Editörler : "eskiyara"Pangaea

melike.h
Şef
19 Ağustos 2022 13:57

yanlış hatırlamıyorsam kılavuzda yazıyordu iptal edilmeyecek diye.

paranoyan
Memur
19 Ağustos 2022 14:03

Edirnedeyim. Milli eğitimde görüştüğümüz kişiler eşime tayin isteme dedi. Herkes bişey söylüyor doğrusu ne insan tereddüt ediyor dediğiniz gibi oldu olan artık.. hala bir umut iptaller kabul olur diye yaşıyprum ama bu durum çoknyıpratıcıymış gerçekten. Daha önceki senelerde ikinci il dışı hakkı verildiğinde, öncesine iptalleri kabul etmişler miydi biliyor musunuz? Yani 2 durum birbiriyle bağlantılı mı? (Yanlış anlaşılmasın bunu iptal ettirip, ikinciye başvurmayacağım. Sadece iptal olması için umut arıyorum)

TEGİN BEĞ
Memur
19 Ağustos 2022 14:06

Mazeretsiz iptal olmayacak diyor. İptal dilekçesini örnek olarak okullara göndermişler. Dilekçede de yönetmelikte belirtilen mazeretler dışında iptal edilmeyeceği belirtiliyor. Dilekçede boş bırakılan bölüme eşimin tayininin çıkmaması ve aile birliği mazereti yazarak gönderdim. Ben iptal geleceğini düşünüyorum. Dilekçe yeniden yazacak arkadaşlar varsa onlarda okula gelen yazıda dilekçeyi indirip o şekilde yazsınlar. Hatta okullar içinde üst yazı dilekçesi var, okulda o şekilde doldurup göndersin.

melike.h, 2 yıl önce

yanlış hatırlamıyorsam kılavuzda yazıyordu iptal edilmeyecek diye.

TEGİN BEĞ
Memur
19 Ağustos 2022 14:09

Bende İstanbul'dayım. Bende sordum birkaç yere başvuru yapma dediler. Hocam gidip il milli eğitim atama bölümü ile görüşün oradan ney bilgi alın. Neden olmadığını sorun. Aile birliği mazereti sebebi ile iptal etmeleri gerektiğini söyleyin

paranoyan, 2 yıl önce

Edirnedeyim. Milli eğitimde görüştüğümüz kişiler eşime tayin isteme dedi. Herkes bişey söylüyor doğrusu ne insan tereddüt ediyor dediğiniz gibi oldu olan artık.. hala bir umut iptaller kabul olur diye yaşıyprum ama bu durum çoknyıpratıcıymış gerçekten. Daha önceki senelerde ikinci il dışı hakkı verildiğinde, öncesine iptalleri kabul etmişler miydi biliyor musunuz? Yani 2 durum birbiriyle bağlantılı mı? (Yanlış anlaşılmasın bunu iptal ettirip, ikinciye başvurmayacağım. Sadece iptal olması için umut arıyorum)

paranoyan
Memur
19 Ağustos 2022 14:36

Hocam ben eş özürleri başlamadan iptal dilekçesi verdim ve bana gelen cevap eşin özür hakkı olduğu ve isteyebileceği o olmazsa iptal edilebileceği şeklindeydi. Bir daha dilekçe yazıp eşimtayin istemediği için aile birliğini mazaret gösterip bir dilekçe daha vermeli miyim sizce

herkepşef
Şube Müdürü
19 Ağustos 2022 14:40

hocam eşin tayin isteyecekti çıkmazsa veya tercih etmediği halde il emri gelirse iptal hakkı doğuyor sende il emri iptal olurunu alıp il dışı atamayı iptal edebilirdin.Eşin tercih yapmamışsa hiçbir şekilde iptal olmaz hocam.Şubatta özür grubu ile eşin gelir yanına.

paranoyan, 2 yıl önce

Hocam ben eş özürleri başlamadan iptal dilekçesi verdim ve bana gelen cevap eşin özür hakkı olduğu ve isteyebileceği o olmazsa iptal edilebileceği şeklindeydi. Bir daha dilekçe yazıp eşimtayin istemediği için aile birliğini mazaret gösterip bir dilekçe daha vermeli miyim sizce

melcea
Genel Müdür
19 Ağustos 2022 14:41

Hocam aile birligini mazeret gosterseniz, esiniz, es durumuna basvuru yapmadigi icin reddedeceklerdir. Bu gecerli bir mazeret degil sizin durumunuzda. Baska mazeretiniz varsa onu yazin. Bu sekilde iptal etmeleri imkansiza yakin.

paranoyan, 2 yıl önce

Arkadaşlar iptal için ilk dilekçem olumsuz döndü ve eşim eş durumuna 1. Aşamada dahil olmak üzere başvıru yapmadı. 2. Dilekçe verip şansımı denemeli miyim iptal için? Benim durumum da olan var mı? Birde ilde kararnamesi gelip ayrılanları dıydum ama benim kararnamem daha gelmedi. Acaba dilekçe yazdığım için mi? İptal için umutlanmalı mıyım? Cimere yazmak çözüm olur mu iptal isteğini? Siz neler yapıyorsunuz

melcea
Genel Müdür
19 Ağustos 2022 14:43

Iptal etmeleri gerekmiyor. Aile birligi isteselerdi, es durumuna basvururlardi. Bu sekilde iptal istegine olumlu cevap alinamaz.

TEGİN BEĞ, 2 yıl önce

Bende İstanbul'dayım. Bende sordum birkaç yere başvuru yapma dediler. Hocam gidip il milli eğitim atama bölümü ile görüşün oradan ney bilgi alın. Neden olmadığını sorun. Aile birliği mazereti sebebi ile iptal etmeleri gerektiğini söyleyin

herkepşef
Şube Müdürü
19 Ağustos 2022 14:47

Ücretsiz izin sizi kurtarmaz hocam Ücretsiz izin kötü amaçlı kullanılmasın diye ''ücretsiz izinde iken ataması gerçekleştirilenler'' ifadesi geçer senin tayinin çıkmış kimse sana ücretsiz izin vermez git atandığın yerden al diceklerdir.

paranoyan, 2 yıl önce

Eşime eş durumunda çıkma ihtimali çok yüksek olduğu için başvuru yapmadık. İl emri ile bulınduğu kadroyu kaybetmemek için. Ücretsiz izini göze aldık maalesef. Yinede 2. Dilekçe vermeli miyim

paranoyan
Memur
19 Ağustos 2022 14:52

Hocam ben durumum farkındayım ama bir umıt diyorum. Ben kararnamem gelince ilişik kesip gidip göreve başlacağım ve ueni görev yerinde ücretsiz izin isteyeceğim. Sonrada şubatta eş özürü ile geri tayin isteyeceğin.bunşa ilgili bir sorun yaşamam herhalde.

herkepşef
Şube Müdürü
19 Ağustos 2022 14:55

o olur hocam bu durumda sıkıntı olmaz kesinlikle.Ben atamayı iptal etme amaçlı anladım.

paranoyan, 2 yıl önce

Hocam ben durumum farkındayım ama bir umıt diyorum. Ben kararnamem gelince ilişik kesip gidip göreve başlacağım ve ueni görev yerinde ücretsiz izin isteyeceğim. Sonrada şubatta eş özürü ile geri tayin isteyeceğin.bunşa ilgili bir sorun yaşamam herhalde.

TEGİN BEĞ
Memur
19 Ağustos 2022 15:13

İlişik kesmeyin hocam bekleyin bir dilekçe daha yazın.

paranoyan, 2 yıl önce

melike.h
Şef
19 Ağustos 2022 15:22

çok haklısın. tayin olup gitmemek başkasının hakkını yemektir. iptal olmasın..

lodos348, 2 yıl önce

Ben de il dışı atamayı düşünüyorum ama benim çıkar eşimin çıkmaz diyerek bu durumu göze alamadığımız için il dışı istemiyoruz keyfi iptal olamaz öğretmen ileriyi beriyi hesap edecek. Senin yerine gelmek isteyen bir öğretmenin ataması olmadı bunun vebali nolacak arkadaşlar.Bakanlık zaten bu durumu bildiği için iptal etmiyor.Zaten bakanlık iptal hakkı verse herkes keyfi tayin isteyecek sonra iptal edecek.Bizim burda eşlerin tayini çıktı diğerininki iyi okul değilmiş diye iptalle uğraşıyor.Daha önce düşünemedin mi bu olasılığı?

paranoyan
Memur
19 Ağustos 2022 16:00

Hocam ben ailevi nedenler dolayısıyla dilekçe yazmıştım olumsuz döndü şimdi nasıl bir dilekçe yazmalıyım örneği var mı hocam

TEGİN BEĞ, 2 yıl önce

İlişik kesmeyin hocam bekleyin bir dilekçe daha yazın.

TEGİN BEĞ
Memur
19 Ağustos 2022 16:08

Okul idarecilerine bu dilekçe örnekleri gönderilmiş üzerinde değişiklik yapıp okul idaresine verebilirsiniz. Dilekçede mazeret ile ilgili ilgili kısma eşimin tayininin çıkmaması ve aile birliği ile mazeretimden ötürü diye yazabilirsiniz.

paranoyan, 2 yıl önce

Hocam ben ailevi nedenler dolayısıyla dilekçe yazmıştım olumsuz döndü şimdi nasıl bir dilekçe yazmalıyım örneği var mı hocam

TEGİN BEĞ
Memur
19 Ağustos 2022 16:09

ADALAR ??????????? ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

İlgi:a) Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

b) 2022 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu.

c) Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 19.07.2022 tarihli ve E-68898891- 903.02.01-53702760 sayılı yazısı.

Okulunuz ................ öğretmeni iken, iller arası atama döneminde ..... ili .............. ilçesi .................. Lisesine atandım.

İlgi (ç) yazınızın ekinde gönderilen ilgi (b) duyuruda;

"İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir.

Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir.

Ancak atama işlemini iptal ettirmeleri nedeniyle önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, hizmet puanına bakılmaksızın norm kadro fazlası öğretmen olarak belirlenecektir.

Öğretmenlerin atama iptali istekleri sırasında bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. " ifadesi bulunmaktadır.

Ancak; yerime öğretmen ataması yapılmamış ve alanımda norm kadro ihtiyacı bulunmakta olup ............ ilişkin mazeretim nedeniyle il içi isteğe bağlı atamamın iptal edilmesini istiyorum.

Gereğini arz ederim.01.08.2022

İMZA

Adı SOYADI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adresi:

E-posta Adresi:

Telefonu:

TEGİN BEĞ
Memur
19 Ağustos 2022 16:12

Dilekçe örneği bu şekilde birkaç yer var oraları doldurun il içi yazan yeri silip il dışı yazın. En altta da mazeret ile ilgili kısma eşimin tayininin çıkmaması ve aile birliğine ilişkin diye yazıp gönderin.

paranoyan
Memur
19 Ağustos 2022 18:58

Teşekkürler

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi