Editörler : F16 Gökçen
30 Mayıs 2017 00:01

Huzursuz bağırsak sendromu

Arkadaşlar huzursuz Bağırsak sendromu yakalanıp çare bulan var mı Kabız da değilim ishal de değilim ama tuvalet yapmada sürekli sıkıntı var bağırsak tembelliği diyorlar günde 3 litre su içip 1 saat yürüyüş yapıyorum bana misin demiyor.Kolonoskopide oldum hicbirsey çıkmadı çok şükür ama bu neyin nesi gerçekten çok can sıkıcı aynı durumu yaşayıp çare bulan var mı?

Ospina34
Şef
31 Mayıs 2017 22:27

Bendede vardı sonrasında sürekli ishal bağırsak florasını bozduğundan ülseratif kolit oldum kolonoskopide ülserler görüldü sana tavsiyem nörolojiye gitmen strese çözüm bulman

optimusprime66
Aday Memur
01 Haziran 2017 13:30

Kolonoskopi temiz çıktı peki sizin sorunumuz çözüldü mu yani psikolijik ilaçlar mı verildi

optimusprime66
Aday Memur
02 Haziran 2017 19:49

Perhizini benimle paylasman mümkün mu bende doğal yollar ile cozum bulmak istiyorum sence nasıl bir yol izlemeliyim

cantarybeltin
Aday Memur
03 Haziran 2017 13:15

bu kişiye göre ve hastalıgın türüne göre değişiyor. mesela ben kolit hastasıyım çevremde de aynı hastastalığa yakalanmış kişiler ile görüşüyorum bana ıspanak hiç dokunmuyor ama kimine ıspanak dokunuyor.. ve acı beni çok etkiliyor.

kolit hastaları süt ürünleri yemeyecek ilk başta çiğ sebze ve çiğ meyve de yememeli. temeli bu ve her hastalığı tetikleyen şeker olduğunu düşünüyorum.

optimusprime66
Aday Memur
05 Haziran 2017 09:17

Peki hangi doktor ilgileniyor genel cerrah dışında bu hastalıkla ilgili

Ospina34
Şef
06 Haziran 2017 23:56

Nöroloji ve gastroloji doktorları

lordenver
Aday Memur
26 Ağustos 2018 22:02

Arkadaşlar laktoztan uzak durun en büyük sorun laktozlu yiyecekler

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
05 Eylül 2018 15:53

Bu hastalıktan müzdarip olup da derdine derman bulan var mı ?

bariax
Aday Memur
08 Eylül 2018 20:43

Bendede vardi 1 aydan fazla oldu. kendimi gaddarca kabiz ettim ekmek pizza makarna vs yedim. cigkofte aci vs uzak durdum ve cok az su ictim bir hafta sonra duzeldi. Denemekten zarar gelmez . Birde koyu kahve ve kola ictim miktari az ama (1 bardak/fincan) siviyi cok kistim.

pancarse
Aday Memur
10 Eylül 2018 10:08

senin bagirsaklarina 3 harfi bir sey girmis kardesim

Memurr19
Memur
11 Eylül 2018 11:22

Muhtemelen strese bağlı İBS genel cerrahiye gitmeniz lazım hazım verici ve antidepressan tedavi

Never.GiveUp
Kapalı
11 Eylül 2018 11:54

1- Kendini çok dinleme, aldırmamaya çalış. (Zor biliyorum ama dene) Bir uğraş bul muhakkak, boş kalma.

2- Sigara kullanıyorsan muhakkak bırak seni çok büyük oranda rahatlatır (Bir anda bekleme, 4-5 ay bıraktıktan sonra farkedersin) Sanma ki sigara içtiğinde daha rahat wc'ye çıkıyorsun. Olay aslında nefes egzersizi ile ilgili, yani içine çektiğin nefesin daha derin olanı.

3- Aşırı şekerli gıdalardan kaçın. Gluten diye bişey var bence modern çağın en büyük vebası. Öyle ki yayılma alanı sigara alkolden geniş, öldürmüyor- süründürüyor.

4- Hangi gıdanın iyi gelip gelediğini kendin bulacaksın. Çünkü kişiye göre değişir. (Yoğurt, Ispanak, Kahve, Kuru meyve vs genelde tartışılan, değişkenlik gösterenler bunlardır)

5- Gereksiz ilaç, antibiyotik kullanma.

6- Bilinen bir tedavisi yok bu işin. Tamamen bugüne kadar vücuduna çektirdiklerinin sıkıntısını çekiyorsun ve zamanla frekans olarak azalacak fakat çekmeye devam edeceksin.

- Stres yönetimi, -Beslenme, -Hareket bu üçü bu işin kıstasıdır. Allah şifa versin.

lordenver
Aday Memur
18 Eylül 2018 15:32

süt tozundan da uzak durun laktozsuz şeylere bakın

lordenver
Aday Memur
09 Ocak 2019 20:26

birde arkadaşlar kemik suyu kolajen yapısıyla bağırsağı iyileştiriyor yani olmazsa olmaz, evde kefir ve probiyotik yoğurt yapın ve turşu...

pnarnald
Memur
27 Şubat 2019 09:12

Bir gastroloji uzmanıyla paralel bir diyetisyenle görüşün. Eliminasyon diyetleriyle fizyolojik sebepli bir durumsa tetikleyicileri cözersiniz. Ona göre günlük diyetinizi düzenlersiniz. Ama psikolojik durumunuzun, stresin de önemli sebepleri olabileceğini göz ardı etmeyin. Geçmiş olsun.

sineklibakkal01
Aday Memur
28 Ağustos 2019 15:09

vallahi gecen sene kolonoskopi oldum doktor spastik kolon ibs dedi bir sürü ilaç falan filan. sonra olayı kendim çözdüm bi senedir çok bişey yok dikkat edersem. özelden ulaşın yardı8mcı olayım.

sasibakkal
Memur
02 Nisan 2020 18:32

Bağırsaklar kendi başına karar verebilen bir organdır.En önemli işlevlerinden birisi, bağışıklık sistemindeki rolüdür. Bağırsak florasındaki düzensizlik yıkıcı sonuçlar doğurur. İrritabl bağırsak sendromu, psikoloji ve mide/bağırsak arasındaki ilişkiye dair güzel bir örnektir.

https://panikataksite.wordpress.com/2018/10/16/bagirsaklarimiz-gercekten-de-ikinci-beyin-mi/

Clevetino
Aday Memur
14 Mayıs 2020 23:34

yaklaşık 10 gündür zayıflamak amaçlı koşuya başladım ve herşeyi kestim günlük 3 litre su içiyorum yalnız dışkılama sorunum var karnimda anlam veremedigim şişkinlik ve makatta 2 tane şişlik var ne yapacam bilmiyorum
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi