Editörler : Lanet
17 Ekim 2009 22:04

Keman - gitar - saz ; hangisi daha kolay öğrenilir?

ARKADAŞLAR KEMAN MI - GİTAR MI - SAZ MI SİZCE ÖĞRENMESİ EN KOLAY OLAN HANGİSİDİR? KURSA GİTMEYİ İSTİYORUM AMA TECRÜBELİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA BİLGİ VERİRLERSE SEVİNİRİM... BİRDE AŞAĞI YUKARI KAÇ AY GEÇER ÖĞRENME İŞİ.....

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
17 Ekim 2009 22:07

Umarım benim gibi sonradan yarım bırakıp vazgeçmezsiniz.Bağlama ile serüvenim çok kısa sürmüştüde.

Özveri isteyen bir eylem.Hangisini seçerseniz seçin şimdiden kolay gelsin.

pikniktüpü
Müsteşar Yardımcısı
17 Ekim 2009 22:11

bunu arkadaşlarınız degil

sanırım siz seçmelisiniz

insan bilir kendisinin hangisine daha yatkın olduğu

boş bir hevesse hiç başlamayın derim çünkü yıllar alabilir.

insanlar birinde görür hoşuna gider bende çalayım der

ik i üç ayda vazgeçer

onun için hangisine daha yatkınsanız ve hangisinizi daha çok seviyorsanız ona başlayın

muratcan3
Aday Memur
17 Ekim 2009 22:14

ASLINDA BANA KALSA HEPSİNİ SEÇERİM AMA KARARSIZIM BENDE TECRÜBELİ ARKADAŞLARA DANIŞAYIM DİYORUM ....

ddt&tnt
Kapalı
17 Ekim 2009 22:53

soru biraz tuhaf olmuş sanki.. vakit geçirmek için bi müzik aleti öğreneyim maksatlı gibi... gitar,bağlama,keman hepsi de çok farklı hissiyatlar uyandırır insanda.. ve illa ki birisi diğerlerinden apayrı ve çok daha yoğun hissettiriyodur size..ve siz de ona göre seçiminizi yaparsınız.. yok hissettirmiyorsa: keman çok yoğun ve sıkı bir çalışma ister.. ayrıca nota (ve makam klasik türk müziği için)bilginiz de kısıtlıysa her ne kadar kurslarda bu eğitim veriliyor olmasına rağmen özümsemeniz biraz zaman alabilir.. teknik olarak da keman yaylı bir sazdır ve notaları gitar ve bağlamaya nazaran daha farklı yerleşmiştir..ama öğrenmenin yaşı yoktur tabii ki.. azimle herşey hallolur..

gitarda ise sırf klasik gitar öğrenmek yine çok emek ve düzenli çalışma ister... bir de çevrenizdekiler aşina oldukları pop parçaları duymak ve sizin de çalmanızı ister tabii..önce çok keyifli bi şekilde öğrenmiş olduğunuz klasik etütleri ve herkesin bildiği"asturias" ı (basit formuyla tabii ki)çalarsınız ama bir süre sonra o baskıyla siz de pop şarkıları öğrenmeye yönelirsiniz ki bu da kötü diildir..insan arada hem çalmak hem söylemek isteyebilir.. ama klasik gitar etütlerini düzenli yapanların pop şarkıların arpejlerinde ve sololarda çok başarılı olduğu da bi gerçektir.. yani klasikten popa geçmek bence daha yerinde olur.. zaman vermek gerekirse de hergün günde 2 saat etütle 2 ay sonunda parmaklarınız oturmuş notaların yerlerini özümsemiş orta düzey etütleri çok iyi çalıyor olursunuz..

bağlama, gitar ve kemana göre daha kısa zamanda daha çabuk öğrenilecek bir saz gibi geliyor bana.. kesinlikle basit bir alet diildir; ancak daha kolay öğrenilebilir.. kimbilir bakarsınız 5 ay sonra şelpe tekniğini bile kullanabilirsiniz...müzik öğretmeni diilim ama umarım yardımcı olabilmişimdir... kolay gelsin....

muratcan3
Aday Memur
17 Ekim 2009 23:00

ddt&tnt GERÇEKTEN BUNU BİR MÜZİK HOCASININ BU KADAR İYİ ANLATACAĞINI SANMIYORUM GERÇEKTEN ÇOK YARARLI OLDU TEŞEKKÜRLER....

ddt&tnt
Kapalı
17 Ekim 2009 23:02

rica ederim...

fuzüli3
Kapalı
18 Ekim 2009 01:41

öğrenmek istedikten sonra her zor kolay olur.

18 Şubat 2010 21:51

Keman öğrenmek gerçekten çok zor, ama güzel sesleri yakaladıktan sonra insan aşık oluyor ona... Az tutulmadı boynum, gerçekten zor ama çalışmanın meyvesini toplamaya başlayınca zorluklarını hatırlamıyorsun bile.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi