Editörler : swat3410
«78910111213141516171819
08 Haziran 2019 21:00

Ptesi personel daireyi arayıp soralım arkadaşlar son durum nedir diye bilgi alan paylaşırsa ii olur gene şerbet vereceklerdir :-)) 20 sinde açıklanacak diye hayırlısı arkadaşlar kısa sürede sorun çözülür inş

LAHM43
Memur
08 Haziran 2019 22:20

arkadaşlar bu 3/1 ine düşme yazısı emniyet için olanı acaba tam olarak nerede var?cezasi olan 8 yıllık memur düşebiliyormu düşmüyor mu anlamadım ayrıca ceza derken hepsi mi yoksa uyari kınama hariç mi
hasan3431, 5 yıl önce
herhangi bir disiplin cezası almış memura ek kademe ilerlemesi uygulanmaz.Son sekiz sene içersinde herhangi bir ceza almamış memura ek kademe verilir.(soruşturması olanları da bekletirler).1/3 e düşmek için o derecede boş kadro olması ve memurun son sekiz sene içersinde herhangi bir ceza almaması gerekir.Ceza almış memur normal şekilde kademe almaya devam eder.(Kıdem tenzili hariç)
08 Haziran 2019 22:47

İşlemler

herhangi bir disiplin cezası almış memura ek kademe ilerlemesi uygulanmaz.Son sekiz sene içersinde herhangi bir ceza almamış memura ek kademe verilir.(soruşturması olanları da bekletirler).1/3 e düşmek için o derecede boş kadro olması ve memurun son sekiz sene içersinde herhangi bir ceza almaması gerekirHasan bu yazı senin ise kardeş yanlış biliyorsun bu yazını cevapladım 4 ay kısasüreli durdurma aldın yada uyarı aldın 8yılın biterse 4 ay sonra 3/1 ine düşersin ceza almanın bir anlamı yok ek kademeAyrı bir dava ben buraya kadar olanını cevapladım ek kademe 8 yıl boyunca hiç ceza almasan 1 derece verilmesidir artı 90 da diyen oluyor

white_tiger
Aday Memur
08 Haziran 2019 22:55

boş kadro olması kaldrldı
can hüseyin arat, 5 yıl önce

İşlemler

herhangi bir disiplin cezası almış memura ek kademe ilerlemesi uygulanmaz.Son sekiz sene içersinde herhangi bir ceza almamış memura ek kademe verilir.(soruşturması olanları da bekletirler).1/3 e düşmek için o derecede boş kadro olması ve memurun son sekiz sene içersinde herhangi bir ceza almaması gerekirHasan bu yazı senin ise kardeş yanlış biliyorsun bu yazını cevapladım 4 ay kısasüreli durdurma aldın yada uyarı aldın 8yılın biterse 4 ay sonra 3/1 ine düşersin ceza almanın bir anlamı yok ek kademeAyrı bir dava ben buraya kadar olanını cevapladım ek kademe 8 yıl boyunca hiç ceza almasan 1 derece verilmesidir artı 90 da diyen oluyor

LAHM43
Memur
08 Haziran 2019 22:56

can Hüseyin arat mantıklı açıklama dediğin gibi uyarı kınama cezasi alan personel 8 sene boyunca performansi iyi olsa bile yan alamıyor.sonucta 3-1 ine etki etmemesi lazım uyarı ve kınamanin
can hüseyin arat, 5 yıl önce

İşlemler

hasan3431
Aday Memur
09 Haziran 2019 19:43

daha önce memurlar.net te cevaplamış .https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/651232/8-yila-bir-kademede-hangi-sureler-dikkate-alinir.html%3famp=1
LAHM43, 5 yıl önce
can Hüseyin arat mantıklı açıklama dediğin gibi uyarı kınama cezasi alan personel 8 sene boyunca performansi iyi olsa bile yan alamıyor.sonucta 3-1 ine etki etmemesi lazım uyarı ve kınamanin

hasan3431
Aday Memur
09 Haziran 2019 19:46

siz yanlış biliyorsunuz arkadaşlar. Daha önce 5 yıl boyunca not ortalaması 90 üzeri olan memura yan kademe veriliyordu.Yasa değişikliğinden sonra 8 yıl şartı ve herhangi bir disiplin cezası almama şartı getirildi.Kanunda da zaten "herhangi bir disiplin cezası almayan" diyor lütfen iyi okuyun

LAHM43
Memur
10 Haziran 2019 08:25

kendi ilimin personel şubesi ile görüştüm 3-1 ile ilgili yazı gelmediğini ve bu konu ile ilgili daireyi arayacağını söyledi.(8 yıllık olup da lisans mezunu olanlar için kideme müessir cezası almamak gerekiyormuş 3-1 ine düşmek için)
10 Haziran 2019 08:58

Arkadaşlar 2011 de 6 ay kademe ilerlemesi aldım ve 2018 Temmuz?da 3/1 ine düşmedim devrelerim gibi 6 ay geç düşeceksin dediler personel daire kıdem derece büro ve cezam 2011 de olduğu içinCezanın üstünden 8 yıl geçtiği için bir de yan alıyorum bu arada ceza yemediğim için zaten aldığımız ceza 6 ay bu cezayı çektik daha ne kadar çekeceğiz ama 8 yıl hiç ceza almadan bir yan şartınınbu 3/1 in biri muhabbeti ile hiç bir ilgisi yok personel daireden daha iyi biliyorum diyorsanız 1663 ile biten numarayı arayın sorun konunun muhatabı benim yorum yapan Hasan kardeş lahm kardeş sizsiniz bizim idari bürocular pek anlamaz ben cezayı yediğim de 2011 de ihraçsındediler bende onlara atamaya yetkili amirin onayı ile ihraç edilir yazıyordu eğer atamaya yetkili amir ilişik kesin derlerseKendisine devleti zarara uğratmaktan ve neden ilişiğini kesiyorsun zaten bir ceza almış diye soruşturma açıyordu içişleri bakanı dediğimde bu bilgiyi nerden biliyorsun dediler Kardeşim arayın sorun araştırın idari bürocu böyle dedi diye birkanun yok hepinize hayırlı çalışmalar

Lemoon33
Aday Memur
10 Haziran 2019 09:55

Sonu 1663 ile biten numarayı aradım az evvel. Nisan ayında ben normalde 3/1 ine düşecektimdedim. Sicilimi sordu neyse Ayın 20sinden sonra tekrar kontrol et dedi

white_tiger
Aday Memur
10 Haziran 2019 10:08

bunlarda öğrenms ayın 20si diyor herkese . muhtemelen geciştirme işi
Lemoon33, 5 yıl önce

Sonu 1663 ile biten numarayı aradım az evvel. Nisan ayında ben normalde 3/1 ine düşecektimdedim. Sicilimi sordu neyse Ayın 20sinden sonra tekrar kontrol et dedi

s.ömer
Aday Memur
10 Haziran 2019 14:34

arkadaşlar az önce 1663 le biten numarayı aradım.sicilimi sordu ve 3/1 hakedenler listesinde adımın olduğunu söyledi ordaki arkadaş.bu arada meslekte 7. yılımı 13 temmuzda dolduracam,meslekten önce özel sektörde çalışmışlığım var.geriye yönelik ödemeler için 3/1 i haketme onay tarih bilgisini alamadım aradığım bu numaradan.20 sinde pbs ni kontrol et düşecektir denildi olmazsa tekrar telefonla dönüş yapacam.bilginiz olsun.

10 Haziran 2019 16:52

daha yeni Ben de aradım 16 63 sorduğumda ayın 20'si gibi PBS yi kontrol et dedi gene şerbetlediler bizi :-)

Polpol29
Aday Memur
10 Haziran 2019 19:32

Pmyo 9.dönem mezunları da dahil mi?
Warriol operacion, 5 yıl önce
daha yeni Ben de aradım 16 63 sorduğumda ayın 20'si gibi PBS yi kontrol et dedi gene şerbetlediler bizi :-)
10 Haziran 2019 21:54

Aynen 9. Dönemim 20 sinde kontrol et dedi
Polpol29, 5 yıl önce
Pmyo 9.dönem mezunları da dahil mi?

Polpol29
Aday Memur
10 Haziran 2019 22:02

Eyvallah devrem
Warriol operacion, 5 yıl önce
Aynen 9. Dönemim 20 sinde kontrol et dedi

eolmez1
Aday Memur
11 Haziran 2019 13:28

Arkadaşlar ben Ankara kadrosundayim, öğlene doğru EGM personel daireye gittim. 20 sinden sonra bakın o zaman sisteme yukleriz dedi. Şerbet kokusu sezdim ama neyse😱😠

burakpls22
Aday Memur
11 Haziran 2019 13:34

Hadi o zaman 20 sini bekliyoruz :D

LAHM43
Memur
11 Haziran 2019 14:16

devrem ayın 20 si aksamina kadar bekleriz (çünkü geçen ki kademeler akşama doğru verilmişti) baktık birşey yok 21 haziran saat 9 da hep beraber daireyi aramaya baslariz ;)
eolmez1, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben Ankara kadrosundayim, öğlene doğru EGM personel daireye gittim. 20 sinden sonra bakın o zaman sisteme yukleriz dedi. Şerbet kokusu sezdim ama neyse😱😠

eolmez1
Aday Memur
11 Haziran 2019 23:58

devrem ağzından bal damlıyor lakin işin içinde bunlar olunca pek olumlu bakamıyorum açıkçası

LAHM43, 5 yıl önce
devrem ayın 20 si aksamina kadar bekleriz (çünkü geçen ki kademeler akşama doğru verilmişti) baktık birşey yok 21 haziran saat 9 da hep beraber daireyi aramaya baslariz ;)
Toplam 368 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi