Editörler : Pangaea

Yasaklı
04 Ağustos 2022 00:02

Soruların Sızdırıldığına İnanmıyorum
1. sorular sızdırılsa neden herkesin ulaşabildiği yayınevlerinde yayımlasınlar ki. akıl var mantık var 2. bence tek sorumlu yeni soru hazırlamaya üşenen komisyonun üyeleri 3. ve EN ÖNEMLİSİ! sınav iptal etmek yerine bence bütün alımlar merkeziye kaydırılıp ve bu sene alımları artırıp mağduriyeti gidermek. en orta yolun bu olduğunu düşünüyorum. biraz bile olsa aklını kullanan biri tüm enerjisini alımların merkezi yapılmasi için harcar ve krizi 7den 70e herkesin lehine fırsata çevirir

VictoryGallop
Daire Başkanı
04 Ağustos 2022 00:14

Somut delil bulurlarsa çıra gibi yakarlar.

mervesönmez
Aday Memur
04 Ağustos 2022 00:16

Katılıyorum soruların çalındığına ben de inanmıyorum şu an siyasi bir şeye döndü televizyonlardabu durum bu bahsettiğiniz öneri işlerine gelmez ama çok da mantıklı tekrar sınav stresi yaşamakistemiyorum .

sonbirşansssss
Şube Müdürü
04 Ağustos 2022 00:20

Ben de çok başta çok iyi niyetli düşünmüştüm. ÖSYM soru hazırlayamamış piyasadan soru toplamış falan gibisinden. Ama ama ama.....

Bugün aldığım bilgiler beni şok etti. Yaw zaten görmüyor musunuz ne büyük olaylar oluyor. Yediiklim polis basıyor. Yediiklim bu ya. Saygın bir yayın evi (idi). Polis ticari saygınlık falan bakmıyor. ÖSYM başkanı 3 saatte işten atılıyor.

Yaw görmüyor musunuz arkadaşlar? Çok ama çok büyük şeyler oluyor. Artık bi düşünün. Halen sınav iptal edilmeyecek diyorlar. Gülesim geliyor. Bu saatten sonra nasıl iptal edilmez.

Yaw arkadaş birebir soru çıktı. BİREBİR.

Yok MEB test kitabından almış da. 2 kelime değiştirip daha sonra soramadım mı o soruyu arkadaş?

Bu kadar tesadüf! 20 soru şaibe var. Bi kesim oturmuş. Şunun nedeni bu, onun nedeni şu, bunun nedeni şu diye diye tüm soruları temize çıkarıyor. En sonda da ne yaparsan yap aklayamayacağı 3 soruya da ona da gözümüzü kapatalım diyor. Nerdeyse şunu diyecek arkadaşlar. O kadar da olur ya. Bi öpücükle bekaret gitmez :) Gerçi size kızmıyorum. Yediiklim açıklaması geldi şimdi aklıma. 3 soru benzer çıkmış, abartmayın algı yapmayın dedi ya. Güler misin ağlar mısın? Tabi Yediiklim böyle derse öğrenci de bunu der.

Yaw arkadaşlar üniversite mezunusunuz. Nasıl bu kadar kör olursunuz. Bu kadar mantıksız. Anlayamıyorum.

fma1
Yasaklı
04 Ağustos 2022 00:21

somut delil falan yok. sınav iptal edilirse sadece seçimden dolayı risk almamak ve popülizmden dolayı iptal edilir. dediğim gibi fırsat bu fırsat, bütün alımların merkezi alımla yapılıp biraz da alımı artırmak çok iyi bir fırsat oluştu ama bizim millet her zamanki gibi enerjisini yanlış yere harcıyor. yardırın burdan. bütün bölümlerin en ortak sıkıntısı bu değil mi zaten
VictoryGallop, 2 yıl önce

Somut delil bulurlarsa çıra gibi yakarlar.

casaryus96
Aday Memur
04 Ağustos 2022 00:22

Yooo ben katilmiyorum. Sinav tekrar yapilsin.

Farukssss
Daire Başkanı
04 Ağustos 2022 00:24

Yediiklimin kaymağını yiyenler , sayfa açmış

fma1
Yasaklı
04 Ağustos 2022 00:25

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
yav kardeşim ne büyük olayı ya Allah aşkına. bugüne kadar hangi ülkede yaşıyordunuz. birini öylesine bile görevden almak 5 dakikalık iş. ilk defa mı denk geldiniz böyle bir görevden almaya. son 2 yıldaki görevden almaları yaz desem error verisiniz şurada
sonbirşansssss, 2 yıl önce

Ben de çok başta çok iyi niyetli düşünmüştüm. ÖSYM soru hazırlayamamış piyasadan soru toplamış falan gibisinden. Ama ama ama.....

Bugün aldığım bilgiler beni şok etti. Yaw zaten görmüyor musunuz ne büyük olaylar oluyor. Yediiklim polis basıyor. Yediiklim bu ya. Saygın bir yayın evi (idi). Polis ticari saygınlık falan bakmıyor. ÖSYM başkanı 3 saatte işten atılıyor.

Yaw görmüyor musunuz arkadaşlar? Çok ama çok büyük şeyler oluyor. Artık bi düşünün. Halen sınav iptal edilmeyecek diyorlar. Gülesim geliyor. Bu saatten sonra nasıl iptal edilmez.

Yaw arkadaş birebir soru çıktı. BİREBİR.

Yok MEB test kitabından almış da. 2 kelime değiştirip daha sonra soramadım mı o soruyu arkadaş?

Bu kadar tesadüf! 20 soru şaibe var. Bi kesim oturmuş. Şunun nedeni bu, onun nedeni şu, bunun nedeni şu diye diye tüm soruları temize çıkarıyor. En sonda da ne yaparsan yap aklayamayacağı 3 soruya da ona da gözümüzü kapatalım diyor. Nerdeyse şunu diyecek arkadaşlar. O kadar da olur ya. Bi öpücükle bekaret gitmez :) Gerçi size kızmıyorum. Yediiklim açıklaması geldi şimdi aklıma. 3 soru benzer çıkmış, abartmayın algı yapmayın dedi ya. Güler misin ağlar mısın? Tabi Yediiklim böyle derse öğrenci de bunu der.

Yaw arkadaşlar üniversite mezunusunuz. Nasıl bu kadar kör olursunuz. Bu kadar mantıksız. Anlayamıyorum.

fma1
Yasaklı
04 Ağustos 2022 00:28

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
e siz bilirsiniz. ben vereceğim tavsiyeyi verdim. her alım sonrası torpil var diye ağlayacaginiza alın size fırsat. biraz akıllı olun kullanın bu fırsatı, özellikle bu sene yapılacak tüm alımlar merkezi olsun diye. bundan sonra gelecek adam da daha bunu kaldirmaya cesaret edemez. hiç kafanız çalışmıyor hiç

Yasin.Ozen
Genel Müdür
04 Ağustos 2022 00:31

Evet hepsinin merkezi alım olması güzel olurdu ama bu sınav için değil. Bu sınavda tamamen merkezi atama olması demek şayet sorular çalındıysa bu soruları çalan kişiler zaten yüksek alacağından ötürü bir de ekmeklerine yağ sürmek olur.

Elixsir
Kapalı
04 Ağustos 2022 00:32

Yoksa sende mi sorulara el atından ulaştın bu kadar avukatlığını yapmana anlam veremiyorum insanda azıcık vicdan varsa emek verenin haklı yenilmesin diye iptal edilsin der
fma1, 2 yıl önce
somut delil falan yok. sınav iptal edilirse sadece seçimden dolayı risk almamak ve popülizmden dolayı iptal edilir. dediğim gibi fırsat bu fırsat, bütün alımların merkezi alımla yapılıp biraz da alımı artırmak çok iyi bir fırsat oluştu ama bizim millet her zamanki gibi enerjisini yanlış yere harcıyor. yardırın burdan. bütün bölümlerin en ortak sıkıntısı bu değil mi zaten

fma1
Yasaklı
04 Ağustos 2022 00:32

bu da mantıklı. ama ilk 1000e girenlerin sınav kağıdı kontrol edilerek çözülebilir bu şaibe şüphesi
Yasin.Ozen, 2 yıl önce

Evet hepsinin merkezi alım olması güzel olurdu ama bu sınav için değil. Bu sınavda tamamen merkezi atama olması demek şayet sorular çalındıysa bu soruları çalan kişiler zaten yüksek alacağından ötürü bir de ekmeklerine yağ sürmek olur.

fma1
Yasaklı
04 Ağustos 2022 00:35

sınavı yetiştiremedim bile :) o yüzden eğer duruma duygusal yaklaşırsam iptal edilmesi benim de işime gelir aslında. ama merkezi olma seçeneği daha ağır basıyor. en azından bundan sonra torpil belasıyla uğraşmaz gariban adam
Elixsir, 2 yıl önce
Yoksa sende mi sorulara el atından ulaştın bu kadar avukatlığını yapmana anlam veremiyorum insanda azıcık vicdan varsa emek verenin haklı yenilmesin diye iptal edilsin der
04 Ağustos 2022 00:36

Bu sınav tekrarlanır... Haftaya açıklanır gibi.

sonbirşansssss
Şube Müdürü
04 Ağustos 2022 00:59

Evet error verdim. Aynen dediğin gibi. Görevden almaya ilk defa şahit oldum. Bu kadar ktiritik bir zaman ve kritik bir mevzu da. Zaten mevzuu da bu ya işte :)))

Bu görevden alma ne demek biliyor musun? Evet burda büyük bir sorun var demek. Savcılığa vermek ne demek biliyor musun? Burada kuvvetli suç şüphesi var demek. Benim idari soruşturma yapmamın ötesinde adli olay artık var demek.

Aziz Nesin halen hatırlatıyorsun kendini.

fma1, 2 yıl önce
yav kardeşim ne büyük olayı ya Allah aşkına. bugüne kadar hangi ülkede yaşıyordunuz. birini öylesine bile görevden almak 5 dakikalık iş. ilk defa mı denk geldiniz böyle bir görevden almaya. son 2 yıldaki görevden almaları yaz desem error verisiniz şurada

sonbirşansssss
Şube Müdürü
04 Ağustos 2022 01:01

Normalde olması gereken bu. Rasyonel olan bu. Ama ben halen yüzde yüz emin değilim. Çünkü hayat sadece mantık ve ilkelerden ibaret değildir. Hayat karmaşıktır.

ÖnceİnsanOlmak, 2 yıl önce
Bu sınav tekrarlanır... Haftaya açıklanır gibi.

sonbirşansssss
Şube Müdürü
04 Ağustos 2022 01:04

Hele ilk önce kpss yi halledelim de. Kpss halletmeden mülakatı nasıl halledeceğiz. Mülakattan kpss ye merkezi atamaya döneceğiz de. Kpss sakat şuan zaten. Bütün sınavların en temelli kpss zaten. Yani Allah aşkına biraz mantık arkadaşım ya. Vallahi insan yoruluyor artık.

fma1, 2 yıl önce
e siz bilirsiniz. ben vereceğim tavsiyeyi verdim. her alım sonrası torpil var diye ağlayacaginiza alın size fırsat. biraz akıllı olun kullanın bu fırsatı, özellikle bu sene yapılacak tüm alımlar merkezi olsun diye. bundan sonra gelecek adam da daha bunu kaldirmaya cesaret edemez. hiç kafanız çalışmıyor hiç

mervesönmez
Aday Memur
04 Ağustos 2022 01:07

Soruları yediklim çaldı deniliyor Yediiklim binasının aranmasından daha doğal ne var süreç normal bir şekilde işliyor. Ama tv leri açın dinleyin senden benden bizim çektiklerimizden bahseden yok fetö gündeme getirilmeye çalışılıyor. Onlar açısından siyasi bir fırsat oluştu. Sınavın tekrarlanması kaçınılmaz görünüyor. Ama hazır ortam böyleyken liyakatsizlik ve de bütün aramaların merkezi atamadan yapılması gündeme gelse çok güzel olur diyorum ben de.

sedaabc
Memur
04 Ağustos 2022 07:48

Valla bende çok masum düşünüyordum hatta zaten çıkmış sorular sonradan çözülmüş, çok çabuk galeyana geliyorsunuz diye buraya yazdım olayı ilk gördüğümde böyle büyüyecek bişey olduğunu düşünmemiştim. Ama şimdi işin içinden ne çıkacak bilemiyoruz. Herkes bir şey söyler, sonucu beklemekten başka çare yok

sdsss
Daire Başkanı
04 Ağustos 2022 09:04

Herkes kendi menfaatine ne uygunsa onu savunur bu hep böyledir, böyle olmaya devam edecektir.

mühendisyen789
Kapalı
04 Ağustos 2022 09:07

Savcılık bakar kanıt varsa iptal yoksa zaten Gk için denk gelme ihtimali düşük olsa da olabilir. Kendi kendimize çığırtkanlık yapmaya gerek yok. Kaldı ki öyle 20 soru felan da yok. Yalnız bu işin içinde bir şeyler var.
Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi