Editörler : "eskiyara"Pangaea

hugo.almeida
Kapalı
19 Kasım 2019 21:29

Yaptığınız sadeleştirmede nicelik dışında değişen bir şey olmuyor. Nitelik aynı.

Ama ilk aşama olarak 20'sini aynı yere toplama inadından vazgeçmeniz olumlu. Devam edelim. Şu aşamada "toplantı olması şart değil"e yaklaştınız. :)

SorunCevaplayıN, 4 yıl önce
20sini biryere toplama tek tek çağır 5 5cagir o senin tercihine kalmış:) toplu çağırmak şart değil

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
19 Kasım 2019 21:32

Ben asla 20 kişi bir yerde olsun demedim. Ben okul aile birlikleri dışında bütün sınıf velilerini toplamadım. sen sadece haklı çıkma çabasındasin ama haksızsın:) toplantı yüzde 100 gerekli. şekli sayısı öğretmene kalmış:)
hugo.almeida, 4 yıl önce

Yaptığınız sadeleştirmede nicelik dışında değişen bir şey olmuyor. Nitelik aynı.

Ama ilk aşama olarak 20'sini aynı yere toplama inadından vazgeçmeniz olumlu. Devam edelim. Şu aşamada "toplantı olması şart değil"e yaklaştınız. :)

hugo.almeida
Kapalı
19 Kasım 2019 21:46

Şu şu sebepten veli toplantısı gereklidir. Şu şu sebepten ortak problemi olmayan insanları toplamak zaruridir. Çünkü bu işin böyle böyle yapmadan yapmanın başka bir yolu yoktur.

Şekli bana kaldıysa neden yapmak zorunda olduğumu söylüyorsunuz? :) o zaman şekli bana kalmış olmuyor ki?

Ben asla 20 kişi bir yerde olsun demedim. Ben okul aile birlikleri dışında bütün sınıf velilerini toplamadım. sen sadece haklı çıkma çabasındasin ama haksızsın:) toplantı yüzde 100 gerekli. şekli sayısı öğretmene kalmış:)

hugo.almeida
Kapalı
19 Kasım 2019 21:47

Şu şu sebepleri siz yazar mısınız?

hugo.almeida, 4 yıl önce

Şu şu sebepten veli toplantısı gereklidir. Şu şu sebepten ortak problemi olmayan insanları toplamak zaruridir. Çünkü bu işin böyle böyle yapmadan yapmanın başka bir yolu yoktur.

Şekli bana kaldıysa neden yapmak zorunda olduğumu söylüyorsunuz? :) o zaman şekli bana kalmış olmuyor ki?

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
19 Kasım 2019 21:49

ihtiyacın varsa rehberliğe gel anlatayım:) yoksa değerli vaktimi senle harcayamam :) şu şu ları okulunda ki daha deneyimli kişilerden öğren:)
hugo.almeida, 4 yıl önce

Şu şu sebepleri siz yazar mısınız?

hugo.almeida
Kapalı
19 Kasım 2019 21:58

O zaman niye yazıp duruyorsunuz?

ihtiyacın varsa rehberliğe gel anlatayım:) yoksa değerli vaktimi senle harcayamam :) şu şu ları okulunda ki daha deneyimli kişilerden öğren:)

mikado411
Kapalı
19 Kasım 2019 22:02

E herhalde zorunlu hocam.Veli toplantısı olacak ki çocuğun durumu hakkında veliyle görüşelim bilgi alışverişinde bulunalım.Veli eğitim öğretimin bir parçasıdır.Gerci nedense sadece iyi öğrenci velileri gelir diğerleri pek ugramazlar .

hugo.almeida
Kapalı
19 Kasım 2019 22:09

Güvercin yollasak haberleşme için?

mikado411, 4 yıl önce

E herhalde zorunlu hocam.Veli toplantısı olacak ki çocuğun durumu hakkında veliyle görüşelim bilgi alışverişinde bulunalım.Veli eğitim öğretimin bir parçasıdır.Gerci nedense sadece iyi öğrenci velileri gelir diğerleri pek ugramazlar .

mikado411
Kapalı
20 Kasım 2019 00:41

Ya da WhatsApptan toplantı :)

hugo.almeida, 4 yıl önce

Güvercin yollasak haberleşme için?

historiann78
Aday Memur
20 Kasım 2019 16:30

Aynı fikirdeyim hocam. Bu veli toplantısı işi gerçekten büyük saçmalık, ilkellikten ibaret. Zamanında bi deli bi kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramıyor hesabı.

Veli toplantısında çocuğu sorunlu olan velilere toplantı esnasında bir şey demeyin diyor okul idaresi. Onlarla sınıfın dışına çıkıp öyle konuşmamız gerekirmiş, veli bizden olumsuz şeyler duyarsa diğer velilerin içinde rencide olurmuş, falan filan.. Mantığa bakar mısınız! Sorunları konuşamayacaksak niye toplantı yapıyoruz o zaman? Sadece sorunlu öğrencilerin velilerini bire bir konuşmak için belli saatlerde görüşmeye çağıralım, daha mantıklı değil mi? Ama burada yapılmak istenen başka, velilere hep iyi şeyler söyleyin, pembe yalanlarla kandırın, pışpışlayıp gönderin, ne şiş yansın ne kebap denmek isteniyo aslında.

Bir de hep pazar günleri yapılıyor nedense bu toplantılar. Neymiş, veliler hafta içi çalışıyormuş, izin alamazlarmış!? Ama öğretmenin hafta sonu tatili sabote edilebilir, öğretmenin tatil hakkı yok çünkü!

Biz öğretmenler kendi haklarımızın bilincinde olmaz, kalıplaşmış yargılardan, sosyal baskılardan çekinerek, mantık süzgecinden geçirmeden, bu ve bunun gibi saçma, çağın gerisinde kalmış uygulamaları sorgulamadan kabullenirsek, sittin sene mesleğimize saygınlık kazandıramayız zaten.

hugo.almeida, 4 yıl önce

Geçmişin iletişim karanlıklarında kalmış bir âdet. Hiç bir mantığı yok. Ararsın 3-5 dk'da her şeyi anlatırsın. Veli ile sohbet etmeye gerek yok. Ben bilgilendirme yaparım. Olur biter. 20 tane insanı toplayıp anlatıyorsun.

-Benim çocuğum nasıl?

-Benim çocuğum nasıl?

-Hocam önemli bir şey yoksa ben gideyim diğer çocukları ne yapayım ben.

Kadının çocuğu iyi, sıkıntı yok 40 dk diğerini bekliyor. Niye ya hu? Niye hafta sonu yapıyorum ben? Ya hu sorunsuz öğrencinin velisini niye çağırıyorum ben? :)

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi