Editörler : E.Kayı Han
31 Ocak 2019 23:33

Beraat kararı sonrası tazminat davası
Arkadaşlar beraat kararı sonrası tazminat davası açtınız mı? Maddi manevi ne kadar talep ettiniz ve ne kadar aldınız tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilir mi rica etsem

28aralık2017
Kapalı
31 Ocak 2019 23:53

Ben açtım 70 gün tutuklu kaldım.4000 tl manevi verdiler.

cmhrcn
Aday Memur
01 Şubat 2019 01:18

Kovuşturma aşamasında avukat tutmusmuydunuz onun parasını da alabildiniz mi
28aralık2017, 5 yıl önce

MANISASOMA
Memur
01 Şubat 2019 02:29

Hatayla 70 gün ömründen ömür alıyorlar. Gerçek ortaya çıkıyor, haklı çıkıyorsun, karşılığı 4000 tl mi, tamam maddi olarak bu duruma hiçbir değer biçilemez. Ama en azından hayat şartlarını iyileştirecek bir karşılığı olmalı. Bunun vatan,millet fedakarlığıyla hiçbir alakası yok.Oradaki 3-5 tane memurun sorumsuzluğunu, rastgele işlem yapmasının sorununu ben çekmek zorunda değilim ki.Kim nerde ne hata yaptıysa benim hakkımı versinler faturayıda ona kessinler. Umarım itiraz etmişsinizdir.

28aralık2017, 5 yıl önce

28aralık2017
Kapalı
01 Şubat 2019 14:27

istinaf mahkemesine itiraz ettik malesef onlarda kararı yerinde bulmuşlar.Şimdi yargıtay ve Aihm e kadar gitmeye karar verdim.Suçum Morbeyin mağduriyeti.Halbuki adam gibi inceleselerdi beni tutuklamadan her şeyi ortaya çıkarabilirlerdi.Bankalarına bırakın hesabı girmişliğim yok.Türksağlık sen üyesiyim 1994 ten bu yana, Siyasi görüşüm mhp dir.Cemaatlerden nefret eden biriyim.Hiç birinin içinde yanında yer almadım.Çevrem bu olaya hiç inanmadı tüm sorgularda hakkımda olumlu bilgiler verilmiş olmasına rağmen 70 gün tutuklu kaldım yaklaşık 1 yıl bu dünyada yaşamadım.

28aralık2017
Kapalı
01 Şubat 2019 14:29

10000 tl avukat parası ödedim beraat sonrası devlet yaklaşık 4000 tl avukatlık ücreti ödedi onuda avukat aldı.

MANISASOMA
Memur
01 Şubat 2019 22:31

Trajikomiğin ötesinde bir durum. Benim ki de morbeyin benzeri bir durum. Önce kullanmışım sonraki güncellenen sorgulamada kullanmadığım ortaya çıkmış, başka da tek bir şey yok. Suçlamayı öğrendiğim andan itibaren 4 ay yattık. 4 ayın sonunda suçsuzluğum ortaya çıktır, henüz 2 yıldır, toplama birbirinden alakasız 70 kişilik bir dosyaya rastgele beni de ekledikleri için beraat dahi olamadım. 15 bin de avukata verdik. Eğer beraat sonunda böyle komik bir rakama hükmederlerse bırakın manevi yönünü, maddi zararımı bile karşılamaz. Somut deliller olmadan benden hesap soranları ben elimde ki somut yanlışlıklarla peşini bırakmam.

28aralık2017, 5 yıl önce

10000 tl avukat parası ödedim beraat sonrası devlet yaklaşık 4000 tl avukatlık ücreti ödedi onuda avukat aldı.

Masumasker
Aday Memur
01 Şubat 2019 23:16

7 gün gözaltı 11 ay tutukluluk mor beyin mağduru. Göreve iade edildi. Mart ayı 2.dava. manevî 145 bin açtık40 bin de maddî. Ilk mahkemede maddi red edildi avukat süre istedi o yüzden mart atina atıldı.50 bin avukat tuttuk bu arada ...En kötüsünü söyleyeyim 10 kilo vererek çıktı sol ciğer çürümüş içerde tedavisi yarim kaldığı ve sümüklü fetö iftirasını sindiremediği icin...şu anda çok riskli bir ameliyata girmek için hazırlık yapıyoruz. Bu arada yaşadıklarımızı anlatmaya kelimeler yetmez...bana 10 trilyon verse acaba eşimin sol ciğerinin yerine ciğer alabilirmiyim. Allah diyorum her saniye her nefeste Allah

28aralık2017
Kapalı
02 Şubat 2019 00:16

Biraz ayrıntı yazayım; 16 şubat 2017 de görevden uzaklaştırıldığımı öğrendiğimde şok geçirdim.Çünkü fetöden dolayı böyle bir şey yaşamam imkansızdı.Hiç bir kriter bana uymuyordu suçum ne olabilirdi öğrenmeye çalışsamda hiç bir merci ilgilenmiyor sonuç alamıyordum.Günlerce nasıl bir olaydır deyip durdum.Nasıl olsa gerçekler ortaya çıkar diye beklerken 2017 temmuzda ihraç edildim.Bu kez hepten yıkıldım devlete karşı güvenimde sarsılmaya başladı.3 ay sonra emniyete göz altı için aldılar.Orda o gün ifadede öğrendimki bylock yüklemişim.Bunun mümkün olmadığını bir ben biliyorum birde yukarıdaki Allah biliyordu.Ama gelde savcıya anlat. Bylock kullandığımı iddia ettikleri telefonu ve diğer digitalleri teslim ettim.Dedim buyrun inceleyin varsa bylock vs. şimdi 1 verecekseniz inceleyin çıkarsa 5 ceza verin dedim.Ama dinlemediler hapis kararını verdiler ve 70 gün suçsuz günahsız hapis yattım.Ailem çocuklarım çevrem hangisini anlatayım kendimi hiç saymıyorum.11 ay neler yaşandı bunu ancak yaşayanlar bilir.Beraat ettikten sonrada maddi ve manevi tazminat davası açtım.2018 ocak ayında göreve dönmüştüm ve geriye dönük maaşlarımı ödediler ama ek ödemeleri ödemediler.Mahkeme maddi davayı reddetti neymiş geriye dönük maaşlar ödenmiş diye.Manevi olarakta 4000 tl ödenmesine diye karar çıktı.Peki ben soruyorum bu paraya kim bu sıkıntıları 4 gün yaşamak ister.Manevi olarak değil 4 bin tl 400 milyon verseler yaşadıklarını geri getirebilirmi? Tabiki getirmeyecek ama insan elini vicdanına koyar ve ona göre bir karar vermelidir.Tamamen dalga geçer gibi, ayrıca hazinenin avukatının savunmasını okudum o kadar zoruma gittiki demişki; davacı bu olayı tamamen kendi kusurundan dolayı kaynaklanmıştır,dolayısıyla davanın reddine ve mahkeme masraflarının davacıdan alınmasını talep ediyorum.Bu nasıl avukatlık anlayışı anlam veremiyorum.Bunu okuduktan sonra AHİM e gitmeye karar verdim.

qazxswedcvffr
Aday Memur
02 Şubat 2019 00:48

Avukatla sözleşme yapmadıysanız o parayı sizden alamaz diye biliyorum. Yaptıysanız bile tamamını alamaz. Anlaştığınız 10 bine karşılık 4 binini buradan verdim 6 binini de ben verdim diyorsanız o başka tabi. Ben 14bin almış gibi algıladım ilk okuduğumda.

28aralık2017, 5 yıl önce

28aralık2017
Kapalı
02 Şubat 2019 01:33

Avukatla 10000 tl ye anlaşılmış.Beraat sonrası mahkemenin verdiği parayı avukatlar alırmış genelde bunu adliyede yazı işleri müdürüne sordum o parayı avukatlar alıyor demişti.Aynen 14000 tl kazanmış oldu benden.

qazxswedcvffr, 5 yıl önce

Avukatla sözleşme yapmadıysanız o parayı sizden alamaz diye biliyorum. Yaptıysanız bile tamamını alamaz. Anlaştığınız 10 bine karşılık 4 binini buradan verdim 6 binini de ben verdim diyorsanız o başka tabi. Ben 14bin almış gibi algıladım ilk okuduğumda.

28aralık2017
Kapalı
02 Şubat 2019 01:35

Peki aramızda başka dava açanlar varmı sonuç ne çıktı?

MANISASOMA
Memur
02 Şubat 2019 02:38

Bu işin başında adalet var mıydı ki, sonunda da hakkımızı ararken adalet olsun.. Bi beraatimizi alabilirsek davayı açıcaz da, martta 7. Celse var bakalım. Davası sonuçlananlar için tazminat miktarını belirlemede nasıl bir ölçüt kullanıyorlar peki? Mesela anayasal hak ihlalleriniz kriter kriter belirleniyor mu?

blue wolf
Aday Memur
12 Şubat 2019 19:41

mor beyin mağduruyum.150 000 + 150 000 açtım mahkemeyi bekliyorum..maddi kaybım dahi 200 000 TL yi geçti hepsi delil li ispatlı.1 yıl ceza evinde kaldım ve damga yedim bana 10 000 000 TL verseler dahi bu acı ve bu leke hiç bir zaman üzerimden gitmeyecek.sonuçları burdan paylayaşacam.

ayrıca hts kayıtlarıma hiç görüşmediğim(örgütün baş adamlarından) birini eklemişler onu da ispatladım ondan dolayı da ayrı bir tazminat davası açmayı düşünüyorum..

hiçbir şey malesef eskisi gibi olmuyor

Kyadniz
Aday Memur
16 Şubat 2019 20:53

Nasıl yani beraat kararı alınınca avukat mı alıyor o ücreti, avukata zaten avukatlık ücretini veriyoruz. Biz de hiç konuşmadık. Mahkeme kimin hangi hesabına aktarıyor. Avukat ile dava bitmeden konuşmak mı gerekir ama.

cmhrcn
Aday Memur
17 Şubat 2019 00:53

Kendinizi avukat ile temsil ettiğinizde mahkeme beraat kararı verince "vekalet ücretinin hazineden alınarak sanığa verilmesine" der ama o vekalet ücretini avukat alır.
Kyadniz, 5 yıl önce

Nasıl yani beraat kararı alınınca avukat mı alıyor o ücreti, avukata zaten avukatlık ücretini veriyoruz. Biz de hiç konuşmadık. Mahkeme kimin hangi hesabına aktarıyor. Avukat ile dava bitmeden konuşmak mı gerekir ama.

Kyadniz
Aday Memur
17 Şubat 2019 16:08

Haksızlık değil mi? Bence avukata söyleyip almak gerekiyor sonuçta onunla anlaşırken o para hiç konuşulmuyor

Nnbahar
Kapalı
17 Şubat 2019 16:18

10ay tutuklu kalan yakınımızda takipsizlik alıp çıkmıştı. Mahkeme 40bin TL vermiş.tabi itiraz ettiler.

cmhrcn
Aday Memur
17 Şubat 2019 17:25

Avukatlik Kanunu 164.madde Dava sonunda, kararla tarifeye dayanılarak karşı tarafa yüklenecek vekalet ücreti avukata aittir. Bu ücret, iş sahibinin borcu nedeniyle takas ve mahsup edilemez, haczedilemez. Bu maddeye dayanarak alıyorlar. Bencede haksızlık.
Kyadniz, 5 yıl önce

Haksızlık değil mi? Bence avukata söyleyip almak gerekiyor sonuçta onunla anlaşırken o para hiç konuşulmuyor

MANISASOMA
Memur
17 Şubat 2019 20:02

Bu nasıl iş ya yasada tazminat miktarını belirlemede bir kriter veya tarife yokmu? Birine 4bin birine 40bin veriyorlar. Bu iş hakimlerin vicdanına mı bırakılmış?

Nnbahar, 5 yıl önce

10ay tutuklu kalan yakınımızda takipsizlik alıp çıkmıştı. Mahkeme 40bin TL vermiş.tabi itiraz ettiler.

Nnbahar
Kapalı
18 Şubat 2019 10:10

Takipsizlik ve beraatte değişiyormuş . Avukatlara görüşmek lazım o konuyu da.cunku haberiniz olmadan av.alir o ücreti.hatta takipsizlik av. Ücreti mahkemede verilmiyomus.o yüzden av tutarken direk ücreti verilmemeli

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi