Editörler : Pangaea
10 Temmuz 2011 23:48

Özel okul ya da kolejlerde öğretmenlik için ne yapmalı

Sevgili meslektaşlarım, kpss 2011 den umudum kalmadı. şimdi özel okullarda ya da kolejlerde öğretmenlik yapmak istiyorum. bir çok kolejin sitesine iş ilanlarına başvurdum. ama sitelerden dönen olmuyor. bildiğini bir özel okul ya da kolej var mı? ya da bireysel olarak mı başvru yapılıyor. ücretli kölelik yapmak istemiyorum artık. özel okulda çalışan arkadşlardan yardık lütfen. branşım müzik öğretmenliği.

delipetro
Şef
10 Temmuz 2011 23:51

cevap meslektaşlarım lütfen help

glcn80
Şef
10 Temmuz 2011 23:51

ben Bursa'da bir özel okulda öğretmenlik yapıyorum..yardımcı olabileceğim bir şey varsa sorabilirsin..

filolog_h
Genel Müdür
10 Temmuz 2011 23:54

vala cv gönderceksin arkadaşım eğer beğenirlerse dönerler sana. ama bir tanıdık yolu ile ya da orda çalışan bi arkadaşın yolu ile falan şahsen başvurursan daha etkili olur tabiki. büyük ihtimalle sana ders anlattırırlar. okulu kullandığı kitabı öğreni biraz hazırlıklı gitmen faydalı olur. yöntem teknikler ve plan konusndada dikkatli olman lazım.

delipetro
Şef
11 Temmuz 2011 00:05

hocalarım teşekkür ederim ilginiz için tanıdıkda yokki hiç. istanbuldayım. zaten 2 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum deneyimim var. istanbuldan müzik öğretmeni arayan kolejler varsa bana yardımlarınızı esirgemeyin meslektaşlarım.

englshteacher4
Daire Başkanı
11 Temmuz 2011 00:17

hocam müzik kaçta kapattı en son

Alperen3255
Yasaklı
11 Temmuz 2011 00:56

hiç bulaşma derim

eslim
Müsteşar Yardımcısı
11 Temmuz 2011 01:13

Ankara da kolejde öğretmenlik yapıyorum. 3. yılım bu sene. Buraya girerken 3 sınavdan geçtim hocam önce 6 sayfa plan yaptım belli kaznaımlar dogrultusunda. Sonra buradan aldıgım puanla beni demo sunuma yani ders anlatımına cagırdılar. Yönetimin ve idarecilerin önünde ders anlattım. Burda da begenilirsen sözlü olarak mülakata cagırıyorlar. 20 dk sözlü mülakattan sonra işe alındım.. Her yer aşağı yukarı ilk alırken boyle yapıyor hocam. Sadece özel okulda bir kaç yıl çalıştıysan başka özel okula geçerken zorlanmıyorsun sınavlar formalite oluyor.

Bu arada biraz geç kalınmış hocam Çunku okullar genelde 2. donem ortasında nisan gibi basvurularını açarlar ve sınavlara baslarlar. Genelde alımlarını haziranda tamamlarlar. Sadece okuldan süpriz sekilde ayrılan hocaların yerine tekrar cv lere donup bakıyorlar yaz ortasında yada donem basında..

eslim
Müsteşar Yardımcısı
11 Temmuz 2011 01:21

İyi bir okulla çalısmaya baslarsan devletide unutursun. Aldıgım maaş devletle aynı hocam.. Hatta her yıl artıyor. Servisim yemeğim okuldan ve ortamım çok güzel. 6 yıl önce mezun oldum 3 yıl kpss derdinden hasta oldum. Koleje girip çalışmaya baslayınca hayatım rayına girdi. Aksine devlet gelse düşünürüm . Çünkü sınıf öğretmeniyim çok iyi puan almadıkça merkezlere atanamaıyorsun. Ama şimdi ankarada ailemin yanında gayette iyi bir maaşla calısıyorum.

Sadece stajyerliğiniz kalkmadıgı için zorlarlar sizi ama sözle ikna yeteneğiniz varsa havada kaparlar merak etmeyin. Ben de 2 yıl ücretli çalıstım alınırken faydası oluyor.

11 Temmuz 2011 01:21

delipetro hocam ist. doğa koleji arıyor müzik öğrt.. bilgin olsun.. sitesine gir cv at

ögretmen STAR!
Kapalı
11 Temmuz 2011 01:31

ya bayan olcan,yada torpıllı 10 senedır ben bulamadım özelde iş!!!

canpol06
Şef
11 Temmuz 2011 01:36

ESLİM hocam önerileriniz ilgimi çekti peki okulunuzda şuan hangi alanlarda ihtiyaç var yaklaşık 5 yıllık tecrübem var vekil öğretmenlik yaptım ve özel dershanelerde çalıştım...yazışabilirsek sevinirm bende ankarada yaşıyorum bende bu sene kpss den umudumu kestim... kurumları gerçek yaşantılardan tanıyıp,mantıklı aldatılmayacağım ortamlara başvuru yapmak istiyorum...

canpol06
Şef
11 Temmuz 2011 01:46

özel okullarda çalışan arkadaşlarla ciddi ciddi konuşmak istediğim şeyler var gerekirse özelden de yazışırım.

özelime yazacaksanız özel okullarla ilgili diye başlık atın lütfen...

eslim
Müsteşar Yardımcısı
11 Temmuz 2011 01:52

canpol06 hocam bizim okul nerdeyse 2 aydır alım için harıl harıl sınav yapıp öğretmenleri demo sunumlara cagırıdlar... Müzik beden sınıf öğretmeni gibi branşlardan alım yaptılar. Sanırım şimdilerde bizim okulda açık yok.

Fakat ankarada yeni açılan okullar var ve köklüler. Örneğin eskişehir yolunda sınav koleji açıldı çok büyük bu yıl eylulde baslıyorlar ve hızlı sekilde alım yapıyorlar. Yanlış bilmiyorsam koç eğitim kurumları da açılıyor ankarada.

canpol06
Şef
11 Temmuz 2011 02:01

sağol eslim hocam sınava başvuru yaptım ama nedense dönmediler şifre falan koymuşlar ikidebir girip alınmışmıyım diye bakmam mı lazımyoksa niyetlilerse teldenmi ararlar?

koç kolejide mi ankarada? bu arada branşınız ne hocam?

eslim
Müsteşar Yardımcısı
11 Temmuz 2011 02:07

Hocam 2011-2012 eğitim öğretim yılı için konya yolunda dikmende bir yerde koleji açacaklar. Gazetelerde ilanları çıktı. Siz bence köklü okullardan başlayın hocam. Çunku az çok biliyorum özel okullar zor yerler. Çok çalısıyorsun emeğinin karsılıgını alamzsan külfet gibi gelir. Ankarada çok özel okul var calıstıgın halde hakkını az teslim eder. Büyük okullara basvurmaktan çekinmeyin. Ben denedim ve oldu. Sınıf öğretmeniyim hocam bu arada.

canpol06
Şef
11 Temmuz 2011 02:10

çok teşekkürler eslim hocam bende çok başvuru bırakmıştım ama geçmiş yıllarda kısmet olmadı... bu senede kpss yi yeniden denedim atnmamda zor gibi...

tarif ettiğiniz kolejin ismi ne en azından başvuru bırakayım...

kolejide dershanelere göre çok kazandırıyor diye istiyorum gerçekten öylemi aşağı yukarı sigorta ve net maaşlar nasıl bu arada ben felsefe grb öğretmeniyim... rehberlkten de gelmez bana atama...

eslim
Müsteşar Yardımcısı
11 Temmuz 2011 02:21

Hocam şimdi değişiyor maaşlar.. her okulun ayrı.. benim bi arkadasım baska okula geçiş yaptı 2400 tl ile başladı. Her okul farklı calısır. Şimdi sizin bide stajyerlik durumunuz olabilir. Vekillikte kalkmıyor biliyorsunuz stajyerlik. İlk yıl sizden stajyerlik kaldırcaklar ve işte o zaman maaşınız biraz farklı olabilir. Çok düşük meblalar değil tabi ama 1 yıl sabretmeniz gerekebilir. Hocam şimdi çalıştığım kurumun adını vermyeyim burdan ama çankayada büyük bir kolej. Size tavsiyem vakıf okullarına da basvurun. Odtü,ankara,gazi gibi mesela..

Bu arada stajyerlikte olsa az maaş veren yerlerde çalışmayın derim cunku stajyerlik kalkınca da çok artış yapmıyorlar bastan belli oluyor durum..

eslim
Müsteşar Yardımcısı
11 Temmuz 2011 02:25

bir de şu linki bir inceleyein isterseniz. Belki yeni açılan okullarla işe başlar sonra seneye daha büyük okullara geçiş yaparsınız belki daha kolay olur böylece.

http://www.mathvision.org/?Syf=26&Syz=43845

papatya=)
Aday Memur
11 Temmuz 2011 02:38

eğer kpss'ye hazırlanmaya devam edeceksen hiç bulaşma derim. hem özel okul hem de sınava hazırlık bir arada olmuyor

delipetro
Şef
11 Temmuz 2011 23:36

hocam bir arkadaşım geçen sene bir okulda stajer olarak başladı. 1000 tl vermişler. ve kızı haftanın 6 günü de çalıştırmışlar.Tatil köylerine göndermişler orada zengin veli avına yollamışlar. bu ilk sene her özel okulda olur mu acaba?

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi