Editörler : Lanet
16 Aralık 2010 10:07

İçişleri Görevde Yükselme Yönetmeliği Yayımlandı!

Değerli İçişleri Bakanlığı Personeli yeni Görevde Yükselme Yönetmeliği bugün yayımlandı. Görüşlerinizi belirtirsenizi memnun olurum.

fiyasko
Şef
16 Aralık 2010 10:17

İl Müdürlükleri için 5 yıl en az şef olarak, ilçe müdürlükleri için en az 3 yıl şef olarak, il müdürlükleri için toplam 10 yıl kamu hizmeti, ilçe müdürlükleri için toplam 8 yıl kamu hizmeti şartı vardır. Önceki Görevde Yükselme Sınavı 2008 şubatta yapıldı ve Mayısta atamalar oldu. O halde 2011 Mayıstan önce görevde yükselme sınavı açıklanırsa 2008 sınavında şefliğe atanan arkadaşlar malesef görevde yükselmeye giremeyecek.

"Dört_Köşe_Memur"
Daire Başkanı
16 Aralık 2010 11:03

kardeş link vermen mümkün mü

unosxe
Memur
16 Aralık 2010 11:27

anlamadım kaç yıldır bu sınavı bekliyorum, v.h.k.i olanlar 2011 yılında açılacak sınava giremeyecek mi,bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana cevap yazabilir mi

fiyasko
Şef
16 Aralık 2010 11:52

evet malesef giremeyecek. yeni yönetmeliğe göre bu mümkün gözükmüyor.

fiyasko
Şef
16 Aralık 2010 11:56

http://rega.basbakanlik.gov.tr/main.aspx?

unosxe
Memur
16 Aralık 2010 14:06

bizim okuduğumuz gibi değilmiş, v.h.k.i olanlarda ilçe yazı işleri müdürlüğü sınavına girebilecekmiş, il nüfus ve il yazı işleri müdürü olomak isteyenlerde ilçe yazı işleri ve ilçe nüfus müdürü ibaresinide kaldırmışlar, şuan tam muallakta yani

fiyasko
Şef
17 Aralık 2010 09:36

Arkadaşlar Genel Yönetmelik çıkalı nerdeyse 9 ay oldu. O yönetmelikte der ki "bütün kurumlar 6 ay içerisinde kendi yönetmeliklerini genel yönetmeliğe uydurur" bizim bakanlık 9 ay sonra bir yönetmelik çıkardı ama ne yönetmelik. Hiçbir kurumda yok böyle bir yönetmelik. Hem genel yönetmelikle alakası yok, hem de Bakanlık Merkez Teşkilatında çalışan çok değerli şef arkadaşları kadrolara yerleştirmek için özenle ince ince hazırlanmış bir yönetmelik. Bunca yıldır "10 yılımı doldurayım müdürlük sınavına gireyim" diye bekleyen lise mezunu ve yüksekokulu 1999 dan sonra bitirmiş arkadaşlar şimdi ne yapsınlar sorarım size Ey İçişleri Bakanlığının çok değerli! bürokratları... Bu mu sizin memura bakış anlayışınız.. Sayın Başbakan birileri için kullanıyordu Sırça Köşkleri var diye. Aynen bu ifadeyi sizin için kullanıyorum affınıza sığınarak sırça köşklerinizden 2 sayfa yönetmelik memur lehine ancak bu şekilde değiştirilebiliyor değil mi. Tabi ya sizin için önemli değil ki. Aldığınız maaş ortada. Ama memur 1300 maaşını müdür olduğunda 2300 yapacak. bunun hayaliyle çalışıyordu ve işini özenle yapıyordu, hevesliydi, geleceğinden ümitliydi. Hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum sırça köşklerinde keyif sürenler!!! birgün size de kalmaz oralar merak etmeyin.... Bu mübarek günde hepinize çok çok dua ediyorum merak etmeyin...

elaziz23
Şef
17 Aralık 2010 11:26

Bir dönem gelir idaresi başkanlığı peynir-ekmek dağıtır gibi personeline uzmanlık kadrosu verdi. Yanlış hatırlamıyorsam 7000 e yakın kişi bir anda uzman oldu ve maaşları 500 tl birden arttı. Yaptığı iş ve çalıştığı masası bile değişmeden. Hatta ve hatta dışardan AÖF 4 yıllık yüksekokul diploması edinmiş olan HİZMETLİ kadrosundaki bir personelin bile 1 gecede uzman olduğu söylendi. Yönetmelikteki açık nedeniyle. Ve şimdi de maliye bakanlığı muhasebat personeli için uzmanlık sınavı açtı, gene onlarca memur ve vhki uzman kadrosuna geçirilecek.

Peki bizim kurum ne yapıyor? Yayınladığı yönetmelikle uzmanlık için fakülte mezunlarına 6 YIL çalışma şartı getiriyor. Allahtan revamı bu? Yükselme ve kariyer zaten kısıtlıydı, bu yönetmelikle anlaşılıyorki artık hiç yok. Çünkü ilçe nüfus müdürlüğü için başvuru şartlarında vhki yi kaldırmışlar, en az şef olarak çalışma şartı var. Peki yeterli şef kadrosu varmı? 8-10 memuru olmayan ilçelerde şef kadrosu yok. Benim bulunduğum ilde ilçeler dahil toplam şef kadrosu 6. Artık şef olmak bile hayal

fiyasko
Şef
17 Aralık 2010 15:09

d) İl yazı işleri müdürü, il mahalli idareler müdürü, il idare kurulu müdürü, il basın ve halkla ilişkiler müdürü ve basın ve halkla ilişkiler müdürü kadrosuna atanabilmek için;

1) Fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) Son müracaat tarihi itibariyle; Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az dört yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam on yıl memuriyet hizmeti bulunmak,

e) İlçe yazı işleri ve ilçe nüfus müdürü kadrosuna atanabilmek için;

1) Fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) Son müracaat tarihi itibariyle; Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az üç yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam sekiz yıl memuriyet hizmeti bulunmak,

Arkadaşlar bütün sorun il ve ilçe müdürlüğü için aranan şartlarda temel olarak, diğer bir sıkıntı ataması vali tarafından yapılan il müdürleri ile ilçe müdürlerinin başvurusunun, eğitiminin il merkezli yapılması. En büyük sorunlardan biri de bu.

Bütün kadrolar için başvuruların bakanlığa yapılması ve eğitimin de bakanlık tarafından verilmesi en doğrusu. Diyelim il Mahalli idareler veya ilçe yazı işleri müdürlüğüne müracaat edeceksiniz yalnızca tek ile müracaat edebiliyorsunuz. bunun yerine Türkiye genelinde il olarak değil, yalnıca kadro müracaatı yapılmış olsa birçok arkadaşımız mağdur olmuş olmayacak.

Yukarıda konularla ilgili lütfen Bakanlığa müracaat edelim. Ne kadar çok müracaat olursa o kadar etkili olur.

tarık_82
Şef
18 Aralık 2010 10:03

nüfuslarda teknik kadro var mı

izimir
Genel Müdür
18 Aralık 2010 11:14

NÜFUSTA TEKNİK KADRO VAR AMA ÇOK AZ.ÇOĞUNLUKLA VHKİ.

unosxe
Memur
18 Aralık 2010 18:39

arkadaşlar sendikalarla iyi ilişikiler olanlar lütfen onları yönlendirsin, aksi halde 10 yıldır müdürlük için bekleyen v.h.k.i havalarını alacak, gerçi uzman olsan, şef olsan müdür olam için kaçtane kadro var ki, veya tüm v.h.k.i leri uzman yapacakalar

idris yeni
Aday Memur
20 Aralık 2010 10:05

16/12/2010-27787 Sayılı Resmi Gazete de yayımlanan İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğine dair yönetmeliğin 5.maddesi

d) İl yazı işleri müdürü, il mahalli idareler müdürü, il idare kurulu müdürü, il basın ve halkla ilişkiler müdürü ve basın ve halkla ilişkiler müdürü kadrosuna atanabilmek için;

2) Son müracaat tarihi itibariyle; Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az dört yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam on yıl memuriyet hizmeti bulunmak şartı vardır.

Malumunuz bizler 21/03/2008 tarihinde görevde yükselme ile İlçeyazı işleri müdürü olark görev yapmaktayız. değişen yönetmelikle şef veya müdür olarak 4 yıl çalışmak şartı istenirken bizlerin il müdürlük sınavına girmesinin engellendiği gözlerden kaçtımı yoksa bizlerin 2008 yılında müdür olanların yazı işleri müdürlerinin ne şekilde bu sınava gireceğinin tarfıma yazılı olarak bildirilmesi hususunu arzederim.20.12.2010

ARKADAŞLAR BU YÖNETMELİKLE SIKINTISI OLANLAR ŞİKAYET HAKLARINI KAULLANSINLAR

subaşı17
Şef
20 Aralık 2010 21:59

ANLADIĞIM eğer bizim sayın genel müdürümüz memurunu biraz olsun düşünseydi bu yönetmelik bu şekilde değişmezdi, YADA iyi düşünelim iyi olsun, eğer bizim için benim memurumderse genel müdürümüz maliye bakanlığı çalışanları gibi her ilçeye ŞEF kadrosu verir vede tüm çalışanlara UZMAN olma imkanı verir.....

tabiiii bu dediklerim bizim kurumda hayal sayın meslektaşlarım.

657_43
Aday Memur
20 Aralık 2010 22:12

Hiçbir lise mezunu veya sivil savunma müdürü iken ilçe yazı işleri müdürü olarak atanan arkadaşlarım aşağıdaki yorumumu üstlerine almasınlar, Amacım yönetmeliğin çelişkilerini dile getirmek.

Yönetmeliğin 7. Maddesinin e fıkrası 1. bendinde İlçe Yazı İşleri ve İlçe Nüfus Müdürlükleri için en az şeflik şartı aranırken geçen yıl Hiçbir deneyimleri olmamasına rağmen Sivil Savunma Müdürlerinin bu kadrolara atanmasının özel bir bilgi beceri birikimine ihtiyaç olmadığının kanıtıdır.

KPSS ile ilk defa memur alımlarında Lise mezunu alınmazken 7.madde f fıkrasında Lise mezunlarına şeflik yolunun açılması...

gibi bir çok çelişki barındıran bu yönetmeliği kişisel olarak iptali için dava etmek istiyorum. Yönetmeliklere itiraz süresinin 60 gün olduğunu biliyorum... Yönetmeliğin iptali için kişisel dava açılabilir mi?

Dava bölge idare mahkemelerine mi yoksa Danıştaya mı açılır? konu hakkında bilgisi olanlardan açıklama bekliyorum...

subaşı17
Şef
20 Aralık 2010 22:24

haklısın

ve yanlış bilmiyorsam danıştaya dava açılıyor

dadas63
Memur
21 Aralık 2010 00:45

genelgeyi çok taktir ettim gerçekten çok güzel düşünülerek yapılmıştır yıllarını vermiş kişilerin haklarını korumak her seferinde sınava girenlerin ve başka kuruluşlardan gelip hemen yükselme derdine düşenlerin olmadığını işi tam hakkıyla yapanların haklarını korumuşlar teşekkürlerrrrrr

murat_0010
Memur
21 Aralık 2010 09:17

İçişleri bakanlığı ne zaman kendi memuruna sahip çıktı ki bundada çıksın varsa yoksa mülkiye amirleri ile polisler sadece bunlar var onlar için.biz varmışık yokmuşuk onemli değil..

fiyasko
Şef
21 Aralık 2010 14:33

OLUMSUZ YÖNLERİ:

1-İlçe Müdürlükleri ( ilçe nüfus ve ilçe yazı işleri) için 3 yıl en az şef kadrosunda görev yapmak. (DAHA ÖNCEKİ YÖNETMELİKTE Y.H.S HARİÇ BÜTÜN ÜNVANLAR BAŞVURABİLİYORDU)

2-Valilik atamalı il müdürlükleri (il mahalli idareler, il idare kurulu, il yazı işleri, il basın ve halkla ilişkiler ) için 4 yıl en az şef kadrosunda görev yapmak. (DAHA ÖNCEKİ YÖNETMELİKTE SON 2 YILI EN AZ ŞEF OLMAK ÜZERE DİYORDU)

3-Bakanlık atamalı il müdürlükleri (il nüfus, il dernekler, il planlama) için 5 yıl en az şef kadrosunda görev yapmak. (DAHA ÖNCEKİ YÖNETMELİKTE SON 2 YILI EN AZ ŞEF OLMAK ÜZERE DİYORDU)

4-Bazı kadrolar için ( sivil savunma memurluğu, öğretmen, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmeni, teknik hizmetler, hizmetleri sınıfına ait kadrolar ile şef veya daha üst unvanlı kadrolar, koruma ve güvenlik şefliği) kurum dışından atananlarda 40 ve 45 yaş sınırlarının getirilmesi. (ÖNCEKİ YÖNETMELİKTE YOKTU)

OLUMLU YÖNLERİ:

1-İlçe müdürlükleri için 8 yıl, il müdürlükleri için 10 yıl toplam hizmeti bulunmak (bütün kamu kurumları dahil)

(DAHA ÖNCEKİ YÖNETMELİKTE YALNIZCA KURUMDA GEÇEN SÜRELER DİKKATE ALINIYORDU.)

2-Ek-1 yürürlükten kaldırılmıştır. Devlet memurları görevde yükselme genel yönetmeliği Ek-1 formu yürürlüğe konulmuştur. (TAKDİR VE ÖDÜL 1 VE 2 PUANA İNMİŞTİR.)

fiyasko
Şef
21 Aralık 2010 14:51

Arkadaşlar Devlet Memurları Genel Yönetmeliğinde Süre şartı ile ilgili 6. maddede ? Madde 6 ? Devlet memurlarının görevde yükselme mahiyetindeki atamalarının yapılabilmesi için kurumların çıkaracakları görevde yükselme yönetmeliğinde belirtilen süre kadar bulunduğu kurumda veya diğer kurumlarda alt görevlerde çalışmış olması şarttır.

Kurumlar atanılacak görevin niteliği itibariyle aranacak hizmet sürelerini, Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendi hükümlerine göre değerlendirerek kendi kurumlarında ve diğer kurumlarda geçen süreleri dikkate alarak belirler. Bu sürelerin en az iki yılının atamanın yapılacağı kurumda geçmiş olması şartı aranır.?

Hükmü yer almaktadır. Dolayısıyla ilçe müdürlüğü ve il müdürlükler için istenilen sürelerden dolayı kanunen herhangi bir sorun yoktur. Yani yönetmelik bu yönüyle genel yönetmeliğe uygundur. Dava açsanız dahi bir anlam ifade etmez.

Bizim üzerinde durduğumuz konu Bakanlık Merkez Teşkilatında bu yönetmeliği hazırlayanların yapmış olduğu CİNLİKTİR. İlçe müdürlüğü bekleyen ve önceki şartlara göre durumu uyan binlerce MEMUR ve VHKİ durumu ve 2008 de şeflik sınavını kazanıp da yine ilçe müdürlüğü ve il müdürlüğü bekleyen 472 adet ŞEF ARKADAŞLAR ın durumudur. Bu binlerce memur ve şef arkadaşların haklarını koruyabilecek SENDİKALAR nerede arkadaşlar. Evet SENDİKA ÜYESİ OLANLAR neredesiniz, neden sendikalarınız sesi çıkmıyor. TÜM SENDİKALAR İÇİN SÖYLÜYORUM.

YARIN HAKKIN DİVANINDA hesap VERECEK OLANLAR!

BİNLERCE KİŞİNİN HAKLARINI YİYENLER!

SİZLERE SESLENİYORUZ BELEŞ KADRO ALMAYI PLANLAYANLAR!

YİĞİTSENİZ YÜREĞİNİZ YETİYORSA, KAPASİTENİZ VARSA BUYRUN!

BU BİNLERCE KİŞİYLE BİRLİKTE GİRİN GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA!

HADİ BUYRUN, YOK HAYIR DEDİĞİNİZİ DUYAR GİBİYİM?!

KORKMAYIN! ANKARADA OTURDUĞUNUZ KOLTUKLAR SİZİN OLSUN!

BİZ MEMLEKETİN EN DOĞUSUNDA BİLEĞİMİZİN HAKKIYLA, SEVE SEVE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

SIRÇA KÖŞLER SİZİN OLSUN, BİZ kürt memedin, laz amedin, çerkez osmanın dertleriyle dertlenir, çorbasına kaşıt sallarız. selametle...

Toplam 183 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi