Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Aralık 2007 16:05

Soruşturma ile ilgili

Yeni öğretmenim bana soruşturma açıldı. Memurun veya öğretmenin soruşturması nasıl olur. Hakkım nelerdir? yardımcı olur musunuz?

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 19:36

yardımlarınızı bekliyorum lütfen rica ediyorum

Vanngölü
Müsteşar
08 Aralık 2007 20:23

Değerli hocam neden soruşturma açıldı kim açtı elimizde veri olmadan hiç bir şey söylenemez.

memomav
Kapalı
08 Aralık 2007 20:40

Hocam bütün haklarınız 657'de var...

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 21:12

Öğretmenevi müdürüyle takıştım. O bana dediğimi yaparım. Biz daha bişey yapmadık falan dedi. Ben de ona ben de daha birşey yapmadım dedim. şu anda ''beni tehdit etti.'' diye soruşturma açılmış.

Neler yapmam lazım. Burası ufak bir ilçe. ilçe mem.de arkasında O açtı zaten soruşturmayı.

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 21:16

nelere soruşturma açılır? ne yaparsan cezası nedir? kendimi nasıl savunmam lazım? Güçsüz öğretmeni linç girişimi var bu olayda

Kendimi savunmam lazım

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 21:24

657'ye baktım amiriyle ilgili..... vs. vs. diyor. Öğretmenevi müdürü benim amirim midir?

Ben o kurum da çalışmıyorum.

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 21:32

Yardım edin lütfen

Etoturk
Aday Memur
08 Aralık 2007 21:33

Sayın Abbas Öğretmen,

Hocam,

Eğer Öğretmen evi müdürü ile herkesin görebileceği bir yerde tartıştıysanız ve bunu birileri gördü ise, soruşturma açılması doğaldır. 657 ye göre devlet memuru hizmet dışında da memurluk ilkelerine uymalıdır. 657 nin 125. Maddesinde "Hizmet dışında devlet memuru vakarına uymayan hal ve harekette bulunma" diye bir fiil vardır. Eğer hakaret veya tehdit işlemi karşılıklı yapıldı ise siz de onun hakkında derhal dilekçe yazın. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne okul aracılığı ile gönderin. Ancak hem onun hem de sizin şahitlerinin olması gerekir. Yani olay belgelendirilmelidir.

blny72
Kapalı
08 Aralık 2007 21:34

ya bırak korkma dostum.bi şey yapamazlar.o da seni tehdit etmiş anlaşılan.savunma isteyerek akılları sıra korkutacaklar seni.korkma banada açmışlardı hiç bi şey cıkmadı.savunmanda inkar et

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 21:45

Teşekkür edrim sagolun. Beni öğretmenevinden attı. ben de atamazsın dedim. O da atarım dedi. olay böyle başladı. ben de senin böyle bir hakkın yok ben burda kalacam dersem kalırım dedim. O da çok şey yaparız da daha birşey yapmadık dedi. Ben de: ben de çok şey yaparım da daha yapmadım dedim. Bu olaydan soruşturma açıldı.

Yardım edin lütfen.

Can Dostu
Genel Müdür
08 Aralık 2007 21:57

Öğretmenevi babasının çiftliği mi de atıyormuş?

memomav
Kapalı
08 Aralık 2007 22:02

Hocam görev yaptığın yer tahmin ettiğim gibi bir yerse,öyke bir intiba oluştu bende,hemen git olayı ilçe kaymakamına anlat bak neler oluyor....

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 22:09

Kaymakama çıkmıştım daha önce

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 22:22

Soruşturmayı kim açabilir bana kaymakam onayıyla olmuş diye bir duyum aldım ben

Vanngölü
Müsteşar
08 Aralık 2007 22:25

SN.abbas öğretmen öğretmen evinden sizi gerekçe göstermeden mi attılar tek taraflı bilgi sağlıklı sonuçlar getirmez.

memomav
Kapalı
08 Aralık 2007 22:26

kaymakam ilçeden birini görevlendirebilir veya ilköğretim müfettişi yapar...ama birşey çıkmaz

karalim321
Yasaklı
08 Aralık 2007 22:38

abbas hoca

bu kadar panikleme sakin ol.tansiyonun şekerin yükselebilir.olan sağlığına olur,birdaha da düzelmez.onun için boş ver. bişey yapamazlar.anlaşılan daha soruşturma bile açılmamaış.duym diyorsun.

açıldığı vakit eline tebliğ edildikten sonraki günden başlamak üzere 7 gün içinde savunmanı yaz.nazik ifadelerle masum bir şekilde.öğ.müdürünün sert ifadelerle tahrik ettiğini vurgula.en fazla uyarma verebilirler. o da bi anlam ifade etmez.seni dahada güçlendirir.yani başçavuş olursun.askerde başçavuş albayı bile takmaz. neden kazanacağı ve kaybedeceği olmadığından.

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 22:48

Soruşturma tebliği nasıl oluyor?

karalim321
Yasaklı
08 Aralık 2007 22:54

eline üzerinde gizli ibareli va

sn.abbas.....

..... öğretmeni

yazılı bir sarı zarf tutuştururlar.almak zorundasın.birde tebliğ tebellüğ belgesinin adın yazılı kısmını imzalarsın .

almazsan tekrar bir tutanakla almadığına dair bir tutanak düzenlerler.ve onların vereceği cezayı kolaylaştırmış ve hızlandımış olursun.

sarı zarfı al.tebliğ belgesini imzala

euzü besmeleyi çek zarfı nazikçe aç.yoksa içindeki yazılı kağıdı tahrip etmiş olursun.

bir velahavle vela kuvvete illabillah de.sakince oku.

idam fermanı olmadığından dolayı allaha hamd etmeyi de unutma.

abbas öğretmen
Aday Memur
08 Aralık 2007 23:09

Soruşturma tebliği gerçekten bu şekilde mi oluyor

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi