Editörler : Pangaea
28 Eylül 2009 09:52

Mülakata giren, girecek hafızlar!

hafız arkadaşlar izlenimlerimizi burda paylaşalım. ben 10 ekimde elazığda giriyorum inş.

allah herkese yardım etsin...

can_hafize
Kapalı
28 Eylül 2009 12:02

hocam nasıl çalışıyorsunuz,acaba hafızlık sınavında kı gıbı mı sorulur?

el emin
Şef
28 Eylül 2009 13:08

normal hafızlık çalışır gibi tekrar ediyorum ben.

çünkü en riskli durumdayız.hem kuranın tamamından sorumluyuz hem de ilmihal vs.

riske etmemek için çalışmak lazım.

el emin
Şef
01 Ekim 2009 13:12

yeterliğe giren, girecek hafız yok heralde...

vuslat82
Aday Memur
01 Ekim 2009 15:54

OLmazmı kardeşim 10 ekimi bekliyoruz rabbim en hayırlsını versin cumlemiz icin...

ibrahimgibi
Genel Müdür
01 Ekim 2009 18:00

hafızlar niye tamamından sorumlu. bilemese imam olamaz kkö olamaz müezzin olamaz yani öylemi. iyiymiş

can_hafize
Kapalı
02 Ekim 2009 00:00

hafızlar için kolaylık var aslında,komısyon hafız yıllarca emek vermış boşa çıkarılır mı hıç dıyor,hem bu hafızlık sınavı degıl,önemlı olan okuyuş,keşke bu kadar sıtrese gırmeseydım dıyorm..

murattastan
Memur
02 Ekim 2009 01:44

arkadaşlar bende 14 ekimde pendikte gireceğim inşaallah. ama bende stres yapıyorum kuranı baştan sona soracaklar diye , halbuki 15 sene oldu hafızlık yapalı ,tecvidimiz güzel ilmihal ve ezanda sorun değil biiznillah,ama gel düşün acaba kur anın neresinden soracak mevlam hepimize yardım eylesin amin.allaha emanet olun.

ibrahimgibi
Genel Müdür
02 Ekim 2009 08:39

15 sene de benim oldu bitireli. ilk tazelik yok elbette ki. haliyle insan tırsıyor.

tahire38
Aday Memur
02 Ekim 2009 12:39

sa arkadaşlar sizinle bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum 24 elülde girdim sınava sanki hafızlık sınvındaymışım gibi her yerden sordular sonra tecvid ilmihal bilgisi felan da anlamadığım şu ben hafız olmuşum almışım hafızlık belgemi zaten daha niçin hafızlık sınavına giriyormuşum gibi her istedikleri yerden soruyorlar bazı arkdaşalara nerden bileyim senin hafız olduğunu demişler o zaman belge iste sınava girerken hafızlar hafızlık belgesini getirsin de soruyorum ihl mezunu giren arkadaşlara olsun önlisans olsun sınav gayet kolaydı diyorlar yasin sormuş tebareke amme duhadan aşağısı bu kadar ama niçin bizim ki bu kadar zorlayıcı zaten kaç seneni vermişsin hafız olabilmek için bunu düşünerek zorlamamaları lazım değil mi sonra zaten hafızlığı bitirdiğimizde hafızlığımız gayet işlekti sonra ileri ki zamanlarda hayat şartları sorumluluklar felan filan derken şimdi o kadar işlek değil ister kkö olmak isteyen ister imam olmak isteyen arkadaşların çoğunun amacı hafızlıklarını muhafaza etmek değil mi soruyorum size allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eylesin hayırlı cumalar

can_hafize
Kapalı
02 Ekim 2009 12:58

haklısın,bana hafızlıgın nasıl dedı,bende şımdılık ıyı ama hafız ögrencı yetıştırırsem daha ıyı olacak ınş dedım..

tahire38
Aday Memur
02 Ekim 2009 13:31

iyi demişsiniz hocam

önder_reis
Genel Müdür
02 Ekim 2009 14:21

Bizlerde Çok Şükür Hafızıs İnşa - Allah 12 Ekimde Gireceğim..

ibrahimgibi
Genel Müdür
02 Ekim 2009 16:24

tahire88 "ister kkö olmak isteyen ister imam olmak isteyen arkadaşların çoğunun amacı hafızlıklarını muhafaza etmek değil mi soruyorum size" sözlerine tamamen katılıyorum. birde bazı arkadaşlar diyor ki hafızlara tolerans gösteriliyor. bu nasıl töleranstır yavh. kimseye torpil yapmıyacaksan hafızlarada gıcıklık yapma komisyon(cu) amca..

dua ile..,

mücaveze
Aday Memur
02 Ekim 2009 16:40

bende girdim snava hafız olduğum için kuran olsun tecvit olsun sormadıkları kalmadı okudumda

1tanesi aklıma gelmedi sen nasıl hafızssın dedi bundada vardır hayır diyelim diğer giren hafız olmayan arkadasşlara yasin amme beled müfredatta var soruyorlar hocam bilmiyorum diyo tamam deyip yasin soruluyo işte buda diyanetin adaleti

ilias
Aday Memur
02 Ekim 2009 16:53

hafızlık sorulursa şahsen ben bu belgeyi alamam..çünkü aradan 18 yıl geçti bu bir bahane değil ama netice itibarıyla her sorulan yerden okuyamam ki..bu arada imam adayıyım farklı lisans mezunu..Mevlam yardımcı olsun cümlemize

nedamet
Aday Memur
02 Ekim 2009 16:59

slm arkadaşlar ben de bugün pendikte 6.komisyonda girdim.bizim komisyon öyle çetindi ki anlatamam.önce hafızlıktan imtihan eder gibi başladılar.Başladı desem daha doğru olur.çünkü sadece bir kişi soruları soruyordu.(ve hiç gülümsemiyordu)diğerleri sadece dinliyordu.

derken takıldım tabi.Sonra yüzünden tahkik okuşuyla oku dedi.ne kadar okudum hatırlamıyorum.ilk ayetteki tecvitleri tek tek sordu.meddi muttasıl var diyerek kurtulamadım.Niye meddi muttasıl?harfi med nerde s.med nerde?hükmü ne?En az ne kadar uzatırsın en çok ne kadar uzatırsın.Meddi munfasıl aynı şekilde soruldu.

Bir de ayetin içinde meddi lin çıktı. havfün kelimesinde durursan ne olur? nasıl meddi lin olmuştur?kaç vecih caizdir?Neden bilmem birden afalladım.7 dedim.3de caizdir dedi.Sonra meddi arız soruldu.Allaha şükür bu sorulara doğru cvplar verdim.Sonra inşirahı oku dedi.ellezi engada derken 4çekmemişim sinirlendi.hepsi aynı şeyi yaptı diye sitem etti.ben 1de çekilir deyince duhadan aşağısı tahkikle okunur.sen de öyle başladın 4 çekeceksin dedi.sonra tekrar başladım 4elif çektim.bu kadar stresin ardından bir de soru çektim.soru basit çıktı o kadar sevindim ki.hemen cevabı verdim zülkarneyn...

Not:diğer arkadaşlara da böyle sordular.eğer 6.komisyondaysanız siz siz olun tecvidi su gibi ezberleyin.

burut
Kapalı
03 Ekim 2009 20:36

bence doğruları söylemiyonuz böyle yapmazlar

kebuter_84
Aday Memur
03 Ekim 2009 23:10

mrb arkadaşlar bir sorum olacaktı eniştem adına kendisi imam-hatip lisesi mezunu bu sınava girmek istiyordu başvurularını kaçırdı mı yoksa şu anda başvuru yapabilir mi sizin girdiğiniz bu sınava girmek için?acil cevap verirseiz cok sevnirim..

nedamet
Aday Memur
04 Ekim 2009 16:44

Burut kardeş yalan söylemekten Allaha sığınırız. yalan yazmakla da elimize birşey geçmez. Allah katında da günahkar oluruz. Biz sadece izlenimlerimizi paylaştık. Arkadaşlarda dikkatli olsun bizim düştüğümüz hatalara düşmesinler diye uyarmaya çalıştık.ister inanın ister inanmayın .

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

nedamet
Aday Memur
04 Ekim 2009 16:51

kebuter_84 kardeşim enişteniz bu dönem yeterlilik sınavını kaçırdı. Yazılı sınava girmiş ve kazanmış olması gerekiyordu. Bir sonraki sınavı takip edin.dua ile.

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi