Editörler : ayşegül bgm
«23242526272829303132333435

Nezirebulut
Aday Memur
15 Mayıs 2019 23:41

Biraz fazla olmuş benden sadece 2 foto ve kimlik fotokopisi istediler acaba güvenlik olduğun için mi?
yassemn, 5 yıl önce

Kimseden evrak istemedilermi ya ben sağlık raporu 6 foto ikametgah adlia sicil kaydı muhtardan nüfus kaydı kimlik fotokopisi diploma fotokopi felan hazırladım halbuki verdik biz

Seyfi Bettar
Aday Memur
16 Mayıs 2019 00:01

Arkadaşlar bende Veri Giriş Elemanı olarak atandım. Ben part time olarak belediyede hafta sonları çalışıyorum bu işe devam etmek istiyorum. Atandığım kurumla görüştüm çok fazla bilgileri yok ama sözleşmeyi inceledik birlikte ve sözleşmede bu konuda bir madde var ama tam net değil.

Sözleşmede yer alan madde şu şekilde;"İşçi, iş sözleşmesi devam ettiği sürece, ilgili mevzuatı gereği verilen çalışma izinleri hariç başka bir işte çalışmamayı taahhüt eder."

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim diğer işi de bırakmak istemiyorum ?

yassemn
Aday Memur
16 Mayıs 2019 13:58

Hala da bitmemiş noter onaylı istiyolar hastane politikası olabilir bakalm .naptın canım sen basladinmi

Nezirebulut, 5 yıl önce
Biraz fazla olmuş benden sadece 2 foto ve kimlik fotokopisi istediler acaba güvenlik olduğun için mi?

Nezirebulut
Aday Memur
16 Mayıs 2019 16:09

Ben bu gün geldim Okmeydanı devlete hesap falan açtırdım yarın başlıyorum inşallah konuştum bende maaş asgari ücret şimdilik ama Haziran gibi net değil sözleşme yapılacak uğraşıyorlar sizin için dediler iyileştirme yapışacak yani
yassemn, 5 yıl önce

Hala da bitmemiş noter onaylı istiyolar hastane politikası olabilir bakalm .naptın canım sen basladinmi

yassemn
Aday Memur
16 Mayıs 2019 17:19

Bende sigorta başladı bugün de. İtibaren maaş isliyo ama oryantasyon olacakmış bu hafta bakalm bide kiyafetm gelmedi öyle gidip yanlarında bakicak isleyise bu ay bı dahaki ay düzene girecek mis.birde aynen.senin dediğin gibi düzene girecek mis maaş konusu ama 2020 duydum olsun olmeyiz bı sure idare edicez hayırlısı Allahtan

Nezirebulut, 5 yıl önce
Ben bu gün geldim Okmeydanı devlete hesap falan açtırdım yarın başlıyorum inşallah konuştum bende maaş asgari ücret şimdilik ama Haziran gibi net değil sözleşme yapılacak uğraşıyorlar sizin için dediler iyileştirme yapışacak yani

Danielas
Aday Memur
16 Mayıs 2019 19:02

Arkadaşlar istanbul klinik destek elemanlarında zimmet durumunda bir değişiklik var mı? biz daha ne kadar bekliycez çoğu illerde işe bile başladılar

Guroni-
Yasaklı
16 Mayıs 2019 23:07

bızde diş olarak beklıyoruz sabır arkadasım ınsallah kısa zamanda bıtecek

hilalbcn
Memur
17 Mayıs 2019 17:58

Arkadaşlar 1 haftadan fazladır çalışıyorum vgki olarak. Bizim hastanede ki taşeron işçilerin kayıt olduğu sendikaya üye oldum dün, bugün beni aradılar. Öncelikle sizi şu karmaşalar söylemlerden bi kurtarayım; ben taşeronla aynı mıyız diye sordum o da kadronuz aynı ama sosyal haklarınız farklı dedi. Bizim sosyal haklarımız daha fazlaymış onlar 2020de sözleşme imzalayınca eşit haklara sahip olacaklarmış bizimle. Bizim sözleşmemiz 2020 ye kadar imzalanmış olacakmış taşerondan geçenler 2020 yi bekleyecek. Sosyal yardım,yol,yakacak daha bir sürü ek ödeme saydı bunlar sözleşmeden sonra alacaklarımız tabi sözleşmeye geçince geriye dönük haklarımızı da alıcaz. Sözleşme öncesi de asgari ücret ve tediye alıcaz. İşten çıkarılma durumunu sordum diyelim ki idareden biriyle sorun yaşadık çıkarırlar mı dedim. O da bana seni o almadı ki o çıkarsın dedi. Büyük bir problemde kurul toplanıyor sendikanın hukuki işlemcileride o toplantı da ve sizi savunuyor.Toplu olarak alınan karar gidiyor sağlık bakanlığına anca öyle çıkarılma yani siz işinizi yapın gerisini boşverin :) Ve sendikaya üye olun arkadaşlar bu sizin yararınıza.

Guroni-
Yasaklı
17 Mayıs 2019 18:42

Çok teşekkürler bende bunu anlatmaya calısıyordum iste herseyı tam anlamıyla anlatmıssınız evet gercek olan bu. Hangı ıldesınız sız

hilalbcn, 5 yıl önce
Arkadaşlar 1 haftadan fazladır çalışıyorum vgki olarak. Bizim hastanede ki taşeron işçilerin kayıt olduğu sendikaya üye oldum dün, bugün beni aradılar. Öncelikle sizi şu karmaşalar söylemlerden bi kurtarayım; ben taşeronla aynı mıyız diye sordum o da kadronuz aynı ama sosyal haklarınız farklı dedi. Bizim sosyal haklarımız daha fazlaymış onlar 2020de sözleşme imzalayınca eşit haklara sahip olacaklarmış bizimle. Bizim sözleşmemiz 2020 ye kadar imzalanmış olacakmış taşerondan geçenler 2020 yi bekleyecek. Sosyal yardım,yol,yakacak daha bir sürü ek ödeme saydı bunlar sözleşmeden sonra alacaklarımız tabi sözleşmeye geçince geriye dönük haklarımızı da alıcaz. Sözleşme öncesi de asgari ücret ve tediye alıcaz. İşten çıkarılma durumunu sordum diyelim ki idareden biriyle sorun yaşadık çıkarırlar mı dedim. O da bana seni o almadı ki o çıkarsın dedi. Büyük bir problemde kurul toplanıyor sendikanın hukuki işlemcileride o toplantı da ve sizi savunuyor.Toplu olarak alınan karar gidiyor sağlık bakanlığına anca öyle çıkarılma yani siz işinizi yapın gerisini boşverin :) Ve sendikaya üye olun arkadaşlar bu sizin yararınıza.

hilalbcn
Memur
17 Mayıs 2019 19:25

Rica ederim izmirdenim
Guroni-, 5 yıl önce

Çok teşekkürler bende bunu anlatmaya calısıyordum iste herseyı tam anlamıyla anlatmıssınız evet gercek olan bu. Hangı ıldesınız sız

Pirye
Kapalı
18 Mayıs 2019 09:15

Öncelikle hayırlı olsun.Siz sendikaya nasıl ve nereden üye oldunuz acaba ?

hilalbcn, 5 yıl önce

hilalbcn
Memur
18 Mayıs 2019 11:45

Sağolun teşekkürler :) İşe başladıktan ve hastanede çalıştığınız sisteme geçtikten sonra e devletten üye olabilirsiniz. Şuan pasif durumda Tis den sonra aktifleşmiş olacak.
Pirye, 5 yıl önce

Pirye
Kapalı
18 Mayıs 2019 12:16

Teşekkür ederim bilgilendirme için :)

hilalbcn, 5 yıl önce
Sağolun teşekkürler :) İşe başladıktan ve hastanede çalıştığınız sisteme geçtikten sonra e devletten üye olabilirsiniz. Şuan pasif durumda Tis den sonra aktifleşmiş olacak.

Nezirebulut
Aday Memur
19 Mayıs 2019 13:55

Merhaba arkadaşlar bende biraz bilgilendirmek istiyorum buradaki arkadaşları Cuma günü Okmeydanı acile başladım benim için biraz hızlı bir başlangıç oldu , şöyle ki biraz moralim bozuldu 8 yıllık hastane tecrübem var ama insan sorguluyor herkesin dediği gibi şuan asgari ücret alacağız Haziran ayında iyileştirmeler olacakmış 8.00-18.00 çalışıyoruz şimdilik işi öğrenmek adına bir sonraki ay bir ay gündüz bir ay geceymiş poliklinikte olursak da Cumartesi çalışma gibi bir durum söz konusuymuş( devlet hastanesi ama nasıl rand veriyorlar onuda anlamadım hafta sonuna) ne kadar doğru bilemedim) üstelik acil farkı bile yokmuş sadede gece farkı var gece nöbetleri bizim için süpriz oldu evliyim ve bu açıdan zor olacak, tıbbı SEK olduğumu söyledim ek gösterge var dediler oda yokmuş, seçme şansım yokmuş çalışma yeri mi aşırı yoğun ve zor belki benim olduğum bölümle ilgili ama yöneticiler hiç beklediğim gibi değil

Nezirebulut
Aday Memur
19 Mayıs 2019 13:58

Tabiki şunu da söyleyeceksiniz bir gün de neyi anladınız bu kadar çabuk diye, şartlar beklediğim gibi olmayınca biraz üzüldüm çalışanlar çok iyi ama çok büyük beklentilerle girmeyin asgari ücrete devlete girdik olay bu üstelik 8-4 ve hafta sonu olmayan bir iş değil tam aksi özelden farkı Yok şartları kötü masanız yok eşyalarınızı koyacağınız yer yok biraz tuhaf şimdilik, zamanla bakacağım umarım daha iyiye gider

hilalbcn
Memur
19 Mayıs 2019 15:07

Yeni başlamışsınız bunları düşünmek için çok erken. Şöyle söyleyim bende evliyim gece vardiyasını sorumlum ile görüştüm ara ara alımlar oluyor acile birilerini alırsak o zaman değiştiririm sen daha yenisin daha eski çalışanlardan başlarım ama dedi. Bende olabilme ihtimali varsa istiyorum müdürüm dedim olur ama ne zaman olur bilemem belki erken belki geç dedi. Zaten bizim hastane de ilk acile soruyorlarmış şu polikliniğe geçmek isteyen var mı diye (kimse istemiyormuş o ayrı :) ) farka gelince haftasonu farkı alıyormuşuz mesela nöbetin biri Cumartesi'ye geliyor onun farkını alıyorsunuz o şekilde
Nezirebulut, 5 yıl önce
Merhaba arkadaşlar bende biraz bilgilendirmek istiyorum buradaki arkadaşları Cuma günü Okmeydanı acile başladım benim için biraz hızlı bir başlangıç oldu , şöyle ki biraz moralim bozuldu 8 yıllık hastane tecrübem var ama insan sorguluyor herkesin dediği gibi şuan asgari ücret alacağız Haziran ayında iyileştirmeler olacakmış 8.00-18.00 çalışıyoruz şimdilik işi öğrenmek adına bir sonraki ay bir ay gündüz bir ay geceymiş poliklinikte olursak da Cumartesi çalışma gibi bir durum söz konusuymuş( devlet hastanesi ama nasıl rand veriyorlar onuda anlamadım hafta sonuna) ne kadar doğru bilemedim) üstelik acil farkı bile yokmuş sadede gece farkı var gece nöbetleri bizim için süpriz oldu evliyim ve bu açıdan zor olacak, tıbbı SEK olduğumu söyledim ek gösterge var dediler oda yokmuş, seçme şansım yokmuş çalışma yeri mi aşırı yoğun ve zor belki benim olduğum bölümle ilgili ama yöneticiler hiç beklediğim gibi değil

Nezirebulut
Aday Memur
19 Mayıs 2019 19:18

Teşekkür ederim umarım fark konusunda bizimde öyledir, hastaneye göre değişiyor baya bu olaylar, söyledikleriniz biraz içimi ferahlattı tabiki çok erken ama gece olayı sadece beni çok düşündürüyor, okadar
hilalbcn, 5 yıl önce
Yeni başlamışsınız bunları düşünmek için çok erken. Şöyle söyleyim bende evliyim gece vardiyasını sorumlum ile görüştüm ara ara alımlar oluyor acile birilerini alırsak o zaman değiştiririm sen daha yenisin daha eski çalışanlardan başlarım ama dedi. Bende olabilme ihtimali varsa istiyorum müdürüm dedim olur ama ne zaman olur bilemem belki erken belki geç dedi. Zaten bizim hastane de ilk acile soruyorlarmış şu polikliniğe geçmek isteyen var mı diye (kimse istemiyormuş o ayrı :) ) farka gelince haftasonu farkı alıyormuşuz mesela nöbetin biri Cumartesi'ye geliyor onun farkını alıyorsunuz o şekilde

Nezirebulut
Aday Memur
19 Mayıs 2019 19:20

Sendikaya üye olma konusunda tavsiyeleriniz düşünceleriniz neler ben hiç sormadım daha bir gün gittiğim için üye olmalı mıyız sizce? Bazı yerler sırf sendika üyeliğinden işten çıkarıldığı oluyormuş
Pirye, 5 yıl önce

yassemn
Aday Memur
19 Mayıs 2019 22:11

Teşekkür ederiz anlamadgm. Niye kimse bilgi vermiyor bize bununla ilgili siz demesinin bilmiycez

hilalbcn, 5 yıl önce

yassemn
Aday Memur
19 Mayıs 2019 23:12

Edevlette gorunuyo ama hangi sendikayı secicez bilgi sahibi olan lutfen haber versin çünkü 7 tane belki daha fazla sendika görüyorum ve ne sevicem bilmiyorum

Toplam 698 mesaj
«23242526272829303132333435

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi