Editörler : E.Kayı Han
28 Nisan 2019 20:45

Sözleşmeli memurluktan ayrılmak ve başvurur

merhaba arkadaşlar ben 2 aydır icra katibi olarak istanbul adliyesinde çalışıyorum fakat bu iş normal bir iş değil aldığın sorumluluk karşısında verilen maaş çok küçük birde üstüne hergün 2 saat fazladan bedavaya mesai yapıyorsun ki adalet bakanlığı geçen gün bir genelge yayınlamış utanmadan adalet bakanlığında çalışan tüm perosneller fazla yaptığı mesai ücretini alacak parantez içinde icra müdürlülükleri hariç. neyse söylenecek çok söz varda ben 2 aydır çalışmama rağmen bu icra memurluğunun normal bir insanın çalışacağı o kadar sorumluluğu kabulleneceği bir iş olmadığını gördüm en kısa zamanda da ayrılıcam biraz borçlarım var onları ödeyip çıkmayı düşünüyorum... zimmetinizdeki evrak kaybolsa hakkınızda ceza davası açılıyor o kadar yoğunlukta herşey olabilir durulacak çalışılacak yer değil insanın psikolojisi bozulur

benim sorum şu şimdi devlet memuru olan kişiler memurluktan ayrılırsa 6 ay mı 1 sene mi ne beklemeleri gerekiyor ben başka kurumlara başvurur yapıcam bu başvuru yapmam için illah istifa edip 6 ay veya 1 yıl gibi bir süre beklemem mi lazım yoksa istifa etmeden başka kurumda bir alım olursa ona başvuru yapabilir miyim.

Selnaf
Aday Memur
28 Nisan 2019 20:56

.

cihan1can
Daire Başkanı
28 Nisan 2019 22:10

Hocam Dediğiniz gibi icra katipliği hem sorumluluk tamamıyla ayrıca hizmetli pozisyondaki kadrolu personel dahi sizden daha yüksek maaş alıyor.. neyse sorunuza gelirsek icradan istifa ettiğiniz zaman bir yıl boyunca sözleşmeli bir pozisyonuna başvuru yapamazsınız... tek bir şart var beklememek için kendi ünvanınız dan atanırsanız yada bir kaç yıl bekleyip kadroyu aldıktan sonra başka bir kuruma geçiş hakkınızı kullanmak...

yasinn28
Aday Memur
28 Nisan 2019 22:58

ben biraz internetten araştırma yaptım eğer kendi kandronuzdan farklı bir kadroya başvuru yapacaksanız istifa etmeden başvurur yapabiliyorsunuz eğer istiafa edersenizde başka bir kadroda olsun 1 sene beklemek zorundasınız.

aklı olan o saçma sapana iş olan icra memurluğuna başvurmasın allah orada çalışanlara kolaylık versin yapılacak iş değil hiç bir eğitim vermeden onca sorumluluk veriyorlar sürekli avukatlar tehdit ediyor sizi kollayacak bir amiriniz bile yok amiriniz kendi sorumluluğundaki herşeyi sizin üstünüze yıkıyor çok iğrenç bir yer orada çalışılmaz 2 ayda alt üst etti beni lanet yer

denizhanh
Kapalı
28 Nisan 2019 23:41

Hocam ben de İkm kazandım başlamayı bekliyorum ama icra katipliği alım olursa başvurmayı düşünüyordum sizin söylediğinize göre İkm daha iyi gibi
yasinn28, 5 yıl önce

ben biraz internetten araştırma yaptım eğer kendi kandronuzdan farklı bir kadroya başvuru yapacaksanız istifa etmeden başvurur yapabiliyorsunuz eğer istiafa edersenizde başka bir kadroda olsun 1 sene beklemek zorundasınız.

aklı olan o saçma sapana iş olan icra memurluğuna başvurmasın allah orada çalışanlara kolaylık versin yapılacak iş değil hiç bir eğitim vermeden onca sorumluluk veriyorlar sürekli avukatlar tehdit ediyor sizi kollayacak bir amiriniz bile yok amiriniz kendi sorumluluğundaki herşeyi sizin üstünüze yıkıyor çok iğrenç bir yer orada çalışılmaz 2 ayda alt üst etti beni lanet yer

hayatixxx
Kapalı
29 Nisan 2019 00:04

sözleşmeli statüde sorun yok , kadroluysanız 1 sene boyunca kazanmadığınız memurluğa başvuramazsınız https://www.memurlar.net/haber/297183/istifa-eden-4-b-personelin-baska-4-b-pozisyonlara-gecis-imkani.html

mosyomemur
Kapalı
29 Nisan 2019 13:02

sana hak veriyorum arkadaşım 1 dk dahi düşünme istifa et

hancer_06
Şube Müdürü
11 Mayıs 2019 21:48

Sana aynen katiliyorum kardesim. ben 2015 de ankarada basladim. basladigim gunden beri hergun istifa etmeyi dusunuyorum. Psikolojim alt ust oldu. işin stresiyle mi ugrasacaksin mudurlerle mi ugrasacaksin avukatla mi ugrasacaksin. Aldigimiz maas yaptigimiz isin yaninda cok cok az kaliyor ve aldigimiz sorumluluk dunyalar kadar. Ben kadroluyum baska kurumlara dilekce verdim geçebilmek icin ama malesef yukseklerde adamin olmayinca imkasiz bile degil imkansizin ötesinde. Bu işte nekadar daha dayanabilirim bilmiyorum. Agustos ayinda dugunum olacak nasipse borclarimi bitirir bitirmez istifa edip baska işe bakacagim. Aksi takdirde sagligimdan olacagim.
yasinn28, 5 yıl önce

12 Mayıs 2019 19:19

Kardeşim bende İstanbul Adliyesindeyim ve 1 yıldır çalışıyorum seni çok iyi anlıyorum valla bende istifa eşiğine geldim. Yoksa sağlığımdan olacağım.

12 Mayıs 2019 19:22

Bende Sulh Cezadayım kolay değil cidden katiplik kadar zor bir meslek yok

baygörev
Kapalı
13 Mayıs 2019 21:54

adliyede kolay olan bir pozisyon var mı ??? hıyar satmak daha mantıklı

sozlesmelikatip, 5 yıl önce

Bende Sulh Cezadayım kolay değil cidden katiplik kadar zor bir meslek yok

14 Mayıs 2019 08:57

oda doğru adliyenin neresi kolay ki her taraf aynı rahatsa ön büro rahattır onun haricinde her yer zor ve sorumluluk çok fazla en ufak bir şeyde soruşturma geçirme durumun çok basit

baygörev, 5 yıl önce

adliyede kolay olan bir pozisyon var mı ??? hıyar satmak daha mantıklı

baygörev
Kapalı
14 Mayıs 2019 16:39

komisyon idari işler,seçim işleri mahkemelere göre biraz daha rahattır dava dosyası ile işin olmaz sorumluluk olmaz işini yaparsın çeker gidersin

sozlesmelikatip, 5 yıl önce

oda doğru adliyenin neresi kolay ki her taraf aynı rahatsa ön büro rahattır onun haricinde her yer zor ve sorumluluk çok fazla en ufak bir şeyde soruşturma geçirme durumun çok basit

15 Mayıs 2019 08:37

öyle ama maalesef oralara düşemiyoruz

baygörev, 5 yıl önce

komisyon idari işler,seçim işleri mahkemelere göre biraz daha rahattır dava dosyası ile işin olmaz sorumluluk olmaz işini yaparsın çeker gidersin

emrah1511
Kapalı
18 Mayıs 2019 21:19

icra müdürlükleri garip bir yer herkes işten kaçıyor başkasına yıkmaya çalışıyor böyle çalışır gibi görünüpte çalışmayan çok adamlar icralarda

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi