Editörler : Pangaea

25 Haziran 2022 12:34

Öğretmen atamalarında Mülakat kalktı yoksa devam ediyor mu?

Arkadaşlar bilen varsa sevinirim birde eylülde atama olacakmış bakan şimdi açıkladı eylülde mülakat olacak mı?

Sahınn06
Aday Memur
25 Haziran 2022 17:46

Benim tahminim kalkacağı yönünde yoksa 2 ayda mülakat süreci bilemiyorum yani. Muhtemelen 20 bin verilecek. 3600 den emekli olacakların etkisi 2022 KPSS ye etki eder

Sahınn06
Aday Memur
25 Haziran 2022 17:49

Bir önceki atama takvimi 4 ay sürmüş. Eylül deeğer göreve başlanılacaksa kaldı 2 ay. Mülakatın kalkması gerektiği Şura kararlarında da var.

Tom bombadil
Kapalı
26 Haziran 2022 00:12

bu saatten sonra 2022 kpss sonucunu beklerler atama için bekleyip göreceğiz mülakat olacak mı olmayacak mı..

mars-venus
Aday Memur
26 Haziran 2022 17:21

Niye beklesinler ki? Zaten 2022 sınavı ile ilgili bir durum söz konusu değil arkadaşlar. 2016'da takvimin yayımlanması ile atamaların yapılması arasında (arada mülakat süreci de vardı) 35 gün vardı. Bazen takvim erken yayımlanıyor bazen geç. Zaten birkaç ay öncesine kadar MEB'in personel daire başkanlığına gidenler de "açıklama yapılsın, matbu evrak üzerinden günceller takvimi yayımlarız, ağustosta bile yapabiliriz" demişlerdi. Dün de zaten eylülün ilk haftası açıklanacağı bilgisi geldi bizzat bakan tarafından yapılan açıklamada, bunu da ima etmiş oldu.

Mülakat, kanuna tabii bir konumda, o nedenle bu yıl yapmıyoruz deme gibi bir durum söz konusu değil. Hiç olmasa keşke, bu benim kişisel görüşüm değil fakat gerçekler üzerinden hareket etmek durumundayız. Buraya giren kişileri yanlış temennilerinizle yönlendirmek yerine gerçekler üzerinden bilgilendirin. Yoksa karmaşık ve mantıksız oluyor.

Tom bombadil, 2 yıl önce

bu saatten sonra 2022 kpss sonucunu beklerler atama için bekleyip göreceğiz mülakat olacak mı olmayacak mı..

mars-venus
Aday Memur
26 Haziran 2022 17:23

Demek istediğim, atama bir süreç işi. Eylülün ilk haftasında sonlanacak bir takvimin ilerleyen günlerde açıklanacağı söylendi bakan tarafından. Yani atama süreci, başvurularla birlikte temmuz ayında başlayacaktır diye öngörüyorum. Dolayısıyla başvuracak kişilerde 2021 KPSS sonuçları ile başvuracaklar.

ruzgaray
Aday Memur
28 Haziran 2022 07:59

zaten yapılmış sınavdan sonra atama yapıp da taze sınavı saymamak kadar saçma birşey olmaz.

Tom bombadil, 2 yıl önce

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi