Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Mayıs 2020 14:42

2017 sözleşmeli öğretmen eş durumu hakkı

Arkadaşlar 7 Eylül 2017 görev başlangıcım. Ağustos Eş durumu için bir şansımız var mı sizce? 30 Eylül öncesi baz alınır mı bu süreçte yoksa şubat ayını bekler miyiz eş durumu için?

MY.23
Memur
18 Mayıs 2020 10:48

Keşke olsa. Geçen sene vermediler. 17 gün için. Şubata kaldınız.
19 Mayıs 2020 21:07

kadroya geçmeden malesef zor hocam. tayin tarihin de henuz kadrolu değilsiniz. şubata kalır gibi

madambubu
Aday Memur
19 Mayıs 2020 21:11

şöyle bir durum oldu o yüzden aslında aklım karıştı. Şubat atamasında geç başlayanlar için hizmet süresi olarak 29 Şubat tarihi baz alındı. sonuçta onlar da 3 yıllarını tam doldurmamişlardi. böyle bir hak elde ettiler. inşallah bizlere de vurur.

madambubu
Aday Memur
19 Mayıs 2020 21:19

Hizmet puanının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü, hizmet süresinin hesabında ise 29 Şubat 2020 tarihi esas alınacaktır. (duyuru metnin de böyle bir cümle geçiyordu. ben mi yanlış anladım acaba? bilemedim şu an.)

mahmutgp
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 02:59

aynı durumda olan çok öğretmen var.. bu konuyla ilgili sendikalar gerekli görüşmeler yapıyor. görüştüğüm sendika yetkilileri hem 2017 temmuz atamaları için hem de 2016 ekim ayı atamaları için bakanlıkla görüştüklerini ifade ettiler. umarım insanları mağdur etmeyecek bir kılavuz yayınlanır.

madambubu
Aday Memur
20 Mayıs 2020 08:40

hocam yanlıslikla eksi oy verdim. inşallah dediğiniz gibi olur da mağduriyet yaşamayız. +1
mahmutgp, 4 yıl önce

aynı durumda olan çok öğretmen var.. bu konuyla ilgili sendikalar gerekli görüşmeler yapıyor. görüştüğüm sendika yetkilileri hem 2017 temmuz atamaları için hem de 2016 ekim ayı atamaları için bakanlıkla görüştüklerini ifade ettiler. umarım insanları mağdur etmeyecek bir kılavuz yayınlanır.

usakli64tr
Kapalı
20 Mayıs 2020 22:44

Arkadaşlar ayrıca Bizim atama tarihimiz Temmuz 19 su sanıyorum. Ve kararnameler de birkaç gün sonrasının tarihi. Ama bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı yani güvenlik soruşturması sebebiyle 3 hafta 1 ay 2 ay geç başladık. Bunu da göz önünde bulundurunuz.
madambubu, 4 yıl önce
hocam yanlıslikla eksi oy verdim. inşallah dediğiniz gibi olur da mağduriyet yaşamayız. +1

madambubu
Aday Memur
21 Mayıs 2020 01:56

haklısınız hocam inşallah bu durumu MEB göz önünde bulundurur. suçsuz yere 1 dönem beklenilicek. inşallah yüzümüz güler bu Ağustos'ta.
usakli64tr, 4 yıl önce
Arkadaşlar ayrıca Bizim atama tarihimiz Temmuz 19 su sanıyorum. Ve kararnameler de birkaç gün sonrasının tarihi. Ama bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı yani güvenlik soruşturması sebebiyle 3 hafta 1 ay 2 ay geç başladık. Bunu da göz önünde bulundurunuz.

usakli64tr
Kapalı
21 Mayıs 2020 13:43

hocam bazı branşlarda açık olmuyor ve ocakta il emrine de verilmiyor. Dolayısıyla 1 sene sarkma sıkıntısı var.
madambubu, 4 yıl önce
haklısınız hocam inşallah bu durumu MEB göz önünde bulundurur. suçsuz yere 1 dönem beklenilicek. inşallah yüzümüz güler bu Ağustos'ta.

usakli64tr
Kapalı
22 Mayıs 2020 15:33

Hamza Aydoğdu açıklama yapmış. Bizim iş olmadı bu sene. Kaldı seneye....

madambubu
Aday Memur
22 Mayıs 2020 16:54

Yapılan baştan sona haksızlık. 17 Temmuz'da atanıp 17 Agustos'a kadar kaç kişinin kararnamesi ulaşmıştır bulunduğu mem'e 1 ayda. Güvenlik sorusturma formları bile PTT kargoyla 7 günde kocaeliye gelmişti. Ee gidişi de 7 gün kafadan 2 hafta yok. güvenlik soruşturması zaten başlı başına uzun bir süreç. insanın canını yapılan haksızlık acıtıyor. bu zamana kadar 30 Eylül baz alınırken , neden şimdi böyle erken bir tarih baz alındı ki niye?

mahmutgp
Şube Müdürü
24 Mayıs 2020 02:55

İyimser olmak istiyorum..

ya ek bir atama hakkı verecekler.. ya da başka bir şey.. (sözleşmelileri kadroya almak gibi 2+1 mesela.. )

yoksa bakanlığın yaptığı bu iş çok oy kaybettirecek.

madambubu, 4 yıl önce
Yapılan baştan sona haksızlık. 17 Temmuz'da atanıp 17 Agustos'a kadar kaç kişinin kararnamesi ulaşmıştır bulunduğu mem'e 1 ayda. Güvenlik sorusturma formları bile PTT kargoyla 7 günde kocaeliye gelmişti. Ee gidişi de 7 gün kafadan 2 hafta yok. güvenlik soruşturması zaten başlı başına uzun bir süreç. insanın canını yapılan haksızlık acıtıyor. bu zamana kadar 30 Eylül baz alınırken , neden şimdi böyle erken bir tarih baz alındı ki niye?

elmayra:)
Daire Başkanı
26 Mayıs 2020 18:55

Simdi bizim eş durumunu kesin ocağa mı kaldı

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi