Editörler : E.Kayı Han
21 Temmuz 2021 15:37

Pandemi döneminde 14 gün yatılı 14 izin şeklinde çalışan sözleşmeliler mesai alabilir mi?

Arkadaşlar merhaba, Aile Bakanlığında sözleşmeli personel olarak diğer personel gibi 14 gün yatılı (kurumda sabit vardiyada) 14 gün de izin olacak şekilde çalıştık. Ancak Memurlar ve işçiler mesai alırken bize ne mesai ne izin verebileceklerini söylediler, bizim geçmişe yönelik mesai ya da fazla çalışmalarımız için izin talebimiz olabilir mi? Kime sorduysam Sözleşmeli personelin hiç bir hakkı yok sadece maaşı var diyorlar, gidin dava açın diyorlar.Konuyla alakalı bilgisi olan var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Platon11
Aday Memur
22 Temmuz 2021 21:56

1 4 gün 24 saat şeklindeki çalışıyorsunuz yoksa içerde 12 saat 12 saat şeklinde felanmi

Murat-GM
Aday Memur
22 Temmuz 2021 22:15

12 saat çalışıyorduk hocam, ama kalan 12 saatlik istirahat saatimizde de herhangi bir durumda çalıştırılabiliyorduk idare tarafından herhangi bir iş verilebiliyordu.
Platon11, 3 yıl önce
1 4 gün 24 saat şeklindeki çalışıyorsunuz yoksa içerde 12 saat 12 saat şeklinde felanmi

Platon11
Aday Memur
22 Temmuz 2021 22:19

Resmiyette nasıl görünüyor diye merak ettim hocam 24 çalışmak zaten olmazdida 16 saat olsaydı 15 gün boyunca mesaiyi para olarak de en azından izin olarak verirlerdi 12* 15 te çalışma saati zaten 168 oluyor ondan dolayı birşey çıkacağını sanmiyorum
Murat-GM, 3 yıl önce
12 saat çalışıyorduk hocam, ama kalan 12 saatlik istirahat saatimizde de herhangi bir durumda çalıştırılabiliyorduk idare tarafından herhangi bir iş verilebiliyordu.

Murat-GM
Aday Memur
22 Temmuz 2021 22:24

Anladım hocam teşekkür ederim
Platon11, 3 yıl önce
Resmiyette nasıl görünüyor diye merak ettim hocam 24 çalışmak zaten olmazdida 16 saat olsaydı 15 gün boyunca mesaiyi para olarak de en azından izin olarak verirlerdi 12* 15 te çalışma saati zaten 168 oluyor ondan dolayı birşey çıkacağını sanmiyorum
Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi