Editörler : E.Kayı Han
03 Haziran 2022 17:27

Dosyasi danistay da olup beraat ve takipsizlik alipgoreve iade bekleyenler

Merhaba arkadaşlar, adli süreçte takipsizlik veya beraat alıp da ihraç dosyası danıştay olan var mı, varsa süreçleri yazmısınız.

ceranca
Aday Memur
03 Haziran 2022 17:29

benim dosyam mart 2021 den beri bekliyor.

rdemir126.rd
Genel Müdür
03 Haziran 2022 17:38

Danıştay da dosya sı olan arkadaş adli yönden kyok vaar ve iade oldu. Tabi her konu birbirinden bağımsızdır. Adli yönden kyok almış olmak disiplin cezası almayacağın anlamına gelmez lakin kyok alan bir kişiye ihraç verilmesi de orantısızlık olur. Bu kişi nin kararının orantısız ceza dan bozulması gerekir. Mahkeme süreci yaklaşık 3 sene kadar sürüyor

ceranca, 2 yıl önce

benim dosyam mart 2021 den beri bekliyor.

scrp88
Aday Memur
11 Ağustos 2022 17:38

Merhabalar. bahsettiğiniz kişinin durumu neredeyse benimle aynı.KYOK aldım ve sonrasında ihraç edildim. Bölge idare YD kabul aldım ve idare itiraz ederek dosyayı Danıştaya taşıdı. 6 aydır dosyam Danıştayda ve iadem yapılmadı. kurum Jandarma. sizin bahsettiğiniz kişinin kurum nedir acaba?

rdemir126.rd, 2 yıl önce

Danıştay da dosya sı olan arkadaş adli yönden kyok vaar ve iade oldu. Tabi her konu birbirinden bağımsızdır. Adli yönden kyok almış olmak disiplin cezası almayacağın anlamına gelmez lakin kyok alan bir kişiye ihraç verilmesi de orantısızlık olur. Bu kişi nin kararının orantısız ceza dan bozulması gerekir. Mahkeme süreci yaklaşık 3 sene kadar sürüyor

rdemir126.rd
Genel Müdür
11 Ağustos 2022 18:06

Yaklaşık 2 ay kadar önce yazmışsın. O an aklımdaki kişi kimdi hatırlamıyorum. Ama jandarma olup ihraç olup 2018 de iade olan biliyorum. İlk derece mahkemesi YD kararı ile döndü. Gerek İstinaf gerek danıştay kararı beklenmedi. Ayrıca dayısı torpili olan birisi de değil.

scrp88
Aday Memur
12 Ağustos 2022 09:11

Anladım. Daha önce hiç duymamıştım ben Jandarmadan iade olanı. Emsal olarak gösterilebilir belki. Ben 6 ay önce BİM ' den YD aldım ancak uygulanmadı karar. Dosya Danıştayda.

rdemir126.rd, 2 yıl önce

Yaklaşık 2 ay kadar önce yazmışsın. O an aklımdaki kişi kimdi hatırlamıyorum. Ama jandarma olup ihraç olup 2018 de iade olan biliyorum. İlk derece mahkemesi YD kararı ile döndü. Gerek İstinaf gerek danıştay kararı beklenmedi. Ayrıca dayısı torpili olan birisi de değil.

rdemir126.rd
Genel Müdür
12 Ağustos 2022 11:54

Zaten 2018 sonrası başladı mahkeme kararı nın uygulanma aşamasının danıştay dan gelecek karara bırakılması. Brn ilgili memura zaten "çok şanslı olduğunu" söyledim.

scrp88
Aday Memur
08 Kasım 2022 09:26

Merhabalar.

Tazminat ödemsi bana da geldi. Evrakta yazantoplam 4.368TL (Jandarma 2013 lüyüm)

Bunu ödemek istemiyorum itiraz edeceğim.

8 ay önce BİM sen YD kabul aldım. Yani göreve iade edildim ancak kurum itiraz ederek dosya Danıştay a taşındı. Şaka gibi. Artık ne yaptıklarını bilmiyorlar. Mahkeme kararlarını hiçe sayıyorlar. Ben iade olurum diye beklerken şimdi borç geldi. Ne olursa olsun ben bu parayı ödemeyeceğim.

Elinde itiraz dilekçesi örneği olan var mı arkadaşlar? Yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir yol izlemeli?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi