Editörler : Pangaea
07 Eylül 2018 09:23

Tayin Durumuna ilişkin İDARE MAHKEMESİ'ne DAVA !!!

Bir kamu kurumunda kadrolu mühendisim ve eşim farklı bir şehirde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapıyor. Eşimin tayin isteyebilmesi için 4 yılı daha var, buna karşın ise benim tayin talebim red edildi. Duruma ilişkin bölge idare mahkemesine dava açtım. Sonuç ve süreç hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

privileged85
Kapalı
07 Eylül 2018 09:56

Hocam sendikanızın avukatı ile görüştünüz mü?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
07 Eylül 2018 10:03

Davayı YD talepli mi açtınız?

frknglgn
Aday Memur
07 Eylül 2018 10:04

Kararın iptaline ilişkin dava açtım

frknglgn
Aday Memur
07 Eylül 2018 10:06

hayır hocam görüşmedim

privileged85, 6 yıl önce

Hocam sendikanızın avukatı ile görüştünüz mü?

trifaly
Aday Memur
07 Eylül 2018 13:49

YD talepli açsaydınız belki YD Kabul alarak daha hızlı tayininiz çıkabilirdi, yine de kararın olumlu olacağını düşünüyorum.

Süreç şu şekilde olacak öncelikle sizin verdiğiniz dava dilekçesi davalı kuruma tebliğ olacak. Davalı kurum bu dilekçeye cevap verecek bu size tebliğ olacak. Bu karşılıklı cevap en fazla 2 defa olabilir. Tarafların cevap verme işlemleri bittiğinde dosya tekemmül ederek hakime karar verilmek üzere havale olur.

Her tebliğ işleminde 1 aylık süresi var tarafların.

Siz davalı kurumun verdiği cevaba cevap verirseniz eğer tekrar davalının cevap hakkı doğacak. Bu yüzden davalı kurum savunmasını yolladığında elinize geçer geçmez, dava açtığınız idare mahkemesine gidip davalının vermiş olduğu savunmaya cevap vermeyeceğim, dosyamın karar verilmek üzere hakime havale edilmesini talep ederim diye dilekçe verirseniz, dosyanız hızlı bir şekilde hakimin önüne gider.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

frknglgn
Aday Memur
08 Eylül 2018 10:07

Çok teşekkür ederim. Hocam peki 5 yıl olayını kurum öne sürecektir,çünkü ben taşrada çalışıyorum ve personel sıkıntısı var,ayrıca 5 yıl çalışma süremi doldurmadım. Mahkemece bu durum dikkate alınır mı
trifaly, 6 yıl önce

YD talepli açsaydınız belki YD Kabul alarak daha hızlı tayininiz çıkabilirdi, yine de kararın olumlu olacağını düşünüyorum.

Süreç şu şekilde olacak öncelikle sizin verdiğiniz dava dilekçesi davalı kuruma tebliğ olacak. Davalı kurum bu dilekçeye cevap verecek bu size tebliğ olacak. Bu karşılıklı cevap en fazla 2 defa olabilir. Tarafların cevap verme işlemleri bittiğinde dosya tekemmül ederek hakime karar verilmek üzere havale olur.

Siz davalı kurumun verdiği cevaba cevap verirseniz eğer tekrar davalının cevap hakkı doğacak. Bu yüzden davalı kurum savunmasını yolladığında elinize geçer geçmez, dava açtığınız idare mahkemesine gidip davalının vermiş olduğu savunmaya cevap vermeyeceğim, dosyamın karar verilmek üzere hakime havale edilmesini talep ederim diye dilekçe verirseniz, dosyanız hızlı bir şekilde hakimin önüne gider.

frknglgn
Aday Memur
08 Eylül 2018 13:39

Kararın iptaline yönelik,bir sonuç elde edince muhtemelen kurum buna itiraz edip bir üst mahkemeye taşır mı acaba
trifaly, 6 yıl önce

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi