Editörler : supporters.
28 Kasım 2022 22:19

50/d de kadro istiyor
Neredeyse her memuru öyle ya da böyle kadroya geçirecekler. Peki ya 50/d'li araştırma görevlileri ne olacak? Bizler doktora eğitimi alıyoruz. Bilim yapıyoruz üretiyoruz. Bu çok büyük bir haksızlık. Bunun için bir şeyler yapmalıyız hocalarım. Bizler de kadro hak ediyoruz. "Doktora sonrası işsiz mi kalacağım onca emeğim ne olacak" diye düşünmek mesleki motivasyonumuzu ve doyumumuzu düşürüyor sürekli diken üstünde çalışmak çok zor. Kadro bizim de hakkımız. #50dkadroistiyor

Emre3545
Aday Memur
29 Kasım 2022 09:06

Hocam inşalalh hakkınızı en kısa sürede verirler. Benim eşimin kardeşide 50d Li . Doktoraya bu yıl başladı , doktora bittikten sonraki süreç nedir acaba ? Net bilgi verebilir misiniz ?

aaabbbxx
Şef
29 Kasım 2022 21:32

Valla hocam doktora bittikten sonra 2 yıl daha kadroylasın daha sonra ilişiğin kesiliyor dröğretim üyesi olmak için kendin kadro bulman ya da üniversitenin kadro açtırması gerekir. Garantisi yok yani kadro bulamazsan doktoradan 2 yıl sonra işsizsin. Malum kadrolar da öyle kolay alınmıyor. Sürekli diken üstündeyiz yani doktoradan sonra ne yapacağım ya işsiz kalırsam korkusuyla yaşıyoruz.
Emre3545, 1 yıl önce
Hocam inşalalh hakkınızı en kısa sürede verirler. Benim eşimin kardeşide 50d Li . Doktoraya bu yıl başladı , doktora bittikten sonraki süreç nedir acaba ? Net bilgi verebilir misiniz ?

Akkad
Aday Memur
29 Kasım 2022 21:50

Öğretmenliğe geçmeye çalışın geliri biraz az ama kadro garanti. Üniversitede kalırsanız sürekli olarak huzursuz olacaksınız, zorlaştırılan atama ve doçentlik şartları ile uğraşacaksınız. Belki doçent olup kadro alacaksınız ama yıpranmış da olacaksınız.

denzzzzz
Aday Memur
30 Kasım 2022 19:15

Bugünkü haberler ne anlama geliyor? Direkt 33a'ya geçiş mi?

aaabbbxx
Şef
30 Kasım 2022 19:21

Hocam direkt 33/a mı olur nasıl olur bilemiyorum ama ucunda kadro garantisi var artık o kadar mutlu olduk ki sevinçten yerimde duramıyorum. Sonunda sesimizi duydular. Sağ sağlim kadrolarımızı alıp motivasyonumuzla bilim yapmaya üretmeye devam edeceğiz inşallah.
denzzzzz, 1 yıl önce

Bugünkü haberler ne anlama geliyor? Direkt 33a'ya geçiş mi?

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi