Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Mart 2023 23:47

Yöneticilerin talepleri ve öneriler.

Öneriler.Okullarda görevli müdür ve yardımcıları yüklenen sorumluluğa uygun yetki, yasal statü ve özlük hakları şu hususlarda düzenleme yapılmasını istiyorlar.

1 - Eğitim kurumu yöneticiliği ikincil görev olmaktan çıkartılarak kadro verilmesi2 - İYEP, DYK ve diğer kurs ve hizmet içi eğitim seminerlerinde görevli müdür ve yardımcılarına ek puan verilmesi3 - Muhakkik görevlendirmelerinde ücret ödenmesi 4.- Yoğun çalışma saatleri ve sorumluluk nedeniyle müdürlere haftada 40 saat müdür yardımcılarına 30 saat ek ders ücreti ödenmesi

5 - İdareci olarak iller arası tayin hakkı

sessiz -bayan
Daire Başkanı
30 Mart 2023 23:49

6.Rotadyon 2 yıl olmalı.

sessiz -bayan
Daire Başkanı
30 Mart 2023 23:51

7.Maaslarda iyileştirmeler olmalıdır.8.Nobet ücretleri md.yrd için 3 saatten 5 saate çıkarılmalıdır.

hugo.almeida
Kapalı
30 Mart 2023 23:54

Hem diyorsun ki: "Kadro verilsin artık öğretmen olmak istemiyorum." Hem de diyorsun ki: "DYK, İYEP kursları alayım ek puan verilsin." :)

Hem pastam dursun hem karnım doysun. Öğretmen olmak mı istiyorsunuz, yoksa idareci olmak mı?

Muhakkik olarak görev yaptığınız zaman mesai saatleri içi. Biz mesai saatleri içinde katıldığımız işlemlerden fazladan para almıyoruz. Siz niye alacaksınız? Siz muhakkiklik yaparken fazladan para alacaksanız muhakkiklik yaparken yapmadığınız idareciğilin ek ders ücreti de kesilsin di mi?

İdareci olarak tayin hakkı verilmeli. Ancak öğretmen olarak tayin hakkı verilmemeli o zaman. Hem idareci hem öğretmen olarak tayin olmaz. Sadece idareci olarak gidilsin madem.

Uyar mı?

muallim_34
Genel Müdür
30 Mart 2023 23:57

Mudur yardımcıları müdürden daha çok çalışıyor..

En azından mudur kadar ücret almalı..

hugo.almeida
Kapalı
31 Mart 2023 00:04

Hahaha. Hadi oradan. Çalışanla çalışmayan bir olur mu? Çalışıp müdür olsaydın.

muallim_34, 1 yıl önce

Mudur yardımcıları müdürden daha çok çalışıyor..

En azından mudur kadar ücret almalı..

Eğitim Liderii
Genel Müdür
31 Mart 2023 11:17

Yüksek lisans / doktora yapan okul yöneticilerinin de ek dersi %7 / %20 arttırımlı ödenmelidir.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
31 Mart 2023 12:48

En başta yönetici atama tüm kademelerde, kimsenin itiraz edemeyeceği şekilde liyakat esaslı olmalı. Hep beraber bunu istemeliyiz. Yıllardır yapılan tersi uygulamalar nedeniyle yöneticilerin camia içerisinde itibarı, seveni yok. En ufak bir hak talebinde -burada olduğu gibi- kimseden destek bulamıyor. Çoğunluk yöneticilere ekibin parçası olarak değil patronun adamı olarak bakıyor. Haksızlar mı?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi