Editörler : supporters.

Kapalı
23 Ekim 2017 11:37

Kpss p24

herkese merhaba.

kpss a grubuna hazırlanacağım. o kadar dersi çalışmam mümkün değil. işletme mezunuyum ve p24 puanı genel yetenek yüzde20- genel kültür yüzde 20 ve işletme yüzde 60 olarak puanlandırıldığını buldum.

şimdi takıldığım nokta bu üç bölümün sınavına girersem bu puanım hesaplanır mı? ya da bir sorun çıkarmı bilmiyorum açıkçası bilgili bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

23 Ekim 2017 16:54

Sadece bir puan türü için sınava girecekseniz hiç uğraşmayın zamanınıza yazık. Kpss'de esas olan Hukuk/İktisat/Maliye/Muhasebe'dir diğer derslerden de ortalama bir doğru sayısına ulaştığızda atanma şansınız artar. Siz ısrarla p24 bana yeter diyorsanız orasını bilemem deneyerek tecrübe edinebilirsiniz.

Aragog
Şef
23 Ekim 2017 17:28

Arkadaşa katılıyorum bir dersin %60 ağırlıklı olduğu puan türleri tamamen fiyasko.Bu puanlardan ilan gelmeyecek bulaşmayın.

mülkiye3017
Aday Memur
23 Ekim 2017 17:45

2017 kpss den sonra gelen ilanları incelememişsiniz sanırım %60 ı p24

Aragog
Şef
23 Ekim 2017 22:04

Aynen 15 20 kişilik alımlar için bütün sene p24 çalışmak çok mantıklı!İnsanları yanlış yönlendirmeyin.Toplu alımların olduğu ilanlarda bu puan hiçbir işe yaramayacak.Tecrübe etmesi bedava.

Şuana kadar

-400 sgk denetmenligi(p23,p42),

-iş müf yard(p9,p42,p48),

-kyk müf(p48)

Bunun haricinde

-mhuy yüksek ihtimal p48 olacak

-vdk p48 olacak

-sgk müf p42 olacak

-guy p48 olacak

-sayıştay p48 kesin

mülkiye3017
Aday Memur
23 Ekim 2017 23:13

Bilim sanayi teknoloji bakanlığı

Avrupa birliği bakanlığı

Türk eximbank uy

Ekonomi bakanlığı

Rekabet

Rtük

Kosgeb

Kalkınma ajansları 2 veya 3 tane geldi sanırsam

Bunlar harici;

Hazine

Kalkınma

Tüik de p24 den alması kesin gibi

Aragog, 6 yıl önce

Aynen 15 20 kişilik alımlar için bütün sene p24 çalışmak çok mantıklı!İnsanları yanlış yönlendirmeyin.Toplu alımların olduğu ilanlarda bu puan hiçbir işe yaramayacak.Tecrübe etmesi bedava.

Şuana kadar

-400 sgk denetmenligi(p23,p42),

-iş müf yard(p9,p42,p48),

-kyk müf(p48)

Bunun haricinde

-mhuy yüksek ihtimal p48 olacak

-vdk p48 olacak

-sgk müf p42 olacak

-guy p48 olacak

-sayıştay p48 kesin

mülkiye3017
Aday Memur
23 Ekim 2017 23:15

Alım sayısı ne farkeder kardeşim 15 20 kişi de olsa 500 kişi de olsa mülakatta 4 katı kişiyle yarışıyorsun olasılık mı anlatayım şimdi sana

mülkiye3017, 6 yıl önce

Avrupa birliği bakanlığı

Türk eximbank uy

Ekonomi bakanlığı

Rekabet

Rtük

Kosgeb

Bunlar harici;

Hazine

Kalkınma

Aragog
Şef
24 Ekim 2017 01:21

Kardeşim +90 la kapatan ilanlardan bahsediyoruz.Benim söylediğim mülakat kısmındaki ihtimal değil mülakata kalabilme ihtimali.Kaldıki bu ilanların geneli yds istiyor buda ayrı bir zorluk faktörü.Ayrıca şu verdiğin ilanların toplamı 150 kişi yoktur.En azından söylediğim puan türlerinden 2000 3000 kişi her sene alım oluyor.Sence 150 kisi arasında mı olmak daha olası 2000 3000 kişi arasında mı olmak?

mülkiye3017, 6 yıl önce

Alım sayısı ne farkeder kardeşim 15 20 kişi de olsa 500 kişi de olsa mülakatta 4 katı kişiyle yarışıyorsun olasılık mı anlatayım şimdi sana

24 Ekim 2017 02:22

-AB Uzman Yrd. P24'den 2 kişi alıyor ve YDS şartı var.

-Sanayi ve Teknoloji Uzman Yrd. P24'den 1 kişi alıyor.

-Eximbank Uzman Yrd. dört puan türü istiyor ve P24 bunlardan biri ancak YDS şartı var.

-Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Uzman Yrd. P24'den 4 kişi alıyor.

-RTÜK P24 ile 5 personel alıyor ve YDS şartı var.

-Rekabet Kurumu on puan türü ile ilana çıktı P24'de bunlardan sadece biri ve yanlış hatırlamıyorsam 89 ile kapattı.

-KOSGEB Uzman Yrd. sadece 20 kişilik alım için P24 puan türünü tercih etti.

Yani P24 puan türünün pek çok alımda ismi geçmesine rağmen bu ilanlar nitelik olarak iyi ancak nicelik olarak zayıf ilanlar. Bu puan türünden alım yapan tüm kadro sayılarını toplasanız bir alımda yapılan SGK Denetmen Yrd. kadrosunun yarısına bile erişemiyor. Ayrıca gördüğünüz gibi bu alımlarların pek çoğunda YDS şartı da olduğu için P24 tek başına bir anlam ifade etmiyor. Burdan söylemek istediğim şey P24 için kimse hazırlanmasın değil başlığı açan arkadaşın yanlış bir düşünce içinde olduğudur. Sadece bu puan türüne çalışıp 100 puan bile alsanız diğer dersleri halletmeden zaten kurumun yapmış olduğu sınavları geçmeniz imkansız. Bana kalırsa alımı bol ve daha stratejik puan türlerine belirleyip ona göre ders çalışmalarınızı yoğunlaştırmalısınız herkese iyi forumlar.

mülkiye3017, 6 yıl önce

Avrupa birliği bakanlığı

Türk eximbank uy

Ekonomi bakanlığı

Rekabet

Rtük

Kosgeb

Bunlar harici;

Hazine

Kalkınma

o.b.
Kapalı
24 Ekim 2017 09:01

yorumlarıyla katkı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkürler. 80 yds puanım var. o yüzden sözleşmeliden ziyade a grubuna odaklanmak istedim ama tüm dersleri çalışacak vaktimini olacağını sanmıyorum. o yüzden bu arayışa girdim.yorumlarınız faydalı oldu hepinize teşekkürler.

Shroomz
Aday Memur
08 Kasım 2017 14:34

Arkadaşlar işletme için hangi kaynakları kullanıyorsunuz? Piyasada ne adam gibi bir kitap var, ne adam gibi bir video ders, ne de işletme dersi veren bir dersane var. Yorumlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

o.b.
Kapalı
15 Mayıs 2018 11:35

merhaba arkadaşlar konuyu canlandırmak istedim. malum sınava az kaldı . çalışan biriyim zaten o yüzden hala genel yetenek genel kültürü bitiremedim. işletmeyi de sıkıştırıp p24 puanı için deneyeceğim. yds puanım var 80 puan. o yüzden bu puan turune başlayacağım. bana kaynak önerebilir misiniz az olan zamanımda en verimli şekilde kullanarak çalışma yapabileceğim. teşekkürler.

mavkav
Kapalı
15 Mayıs 2018 11:42

bende ek bir soru sormak istiyorum, pazar oturumuna girmesem puan türlerinde işletme , muhasebe, istatistik 0 olarak mı hesaplanacak yoksa bu derslerin bulunduğu tüm puanlar 0 mı hesaplanacak ?

15 Mayıs 2018 17:40

O derslerin bulunduğu tüm puan türleri 0 sıfır kabul ediliyor.

Örnek P 24 için işletme oturumu genel kültür genel yetenek bunlardan en az 1 net bırakman gerekiyor.

örnek p48 de işletme yok o puan için iktisat maliye hukuk muhasebe genel kültür genel yetenekten en az 1 net bırakman lazım.

mavkav, 6 yıl önce

bende ek bir soru sormak istiyorum, pazar oturumuna girmesem puan türlerinde işletme , muhasebe, istatistik 0 olarak mı hesaplanacak yoksa bu derslerin bulunduğu tüm puanlar 0 mı hesaplanacak ?

mavkav
Kapalı
16 Mayıs 2018 08:54

teşekkürler cevap için,

Dondurmacı46, 6 yıl önce

O derslerin bulunduğu tüm puan türleri 0 sıfır kabul ediliyor.

Örnek P 24 için işletme oturumu genel kültür genel yetenek bunlardan en az 1 net bırakman gerekiyor.

örnek p48 de işletme yok o puan için iktisat maliye hukuk muhasebe genel kültür genel yetenekten en az 1 net bırakman lazım.

BeccaMoody
Aday Memur
07 Temmuz 2018 01:04

Bol keseden sallıyorlar hocam boşver çalışmana odaklan. P24 kasman son derece mantıklı, sınavdan sonra da Hukuk ve İktisat çalışarak eksiklerini kapatırsın. Neymiş SGK 400+ kişi alıyormuş. Girilecek en kötü devlet kurumunu ballandırmışlar bir de.

vincentdegourney
Şube Müdürü
22 Ekim 2020 21:30

O zaman hortlatalım artık bunu :) Hangi kurumlar bu puanla alır arkadaşlar? Araştırdım biraz ancak bin bilsem de bir bilene danışırım muhakkak.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi