Editörler : crops35
«244245246247248249250251252253254255»

Pttcieleman
Aday Memur
10 Şubat 2020 22:04

Sahsen,iddianızın doğru olmasını isterim.Bu isin eski yonetimin artıklarının , yeni yonetimi kandırma çabasından ibaret olmasını isterim.Öyleyse bir yerde buna dur derler,birileri uyandırır.Fakat eski veya yeni,yönetime güvenemez hale geldim.Eski yönetim öngörülemez haldeydi ve bu öngörülemez durum nedeniyle kurumda oluşan kaotik yapıdan istifade edip saçma sapan daire baskani,yardimcisi,basmudur,yardimcisi ve müdür atamaları yaptı...Ben beklerdim ki yeni yonetim şu kaotik havayı dağıtsın,kurum personeli önünü görsün.Ama bunu henüz gerceklestirmediler.Genel mudurluk binalarinda daire baskanindan tutun taseron personeline kadar (firma elemani dagitici kadrosunda ama genel mudurlukte calisiyor,daha dogrusu kpssye calisiyor) herkes "olsun,sözlü olsun daha iyi" kafasında.İnsallah dediğiniz gibidir ama şu taslak tamamlanana kadar korkularım geçmeyecek.

pttemekcisi, 4 yıl önce

Malumunuz yeni sınav yönetmeliği hazırlanmakta. Eski Yönetimin artıkları, sınavın sadece sözlü olması için yönetimi kandırmaya çalışmakta. Üstelik mülakatı daire başkanları ve başmüdürler komisyon oluşturarak yapacakmış.

Yazılı olmayan her sınav torpildir arkadaşlar. Amaçları sınav yapılmamasını sağlamak. Böylece eski yönetim tarafından peynir ekmek gibi dağıtılan müdürlüklerde liyakatsizce fazladan maaş alıp zevki sefa sürmeye devam edecekler. Eski yönetim zamanında atanan tüm daire başkanları, başmüdürler, başkan yardımcıları, müdürler temizlenmedikçe kurum düzelmez.

Guggenheim
Aday Memur
12 Şubat 2020 19:16

Görevde yükselme yönetmeliği ile ilgili bir gelişme var mı?

Mhybk
Aday Memur
16 Şubat 2020 13:01

Face de bir yorumda memurun yöneticisi memur olmalı diyordu. Aksi mevcut ise bu hukuksuzluk diyordu. Bu işin aslı var mı . Eğer durum böyle ise 399 luları başka kuruma göndermeleri gerekmez mi. Diye soruyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı

Pttcieleman
Aday Memur
17 Şubat 2020 13:18

Vekalet saltanatina ve torpile tam gaz devam.250 kisilik sinavsiz kuruma girenlerden bazilari, ilk firsatini bulduklarinda takir takir mudur vekili yapiliyor,bazi ust yoneticilerin iyi iliskide bulundugu personeller yıllardır vekaleten saltanat sürüyor zaten,bilinmeyen birşey değil.Şimdi bir de eski genel müdür doneminde 250 kisilik liyakatsizlik listesine girenlerden bazıları allem edip kallem edip mudur vekillikleri kapmaya başladı.Zaten öncesinde ust yöneticinin odasına mudurlerden cok daha rahat girip çıkıyorlardı,çoğu şeyden müdürlerden önce haberleri oluyordu,şimdi bazıları işi resmiyete de döküyorlar/dokturuyorlar.

Ben konuyu CİMER'e intikal ettirdim,sizlerden de bu konuda bir çaba bekliyorum,Cimere sikayet sayısı ne kadar artarsa,o kadar fazla dikkat çekilir bu konuya.Yoksa daha çok bekleriz,bizden 6 sene sonra ise girenler nasıl bize vekaleten adı altında amirlik yapmaya başlardılarsa,bizden 15 sene sonra gelenler de bize amirlik yapar.Ptt de çalışmaya devam etmeyi düşünüp de bu konuda cimere yazıyı yazmayacak olanlar,sonradan pişman olduklarında bu iletimi hatırlasınlar.

Yeni yonetim de bir an önce şu vekalet saltanatını sona erdirmeli."Eskisinin neyi vardı" diye düşünmeye başladık..

Pttcieleman
Aday Memur
17 Şubat 2020 14:52

Konunun vehameti açısından,bir iki cümle daha etmek istiyorum.Bugün ses etmeyip "tamam bunlardan sonra artik sira bize gelir" dersek,daha çok bekleriz.Bu ülkede "tanıdık" hiç bitmez çünkü.Es,coluk,cocuk,gelin,kuzen,kuzenin eşi,komşu,memleketli,cocugunun arkadaşı,gelinin kız kardeşi,arkadaş,arkadaş çocuğu....Çok istiyorlarsa gitsinler özelde bir sirket açsınlar,oraya kimi işe alıyorlarsa alsınlar,kimi mudur,başkan yapıyorlarsa yapsınlar.Konuyu CİMER'e intikal ettirelim elimizden geldiğince,CİMER sonrası tatmin edici bir çözüm olmazsa konuyu yargıya taşıyalım.idare mahkemesi kim hangi genel mudurun yakını bununla ilgilenmez,biraz bilincli ve birlikte hareket edersek bu isi çözeriz.Cimere konuyu intikal ettirenler bana özelden de haber ederse sevinirim,ileride olur da gerekirse, dava açarken de beraber hareket ederiz.Yettiler artık!

Pttcieleman, 4 yıl önce

Vekalet saltanatina ve torpile tam gaz devam.250 kisilik sinavsiz kuruma girenlerden bazilari, ilk firsatini bulduklarinda takir takir mudur vekili yapiliyor,bazi ust yoneticilerin iyi iliskide bulundugu personeller yıllardır vekaleten saltanat sürüyor zaten,bilinmeyen birşey değil.Şimdi bir de eski genel müdür doneminde 250 kisilik liyakatsizlik listesine girenlerden bazıları allem edip kallem edip mudur vekillikleri kapmaya başladı.Zaten öncesinde ust yöneticinin odasına mudurlerden cok daha rahat girip çıkıyorlardı,çoğu şeyden müdürlerden önce haberleri oluyordu,şimdi bazıları işi resmiyete de döküyorlar/dokturuyorlar.

Ben konuyu CİMER'e intikal ettirdim,sizlerden de bu konuda bir çaba bekliyorum,Cimere sikayet sayısı ne kadar artarsa,o kadar fazla dikkat çekilir bu konuya.Yoksa daha çok bekleriz,bizden 6 sene sonra ise girenler nasıl bize vekaleten adı altında amirlik yapmaya başlardılarsa,bizden 15 sene sonra gelenler de bize amirlik yapar.Ptt de çalışmaya devam etmeyi düşünüp de bu konuda cimere yazıyı yazmayacak olanlar,sonradan pişman olduklarında bu iletimi hatırlasınlar.

Yeni yonetim de bir an önce şu vekalet saltanatını sona erdirmeli."Eskisinin neyi vardı" diye düşünmeye başladık..

dedektifptt
Aday Memur
17 Şubat 2020 22:40

Pazar günü yetkili sendika istanbulda bir toplantı yapık. yıllardır yaptıkları gimin genel başkanları gene bissürü teraneler dizik. vay efendim şunu yapıcık. vay efendim bunu yapıcık. yok 399lulara unvan yükselmesi hakkı tanıttırıcıyık. yok sıkala ayarlaması yaptırıcıyık. yok kikte şu kararları aldik. felan filan feşmekan. yov yapmin bunları etmiyin. bırakın bu sarı sendikaciligi. yaptiginiz al gülüm ver gülüm. ne şiş yansın ne kebap. bunu herkiş göriy biliy. çocukmi kandiriyiniz. sizin bir tek derdiiz var oda goltuknan aydat sayısını pardon üye sayısıni arttırmak. anniynizmi. çünkü üyeye aydat göziynen bakıyniz ya beyler. üyelerin sorunlarına gelinci laf ola torba dola. inşallah. maşallah. gene bir yetki dönemi var hemi. bütün cafcaflı çıkışlar hep ondan demi. 30 bine yakın 399lu gadıro iptal edilmiş. bunlar 399lu yükselmeden bahsediyi. insanın gülesi geliyi. yersek tabi. gerçi ekseriyetnen yiyikte yani. ya bizi havuza atsınlar başka kuruma göndersinler. ptt de rahatlasın bizde rahatlıyik. bizden sona ne yapıylerse yapsınlar diyik. bu sendikacılar böle bişey olursa kurumumuza sahip çıkmak için meydanlara çıkar gövdemizi siper ederik diyler. bak hele bak. bizim için gendilerini feda ediyler göriynizmi. insanın gözleri doliy. 399lular başka kuruma giderse biz napiciyik. beyle dımdızlak ortada galıciyik demiylerde. uzatmiim. bu yetkili sendika, üyelerinin yada çalışanların derdiynen dertleniyse hadi şunuda deyicimi bakim. havuza getmek isteyenlerin önünü açmak için ne gerekiyse yapiciyik her türlü girişimde bulunuciyik diyip bi adım atıcılarmı bi basın açıklaması yapıcılarmı. hadi göriyim samimiyetlerini. hodri meydan.

bgmstf
Aday Memur
19 Şubat 2020 09:08

bu nasıl bir yazıcık şekli mk.cık. beğenmeyenler istifacık vericik.

dedektifptt, 4 yıl önce

Pazar günü yetkili sendika istanbulda bir toplantı yapık. yıllardır yaptıkları gimin genel başkanları gene bissürü teraneler dizik. vay efendim şunu yapıcık. vay efendim bunu yapıcık. yok 399lulara unvan yükselmesi hakkı tanıttırıcıyık. yok sıkala ayarlaması yaptırıcıyık. yok kikte şu kararları aldik. felan filan feşmekan. yov yapmin bunları etmiyin. bırakın bu sarı sendikaciligi. yaptiginiz al gülüm ver gülüm. ne şiş yansın ne kebap. bunu herkiş göriy biliy. çocukmi kandiriyiniz. sizin bir tek derdiiz var oda goltuknan aydat sayısını pardon üye sayısıni arttırmak. anniynizmi. çünkü üyeye aydat göziynen bakıyniz ya beyler. üyelerin sorunlarına gelinci laf ola torba dola. inşallah. maşallah. gene bir yetki dönemi var hemi. bütün cafcaflı çıkışlar hep ondan demi. 30 bine yakın 399lu gadıro iptal edilmiş. bunlar 399lu yükselmeden bahsediyi. insanın gülesi geliyi. yersek tabi. gerçi ekseriyetnen yiyikte yani. ya bizi havuza atsınlar başka kuruma göndersinler. ptt de rahatlasın bizde rahatlıyik. bizden sona ne yapıylerse yapsınlar diyik. bu sendikacılar böle bişey olursa kurumumuza sahip çıkmak için meydanlara çıkar gövdemizi siper ederik diyler. bak hele bak. bizim için gendilerini feda ediyler göriynizmi. insanın gözleri doliy. 399lular başka kuruma giderse biz napiciyik. beyle dımdızlak ortada galıciyik demiylerde. uzatmiim. bu yetkili sendika, üyelerinin yada çalışanların derdiynen dertleniyse hadi şunuda deyicimi bakim. havuza getmek isteyenlerin önünü açmak için ne gerekiyse yapiciyik her türlü girişimde bulunuciyik diyip bi adım atıcılarmı bi basın açıklaması yapıcılarmı. hadi göriyim samimiyetlerini. hodri meydan.

19 Şubat 2020 16:50

Ben 10 aydır PTT'deyim (Genel Müdürlük) , gözlemlediğim kadarıyla kaynak kullanımında etkinsizlik mevcut.Aynı zamanda da vatandaşız,yolumuz sürekli PTT şubelerine düşüyor,haliyle soruyorum nasıllar,sorunları var mı konuşuyoruz.Şubede çalışanların anlattığına göre, en büyük sorun personel yetersizliği.Ama Genel Müdürlük binalarında oturacak yer yok.Bir misafiriniz iş yerinizin önünden geçerken 10 dakika yanınıza uğrasa boş sandalye bulup oturtamazsınız.Zamanında hangi akla hizmet o kadar kisi doldurulmuş ben merak ediyorum..Çoğunun birilerine rica minnet sonucu oraya geldiklerini de biliyorum.Bunların en az 5 te 3 ünün şubelere gönderilmeleri gerekiyor.Yeni genel müdürümüzün düşüncesi de bu yönde ama rica minnetle gelenleri değil şubelere yollamak,oturduğu masayı bile ddeğiştirmek çok kolay olmayacaktır..

İkinci etkinsizlik,gereğinden fazla bürokrasi.Bu kadar daire başkanlığına,şube müdürlüğüne gerek yok.Çoğu daire başkanlığının işini bırakın müdürlüğü,müdürlüğe bağlı bir birim,bir servis bile rahatça yapabilecekken gerekli gereksiz birçok başkanlık oluşturulmuş.Başkanlık olusturulunca da başkan yardımcılığı,sube müdürlükleri oluşturulmuş.5 saatte bir yazı yazılamıyor haliyle.Daire başkanlığı sayısı 15'in altına düşürülmeli.İki kalem iş için daire başkanlığı mı kurulur?Bu konuda da çeşitli söylentiler var,dairelerin birleştirilmesi konuşuluyor.Yeni Genel Müdürümüz tek tek aksaklıkları yakalamaya başladı,inşallah önüne görünür/görünmez set çekilmez de kafasindakileri gerçekleştirir..

Üçüncü etkinsizlik,biraz da maruz kalmamdan ötürü,yeni unvanla ilgili.Uzman yardımcıları başlayalı 10 ay oldu ama çoğu daire başkanlığında saksı gibi bekletiliyor,yetki yok,sorumluluk yok,çürümeye bırakılmış bekliyoruz.Daire yöneticileri,eski personelleri,şube müdürleri rencide olur,gönül koyar diye yetki,sorumluluk hicbir şey vermiyorlar.E bize verilen maaşlara yazık günah değil mi?Madem böyle yapılacaktı,almasaydınız ya bizi,bizler de başka kurumları tercih ederdik win-win olurdu.Yönetim bizleri etkin kullanmayı düşünecek mi?Düşünecekse beklediği birşey mi var?Bu kuruma oturmaya gelmedik biz.Yetki,sorumluluk ve bize hakkıyla rehberlik edebilecek nitelikte birilerinin varlığını hak ediyoruz.Beşeri sermaye kıyımına doğru gidiyor bu iş,umarım bir düzelme olur.

Dördüncü etkinsizlik,yukarıdaki arkadaşın yeterince bahsettiği vekalet olayı..Baska kurumda yardımcı hizmetli olmayı bile beceremeyecegi aşikar insanlar vekaleten yönetici olmuş(istisnalar mevcut ama genel kaideyi bozmaz),sanırsın Genelkurmay Başkanı olmuşlar..Vekil değil de sınavla,emek vererek asil olup da idareci olsalar o ego olmaz zaten.O egonun gereksiz olduğunu kavrayacak kapasitede olabilmek için,fedakarlık yapmış olmak gerekir..Kurumda bir yeni yetme olaeak,Asil-vekili 10 ayda davranışlarından bile kolayca ayırt edebilir hale gelmişsem,bu benim suçum değil..Başka bakanlıkların müfettişlerinde yarısı kadar bile olmayan ego,bu kurumda asil gise ve buro görevlisi olup vekaleten yöneticilik yapanlarda mevcut..

Herkesi memnun edemezsiniz,o zaman memnun edeceğiniz kesimi iyi seçmeniz gerekiyor..Rica minnetle bir şekilde getirilen insanları memnun etmeye çalışmak ve PTT'ye emek vererek girmiş,emek vererek katma değer oluşturmuş,emek vererek yükselmeye çalışmış insanları memnun etmeye çalışmak arasında seçim yapılacak..

Genç Genel Müdürümüzün PTT'ye emek vermiş kimseleri memnun etmek istediği duyumları geliyor,şüphem de yok.İnsallah kafasindakileri gerçekleştirebilecek bir ortam ve görev süresine sahip olur..

akasya0102
Aday Memur
19 Şubat 2020 20:41

peki görevde yükselme adına bu düşünce var mı genelmudurlukte hep sorduğumuzda düşünülüyor ama şuanda değil deniyor
AdaymemurAdayi, 4 yıl önce

Ben 10 aydır PTT'deyim (Genel Müdürlük) , gözlemlediğim kadarıyla kaynak kullanımında etkinsizlik mevcut.Aynı zamanda da vatandaşız,yolumuz sürekli PTT şubelerine düşüyor,haliyle soruyorum nasıllar,sorunları var mı konuşuyoruz.Şubede çalışanların anlattığına göre, en büyük sorun personel yetersizliği.Ama Genel Müdürlük binalarında oturacak yer yok.Bir misafiriniz iş yerinizin önünden geçerken 10 dakika yanınıza uğrasa boş sandalye bulup oturtamazsınız.Zamanında hangi akla hizmet o kadar kisi doldurulmuş ben merak ediyorum..Çoğunun birilerine rica minnet sonucu oraya geldiklerini de biliyorum.Bunların en az 5 te 3 ünün şubelere gönderilmeleri gerekiyor.Yeni genel müdürümüzün düşüncesi de bu yönde ama rica minnetle gelenleri değil şubelere yollamak,oturduğu masayı bile ddeğiştirmek çok kolay olmayacaktır..

İkinci etkinsizlik,gereğinden fazla bürokrasi.Bu kadar daire başkanlığına,şube müdürlüğüne gerek yok.Çoğu daire başkanlığının işini bırakın müdürlüğü,müdürlüğe bağlı bir birim,bir servis bile rahatça yapabilecekken gerekli gereksiz birçok başkanlık oluşturulmuş.Başkanlık olusturulunca da başkan yardımcılığı,sube müdürlükleri oluşturulmuş.5 saatte bir yazı yazılamıyor haliyle.Daire başkanlığı sayısı 15'in altına düşürülmeli.İki kalem iş için daire başkanlığı mı kurulur?Bu konuda da çeşitli söylentiler var,dairelerin birleştirilmesi konuşuluyor.Yeni Genel Müdürümüz tek tek aksaklıkları yakalamaya başladı,inşallah önüne görünür/görünmez set çekilmez de kafasindakileri gerçekleştirir..

Üçüncü etkinsizlik,biraz da maruz kalmamdan ötürü,yeni unvanla ilgili.Uzman yardımcıları başlayalı 10 ay oldu ama çoğu daire başkanlığında saksı gibi bekletiliyor,yetki yok,sorumluluk yok,çürümeye bırakılmış bekliyoruz.Daire yöneticileri,eski personelleri,şube müdürleri rencide olur,gönül koyar diye yetki,sorumluluk hicbir şey vermiyorlar.E bize verilen maaşlara yazık günah değil mi?Madem böyle yapılacaktı,almasaydınız ya bizi,bizler de başka kurumları tercih ederdik win-win olurdu.Yönetim bizleri etkin kullanmayı düşünecek mi?Düşünecekse beklediği birşey mi var?Bu kuruma oturmaya gelmedik biz.Yetki,sorumluluk ve bize hakkıyla rehberlik edebilecek nitelikte birilerinin varlığını hak ediyoruz.Beşeri sermaye kıyımına doğru gidiyor bu iş,umarım bir düzelme olur.

Dördüncü etkinsizlik,yukarıdaki arkadaşın yeterince bahsettiği vekalet olayı..Baska kurumda yardımcı hizmetli olmayı bile beceremeyecegi aşikar insanlar vekaleten yönetici olmuş(istisnalar mevcut ama genel kaideyi bozmaz),sanırsın Genelkurmay Başkanı olmuşlar..Vekil değil de sınavla,emek vererek asil olup da idareci olsalar o ego olmaz zaten.O egonun gereksiz olduğunu kavrayacak kapasitede olabilmek için,fedakarlık yapmış olmak gerekir..Kurumda bir yeni yetme olaeak,Asil-vekili 10 ayda davranışlarından bile kolayca ayırt edebilir hale gelmişsem,bu benim suçum değil..Başka bakanlıkların müfettişlerinde yarısı kadar bile olmayan ego,bu kurumda asil gise ve buro görevlisi olup vekaleten yöneticilik yapanlarda mevcut..

Herkesi memnun edemezsiniz,o zaman memnun edeceğiniz kesimi iyi seçmeniz gerekiyor..Rica minnetle bir şekilde getirilen insanları memnun etmeye çalışmak ve PTT'ye emek vererek girmiş,emek vererek katma değer oluşturmuş,emek vererek yükselmeye çalışmış insanları memnun etmeye çalışmak arasında seçim yapılacak..

Genç Genel Müdürümüzün PTT'ye emek vermiş kimseleri memnun etmek istediği duyumları geliyor,şüphem de yok.İnsallah kafasindakileri gerçekleştirebilecek bir ortam ve görev süresine sahip olur..

19 Şubat 2020 22:17

Bir görevde yükselme prosedürü taslağı geldi,taslak ne zaman son halini alır ve yönetim kurulu tarafından onaylanır bilemiyorum.Ancak tamamlanınca görevde yükselme sınavı açılacağı duyumlarını alıyoruz,aksi olursa bu duyumları bize iletenlerin yalancisiyiz.

Bana göre,PTT bu ülkenin en önemli kurumlarından biri,burada çalışıyorum diye değil,82 milyon insanın sürekli hayatının içerisinde olduğu icin boyle düşünüyorum.5 bakanlık kadar önemi var.Zaten kurumumuz yeterince gys den ve atamalardan ötürü davaya muhatap oldu.Artık hukuken de cok sağlam temellere dayanan bir personel alimi,istihdam ve görevde yükselme mevzuatini oluşturup daha fazla davalarla yorulmamali,bu karışıklık sürecini geride bırakıp hedeflerine odaklamalıdır.180 yıllık çınar bunu fazlasıyla hak ediyor..İnsallah taslak hazırlanırken bunlar göz önünde bulundurulur da bir daha davayla mahkemeyle uğraşmaz kurumumuz..

akasya0102, 4 yıl önce
peki görevde yükselme adına bu düşünce var mı genelmudurlukte hep sorduğumuzda düşünülüyor ama şuanda değil deniyor

m.carleone
Şube Müdürü
19 Şubat 2020 23:37

O genel müdürlükte birilerinin selamiyla bulunup günde 1 saat bile çalışmayanlarin varya Allah belasını versin çoluk çocuğundan çıksın merkezde çalışan ve her günü stresle başlayıp bitiren biri olarak hakkım haram zıkkım olsun diliyorum. Muhtaç olursunuz inşallah bu gişelerde çalışmaya

Pttcieleman
Aday Memur
20 Şubat 2020 15:55

Dostum sen o güzel canını hiç sıkma.İşsizlikten,is yokluğundan birbirlerine sarıyorlar.Belki sen eve daha az mutsuz gidiyorsundur.Hiç is yapılmıyor ama gizliden gizliye diğerlerini iş yapmıyor,çalışmıyor diye daire başkanlarına ve yardımcılarına şikayet ediyorlar :) Basit servis tartışmalarına bile kimleri kimleri araya sokuyorlar.Tam bir anaokulu gibi.Birilerine selam çakarak gelmişler ya,hepsi daire başkanlarının gözüne girme ardından vekaleten şube müdürlüğü kapma peşinde.Tabi bu işin bir de olmazsa olmaz tarafı,diğerlerinin gözden düşmesini sağlamak.Birbirlerinin arkasından etmedikleri laf,iftira kalmıyor.Hele Mustafa Kemal mahallesindeki bina duyumlarıma göre tam evlere şenlik,son dönemde alınan VİPlerin çoğu oralara yerleştirilmiş.Bak hele bak iștirakten,taşerondan,sınavsız ihs listesinden bedavaya iş bulmuşlar bir de Ulustaki ana binalarda çalışmaya tenezzül etmiyorlarmıș.Bir sebebi de bu binadaki daire başkanlıklarının yönetici açığı varmış.Hele uyanıklara bak,kısa yoldan bir iki senede yönetici olacaklar.Zaten şimdiden kendilerini dışarıya yönetici gibi tanıtanlar bile varmış.Hatta bir dairenin asil bir tane bile müdürü yokmuş,gözü oraya dikmişler.Kiminin de paraya ihtiyacı yokmuş,"yeri belli olsun" diye oraya ise sokmuşlar.400-500 binlik arabalarıyla işe gidip geliyorlarmış.Bu ortamda mutlu olabilir miydin?Bilmemek mutluluktur bazen.

Senden benden mutsuzdur bunlar emin ol.Çok şükür işim var,iyi kötü maaşım var.Yeri geliyor gönderi kabulü yapıyorum,yeri geliyor şeflik yapıyorum.Paramı helal yoldan kazanıyorum.Çok bunalmadığım sürece vatandaşla doğrudan muhatap olmayı da seviyorum.Bunlar gibi game of thrones çevirme derdim de yok.Tutup babama amcama çalışma arkadaşlarımı da şikayet etmiyorum,bunlara ayıracak vaktimiz de yok.

Ama hakkımı savunurum arkadaş.Bunlari CİMERe de yazarım davamı da açarım.Vipler sınavsız gelecek iki günde yönetici olacak ben de 7 yıldır verdiğim emek için ses çıkarmıcam öyle mi?Çok beklerler.Bu durumdan rahatsız olan herkesi konuyla ilgili olarak CİMERe yazmaya davet ediyorum.Çünkü önceki iletimde de dediğim gibi,bu ülkede tanıdıklar,VİPler bitmez!

m.carleone, 4 yıl önce

O genel müdürlükte birilerinin selamiyla bulunup günde 1 saat bile çalışmayanlarin varya Allah belasını versin çoluk çocuğundan çıksın merkezde çalışan ve her günü stresle başlayıp bitiren biri olarak hakkım haram zıkkım olsun diliyorum. Muhtaç olursunuz inşallah bu gişelerde çalışmaya

publicenemy
Memur
20 Şubat 2020 19:26

http://www.gaziantepdogus.com/haber/pttde-bankamatik-memuru-mu-14786.html http://www.gaziantepdogus.com/haber/tesaduf-mu-14802.html http://www.gaziantepdogus.com/haber/haberlerimizin-ardindan-o-memur-istifasini-verdi-15101.html

Pttcieleman
Aday Memur
20 Şubat 2020 20:05

Hey yavrum hey,unvanlara bak unvanlara.Suriye Koordinatörü,neredeyse büyükelçi gibi havalı bir unvan.

İşte,tam olarak kast ettiğim bu aarkadaşlar.Sanmayın ki bu durum sadece Gaziantepte var.Bunlardan Genel müdürlükte de var.Bunların farklı varyasyonları da var size hepsini sıralicam

1-Bu şekilde bankamatik memurluğu yapan var

2-Sözde taserondan "posta dağıtım elemanı" olarak gelip Genel Müdürlük binasında tüm gün yan gelip yatanlar var.

3-İştiraklerden "uzman" unvanıyla,ihs yi delerek gelen ve yemek+yol ile birlikte maaşı şefi geçenler var.

3-Bankamatik memurluğu yapmayıp da bu şekilde saçma sapan unvanlar uydurularak getirilenler var.Bana sorarsanız bunların bankamatik memuru olmaları daha hayırlı.En azından varlıklarıyla kimselerin iş huzurunu,keyfini,ortamı bozmazlar.Ama bir iki sene bu şekilde takılıp sube müdürlüğü kapmak için uğraşıyorlar.O yüzden suyun kaynağına yani Genel Müdürlük binasına yerleştiriliyorlar.Bunları yerleştirenler de bürokrat çevreleri.Bunlara lafını geçirebilen yönetici ben duymadım.Canları istediği sürece dinliyormuş gibi yapıyorlar,kafaları bozulduğu zaman dinlemeyip,birilerine telefon ediyorlar.

İşte arkadaşlar,bu hak hukuk kural tanımazlara bari görevde yükselme konusunda hakkımızı yedirmeyelim...Yedirirsek yuh olsun bize..

publicenemy, 4 yıl önce
http://www.gaziantepdogus.com/haber/pttde-bankamatik-memuru-mu-14786.html http://www.gaziantepdogus.com/haber/tesaduf-mu-14802.html http://www.gaziantepdogus.com/haber/haberlerimizin-ardindan-o-memur-istifasini-verdi-15101.html

dedektifptt
Aday Memur
22 Şubat 2020 17:45

Geçen yazımda ne dediydim. Görevden alınan genel müdürlük ekibinden özelliknen osman ç. nın ulufe daatır gimin makam mevki vererek Türkiye geneline ve özeliknen esgi genel müdürün melmeketine yerleşdirdiği artıkları galıntıları gözü gulağı ve istipbarat gaynagı olan prenslerinede dokunulucumu. beleşden aldıkları bu unvanları ellerinden alınıcımı dediydim hemi. İşte buyrun. Gaziantep doğuş gastesinin haberi, orda dönen bazı film fırıldakları ortıya dökti bak göriynizmi. genel müdürlük bu ile müveddiş göndermiş yokarda adresi verilen gastenin haberine göre. İşin üstüne gayım bi şekilde ciddi gedilirse daha neler çıkıcı görin diyler. Daha bunlar devede gulak diyenler var. ben şu gaderini söylimki antep ptt, esgi genel müdürlügün bir kopyesi güççüldülmüş halıydı. Herkişde bunu biliy. Halende eyle. Kenan b. ile osman ç.nın bir numaralı yaverleri, prensleride burayı yönetiydi çünkü. Al gülüm ver gülüm. Al birini vur ötekine. Sankim hınk demiş burunlarından düşmüşler. Garekder olarak bu gadermi benzerler. insan şaşiy. Bi araşdırın hele. Eski genel müdür yabanci melmeketlere gettiinde Türkiyede hangı ilin müdürünü yanında götüriydi. Osman ç.nın jet hızıynan müdür yapıp arkasında başmüdür yardımcısı yaptığı gankası olan eleman hangi ilde görev yapıyi acep. Antep personeli, kenan b.nen osman ç.ya hediye gargo gabul etmekden golları goptuydu. Kim gönderiydi bunları. Tabikine bu ile yerleşdirdikleri adamları yaverleri prensleri gönderiydi. Kenan b. ile osman ç. görevden alınıncı burdakı adamları gorkudan herkişin bildiği taktiknen hareket ederek herkişin içinden sayiplerine bi saydiriyler bi saydiriylerki aklıız almaz diyim. Sankim dersin bunları adam yapan makam mevki veren sağ golları yapan başgasiydi. Tabi gasdilek şakadan. Oysakına halen gizli gizli görişiylermiş sayipleriynen. Jet hızıynan gendilerine makam mevki veren sayiplerine nankörlük edici deellerdi heralda. Başda dediğim gimin gene diyim. Kenan b. ile Osman Ç.nın Türkiye genelinde ve özelliknen eski genel müdürün melmeketindeki artıkları galıntıları gözü gulağı ve istipbarat gaynağı olan, gastenin ortaya çıkarttığı usulsuzlukları yöneten sağ gollarının prenslerinin beleşden aldıkları bu ünvanlarıda ellerinden alınıcıki ptt düzele. Yosam zor. Bekliyip göriciyik. Haydi hıyirlisi.

publicenemy, 4 yıl önce

pttemekcisi
Aday Memur
23 Şubat 2020 03:53

uzun lafın kısası kurumun içine ettiler.

turuncupapatya
Şube Müdürü
25 Şubat 2020 20:12

bayan wcsinde sigara icilen mudurunun ben mudurum kanunun beni baglamaz dedigi liyakatin sifir oneminin oldugu calisanini kole essek yerine koyan basiretsiz yoneticilerle dolu bu kurumda calistigim icn kendimden utaniyorummmm her gecen gun daha rezil daha timarhanr daha iskence dolu daha sefil bi kurum haline geliyor akli olan gelmesin

Alkan2323
Aday Memur
01 Mart 2020 20:24

kurumun çivisi cıktı artik..yalova da memuru yalova basmuduru yaptılar..

koyupostacı
Aday Memur
01 Mart 2020 23:40

Peki arkadaşlar hangi sendika olursa olsun bu tip atamalara ses çıkarmıyor hatta ucunda kıyısından bizede pay düşer diye bekliyorlarsa yazıklar olsun memurdan müdür atadılar yuttular başmüdür atadılar sustular peki 30000 çalışan personelden en az 5000 ini bu makamları hayal etmiyor mu bu arkadaşların hakkı yenmiyor mu ve hala bu sendikalara aidat yatırıp daha hak yemelerine seyirci kalmamalıyız benim hakkımı savunmayan sendika istemiyorum ben kendi adıma

Alkan2323
Aday Memur
02 Mart 2020 00:09

kardeş ben türk habersendeyim. sendika başkanını arayacam. gecistirirse istifa ederim

Toplam 6226 mesaj
«244245246247248249250251252253254255»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi