Editörler : swat3410
29 Ağustos 2012 10:26

Kurumlararası Geçiş İçin Dilekçe Örneği

.... İl Emniyet Müdürlüğü

Personel Şube Müdürlüğüne

(EGM Personel Dairesi Başkanlığı'na Sunulmak Üzere)

.../.../2012

... İl Emniyet Müdürlüğü ... Şube Müdürlüğü'nde ... sicil sayılı Polis Memuru olarak görev yapmaktayım. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eylül 2012 döneminde yapılacak olan öğretmen atamalarına kurumlararası ilk atama ile başvuruda bulunmam için ekte gönderilen muvafakat belgesinin Personel Şube Müdürlüğü'nce 10.08.2012 tarihinde yayınlanan 80 numaralı genelge gereği görüş bildirilerek Personel Dairesi Başkanlığına iletilmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili gereğini arz ederim.

Ad-Soyad

Sicil

İmza

Ek:Muvafakat belgesi

Bu şekildeki bir dilekçe yeterli olmaz mı arkadaşlar?

tufa1453
Memur
29 Ağustos 2012 11:24

bence müracaat edilme süresi göz önünde bulunarak gibi bir ekleme yaptım.bizimkilere belli olmaz muallakta bırakmayalım :)))

birde kılavuz yayınlanınca bu dilekçeyi yollayalım.dilekçe yazdığımız tarihte kılavuz yayınlanmamış olursa o tarihte olmayan kılavuz için müracaat etmiş olup sıkıntı yaşamayalım.sanırım artık paranoya yaptım bu işi.sanki bir açığımızı arayıp muvafakat vermemeye çalışacaklar gibi düşünüp ince eleyip sık dokuyorum :)))

.... İl Emniyet Müdürlüğü

Personel Şube Müdürlüğüne

(EGM Personel Dairesi Başkanlığı'na Sunulmak Üzere)

.../.../2012

... İl Emniyet Müdürlüğü ... Şube Müdürlüğü'nde ... sicil sayılı Polis Memuru olarak görev yapmaktayım. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eylül 2012 döneminde yapılacak olan öğretmen atamalarına kurumlararası ilk atama ile başvuruda bulunmam için ekte gönderilen muvafakat belgesinin Personel Şube Müdürlüğü'nce 10.08.2012 tarihinde yayınlanan 80 numaralı genelge gereği görüş bildirilerek Personel Dairesi Başkanlığına iletilmesi gerekmektedir.Bahse konu muvafakat belgesinin değerlendirilmesin de,öğretmenliğe başvuru süresi olan 03-09 Eylül 2012 tarihleri ve müracaat işlemlerinin yapılması için gerekli olan süre de göz önünde bulundurularak;Konu ile ilgili gereğini arz ederim.

Ad-Soyad

Sicil

İmza

Ek:Muvafakat belgesi

hakiki36
Memur
29 Ağustos 2012 12:10

5/b formu zaten dilekçe yerine geçiyor

stranger61
Aday Memur
29 Ağustos 2012 12:13

genelgeyi nerden bulacağız arkadaşlar

tufa1453
Memur
29 Ağustos 2012 12:29

genelge için personelle görüşün yada özelden mail adresini yaz sana mail olarak ben yollayayım.

stranger61
Aday Memur
29 Ağustos 2012 12:33

msj attım mail adresimi aldın mı

tufa1453
Memur
29 Ağustos 2012 12:37

evet yolladım gelmedimi

stranger61
Aday Memur
29 Ağustos 2012 12:53

tşkler aldım genelgeyi

stranger61
Aday Memur
29 Ağustos 2012 12:58

genel müdürlükle görüşen var mı şarkta olanlar için muvafakat konusunda bilgisi olan var mı

tufa1453
Memur
29 Ağustos 2012 13:20

2011 yılı egm 79 nolu genelge de pomem mezunları için sadece 6 yıl şartı bulunuduğu yazıyordu.şark zorunluluğu bize yok.sadece 6 yıl...

stranger61
Aday Memur
29 Ağustos 2012 13:43

genel müdürlükle görüştüm şimdi. şarkta olanlara ve şarka gideceklere muvafakat vermeyeceklerini söylüyorlar.

stranger61
Aday Memur
29 Ağustos 2012 15:47

benim gibi şarkta olan veya şarka gidecek olan var mı? ne yapacağız muvafakat alamazsak?

blue-22
Aday Memur
29 Ağustos 2012 16:44

sayın Stranger61 genelgeyi bana da gönderebilir misiniz

AsiLorkuN
Aday Memur
29 Ağustos 2012 17:15

personele gelen dilekceyi izinde olanlar izin yerlerinde doldurup bulundukları il personeline verebilirmi ayrıca biz dilekceyi doldurduk ve muvafakat aldık diyelim ancak MEB bize kontenjan ayırmamışsa aldıgımız muvafakat gelecek yıl içinde geçerli olacak mı ?

ferrari01
Aday Memur
29 Ağustos 2012 18:59

stranger61 banada gönderebilirimisn genelgeyi ?

stranger61
Aday Memur
29 Ağustos 2012 20:36

arkadaşlardan özelden mail adreslerinizi atarsanız gönderirim genelgeyi

free3432
Aday Memur
29 Ağustos 2012 20:54

genelge ebys olarak şubelere gönderildiği için duruyordur. idari büronuzdan sorun

tufa1453
Memur
29 Ağustos 2012 23:34

arkadaşlar şark mecburiyeti yok bakın genelegenin metnini aşşağıya yazıyorum ve gayet açık 2011-79 nolu genelge ve 1 nolu açıklama bizim için.bizim şark hizmeti gibi bir zorunluluğumuz YOKTUR.emniyet bu konuda vardır derse mahkemede kaybetmeye mahkumdur işte genelge hemde EGM nin sayısı ve yılı belli...

Teşkilatımızda görevli personelin başka kurumlara naklen atanma talepleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 74. maddesinde yer alan "Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakati ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68. maddedeki esaslar çerçevesinde dereee yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları İtibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür..." hükmü çerçevesinde yapılmaktadır.

Ancak, kurumlararası naklen atama işlemleri ile ilgili olarak zaman zaman birimlerimizden ve personelimizden gelen taleplerden, bu konuda tereddütlerin olduğu ya da birimlerimizce hatalı işlem tesis edildiği, bunun da personelimizin mağduriyetine veya hak kaybına sebebiyet verdiği müşahede edilmiştir. Bu doğrultuda;

1) Polis Meslek Eğitim Merkezlerinden (POMEM) mezun olup meslekte altı yılını tamamlamamış olan personelin başka kurumlara naklen geçişi için istenen muvafakat talepleri; 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununun Ek-24. maddesinde belirtilen "Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanırlar. Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlara nakil yoluyla atanamazlar. Bu süre zarfında memuriyetten çekilen, çekilmiş sayılan, meslekten veya memuriyetten çıkarma cezası alan ve aslî memurluğa atanamayarak ilişiği kesilenler, mecburi hizmet sürelerinin kalan her yılı için, kendilerine yapılmış olan öğretim masraflarını tazminat olarak ödemek zorundadırlar." hükmü gereği,

2) Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) mezunu olup 4 yıllık mecburi hizmet süresini tamamlamayan, İkinci bölgeye (şark) ataması yapılan veya ikinci bölgede görev süresini tamamlamayan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelin muvafakat talepleri Genel Müdürlüğümüzün 16.11.2005 tarih ve 194779 sayılı genelgesi gereği,

3) Teşkilatımızda görevli aday memurların muvafakat talepleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 54. Maddesi gereğince, olumsuz değerlendirilmektedir.

4) Merkez ve merkeze bağlı taşra birimlerinde (Polis Akademisi Başkanlığı, POMEM, PMYO, Polis Koleji Müdürlükleri, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlükleri, Kriminal Bölge Laboratuar Müdürlükleri) çalışan tüm hizmet sınırlarındaki personel ile taşrada çalışan Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli hariç bütün personelin muvafakat işlemleri Personel Dairesi Başkanlığınca, taşra teşkilatında çalışan Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin muvafakat işlemleri ise 27.03.2008 tarih ve 25 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda İl Valiliklerince yapılmaktadır.

Konunun tüm personele tebliğ edilerek, teşkilatımızda görevli personelin kurumlararası naklen atama işlemlerinin yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde yürütülmesi hususunda;

Bilgi ve gereğini arz ve rica ederim.

stranger61
Aday Memur
30 Ağustos 2012 11:31

tufa1453 şarktamısın. benim şarka atamam yapıldı ama hala ilişik kesmedim. genel müdürlükle 3 defa görüştüm ısrarla olumsuz vereceklerini söylüyorlar ve şarkta olup müracaat edip olumsuz muvafak alanlar var. 3201 sayılı kanundada sadece 6 yıl yazıyor ama kimseye derdimizi anlatamıyoruz. dava açıp kazansak bile atama dönemini kaçıracağız.

tufa1453
Memur
30 Ağustos 2012 14:12

evet ben şarktayım gerçi şark hizmetim bitti benim tayinim de çıktı eşim öğretmen,ataması olmadı onunla ilgili gelişmeleri bekliyorum.ama dedğim gibi ortdada genelge var neye istinaden şark zorunluluğu kılıyorlar.herzamanki gibi işgüzarlık biz ne dersek o mantığı.

ha dava açsak kaybederler ama işte atama dönemi kaçıyor.o zamanda hak kaybı için egm ye dava açar bu işte yatkili kimse usulsüz olarak iş yapmaktan ceza aldırırız.ama diyorum ya atama kaçtıktan sonra ....

filler ve çimenler
Şube Müdürü
01 Eylül 2012 12:59

MEB'in istediği belgeleri Personel Şube Müdürlüğünden almamız gerekiyor muş. İstanbul Personel Şube Müdürlüğü şubelerden üst yazı ile gelin demiş duyduğum kadarıyla bilgisi olan var mı?

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi