Editörler : Pangaea
«722972307231723272337234723572367237723872397240»
24 Ocak 2020 11:19

Dedi zaten. Minimal alım olacak diyor. Minimal ne demek anlamadım ama
Bszm94, 4 yıl önce
Kendimizi avuta avuta diğer sınav geldi hocam. İyi niyetli olan puanları yakmadan cüzzi miktarda da olsa yapmaya çalışıyoruz der. Tamamen bitti benim umudum. 90 puanla boşu boşuna kaldım ona yanıyorum
24 Ocak 2020 11:21

Çok kısa vadede müjde yok dedi. Çalışma yok falan demedi. Çalışma var diyor zaten aylardır. Ne yavaş adamdır çözemedik gitti
uzmanprojeci, 4 yıl önce

Önümüzde personel alımıyla alakalı ilgili bakanlıklarla kaç aydır görüşüyorsunuz zaten

Kısa vadede çalışma yok ne demek arkadaş ya net konuş ya konuşma haber bekleyen o kadar insan varken çık net konuş almayacağız de

Myfulka
Aday Memur
24 Ocak 2020 11:24

Alım olmazsa eğer o kadar yüksek puanlı insanların nefretini kazanacaklar ve bu bi daha ki seçimde çok kötü bir şekilde kendilerine geri dönecek.

Ekinoksis
Kapalı
24 Ocak 2020 11:26

ben zaten müjde beklemiyordum daha 2-3 gün önce naci ağbal çalışıyoruz demişti

maesahin
Genel Müdür
24 Ocak 2020 11:28

bakan bir önceki açıklamasında da normlarımız yeterli alım yapacaksak da çok az yapacağız demişti. valla sayın bakan gelsin ilçe müdürlüklerini gezsin, kimi ilçede 1 mühendis 1 veteriner hekim var. 2 personelle işlerini gören ilçeler var. maaşını kendi yapan şoförlüğü yapan her şey tek personelde toplanmış ilçeler var. bu inatla personel almama işi kurumsal kimliğe de zarar, biz çalışanlar için bir handikap.

blackmfe
Aday Memur
24 Ocak 2020 11:30

Hocam senin nefretin adamı ırgalamıyor ki. Nüfus yok bişey yok. Polisi sağlıkçısı bekçisi imamından sıra gelmiyor ki. Adamlar atamanın ertesi günü ağlamaya başlıyorlar. Kalabalıklar sesleri duyuluyor.
Myfulka, 4 yıl önce

Alım olmazsa eğer o kadar yüksek puanlı insanların nefretini kazanacaklar ve bu bi daha ki seçimde çok kötü bir şekilde kendilerine geri dönecek.

Nazlinazl
Aday Memur
24 Ocak 2020 11:36

Buradakilerin büyük bir çoğunluğu gerçekleri duymaya tahammül edemiyor. Bu adam ilk günde bugünde alım yapmayacağını net bir şekilde belli etti ancak bir kesim bakanın aldığı nefesten bile anlam çıkarmaya çalıştı.
24 Ocak 2020 11:38

Boş boş konuşma. Arkadaki çalışmalardan haberin yok sallıyorsun. Bakan 14-15 mart arası da net bir şekilde özele gidin calısma yok demişti. 29 martta ormana 5bin müjdesi verdi. Senin dediğin gibi yürümüyor o işler
Nazlinazl, 4 yıl önce
Buradakilerin büyük bir çoğunluğu gerçekleri duymaya tahammül edemiyor. Bu adam ilk günde bugünde alım yapmayacağını net bir şekilde belli etti ancak bir kesim bakanın aldığı nefesten bile anlam çıkarmaya çalıştı.

ZMprof
Daire Başkanı
24 Ocak 2020 11:51

Arkadaşlar alım sürecini uzun süredir takip ediyorum.Hangi bakan ne dedi ,ne demek istedi niye alım yaptı takip edenler bilir.Ben Küsüratlarla atamayı kaybettiğim için buradayım.Bu proje olayı da benim uzun süreli analizimdi çünkü geçmiş tüm atamalar proje ile olmuş projesiz ise 4-5 yılda bir oluyor ama sayı düşük oluyor.Neden proje ile onay bu kadar önemliye gelelim Bekir Paktemirli bile ne dedi orman alımı için projeyi anlattık şu kadar karımız olacak ithalatı şu kadar azaltacağız dedim 5 dakikada onay aldı dedi.Bunlar benim değil Bakanın açıklaması bunları iyi analiz etmek lazım.Sağlıkçı,öğretmen,polis,bekçi diyenet bunlarla kendinizi kıyaslamayın bunların atanması için projeye gerek yok,biz teknik personeliz onlar değil.Ben proje proje derken bundan bahsediyordum.Bakanlık düzgün bir proje çıkartmadığı sürece ha 2018 ha 2020 kpss olmuş bir farkı yok az bir alım olur bu alımında kimseye bir faydası olmaz.İnşallah bir proje çıkarda herkesin yüzü güler yoksa alım filan hikaye.

Zirmüh26
Aday Memur
24 Ocak 2020 11:55

Yapılan uğraşlarin hepsine saygım var.sizde diyorsunuz ayrintiya girmeden direk yazdim diye.ben yazdiginiz yuzeysel paylasimlara bakarak yorumumu yaptim yoksa kiminle hangi makamda kimler araciligiyla ne konustunuz bilemiyorum.cunku dedigim gibi mesajilarinizdan yola cikarak duyumdan ibaret oldugunu dusündüm. Neyse bir onemi de yok kiminle ne oldugunun artık. Dediginiz toplantinin icerigini bilemem 2 gun onca naci agbal olumlu davrandigi icin neden olumsuz seyler yaziyorsunuz diye yorum yapmak istedim. Yoksa onun disında uğraslariniza bir sey demiyorum sağolun. Bizide anlayin 3 yildir gerildik her yerden bir seyler duyuyoruz ama sonuc gene ayni az once tarim bakani kisa vadede alim yok diye aciklama yapti artik hem fiziken hem ruhen cok yoruldum kusruma bakmayın.

cyperin, 4 yıl önce

Değerli arkadaşlar, uzun uzadıya buraya bir sürü şey yazabilirim, yazılanları teker teker çürütebilirim, isim de verebilirim isterlerse oda numarası ile alınan bilginin kaçıncı katta hangi cepheden olduğunu da ama bu birşeye yaramaz, Naci AĞBAL'a bir mektup verilmiş olması ondan bilgilerin anında çekilmiş olması anlamına gelmiyor, (yapılan işe saygım sonsuz biz de atama dönemimizde de birçok kişi ile görüştük ben de görüştüm)

ben 2009 yılında memurlar.net'e üye olmuşum bunun 1 yıl kadar da üye olmadan takip ettiğim dönem var ve 2016 yılında Allah nasip etti atandım, atandıktan sonra da ben burada bilgi paylaştım bunu neden yazıyorum şimdi diyebilirler ki ya atama bekliyor onun için uğraşıyor, bunun etkisi var fakat tamamen bu yüzden değil, ben daha önce de yazdım şeker fabrikasında çalıştım, 2017 yılında bunun için formda başlık açtım(paylaştım da burada) daha sonra 2017 yılında sınava girenlerden soruları topladım onun için de başlık açtım bana soranlara o sayfayıda paylaştım bu olanlar 2017 yılında ben ise 2016'da atanmışım banane şeker kurumundan demedim, bu yıl yine alım ilanı oldu yine yazdım forma bilgi isteyen bana yazsın diye yine özelden cevap verdim.

neyse çok uzar konu;

hani ben yazdım ya toplantılar yapıldı ve prensipler olumsuz bakıyor olaya diye, toplantıya katılan prensiplerden yetkili Naci AĞBAL'dı ve olumsuz fikir beyan eden de kendisi,(bu kısmı yazmayacaktım ama kafanız iyice karışır diye yazıyorum, Naci AĞBAL istenilen personelin hangi proje kapsamında değerlendirileceğini sormuş somut bir cevap alamamış olmasından dolayı olumsuz bakmış, bu talebin temellendirilmesini istemiştir.-en kısa özet bu kadar anlatılabilir-.) bakın bilmedikleriniz var, bildikleriniz sizi tüm kurguyu bildiğiniz fikrine sürüklemesin. Benim hepinize ayrı ayrı saygım var sizin de benim bilgilerime saygınız olmalı olmuyorsa yorumlara devam o zaman.

24 Ocak 2020 11:56

Bakan geldiği günden beri verilmiş sözlere karşı bir mekanizma gerçekleştirdi

Yüksek alım beklemesinler cuzi alıma razı olsunlar

Süreç hala böyle devam ediyor.

2018 Puanıyla hiç alım yapmayacakları anlamına gelmiyor konuşmaları

Cüzi miktar alır lafı kapatırımın derdinde

Bakanın bu alımla alakalı bir proje olmasınada gerek yok zaten ne bir çalışma nede projesi var

Norm ihtiyacının bir kısmını karşılar geçeriz diyor.

ZMprof, 4 yıl önce

Arkadaşlar alım sürecini uzun süredir takip ediyorum.Hangi bakan ne dedi ,ne demek istedi niye alım yaptı takip edenler bilir.Ben Küsüratlarla atamayı kaybettiğim için buradayım.Bu proje olayı da benim uzun süreli analizimdi çünkü geçmiş tüm atamalar proje ile olmuş projesiz ise 4-5 yılda bir oluyor ama sayı düşük oluyor.Neden proje ile onay bu kadar önemliye gelelim Bekir Paktemirli bile ne dedi orman alımı için projeyi anlattık şu kadar karımız olacak ithalatı şu kadar azaltacağız dedim 5 dakikada onay aldı dedi.Bunlar benim değil Bakanın açıklaması bunları iyi analiz etmek lazım.Sağlıkçı,öğretmen,polis,bekçi diyenet bunlarla kendinizi kıyaslamayın bunların atanması için projeye gerek yok,biz teknik personeliz onlar değil.Ben proje proje derken bundan bahsediyordum.Bakanlık düzgün bir proje çıkartmadığı sürece ha 2018 ha 2020 kpss olmuş bir farkı yok az bir alım olur bu alımında kimseye bir faydası olmaz.İnşallah bir proje çıkarda herkesin yüzü güler yoksa alım filan hikaye.

24 Ocak 2020 11:58

6 ay cuzi bir alım yapmak için yeterli bir süre

Burada daha öncede yazıldı il ilçede çalışan arkadaşların ne kadar eksik çalıştığı ile alakalı

Personel ihtiyacı küçük oranda karşılanacak laf kapatılacak

chelse
Genel Müdür
24 Ocak 2020 11:58

2018 yılındaki konuşmaların aynısı hala devam ediyor.2 yıl öncede bu konuşmalar vardı.Sürekli

tarih sayı verenler eski ile kıyaslayanlar.Bakanın bugünkü konuşmasını dinledim adam Atamayı

kafasında tamamen silmiş.Köylerinize gidin size 100 bin tl destek verelim diyor.Kısa vadede

atama zaten olmuycak. Daha öncelerde de defalarca yazdım.Mart veya Nisan öncesinde birşey

çıkmaz.Evet benimde yanıldığım bir nokta oldu.Bu konuşmadan sonra artık Mart ve Nisandanda

birşey çıkacağını sanmıyorum.Daha yeni mezun olmuş hayatında atama sürecini yaşamamış

çoluk çocuk dolmuş burası bu bebeleri dinlemeyin.Cyperin abinizi dinleyin o bir gelişme olursa

zaten paylaşıyor.

24 Ocak 2020 12:09

Ben de böyle anladım. Az bir sayı alacak da bu az kaçtır? 2000-2500 mü 1000-1500 mü
uzmanprojeci, 4 yıl önce

Bakan geldiği günden beri verilmiş sözlere karşı bir mekanizma gerçekleştirdi

Yüksek alım beklemesinler cuzi alıma razı olsunlar

Süreç hala böyle devam ediyor.

2018 Puanıyla hiç alım yapmayacakları anlamına gelmiyor konuşmaları

Cüzi miktar alır lafı kapatırımın derdinde

Bakanın bu alımla alakalı bir proje olmasınada gerek yok zaten ne bir çalışma nede projesi var

Norm ihtiyacının bir kısmını karşılar geçeriz diyor.

Nazlinazl
Aday Memur
24 Ocak 2020 12:16

Siz kendinizi kandırmaya devam edin. Bence umut verenler önümüzdeki sınava milletin çalışmasını istemeyenler. Düşük puan alanlar ne atama olmasını istiyor ne de 2020 de yüksek puan almamızı. Tabi sizde biliyorsunuz şu an puanı yüksek olanlar asılırsa o zamanda hiç şansınızın olmayacağını. Çalışmaymış gördük ormanın çalışmalarını. Ama devam edin size inanacak, hala umutlanacak birileri mutlaka çıkacaktır.
Tarımcı90, 4 yıl önce
Boş boş konuşma. Arkadaki çalışmalardan haberin yok sallıyorsun. Bakan 14-15 mart arası da net bir şekilde özele gidin calısma yok demişti. 29 martta ormana 5bin müjdesi verdi. Senin dediğin gibi yürümüyor o işler
24 Ocak 2020 12:21

Az sayıda kişi alınır dedi zaten bakan. Senin puan düşükse git çalış.
Nazlinazl, 4 yıl önce
Siz kendinizi kandırmaya devam edin. Bence umut verenler önümüzdeki sınava milletin çalışmasını istemeyenler. Düşük puan alanlar ne atama olmasını istiyor ne de 2020 de yüksek puan almamızı. Tabi sizde biliyorsunuz şu an puanı yüksek olanlar asılırsa o zamanda hiç şansınızın olmayacağını. Çalışmaymış gördük ormanın çalışmalarını. Ama devam edin size inanacak, hala umutlanacak birileri mutlaka çıkacaktır.

Nazlinazl
Aday Memur
24 Ocak 2020 12:27

O az kişinin içinde siz varsınız yani :D. sizi 2020 kpss'den sonra da buralarda bu yorumları yaparken göreceğime o kadar eminim ki. Kullanıcı adınızi degisseniz bile bu durumu sizin bilmeniz yeterli olacaktır.
Tarımcı90, 4 yıl önce
Az sayıda kişi alınır dedi zaten bakan. Senin puan düşükse git çalış.
24 Ocak 2020 12:30

Çok şükür eşim var o az kişinin içinde. Kendisi veteriner hekim. Biz de onunla beraber aynı hesaptan takip ediyoruz burayı. İsim değiştirmeden bu hesaptan devam edeceğiz :) kaçacak bir durumumuz yok ama sizin puanınız düşükse lütfen gidin çalışın. Atanma olasılığınız düşük hanımefendi. Bir yandan etkinlikleri de takip edebilirsiniz. İnşallah işler değişir yüksek sayı alınır da herkes mutlu olur
Nazlinazl, 4 yıl önce
O az kişinin içinde siz varsınız yani :D. sizi 2020 kpss'den sonra da buralarda bu yorumları yaparken göreceğime o kadar eminim ki. Kullanıcı adınızi degisseniz bile bu durumu sizin bilmeniz yeterli olacaktır.

Ekinoksis
Kapalı
24 Ocak 2020 12:51

çok kısa vadede müjde yok diyor kısa vadede demiyor ortada bitmiş bir şey yok

talep var

görüşme devam

tamam en kötüye kendinizi hazırlayın ama pes etmeyelim

24 Ocak 2020 13:03

Zamanını kimse bilmiyor 40 defa söyledik. Ama 2018 puanı ile az da olsa alım olacak. Ben burda tarih verirsem asıl o yanlış olur. Anlayamadınız hala. Boş tenekenin kimler oldugu belli de neyse
Toplam 193808 mesaj
«722972307231723272337234723572367237723872397240»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi