Editörler : Pangaea

Fuzuli insann
Aday Memur
16 Ekim 2019 14:27

İnşallah DHMİ güzel bir alım yapar ben de bekliyorum. Özelden konuşalım biz.

dytalper, 5 yıl önce

Bak kardeşim ben de sana diyorum ki; büyük devletler gözdağı verir, savaşmaz çünkü savaşmanın onlari daha çok etkileyeceğini bilirler. Benim devletim krizde asgari ücret 2 bin yoksulluk olmuş 6 bin. Ben de istemem bölgemde terör koridoru onun için eğitmediler mi Suriye Milli Ordusunu ? Sadece onları Yollasonlar ? Neden benim abim senin abin veya başkasının abisi orda o onlarla savasacakta siyasilerin çocukları hep çürük raporu alcak. Tarih diyorsun ben okuyorum kardeşin ama sen belli hep ülke mufredaatina göre okumuşsun aç biraz yabancı tarihçiler oku ama nasıl olanlar ? Objektif olanlar. Oraya bir pkk devleti kurulmasına izin vermezlerdi zaten emin olabilirsin Rusya buna izin vermezdi.

Büyük devletler gözdağı verir, savaşmaz kısmı güzel bir hayal keşke böyle olsaydı. Dünya siyasi ve savaş tarihini bilen birisi böyle konuşmaz. Ülkemiz dünyanın en müreffeh ülkesi değil evet, ancak bu konu sadece ekonomik olarak değerlendirilebilecek bir konu da değil. Yani yoksulluk, yolsuzluk, adamcılık ile ilgili değil bu operasyon. Gördüğümüz yanlışlarla elbette mücadele edeceğiz, ancak kötü örnekler bizim ülkemize karşı sorumluluklarımızı bitirmiyor. Beylik laf söylemesi kolay, keşke oturup karşılıklı bu konuları konuşabilsek. Ben Plutharkos'u da, Heredot'u da, Caesar'ı da, Babürnameyi de, Bernard Lewis'i de, Clausewitz'i de daha nicesini de okurum. Ancak paralel okumak ve sentez gerekir bunları yorumlamak için. İzin vermezlerdi kısmı da malesef gerçeği yansıtmıyor. Demem o ki rahatsız olduğunuz konular olabilir, ancak bu birlik olmamızı gerektiren bir konu.

juterme
Memur
17 Ekim 2019 18:15

Duyuma göre 30 40 kişilik bir alım olacak. 4 5 tanesi memur gerisi teknisyen vs. Aim yok. Kurum ilk 2 atamada yükleniyor taleplere. Birde GM değişti. Kimse uzun vadede neyin ne olacağını bilmiyor.

ali krn
Kapalı
21 Ekim 2019 16:56

aim memuru ne iş yapar

Quetzicoatl
Genel Müdür
21 Ekim 2019 17:23

DHMİ ilk iki atamada İİBF'lilere ters köşe yaptığı gibi bu kez de 4001 bekleyenleri hüsrana uğratacak ve yine İİBF+Sivil Havacılık koduyla alım yapacak. (İdari Memurluk için)

AIM kadroları dolduğu için de uzunca bir süre AIM Memuru alınmayacağı söyleniyor.

Kısacası DHMİ'ye güvenip plan program yapmayın, yaya kalırsınız.

aim95plus
Kapalı
21 Ekim 2019 17:54

AIM kadrosunun dolduğu falan yok ihtiyaç olan çok yer
Quetzicoatl, 4 yıl önce

DHMİ ilk iki atamada İİBF'lilere ters köşe yaptığı gibi bu kez de 4001 bekleyenleri hüsrana uğratacak ve yine İİBF+Sivil Havacılık koduyla alım yapacak. (İdari Memurluk için)

AIM kadroları dolduğu için de uzunca bir süre AIM Memuru alınmayacağı söyleniyor.

Kısacası DHMİ'ye güvenip plan program yapmayın, yaya kalırsınız.

ali krn
Kapalı
21 Ekim 2019 19:06

hocam aim memuru ne iş yapar

aim95plus, 4 yıl önce
04 Ocak 2020 23:56

çalışmak için motivasyon kaynağım olabilirsiniz.

aim95plus, 4 yıl önce
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi