Editörler : "eskiyara"Pangaea

malazgirt1071edeb
Aday Memur
30 Haziran 2020 18:21

tercih puanı yazılı hizmet süreleri ve sözlü mülakat toplamı olduğu için sadece o yıl geçerli .sınav puanı ise 3 yıl geçerli ve 3 kez de kullanılır yönetmelikte bir engel yok.bu kişiye göre değil herkes için 3 yıl geçerli.

keserfatih07
Aday Memur
02 Temmuz 2020 00:17

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ

GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ

Yazılı sınav duyurusu ve başvuru

MADDE 17 ? (1) Yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az otuz gün önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilir.

(2) Duyuruda; başvuru tarihi, süresi, sınavların yapılacağı tarih, sorulacak soru sayısı ve puan değeri ile yazılı sınav komisyonunca belirlenecek diğer hususlara yer verilir.

(3) Bu Yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanlardan müdür veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenler ile hâlen yönetici olarak görev yapanlardan üst yöneticilik görevine görevlendirilmek isteyenler, yazılı sınava katılmak üzere başvuruda bulunabilir. Yazılı sınav başvuruları elektronik ortamda alınır.

(4) Başvurular, yöneticilik unvanlarından yalnızca biri için yapılabilir.

3 ve 4. fıkralar birlikte değerlendirildiğinde 2019 EKYS ile müdür yardımcısı olarak atanmış birinin 2020 de aynı puanı kullanarak müdürlük başvurusu yapamayacağı sonucu çıkıyor. MEB bunu başvuru aşamasında dikkate almadı. Belki illerdeki sınav komisyonlarına bıraktı bilemiyorum. İller mülakat listelerini açıklayınca göreceğiz. Fakat bu şekilde başvurular kabul edilir ve atama yapılırsa konu davalık olur ve ilk dava açanlardan biri de ben olurum herhalde...

61mehmet27
Aday Memur
02 Temmuz 2020 09:55

hocam yüzde yüz haklısın..ne gördük ne duyduk boyle bir şey..

keserfatih07, 4 yıl önce

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ

GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ

Yazılı sınav duyurusu ve başvuru

MADDE 17 ? (1) Yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az otuz gün önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilir.

(2) Duyuruda; başvuru tarihi, süresi, sınavların yapılacağı tarih, sorulacak soru sayısı ve puan değeri ile yazılı sınav komisyonunca belirlenecek diğer hususlara yer verilir.

(3) Bu Yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanlardan müdür veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenler ile hâlen yönetici olarak görev yapanlardan üst yöneticilik görevine görevlendirilmek isteyenler, yazılı sınava katılmak üzere başvuruda bulunabilir. Yazılı sınav başvuruları elektronik ortamda alınır.

(4) Başvurular, yöneticilik unvanlarından yalnızca biri için yapılabilir.

3 ve 4. fıkralar birlikte değerlendirildiğinde 2019 EKYS ile müdür yardımcısı olarak atanmış birinin 2020 de aynı puanı kullanarak müdürlük başvurusu yapamayacağı sonucu çıkıyor. MEB bunu başvuru aşamasında dikkate almadı. Belki illerdeki sınav komisyonlarına bıraktı bilemiyorum. İller mülakat listelerini açıklayınca göreceğiz. Fakat bu şekilde başvurular kabul edilir ve atama yapılırsa konu davalık olur ve ilk dava açanlardan biri de ben olurum herhalde...

ahir_zaman
Şef
02 Temmuz 2020 10:34

Martta istifa ettim kullanabilir miyim diye denedim kabul etti. Demekki seneye başvurabilirim 1 sene muhabbeti sebebiyle

msim
Şef
02 Temmuz 2020 14:22

demekki mebbis başvuru sistemi puanı gördüğü anda başvuruya izin veriyor. ayrıntılardan haberi yok. ildeki memurlarda bakmıyorsa geçer gider demekki.

ahir_zaman, 4 yıl önce

Martta istifa ettim kullanabilir miyim diye denedim kabul etti. Demekki seneye başvurabilirim 1 sene muhabbeti sebebiyle

ç_karlos
Aday Memur
02 Temmuz 2020 19:48

hak ile kanun ayrımını yapmıyor, insanlarımız yaptığın bir davranış kanuna uygun olabilir ama hak mı? şimdi elbette yönetmeliğe göre puanı kullanabilirsin ancak hak mı?

msim
Şef
02 Temmuz 2020 22:31

ilk gün puan sıralamasına göre ilan veren iller bile değiştirip sadece randevu listesi yayınladı. bazı iller ise randevuyu tc numarası ile özel öğrenme şeklinde verdi. ösym sıralamayı vermedi. illerde böylece kapattı. insanlar sınav puanı sıralamasını görüp ona göre mülakata gidip gitmemeye karar verse daha iyi olmazmıydı acaba. Birden bu kadar gizlilik adayların menfaatinedir umarım.

61mehmet27
Aday Memur
03 Temmuz 2020 10:12

mülakat listeleri yayımlanmaya başladı..bizim burda nasılsa başvuramayız die gecen sene mdr yard arkdslar başvuru yapmadı..daha önce idareciliği olanlar vardı 1 yıldan fazla olan..ama bu puanı kullanamayız die başvuru yapmadılar..diğer illerde nasıl oldu acaba..gecen yıl kullanılan puanın kullanılmasına izin verildi mi???buna örnek var mı?

msim
Şef
03 Temmuz 2020 10:30

75 puan alanın elinin öpüldüğü bu seneki sınavda 80 üstü mucize gibi birşeydi. Eğitim bilimleri soruları zor değil anlamsızlık ötesiydi çünkü. En zor KPSS sınavını bile mumla arattı. İller ilk yayınladığında gördük ki 75, hatta 80 üstü üzeri puanlar havada uçuşuyordu. buda gösteriyor ki, geçen seneki puanlar ya hiç kullanılmadı, yada sizin dediğiniz gibi ikinci kez kullanılıyor. Ama her halükarda iki sınav arasında büyük kolaylık farkı vardı. bu sene neden böyle ilginç bir sınav oldu bilmiyorum ama bir haksızlık oluşturduğu ortada.

61mehmet27, 4 yıl önce

mülakat listeleri yayımlanmaya başladı..bizim burda nasılsa başvuramayız die gecen sene mdr yard arkdslar başvuru yapmadı..daha önce idareciliği olanlar vardı 1 yıldan fazla olan..ama bu puanı kullanamayız die başvuru yapmadılar..diğer illerde nasıl oldu acaba..gecen yıl kullanılan puanın kullanılmasına izin verildi mi???buna örnek var mı?

61mehmet27
Aday Memur
03 Temmuz 2020 10:53

hocam bunun şu ana kadar örneği yok..burda başvurmadı kimse kullanamayız diye..ama diğer kentlerde durum nasıl bilmyorum..

mikado411
Kapalı
03 Temmuz 2020 14:25

Geçen sene atanıp göreve başlayıp istifa edip yeni sinava girip puani dusuren ve eşi puanal tekrar başvuranlar var

61mehmet27
Aday Memur
03 Temmuz 2020 14:48

hiç anlamadm hocam..istifa eden bir yıl bekler zaten başvuramazki o..

mikado411, 4 yıl önce

Geçen sene atanıp göreve başlayıp istifa edip yeni sinava girip puani dusuren ve eşi puanal tekrar başvuranlar var

mikado411
Kapalı
03 Temmuz 2020 15:08

Sistemde yeni puanı düşük olduğu için eski puan görünüyor ve aynı puanla yendien mülakat başvuru yapan okulumuzda iki arkadaş var.

61mehmet27, 4 yıl önce

hiç anlamadm hocam..istifa eden bir yıl bekler zaten başvuramazki o..

61mehmet27
Aday Memur
03 Temmuz 2020 15:17

ve bu arkadaşlar aynı puanı daha önce müdür yardımcılığında kullanmışlardı şimdide aynı puanla müdürlük başvurusu yapıyorlar..doğru m u anlamısım hocam..

mikado411, 4 yıl önce

Sistemde yeni puanı düşük olduğu için eski puan görünüyor ve aynı puanla yendien mülakat başvuru yapan okulumuzda iki arkadaş var.

mikado411
Kapalı
03 Temmuz 2020 15:21

İkisi de müdürlükte kullandılar bir yıl dolmadan istifa edip simi tekrar müdürlükte kullanıyorlar .

61mehmet27, 4 yıl önce

ve bu arkadaşlar aynı puanı daha önce müdür yardımcılığında kullanmışlardı şimdide aynı puanla müdürlük başvurusu yapıyorlar..doğru m u anlamısım hocam..

61mehmet27
Aday Memur
03 Temmuz 2020 15:23

::)) bu daha karışık oldu hocam..bizim aslında cevabını aradığımız soru: müdür yardımcılığında kullanılan puan müdürlük içinde kullanılabilir mi???

mikado411, 4 yıl önce

İkisi de müdürlükte kullandılar bir yıl dolmadan istifa edip simi tekrar müdürlükte kullanıyorlar .

bedenci1986
Şube Müdürü
03 Temmuz 2020 15:25

Hocam 4 yıllığına görevlendiriliyorsun. Görevde yükselmek için tekrar sınava girebilirsin.

Eski puan gitti artık.

61mehmet27
Aday Memur
03 Temmuz 2020 15:54

gecen yıl müdür yardımcılığında kullananlar bu sene müdürlükte kullanamadılar mı aynı puanı??? valla cok iddalı arkdslar vardı refref felan..kayboldular hep..

bedenci1986, 4 yıl önce

Hocam 4 yıllığına görevlendiriliyorsun. Görevde yükselmek için tekrar sınava girebilirsin.

Eski puan gitti artık.

05sancakbeyi
Memur
03 Temmuz 2020 16:05

bu artık hangi erken kalkanın aklına geldiyse ilk defa olan bir şey ve tamamen saçma!!!

61mehmet27, 4 yıl önce

gecen yıl müdür yardımcılığında kullananlar bu sene müdürlükte kullanamadılar mı aynı puanı??? valla cok iddalı arkdslar vardı refref felan..kayboldular hep..

keserfatih07
Aday Memur
03 Temmuz 2020 16:12

Hocam Bursa'da geçen sene müdür yardımcılığı için puanını kullanan arkadaşlar aynı sınav puanını bu sene müdürlük için de kullandılar ve mülakat listesinde adları var. Geçen seneki puanları ile hem de. Maalesef MEB buna izin verdi
Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi