabul etmeyen

Yusuf gibi iffetli arıyan

Ama kendisi layık biri olmaya çalışmayan bayanların

Sayfası demek hala duruyor :-))

EL CHAPO
Genel Müdür
24 Mayıs 2020 17:41

vurdun mu

Muhsinlerr.Ölmezz.4, 4 yıl önce

Bu sayfa hala duruyormu ya.

Mükemmel erkeği arayan ama kendi mükemmel olmayan bayanların başlığı.

Kusursuz erkek arayan ama kendi kusurlarıni kabul etmeyen

Yusuf gibi iffetli arıyan

Ama kendisi layık biri olmaya çalışmayan bayanların

Sayfası demek hala duruyor :-))

Karalastik
Aday Memur
25 Mayıs 2020 03:20

Burda böyle bir sayfa varmış. Vay be sohbet etmek isteyin olursa buyursun.
01 Haziran 2020 15:32

Bugün kız annesi bir teyze validemle sohbet etmiş. Sohbet devam ederken konu evliliğe gelmiş, teyze valideme "oğlun çok mu kötü veya içkisi kumarı mı var da evlendiremiyorsun" diye sorunca validem kahkaha atmış.

Validem "ağzına içkiyi bırak sigara dahi almayan, kumarı bırak hayır konularında koşturan, emekli, camiden eve, evden camiye, ihtiyaç duyulduğunda telefonla ararlar onu, o da hemen hazırlanır çıkar, vakıf işlerine koşturur" deyince, teyze "evlendirsene turşusunu kuracaksın oğlunun" demiş kızarak. Validem de "kız bulamıyoruz, olsa oğlan da istekli evlenmeye" diye cevap vermiş.

Teyze "ben kızımı veririm, bu zamanda sigarası dahi olmayan bir erkek mi var" şeklinde konuşunca validem "kusuruma bakma, oğlan kendi bulup evlenmek istiyor, görücü usulü evliliğe karşı ve baya kriterleri var" deyince de teyze "başlatmasın kriterine, gül gibi kızım var, başkalarının da var, döverim ben onu" demiş.

Valide söz geçiremiyor, akranlarıyla üzerime gelmeye başladı.

Burada, bu sitede ise evlilik düşüncesiyle sadece bir hanım ciddi ciddi benimle irtibata geçti. Onun özel hayatında var olan bazı durumlar sebebiyle nasip olmadı.

İnsanın istediği gibi birini bulmasının bu kadar zor olacağını hiç tahmin etmiyordum. Ama olsun, istediğim gibi biri olmazsa ben kendimi huzur evinde son bulacak hayata hazırladım. Çaba ve tevekkül var ama sonucu ilahi takdir...

:)

iMAJJJ TURK
Yasaklı
02 Haziran 2020 00:48

hic affetmem basarim

denizce1980
Kapalı
02 Haziran 2020 06:14

:)) güler yüzlü açık sözlü işi gücü olan e kitap okumayı bilen merhametli Ülkesini Atasını seven

10memleketim45
Şube Müdürü
02 Haziran 2020 08:33

dırdırı olmayan

iMAJJJ TURK
Yasaklı
02 Haziran 2020 20:13

e kitap ne , eskiden e kitap mi vardi. al kagit kitap oku muhaha

06asım
Kapalı
04 Haziran 2020 21:01

hımm nasıl gidiyor ?

06asım
Kapalı
04 Haziran 2020 21:09

- Evlenmek için vakit hiçbir zaman geç değildir. Ben 48 yaşında

evlendim. Geç kaldığımı söylüyorlardı; ama sonra anlaşıldı gerçek. Ne

geç kalmıştım ne de acele etmiştim; hiç evlenmemem gerekirmiş...

- (Anton Çehov)

Toplam 64443 mesaj
«320232033204320532063207320832093210321132123213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi