Editörler : crops35
10 Temmuz 2019 15:45

Şeflikten Saymanlığa Geçiş

Arkadaşlar meb gys'de şef olarak atandım. Saymanlık kadrosuna geçiş var mıdır? Varsa nasıl geçiş yapabilirim?

bilginlik
Şef
10 Temmuz 2019 16:26

Saymanlık kadrosuna geçiş vardır.Tabi dayın varsa. Torpillilerin el altından sayman olarak atamasını yapıyorlar.

dadass
Şef
10 Temmuz 2019 16:34

Saymanlık kadrosu kaldırılmıştır.

bilginlik
Şef
10 Temmuz 2019 16:38

2019 yılı içerisinde şef iken sayman olarak atananlar var. Duyuru yapılmadan el altından atandılar. Yanlış bilgi vermeyin. İzmir'de 2019 şubat ayında 8 adet yeni sayman atandı. Nasıl kaldırılmış anlamadım!

dadass, 5 yıl önce

Saymanlık kadrosu kaldırılmıştır.

dadass
Şef
11 Temmuz 2019 10:11

Yeni kadro tahsis edilmemektedir. Var olan saymanlık kadrolarının emeklilik istifa ünvan değişkliği vesair sebeplerle boşalması sebebi ile atama yapılmış olabilir

bilginlik, 5 yıl önce

2019 yılı içerisinde şef iken sayman olarak atananlar var. Duyuru yapılmadan el altından atandılar. Yanlış bilgi vermeyin. İzmir'de 2019 şubat ayında 8 adet yeni sayman atandı. Nasıl kaldırılmış anlamadım!

ilhanay007
Aday Memur
11 Temmuz 2019 10:53

peki arkadaşlar saymanlık yapmak zor mudur? tam olarak ne iş yapar? şeflikten iyi midir?

bilginlik
Şef
11 Temmuz 2019 12:53

2019 yılı kadro cetvelinde üç yüz ellinin üzerinde sayman kadrosu boş ve ara sıra duruma göre duyuru v.s yapmadan sayman atamaları yapıldığını duyuyoruz. Bakanlık bu boş kadrolara adilane bir şekilde atama yapmalı, şaibelerin olumsuzlukların önünü kapamalıdır.

dadass, 5 yıl önce

Yeni kadro tahsis edilmemektedir. Var olan saymanlık kadrolarının emeklilik istifa ünvan değişkliği vesair sebeplerle boşalması sebebi ile atama yapılmış olabilir

ilhanay007
Aday Memur
15 Temmuz 2019 14:19

İzmir dışındaki illerde çalışanlar ne yapmalıdır?

CGülnar, 5 yıl önce

https://www.liyakatsen.org.tr/Detay/bazi-il-milli-egitim-mudurluklerinde-saymanlik-kadrolarina-atamalarda.html

bu adrese bir bakın.

CGülnar
Şef
15 Temmuz 2019 17:51

İzmir dışındakiler de aynı atama usulüyle atama yapılmasını talep edecek Bakanlıktan. Sendikanız var ise (ve bu konuyla ilgilenirse tabi ) sürekli olarak bu konuyu gündemde tutacak. Torpille Bakanlık nokta tayin atananları biliyorum. Ama bu yol benim tarzım ve tavsiyem değildir.

ilhanay007, 5 yıl önce

İzmir dışındaki illerde çalışanlar ne yapmalıdır?

ilhanay007
Aday Memur
15 Temmuz 2019 20:52

sendikamız teçsen. peki saymanlığa geçmeyi siz tavsiye eder misiniz?

samet.by
Daire Başkanı
16 Temmuz 2019 14:35

saymanlık maddi anlamda şeflikten daha üstündür. maaş + döner sermayeden de ücret almaktadır. neredeyse ilçe milli eğitim müdürü ile aynı maaşı hatta fazlasını da alır. bu mesleki liselere göre değişir. işi öğrenene kadar zordur ama işi kavrayınca 65 yaşına kadar emekli olmazsın. bizim buradaki sayman 65 yaşında mecburen emekli oldu. :) ama sağlam bir dayın olacak... aksi halde ağzınla kuş tutsanda olmaz.

ilhanay007, 5 yıl önce

peki arkadaşlar saymanlık yapmak zor mudur? tam olarak ne iş yapar? şeflikten iyi midir?

CGülnar
Şef
16 Temmuz 2019 14:43

Aslında atamalardaki bu gizemli (!) durumu sendikalar isterse çözer ama sanki onların da işine mi geliyor nedir. Bu konuda hiç tık yok. Olur ya bir kaç üyesi sayman atanmıştır belki. Arıyorsun söylüyorsun ama dinler gibi yapıp es geçiyorlar. Bir kaç gün bu durumun üzerine gitseler hemen ses getirir ve adilane bir atama usulü ile atama yapılır yaptırılmak zorunda bırakılır. Garip bir Bakanlık oldu şu MEB.

samet.by, 5 yıl önce

saymanlık maddi anlamda şeflikten daha üstündür. maaş + döner sermayeden de ücret almaktadır. neredeyse ilçe milli eğitim müdürü ile aynı maaşı hatta fazlasını da alır. bu mesleki liselere göre değişir. işi öğrenene kadar zordur ama işi kavrayınca 65 yaşına kadar emekli olmazsın. bizim buradaki sayman 65 yaşında mecburen emekli oldu. :) ama sağlam bir dayın olacak... aksi halde ağzınla kuş tutsanda olmaz.

dadass
Şef
17 Temmuz 2019 13:36

Şeflikten saymanlığa geçişten ziyade şeflerin özlük haklarının düzenlenmesi konusunda çalışma yapılsa daha kolay olacaktır ama her ne hikmetse sendikalara şefleri es geçiyorlar her dönem...Bi ara utanma pazarını civciv kadar bir artış dile getirilmişdi haklarını yemeyelim.

şefce
Daire Başkanı
18 Temmuz 2019 11:36

Liyakata bak. Kim tutar bizi.

bilginlik
Şef
22 Temmuz 2019 09:24

Bu hukuksuz atamalardan adalet duygusu zedelemiş çalışanlar arasında bile sorun oluşturmuştur.

Bu konuyu sendikalarınıza söyleyin. Bakanlığa bu konu hakkında dilekçe yazalım. Bakanlığın bu şeffaf olmayan atama yönteminden vazgeçmesini İllere talimat göndermesini isteyelim. Bir kuruma sayman atanacaksa şeffaf atama usullerine göre yapılsın. Yoksa bir iki kişinin uğraşmasıyla komedi oluyor gülüp geçiliyoruz.Bir taraftan da kul hakkı yeniyor. Diğer türlü bu iş havanda su dövmeye benziyor.

bilginlik
Şef
24 Temmuz 2019 09:27

Buradaki yorumlara ( - ) eksi veren arkadaş hoşuna gitmeyen nedir?

Birde bu forum 600 defa okundu fakat 2 ,3 kişi yazıyor. Gerisi bu konuda bir fikir beyan etmemiş.

şefce
Daire Başkanı
26 Temmuz 2019 10:24

https://www.kamupersoneliyim.com/meb-personeli/meb-calisanlari-saymanlik-sinavinin-acilmasini-istiyor-h300.html

Sendika yetkililerinin çaba göstermesini isteyen kamu çalışanları, bu taleplerinin kendilerini temsil eden sendikaların yetkili kişilere ulaştırmaları gerektiğini ifade etmekteler. (Ama sendikalar bu konuya duyarsız bunu belirtiyorum. Üyelerimizden bir kaçını sınavsız atama yaptırabiliriz diye mi acaba)

Memurlar.Net editöründe ricam sizin de böyle haber yapmanız. Bekliyoruz.

bilginlik
Şef
10 Eylül 2019 10:04

Sendikalar bu sayman atama konusuna kulak asmıyor. Defalarca Bimere yazdım. Bimerden anında cevap geliyor. Sayman ataması duyuruya çıkılarak yapılsın talebime de alttaki matbu cevap geliyor.

Sayman olarak atanmak isteyenler nasıl bir yol izlemelidir soruma da aynı alttaki matbu cevap geliyor. Yeterki cümlenin içinde "sayman atama" kelimesi geçsin. Hemen kopyala yapıştır gönder işlemi yapılıyor.

Tüm sorularıma gelen matbu cevabi yazı:

"Talebinize ilişkin olarak sayman kadrolarına atamalar Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin "Hizmet grupları arasında geçişler" başlıklı 22. maddesinin b fıkrasına göre yapılmaktadır.Bilgilerinizi rica ederim."

Bu konuyla ilgilenen arkadaşlar, sizlerde gayret gösterir iseniz belki etkili olur.

xxlarge-
Şube Müdürü
18 Eylül 2019 10:48

Bilginlik arkadaşım, benim sayman olmama imkan yok, Maliye yada iktisat bitirmedim. Bu şekilde atamaya bir dava açsan, nasıl olur. Ama mahkemeyi bile kazansan MEB bunu uygulamaz bana göre.

bilginlik
Şef
18 Eylül 2019 11:51

Sayın xxlarge arkadaşım, bu konudaki fikirleriniz için teşekkürler. Fakat dava yoluna Bakanlığımızın cevabı "Söz konusu atamalar 657 S.D.M.K.'nun 76. Maddesine göre idarenin takdiriyle atandı" olacak. Onun için bu atamalarla ilgili duyuruya çıkma ihtiyacı görmüyor Bakanlığımız. Zaten kazansan da Mahkeme Kararını uygulamayacaktır. Bunun bir sürü örneği mevcut. Fakat sendikaların bu konunun üstüne gitmeleri durumu,işleyişi değiştirecek, atama yapılacak ise şeffaf olarak yapılacaktır. Tabi ki sendikalar bunu lüzum görürse tabi.

xxlarge-, 5 yıl önce

Bilginlik arkadaşım, benim sayman olmama imkan yok, Maliye yada iktisat bitirmedim. Bu şekilde atamaya bir dava açsan, nasıl olur. Ama mahkemeyi bile kazansan MEB bunu uygulamaz bana göre.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi