Editörler : ayşegül bgm

SadNurse
Aday Memur
04 Aralık 2022 02:32

76ya yakın bir puan aldım. akdeniz ankara ve istanbul yazdım. akdeniz gelmez biliyorum ama yazdım yine de. ankaradan istanbula sekmez diye umuyorum zaten. Ankarada kurulu düzenim var. Olur da istanbula sekerse orada da tanıdığım çok kişi var yardımcı olabilecek. yardım edeceğini bildiğim insanlar olmasa hiç bakmazdım ben de :)

atanamamışhemşire, 1 yıl önce

Sizin puanınız kaç? İstanbul gerçekten çok zor. Benim sevdiğim aşık olduğum bir şehirdi. Ancak oradaki evimizi sattık ve taşındık. Normal ev kiraları yedi binden başlıyor şimdi. Kontenjan nerelere açmışlar, ona bile bakamadım.

04 Aralık 2022 03:25

Anlıyorum, hayırlısı olsun.

SadNurse, 1 yıl önce

76ya yakın bir puan aldım. akdeniz ankara ve istanbul yazdım. akdeniz gelmez biliyorum ama yazdım yine de. ankaradan istanbula sekmez diye umuyorum zaten. Ankarada kurulu düzenim var. Olur da istanbula sekerse orada da tanıdığım çok kişi var yardımcı olabilecek. yardım edeceğini bildiğim insanlar olmasa hiç bakmazdım ben de :)

pit10tr
Şef
04 Aralık 2022 04:14

hocam yukarıdaki yazdığım hastanelerin kira fiyatları ,hastaneye yakın kiralık

yerler(uzaklık-yakınlık),ulaşım ve sosyal yaşam gibi etkenler hakkında

bilgi verirseniz tşk ederiz

Amenra, 1 yıl önce

Atanmak isteyen tabi ki her yeri yazacak, sosyalim olmasın, kenara köşeye para ayırmadan yaşarım diyorsanız elinizi korkak alıştırmayın. Ankara'da yaşayan biri olarak puanım yüksek olsa da şehir dışını bile düşünüyorum açıkçası. Ankara'yı karalama projesi diyenler Polyannacılıktan başka bir şey bilmeyen insanlar, 30 yıl İstanbulda 10 yıl Ankara'da yaşamış biri olarak söylüyorum bir işe acil ihtiyacınız varsa her yeri yazın. Bizim uyarımız şehirdeki pahalılık ve kalabalık nüfusa dayalı iş yükünden dolayıdır.

Kusucar
Şef
04 Aralık 2022 05:04

Kardeş ben Ankaradaki evlere pahalı diyorum zaten yanlış anladin sanırım:) ucuz bir sürü ev var diyenlere lafım.Sahibindende ev bulup arasinlar bakalım emlakciyi:)ucuzu bırak ev bulabilecekler mi bakalım hani Ankara evden gecilmiyormus ya:)7 ay ev aradım her aradığım Emlakçı evi verdik dedi.Çocuk oyuncağı sanıyorlar

uluka, 1 yıl önce

Tamam dostum, gel denemesi bedava. Gir sahibinden sitesine Ankara/Çankaya bölgesini seç. Bak bakalım ne kadarmış.

pit10tr
Şef
04 Aralık 2022 05:24

hocam etlik ve bilkent şehir hastanelerine yakın yerlerde uygun kiralar bulamayacaz sanırım yedek listede olmasına rağmen çıkarsa eğer işimiz istanbul gibi zor sanırım :(

tavsiyeleriniz var mı uygun kiralar için nereler vardır ve çok uzaksa eğer ulaşım da sorun yaşar mıyız tşkler

Kusucar, 1 yıl önce

Kardeş ben Ankaradaki evlere pahalı diyorum zaten yanlış anladin sanırım:) ucuz bir sürü ev var diyenlere lafım.Sahibindende ev bulup arasinlar bakalım emlakciyi:)ucuzu bırak ev bulabilecekler mi bakalım hani Ankara evden gecilmiyormus ya:)7 ay ev aradım her aradığım Emlakçı evi verdik dedi.Çocuk oyuncağı sanıyorlar

uluka
Şube Müdürü
04 Aralık 2022 09:21

Kusura bakma dostum yanlış anlamışım. :)

Evet evet Ankara'nın her tarafı evmiş ya, biz Ankara'nın en zengin insanlarının oturduğu yerlerden bahsediyormuşuz. Sanki oraları düşünebilen varmış gibi. Çayyolunda oturabilecek insanın memurlukla ne işi varsa artık. Şehirde yaşayanlardan daha iyi biliyorlar o şehri. Zeytinyağı misali üste çıkmaya çalışmaları da cabası...

Kusucar, 1 yıl önce

uluka
Şube Müdürü
04 Aralık 2022 09:27

Dostum Ankara'nın en büyük artısı toplu ulaşım seçeneğinin gelişmiş olması. Her yerden muhakkak her yere ulaşım sağlanabilir fakat burada da şu ortaya çıkıyor. Günün kaç saatini yolda geçirmeye razısın? Yani düşün Ankaray+metro+ring şeklinde gidiyordum ben her gün işe. Pandemi döneminde 112 denilen hattı sadece biz sağlık çalışanlarına tahsis ettiler bazen ona biniyordum, akşam iş çıkışlarında abartısız 2 saatten fazla sürüyordu Bilkent şehir hastanesinden Kızılay'a varmak. Neden buna katlanıyordum? Metronun ve Ankaray'ın yoğunluğu, kalabalığı nefes aldırmıyor da ondan. Mesela sabah işe giderken metro da kendini içeriye attın attın atamadın bir sonrakini beklemek zorundasın. Hani İstanbul'un meşhur metrobüsü var ya, 6-7 yıl İstanbul'da yaşamış birisi olarak diyorum ki İstanbul'un metrobüsü Ankara'nın metrosundan iyi yoğunluk ve kalabalık anlamında daha az yani İstanbul.

pit10tr, 1 yıl önce

hocam etlik ve bilkent şehir hastanelerine yakın yerlerde uygun kiralar bulamayacaz sanırım yedek listede olmasına rağmen çıkarsa eğer işimiz istanbul gibi zor sanırım :(

tavsiyeleriniz var mı uygun kiralar için nereler vardır ve çok uzaksa eğer ulaşım da sorun yaşar mıyız tşkler

05 Aralık 2022 13:45

Sizin branş ne?

pit10tr, 1 yıl önce

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi