Editörler : E.Kayı Han
«315316317318319320321322323324325326»

eremre
Kapalı
25 Aralık 2019 11:35

jandarma açıktayım,11 ay oldu dava devam ama savunma istendi.ihraç listesi mi var.

eremre
Kapalı
25 Aralık 2019 11:38

fişlenmeyen kimse kalmadı.devam etsinler bakalım.herşeyin sonu var.doğru elbet ortaya çıkacak.aklımızla dalga geçirmeyeğiz.olayların farkındayız.

Günahsızz, 4 yıl önce

Jandarmada yeni gözaltı haberleri var 36 kişi hakkında bilgisi olan var mı

eremre
Kapalı
25 Aralık 2019 15:11

emreertekiin özelden msj gitmiyor.

poyraz3435
Memur
26 Aralık 2019 13:45

Merhabalar, Bugün birliğimden aradılar. Kimliği teslim etmemi istediler. Sanırım eski kimliklerin süresi falan dolmuş. Bu şekilde aranan oldu mu. Ya da yeni kimlik alabilen var mı? Bu arada açıktayım. Adli süreç devam ediyor.

UzmJ2010
Aday Memur
26 Aralık 2019 13:50

kimlik sizde duruyor mu ? benimkini ilk gözaltı günü aldılar
poyraz3435, 4 yıl önce
Merhabalar, Bugün birliğimden aradılar. Kimliği teslim etmemi istediler. Sanırım eski kimliklerin süresi falan dolmuş. Bu şekilde aranan oldu mu. Ya da yeni kimlik alabilen var mı? Bu arada açıktayım. Adli süreç devam ediyor.

poyraz3435
Memur
26 Aralık 2019 15:55

Evet duruyor. Benimkini de gözaltına alınca aldılar. Sonradan aldım. Tabi Vermemek için direndiler. Sonuçta orduevine para kesiliyor maaştan. Orduevine gittiğimden değil ama hukuki olarak vermek zorundalar. Açıktaki bir adamın kimliği alınmaz alınmamalı yeni kimlik yönetmeliğinde de açığa alınanların kimliği alınır diye bir ibare de yok.
UzmJ2010, 4 yıl önce
kimlik sizde duruyor mu ? benimkini ilk gözaltı günü aldılar

_uslanmaz_
Şef
26 Aralık 2019 18:14

ARKADAŞLAR BERAAT SONRASI AÇIĞIN KALKMASI İÇİN GENEL KOMUTANLIK GÖRÜŞÜ İSTEMİYORMUŞ BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI ?

kilisjan
Memur
26 Aralık 2019 18:39

Genel komutanlık görüşü alınmıyor derken genel Komutanlığa soruyorlar mı sormuyorlar mı anlamadım

_uslanmaz_, 4 yıl önce

ARKADAŞLAR BERAAT SONRASI AÇIĞIN KALKMASI İÇİN GENEL KOMUTANLIK GÖRÜŞÜ İSTEMİYORMUŞ BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI ?

_uslanmaz_
Şef
26 Aralık 2019 21:45

YAZIM YANLIŞI YAPMIŞIM

İSTENİYORMUŞ DİYECEKTİM

N VE M HARFİNİ YANLIŞ YAZMIŞIM.

AÇIK KALKMADAN ÖNCE GN.K.LIĞA YAZILIYORMUŞ. BU KONUYU SORDUM BEN.

AhAdalet
Aday Memur
27 Aralık 2019 01:15

valilik oluru ile açığa alınanların adlı durumu bitince takipsizlik veya beraat edenleri il jandarma valiliğe yazı yazarak açığı kaldırıyor çalıştığım birlikte geçen ay bu durumda olan 4 kişi açıktan iade edilerek göreve başlamış il jan per cisi bizzat soyledi

Ozan0635aa
Aday Memur
28 Aralık 2019 23:56

benim 38 ay bitti 39.aya girdim.herhalde en kıdemli ben miyim

Negoloman
Aday Memur
29 Aralık 2019 00:59

Bende ilk kez dydum bunu burdan.beraat alanlar hangisinden aldigini biliyormu.a b c d hangisi oldugunu biliyormu.cunku beraat olanlar boyle biseyden hic bahsetmiyorlar

poyraz3435, 4 yıl önce
Burada önemli olan b fıkrasından beraat almak. Yani suçun senin tarafından işlenmediği, isnat edilen suça hiç bir şekilde bulaşılmadığı anlaşılabilir. b fıkrasından beraat alan çok az ya da hiç yok. b den beraat alırsan mesleğe dönme şansın çok fazla. e fıkrası ise bizim tabirimizle delil yetersizliği, bizim gibi sanıklara şu süreçte hakkında hiç bir somut iddia olmasa da bu fıkradan veriliyor. Genel komutanlık iade sürecinde bu fıkralara göre karar verdiğini duymuştum. Ben bunları anlatırken bu görüşte değilim tabi ki de herhangi bir şekilde beraat, takipsizlik alan herkes iade edilmeli.

_uslanmaz_
Şef
29 Aralık 2019 10:37

Benim valilik açığı ama görüş için gn.k.lığa yazı yazdılar geçen salı günü.. Ordan bakalım artık ne görüş gelecekse kaç ayda gelecekse bilmiyoruz

AhAdalet, 4 yıl önce
valilik oluru ile açığa alınanların adlı durumu bitince takipsizlik veya beraat edenleri il jandarma valiliğe yazı yazarak açığı kaldırıyor çalıştığım birlikte geçen ay bu durumda olan 4 kişi açıktan iade edilerek göreve başlamış il jan per cisi bizzat soyledi

poyraz3435
Memur
30 Aralık 2019 15:13

Biz de bilmiyorduk. Bu süreçte öğrendik. Siz de öğreneceksiniz.
Negoloman, 4 yıl önce

Bende ilk kez dydum bunu burdan.beraat alanlar hangisinden aldigini biliyormu.a b c d hangisi oldugunu biliyormu.cunku beraat olanlar boyle biseyden hic bahsetmiyorlar

Eses.26.
Şef
30 Aralık 2019 15:14

Arkadaş daha yeni sanırım poyraz:) biz neler okuduk neler öğrendik
poyraz3435, 4 yıl önce
Biz de bilmiyorduk. Bu süreçte öğrendik. Siz de öğreneceksiniz.

poyraz3435
Memur
30 Aralık 2019 15:15

Söylemek istemiyorum ama 28 Ekim 2016 dan beri açıktayım 39.aya girdim.
Eses.26., 4 yıl önce
Arkadaş daha yeni sanırım poyraz:) biz neler okuduk neler öğrendik

Eses.26.
Şef
30 Aralık 2019 15:17

Bende 36. Aydayım bir süre sonra hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor bu durum. Yata yata yattığım yerlerim acıdı
poyraz3435, 4 yıl önce
Söylemek istemiyorum ama 28 Ekim 2016 dan beri açıktayım 39.aya girdim.

limom
Aday Memur
31 Aralık 2019 12:17

Sağolsunlar bugun benide aradılar kimliğimi istediler ama aile fertleri hariç niye diyorum arayana bilmiyorum yazı geldi diyor. Şaka gibiyiz valla...

poyraz3435, 4 yıl önce

poyraz3435
Memur
31 Aralık 2019 14:12

Kurum kimlik kartlarının geçici olarak geri alınması MADDE 7 - (1) Kimlik kartları; a) Tutuklanma, b) Hapis cezalarının infazı, c) Mahkemelerce güvenlik tedbiri olarak verilen geçici meslekten veya memuriyetten men cezalarının infazı, ç) Genel veya yerel seçim için istifa, d) Diğer hizmet sınıflarındaki memur ve işçiler için silahaltına alınma hallerinde, personelin görev yaptığı birim tarafından muhafaza edilmek üzere geçici olarak geri alınır. (2) Meslekten veya memuriyetten çıkarma cezalarını gerektiren bir suçtan veya 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (5) numaralı alt bendinde belirtilen suçlardan dolayı hakkında görevden uzaklaştırma kararı verilen veya bu suçlardan tutuklu veya hükümlü bulunan personelin emekli olması durumunda emekli kimlik kartı verilmez. Ancak, bu personele suçsuz bulunduklarını belgelendirdikleri takdirde emekli kimlik kartı verilir. (3) Geçici olarak geri alınan kimlik kartları, personelin görev yaptığı birimin personel işleriyle görevli birimleri tarafından muhafaza edilir. Birinci fıkra kapsamında bulunan haller sona erdiğinde kimlik kartları ilgili personele teslim edilir. (4) Yurt dışı misyon koruma ve uluslararası sözleşmeler gereği yurt dışında görevlendirilen veya devlet tarafından eğitim yapmak üzere yurt dışına gönderilen personelin kimlik kartı geri alınmaz.
limom, 4 yıl önce

Sağolsunlar bugun benide aradılar kimliğimi istediler ama aile fertleri hariç niye diyorum arayana bilmiyorum yazı geldi diyor. Şaka gibiyiz valla...

poyraz3435
Memur
31 Aralık 2019 14:15

Bu gönderdiğim yönetmelik bir de jandarma genel komutanlığı kurum kimlik kartları yönergesi var sanırım jgy 81-2 olsa gerek bunun da 12.maddesi gereği istemişler. Yönerge de yönetmelik de hukuki değil dava açılırsa bile bu maddelerden kaybedilme olasılığı yüksek.
limom, 4 yıl önce

Toplam 9704 mesaj
«315316317318319320321322323324325326»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi