Editörler : oto-danisman-expert
08 Mayıs 2018 21:58

Msb güvenlik soruşturması

Arkadaşlar merhaba, MSB'ye atandım ancak güvenlik soruşturmaları ne kadar sürüyor ona ilişkin bilgi bulamadım. Geçen senelerde sivil memur olarak atanan arkadaşlar güvenlik soruşturmanız ne kadar sürdü?

sevgiali
Aday Memur
08 Mayıs 2018 22:17

Bizim süreçte aynı sizin gibiydi.Mayıs ayında genel olarak sağlık raporları gönderilmişti ve Kasım da atamalar yapılmaya başlanmıştı.

ezginn
Aday Memur
08 Mayıs 2018 23:01

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Çok uzun bir süreçmiş gerçekten :/

sevgiali, 6 yıl önce

Bizim süreçte aynı sizin gibiydi.Mayıs ayında genel olarak sağlık raporları gönderilmişti ve Kasım da atamalar yapılmaya başlanmıştı.

sevgiali
Aday Memur
09 Mayıs 2018 08:03

Rica ederim.İnşallah daha kısa sürer süreç ve başlarsınız en yakın zamanda.Hayırlı olsun şimdiden.

ezginn, 6 yıl önce

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Çok uzun bir süreçmiş gerçekten :/

gokkaz
Aday Memur
09 Mayıs 2018 08:48

@sevgiali hocam hayırlı günler. peki yedeklerin akıbeti hakkında sizin bir fikriniz var mı?

kübratrue
Kapalı
09 Mayıs 2018 10:43

aaaa o kadar uzun sürüyor mu gerçekten ben bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyordum.

sevgiali, 6 yıl önce

sevgiali
Aday Memur
09 Mayıs 2018 18:13

İhtiyaç olması halinde yedekler de atanıyor.Bence umutlu olmalısınız çünkü bildiğim birkaç yedek arkadas var,asillerle cok yakın tarıhlerde atanan.

gokkaz, 6 yıl önce

@sevgiali hocam hayırlı günler. peki yedeklerin akıbeti hakkında sizin bir fikriniz var mı?

sevgiali
Aday Memur
09 Mayıs 2018 18:15

Sürebiliyor malesef.Daha uzun sürenler bile olmuş,daha eski alımlar da.

kübratrue, 6 yıl önce

kalemtahta
Aday Memur
09 Mayıs 2018 18:28

umarım daha kısa sürede neticelenir.

kübratrue, 6 yıl önce

Makineressam2016
Daire Başkanı
09 Mayıs 2018 18:59

İhtiyaç olması derken hocam?

sevgiali, 6 yıl önce

İhtiyaç olması halinde yedekler de atanıyor.Bence umutlu olmalısınız çünkü bildiğim birkaç yedek arkadas var,asillerle cok yakın tarıhlerde atanan.

endgs
Aday Memur
09 Mayıs 2018 22:00

Msb ile ilgili genel olarak bilgi sahibi değiliz. Bildiklerinizi aktarabilirseniz sevinirim.

sevgiali, 6 yıl önce

wicsc
Aday Memur
10 Mayıs 2018 00:16

Güvenlik soruşturması formunda evlenmiş kız kardeşin eski soyismini parantez içinde yazacak mıyız bilgisi olan var mı?

sevgiali
Aday Memur
10 Mayıs 2018 07:27

Yani alım ilanınızda branşınızla ilgili yayınlanan kadrodan daha fazla kişiye ihtiyaç duyulması halinde.

Makineressam2016, 6 yıl önce

İhtiyaç olması derken hocam?

sevgiali
Aday Memur
10 Mayıs 2018 07:42

Devlet Memuru olarak memnuniyetle çalışılabilecek bir Bakanlık bence.Tabi amiriniz vb.bazı koşullar da kritik konumda bu hissiyatta olabilmeniz için.

endgs, 6 yıl önce

Msb ile ilgili genel olarak bilgi sahibi değiliz. Bildiklerinizi aktarabilirseniz sevinirim.

gokkaz
Aday Memur
10 Mayıs 2018 08:58

inşallah fazla kişiye ihtiyaç duyarlar diyelim o zaman:) sağolun @sevgiali

Makineressam2016
Daire Başkanı
10 Mayıs 2018 09:14

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için; fakat ben o gün aradım..

Asil'e baglı dedi telefondaki...

Asil feragat eder çekilirse,

sağlık raporu veya arşiv araştırması olumsuz çıkarsa diye..

O yüzden umudumu yitirmiştim.

emin misiniz hocam?

sevgiali, 6 yıl önce

Yani alım ilanınızda branşınızla ilgili yayınlanan kadrodan daha fazla kişiye ihtiyaç duyulması halinde.

gokkaz
Aday Memur
10 Mayıs 2018 10:34

Hocam biz de net bilgi peşine dolanıyoruz ama sanırım net bilgi alamayacağız :) çünkü bir çok kişiden kadro ihtiyacı diye duydum ama arayıp konuşanlara sizin de dediğiniz gibi asil feragat ederse ya da güvenlik soruşturması olumsuz olursa demişler. Açıkcası benim çok çok zor olmasına rağmen umudumu yitirmeyip bekliyorum hakkımızda hayırlısı.Emin olan net bilgisi olan arkadaşlarımız varsa bizimle paylaşırsa da çok seviniriz.

emin misiniz hocam?

memurmuhend
Aday Memur
10 Mayıs 2018 10:50

@sevgiali size birkaç soru sormak istiyorum bilgi edinmek adına

Msb de teknik konularda daha çok sivillerle mi yoksa askerlerle mi iletişim halinde oluyoruz.Mülakata sivil personeller girmişti, halbuki jandarma sahil güvenlikte üniformalı kişiler girmişti. Bu nedenle bu soruyu sordum

Msb de asalet tasdik i 1 yıl sonra mı oluyor?

Mühendis net maaşı nedir ?

Şimdiden teşekkürler

sevgiali
Aday Memur
10 Mayıs 2018 13:39

Ben asilim,başladım ve benim yedeğimde benden yaklaşık 3 hafta sonra başladı.Gayet eminim yani.Ama bu her zaman öyle olacak diye bir koşul yok tabi.Telefonda ki kişinin söyledikleri de doğru şeyler ayrıca.Ben sadece ihtiyaç duyulması halinde bu şekilde oluyor dedim

emin misiniz hocam?

Makineressam2016
Daire Başkanı
10 Mayıs 2018 13:44

Sizin 1.kişilik kadro muydu? anladım hocam sağolun.

bilgmuh_91
Aday Memur
10 Mayıs 2018 13:56

ne kadar sürede başladınız. Evraklar nekadar sürede elinize ulaştı

sevgiali, 6 yıl önce

Ben asilim,başladım ve benim yedeğimde benden yaklaşık 3 hafta sonra başladı.Gayet eminim yani.Ama bu her zaman öyle olacak diye bir koşul yok tabi.Telefonda ki kişinin söyledikleri de doğru şeyler ayrıca.Ben sadece ihtiyaç duyulması halinde bu şekilde oluyor dedim

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi