Editörler : Pangaea
03 Temmuz 2022 21:03

Diplomamızı yırtıp atalım arkadaşlar

Branşımız içinde ilk bindeyiz ama atanamıyoruz adamlar 7000 kişi atıyor tek branştan o zaman biz boş yere sınava giriyoruz arkadaşlar yazık günah ya öğretmen ihtiyacı var ama ücretli öğretmenlik denilen kölelik sistemiyle kapatıyorlar açığı olan sana bana oluyor ben artık bırakıyorum atanma işini geçen ömrüme yazık yırtıp atıyorum diplomayı

omardogulu
Memur
03 Temmuz 2022 21:41

Bu atamaya özeldi. Önümüzdeki atamada artar kontenjan

Kaymaz007
Aday Memur
03 Temmuz 2022 21:49

Su anki sistemde gorunen siralamalar guncel mi arkadaslar? Yoksa ilk atanlari cikartacak miyiz

mdeernviez
Aday Memur
03 Temmuz 2022 23:04

Keşke yırtıp atılarak kurtulunabilse...

hakanaydas
Memur
03 Temmuz 2022 23:44

fizik kimya biyoloji öğretmen arkadaşlarım temel bilimle rbitmiştir diplomanızı suya ıslayın sabah aç karnına suyunu için yoksulluga iyi gelir

03 Temmuz 2022 23:49

kapatın eğitim fakültelerini bırakın gençler yanmasın en azından başka mesleklere yönlenirler insana öğretmen olunca özel sektörde yer silip kasiyer olmak zor geliyor bu adam ücretli öğretmenlik yapsa yada dershanede çalışsa işi bırakıp markete kasiyer olarak girse öğrencisi bu insanları görse ne olur hiç mi düşünmüyorsunuz gençlerin gururunu lise branş hocalarına bakıyorum cografya tarih biyoloji kimya fizik bitmiş hele bilişim teknolojiye bakıyorum bu teknoloji çağında adamlar boş boş geziyor yazıktır günahtır yırtın diplomanızı ama diplomasını yırtan bir doktor kadar ses getirmeyecek kimse sizi haber yapmayacak takmayacak kimse sizi derdinize derman olmayacaklar çünkü size kimse deger vermiyor genç ögretmen arkadaşlarım

03 Temmuz 2022 23:54

3 üniversite mezunu öğretmen olarak ben çoktan vazgeçtim atanmaktan fabrikada asgari ücrete çalışan bir köleyim umut hayal onlar ne diyorum artık tek derdim o gün yataga aç girmemek evet üç üniversite mezunu sağlıkçı ve öğretmenim diplomalardan hiç fayda görmedim bundan sonra öğretmen olsam ne fayda gençliğim bitmiş gitmiş

tufan40dök
Aday Memur
04 Temmuz 2022 05:06

Şu ülkenin haline bak. İnsanlar Eğitim Fakültesi okudu. Öğretmen olmak istiyor. Despot bir düzen engel oluyor. Fabrikada asgari ücrete çalışıyorum. Alan bazında ikinciyim. Fakat kontenjan verilmiyor. 5 branşa bu atama peşkeş çekildi. Nefes almaya, yaşamaya çalışıyoruz.

altögrenimmagduru
Aday Memur
04 Temmuz 2022 13:52

bittik gerçekten lise branşları olarak halimiz harap umudum kalmadı artık hayattan

Angelmad
Aday Memur
04 Temmuz 2022 15:41

Müzik öğretmenliği alanında son senelerdeki atamaları baz alarak evvelsi gün açıklanan 15 bin öğretmen ataması için alanıma ayrılan kontenjan için konuşacak olursam %50 düşüş görüyorum.

- Okul öncesi ögretmenliği şişirmesi sebebiyle nu tablodan herkes nasibini aldı mı? Bunu merak ediyorum...

04 Temmuz 2022 16:20

Batti tum bolumler hocam artik sinava hazirlanmak istemiyor kimse yakinda lise brans hocasi kalmayacak ornegin fizik bolumu kimse gitmiyir gidende mezun olmadan birakiyor cunku tesvik edecek bir alim yok devlet biyoloji kimya hocasi almiyor ozeldede bulunmuyor bu hocalar artik arkadan kimse gelmiyor
Angelmad, 2 yıl önce

Müzik öğretmenliği alanında son senelerdeki atamaları baz alarak evvelsi gün açıklanan 15 bin öğretmen ataması için alanıma ayrılan kontenjan için konuşacak olursam %50 düşüş görüyorum.

- Okul öncesi ögretmenliği şişirmesi sebebiyle nu tablodan herkes nasibini aldı mı? Bunu merak ediyorum...

Angelmad
Aday Memur
04 Temmuz 2022 16:54

Geçen senelerde bölümden bir prof. şöyle bir ikazda bulundu:

- Devlet eliyle yapılan hiç bir işe bel bağlamamak gerek, bu sene alım yapması gelecek sene de yapar anlamına gelmez. Belki de bir yerden sonra hiç alım yapmazlar, bunu öngöremeyiz.

Sonuç olarak şu an elimin altında kpss eğitim bilimleri kitabı olması gerekirken alan içi çalışmalarıma devam niteliğinde kaynaklar taramaktayım. Belki de devletin öğretmenlere verdiği önem ortadayken en doğrusu bu...

temelbilimler, 2 yıl önce
Batti tum bolumler hocam artik sinava hazirlanmak istemiyor kimse yakinda lise brans hocasi kalmayacak ornegin fizik bolumu kimse gitmiyir gidende mezun olmadan birakiyor cunku tesvik edecek bir alim yok devlet biyoloji kimya hocasi almiyor ozeldede bulunmuyor bu hocalar artik arkadan kimse gelmiyor
04 Temmuz 2022 18:32

Bende hocamakatiliyorum bende yazilim alaninda egitim aliyorum ogretmenlikten devletten vazgectim yirtin atin diplomanizi arkadaslar atama yoksa bolumunuzde okuyorsaniz okulu birakin baska is olan alanlara yonelin ozellikle fizik kimya biyoloji okuyorsaniz yada mezun olduysaniz
Angelmad, 2 yıl önce

Geçen senelerde bölümden bir prof. şöyle bir ikazda bulundu:

- Devlet eliyle yapılan hiç bir işe bel bağlamamak gerek, bu sene alım yapması gelecek sene de yapar anlamına gelmez. Belki de bir yerden sonra hiç alım yapmazlar, bunu öngöremeyiz.

Sonuç olarak şu an elimin altında kpss eğitim bilimleri kitabı olması gerekirken alan içi çalışmalarıma devam niteliğinde kaynaklar taramaktayım. Belki de devletin öğretmenlere verdiği önem ortadayken en doğrusu bu...

bunudagormedik
Genel Müdür
05 Temmuz 2022 09:04

Ne ağladınız yav?

Her sene 1000'er 1000'er atanan branşlar var zaten amacınız sırtını devlete dayamaktı özel sektör hiç olmadı ataması bol bölüm okusaydınız.

Özel sektör asgari ücret dayamakla en mantıklısını yapıyor sizlere o bile fazla

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi