Editörler : cihan27E.Kayı Han
«91011121314151617181920»

fatihtok
Kapalı
03 Ağustos 2015 13:35

Burdakilerin alayı elimizden geçiyı ama 2300 lira maaş alıyoz.Yaşama gitsin bu ülkede

eeee01
Aday Memur
05 Ağustos 2015 11:22

kardeş yaptıkları işe göre 2780 tl çok mu yatıkları işi geçtim 2780 tl çok bir maaş değil

omelyuss, 9 yıl önce

bu kadar adam maaşını yazmış sesini çıkarmamışın kelle koltukta gece gündüz çalışan polisin

maaşı battı galiba sana.. bu öğretmenlerin karın ağrısı nedir polisin maaşıyla anlamadım.

dün sabah 8 akşam 8. bugün sabah 8 gece 10.. sana çok şey yazardım da neyse..

önce şükretmeyi öğren.

isyankar0001
Kapalı
05 Ağustos 2015 16:19

ne polisim ne ögretmen bi kere polisle ögretmen kıyaslanamaz polislik 2 yıllık başı boş bölüm bitir polis ol heleki günümüzde yeni yetme çevikkutlere bakılırsa görülür hepsi çoluk çocuk egitim seviyeleri yerlerde .eger bu ülkede birşeyler degiştirilmek istenirse polislere degilde ögretmenelere sahip çıkılması lazım .egitimsizlikten bu kadar şiddet artıyor çünkü .ama şuan ki birçok zihniyet bu işlerin polislerle önüne geçecegini sanıyor ama yanılıyor şiddet şiddeti dogurur .o yüzden önce egitim isterse 5 milyon polis olsun insanlar cahil olduktan sonra bu bile yetersiz .kesinlikle polisin ögretmenden fazla alması dogru degil sabah 8 akşam 10 çalış istersen farketmez iş çalışma şartlarına kalırsa asgari tutarla çalışanların en fazla parayı alması lazım..her yıl binlerce polis alınıyor ülkenin hali ortada her geçen gün şiddet artıyor suç oranı artıyor .

omelyuss, 9 yıl önce

bu kadar adam maaşını yazmış sesini çıkarmamışın kelle koltukta gece gündüz çalışan polisin

maaşı battı galiba sana.. bu öğretmenlerin karın ağrısı nedir polisin maaşıyla anlamadım.

dün sabah 8 akşam 8. bugün sabah 8 gece 10.. sana çok şey yazardım da neyse..

önce şükretmeyi öğren.

isyankar0001
Kapalı
05 Ağustos 2015 16:24

polisleri kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın ama ögretmenlik daha kutsaldır .zaten bir takım şeyler iyi ögretilmediginden vatan sevgisi aşılanamadıgından şuan polisler olsun askerler olsun bundan dolayı kelle koltukta çalışıyor ..

isyankar0001, 9 yıl önce

ne polisim ne ögretmen bi kere polisle ögretmen kıyaslanamaz polislik 2 yıllık başı boş bölüm bitir polis ol heleki günümüzde yeni yetme çevikkutlere bakılırsa görülür hepsi çoluk çocuk egitim seviyeleri yerlerde .eger bu ülkede birşeyler degiştirilmek istenirse polislere degilde ögretmenelere sahip çıkılması lazım .egitimsizlikten bu kadar şiddet artıyor çünkü .ama şuan ki birçok zihniyet bu işlerin polislerle önüne geçecegini sanıyor ama yanılıyor şiddet şiddeti dogurur .o yüzden önce egitim isterse 5 milyon polis olsun insanlar cahil olduktan sonra bu bile yetersiz .kesinlikle polisin ögretmenden fazla alması dogru degil sabah 8 akşam 10 çalış istersen farketmez iş çalışma şartlarına kalırsa asgari tutarla çalışanların en fazla parayı alması lazım..her yıl binlerce polis alınıyor ülkenin hali ortada her geçen gün şiddet artıyor suç oranı artıyor .

05 Ağustos 2015 20:40

öğretmenlik eskiden kutsaldı.

şimdi öğretmen denilince; sürekli ağlayan ve isyan eden, teneffüste okul bahçesinde çay sigara içien tipler geliyor.

okul bahçleri de lüks araçla doldu tabi ama yine de kitap alacak paraları yok bu yeni yetme öğretmenlerin.

o yüzden kelle koltukta gezen asker ve polis ile tatilden canı sıkılan öğretmen kıyaslanamaz.

isyankar0001, 9 yıl önce

polisleri kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın ama ögretmenlik daha kutsaldır .zaten bir takım şeyler iyi ögretilmediginden vatan sevgisi aşılanamadıgından şuan polisler olsun askerler olsun bundan dolayı kelle koltukta çalışıyor ..

isyankar0001
Kapalı
06 Ağustos 2015 08:47

işte o yüzden polis askler kelle koltukta geziyor yeterince iyi nesil yetiştirilemedigi için cahil kesimin oldugu yerde yani egitimin en düşük oldugu yerde polisler kelle koltukta geziyor adananın zengin semptlerinde turist gibi geziyorlar bu her yerde öyle egitim seviyesi artacak vatan millet sevgisi aşılanacak ki ülke güzelleşsin.yani bu işler polisle bitmiyor dünyada yanılmıyorsam 2. veya 3 .sıradayız yani polis devleti olmaya dogru gidiyoruz sayı olarak ne oldu şiddet bittimmi tam tersi şiddet artıyor .tekrar ediyorum ögretmen ile polis kıyaslanamaz ögretmenlik kutsaldır öyle 2 yıllık bitir boş bölümü baktın birşey olmuyor yada ne bilim 4 yıllık bitir farketmiyor baktın adam olamıyor hemen kendini polislige at sonrada zor de ..sana göre ve senin gibilere göre polislik kutsallık olabilir zaten senin gibi düşünenler yüzünden memleket bu halde.şiddeti şiddetle yok edemezsin .. benim anladıgım kadarıylada zaten sen ögretmen düşmanısın .kafa yapın belli zaten .ben polislere fazla alıyor demiyorum laf çarpıtılmasın ögretmenler neden polislereden az alıyor diyorum .

ne çektin be GIDACI, 9 yıl önce

öğretmenlik eskiden kutsaldı.

şimdi öğretmen denilince; sürekli ağlayan ve isyan eden, teneffüste okul bahçesinde çay sigara içien tipler geliyor.

okul bahçleri de lüks araçla doldu tabi ama yine de kitap alacak paraları yok bu yeni yetme öğretmenlerin.

o yüzden kelle koltukta gezen asker ve polis ile tatilden canı sıkılan öğretmen kıyaslanamaz.

blackdahlia
Daire Başkanı
06 Ağustos 2015 09:04

aaa neden insanların mesleğine bu şekilde ithamda bulunuyorsunuz zamanında çalışmış yerleşmiş ve emeğinin karşılığını alıyor bu kadar basit... ve herşeyden önce insanlarla uğraşmanın ne demek olduğunu bilmez misiniz üstelik doğrudan temas da etmek zorunda... tamam belki sizi katlıyor ama emek bu bırakın da katlasın...

fatihtok, 9 yıl önce

Arkadaş bu nedir yahu .Siz insansanız biz neyiz

blackdahlia
Daire Başkanı
06 Ağustos 2015 09:11

her meslekte olduğu gibi işini iyi yapan var yapmayan var... sanki eskiden vatan sevgisi mi aşılıyorlardı yapmayın lütfen... ama öğretmenliği layıkıyla yapanlara sözümüz yok tabi ki de... bakın benim arkadaşlarımdan da öğretmen olan var ama içlerinde o dediğiniz duyguları çok iyi vermek isteyen de var aman bana ne dünya yıkılsa bana ne işimi yaparım dersi anlatır çıakrım mantığıyla hareket eden de... ama sonuçta ikisi de aynı maaşı alıyor... :) bu iş kendini bilmekle ne istediğini ve mesleğini nasıl yapmak istemekle ilgili... ve herşeyden önce ailede başlıyor o duygular şekillenmesi ise öğretmenlerin yeteneğiyle alakalı... o yüzden başka mesleklere hakaret edip de onları küçümsemek ....? boşlukları sizler doldurun...

isyankar0001, 9 yıl önce

fatihtok
Kapalı
07 Ağustos 2015 16:23

bırak guzel kardeşim demogojik ritülleri.aiaki kere iki dört eder.Öğretmenler doktor kadar çalışıyor ama 3'te 1!ini alabiliyor sadece bu mu adalet.

blackdahlia, 9 yıl önce

aaa neden insanların mesleğine bu şekilde ithamda bulunuyorsunuz zamanında çalışmış yerleşmiş ve emeğinin karşılığını alıyor bu kadar basit... ve herşeyden önce insanlarla uğraşmanın ne demek olduğunu bilmez misiniz üstelik doğrudan temas da etmek zorunda... tamam belki sizi katlıyor ama emek bu bırakın da katlasın...

fatih_01_01
Memur
10 Ağustos 2015 10:47

Adalet Bakanlığı 2015 Temmuz maaşım : 2.133.000 TL

son şampiyon
Aday Memur
11 Ağustos 2015 14:23

Kurum: Üniversite

Kadro: Şoför

Derece/Kademe: 7/1

Mezuniyet: Lisans

Maaş: 2120 TL ( Bekar / Fazla mesai olmadığı için parası da yok )

gürkan_06
Aday Memur
11 Ağustos 2015 16:30

9/3 memur çocuk yok eşi çalışan 2023 tl +208,50 yangın tazminatı 60 tl sendika içinde

memet2006
Aday Memur
11 Ağustos 2015 17:19

arkadaşlar ben maaş aldığım bankadan tüketici kredisi kullanmak gibi bir halt yedim. Şu anda başka bir bankadan dolayı maaşımda 1/4 haciz zaten var olmasına rağmen, maaştan geri kalan 3/4 miktarından da maaş aldığım banka kendi kredisini tahsil ediyor. Bunu da kredi sözleşmesinin ... maddesindeki takas, mahsup, rehin, ipotek ve hapis hakkı içeren sözleşmeye imza atmış olmama bağlıyorlar. Maaştan bana 300 TL kalıyor. Bu parayla hayatımı nasıl devam ettireceğim ? (kira, elektrik, su, vs vs ?) Çalmadığım kapı kalmadı, yargıtay kararları birbirinden çelişkili. Bir leyhte bir aleyhte bir sürü çelişkili kararlar var. Aynı sorunu yaşayan memur arkadaşlardan ricam, maaş alınan bankaların bu tür tuzağına düşen memur arkadaşlarla bu konuyu masaya yatıralım. Güya maaş müşterisiyiz ama banka bizi kollayacağına ilk önce bizleri avlamaya çalışıyor. Çok mağdurum lütfen cevaplarınızı hatta aynı sorunu yaşayan varsa. Maaş alınan bankaların bu tür haksız şart içeren kredi sözleşmeler konusunda adeta bişeyleri saklayıp, bizleri avlıyorlar. Lütfen cevaplarınızı bekliyorum ACİL...

memet2006
Aday Memur
11 Ağustos 2015 17:20

arkadaşlar ben maaş aldığım bankadan tüketici kredisi kullanmak gibi bir halt yedim. Şu anda başka b

blackdahlia
Daire Başkanı
11 Ağustos 2015 18:52

o kadarcık hesap kitap bilmez misiniz yahu...

Cagaatayy
Aday Memur
12 Ağustos 2015 07:40

8/1 3100 lira

devrezim
Aday Memur
12 Ağustos 2015 10:30

rkadaşlar ben maaş aldığım bankadan tüketici kredisi kullanmak gibi bir

halt yedim. Şu anda başka bir bankadan dolayı maaşımda 1/4 haciz zaten

var olmasına rağmen, maaştan geri kalan 3/4 miktarından da maaş aldığım

banka kendi kredisini tahsil ediyor. Bunu da kredi sözleşmesinin ...

maddesindeki takas, mahsup, rehin, ipotek ve hapis hakkı içeren

sözleşmeye imza atmış olmama bağlıyorlar. Maaştan bana 300 TL kalıyor.

Bu parayla hayatımı nasıl devam ettireceğim ? (kira, elektrik, su, vs vs

?) Çalmadığım kapı kalmadı, yargıtay kararları birbirinden çelişkili.

Bir leyhte bir aleyhte bir sürü çelişkili kararlar var. Aynı sorunu

yaşayan memur arkadaşlardan ricam, maaş alınan bankaların bu tür

tuzağına düşen memur arkadaşlarla bu konuyu masaya yatıralım. Güya maaş

müşterisiyiz ama banka bizi kollayacağına ilk önce bizleri avlamaya

çalışıyor. Çok mağdurum lütfen cevaplarınızı hatta aynı sorunu yaşayan

varsa. Maaş alınan bankaların bu tür haksız şart içeren kredi

sözleşmeler konusunda adeta bişeyleri saklayıp, bizleri avlıyorlar.

Lütfen cevaplarınızı bekliyorum ACİL...

dost eş akrabalardan para bulup bu bankaları kapat yoksa iflahını keserler bir daha da sakın bulaşma

memet2006, 9 yıl önce

arkadaşlar ben maaş aldığım bankadan tüketici kredisi kullanmak gibi bir halt yedim. Şu anda başka bir bankadan dolayı maaşımda 1/4 haciz zaten var olmasına rağmen, maaştan geri kalan 3/4 miktarından da maaş aldığım banka kendi kredisini tahsil ediyor. Bunu da kredi sözleşmesinin ... maddesindeki takas, mahsup, rehin, ipotek ve hapis hakkı içeren sözleşmeye imza atmış olmama bağlıyorlar. Maaştan bana 300 TL kalıyor. Bu parayla hayatımı nasıl devam ettireceğim ? (kira, elektrik, su, vs vs ?) Çalmadığım kapı kalmadı, yargıtay kararları birbirinden çelişkili. Bir leyhte bir aleyhte bir sürü çelişkili kararlar var. Aynı sorunu yaşayan memur arkadaşlardan ricam, maaş alınan bankaların bu tür tuzağına düşen memur arkadaşlarla bu konuyu masaya yatıralım. Güya maaş müşterisiyiz ama banka bizi kollayacağına ilk önce bizleri avlamaya çalışıyor. Çok mağdurum lütfen cevaplarınızı hatta aynı sorunu yaşayan varsa. Maaş alınan bankaların bu tür haksız şart içeren kredi sözleşmeler konusunda adeta bişeyleri saklayıp, bizleri avlıyorlar. Lütfen cevaplarınızı bekliyorum ACİL...

idariuzman
Şef
12 Ağustos 2015 10:57

arkadaş ayağını yorganına göre uzatacaktın. O bankadan kredin madem var diğerinden niye bir daha çekersin. Bankalar kredi verelim verelim diye ortalığa düştüler. Var bir neden işte. Allah yardımcın olsun. Aç kal, benim gibi marketlerin çöpünden sebze meyve topla gene bankalara muhtaç olma derim. Umarım durumun düzelir. Ek iş yap. Benim bir erkek tanıdığımın durumu çok çok kötü idi bir vakit pavyonlarda garsonluk yaptı durumu düzelene kadar. Ek iş yapmanı tavsiye ederim.

devrezim, 9 yıl önce

rkadaşlar ben maaş aldığım bankadan tüketici kredisi kullanmak gibi bir

halt yedim. Şu anda başka bir bankadan dolayı maaşımda 1/4 haciz zaten

var olmasına rağmen, maaştan geri kalan 3/4 miktarından da maaş aldığım

banka kendi kredisini tahsil ediyor. Bunu da kredi sözleşmesinin ...

maddesindeki takas, mahsup, rehin, ipotek ve hapis hakkı içeren

sözleşmeye imza atmış olmama bağlıyorlar. Maaştan bana 300 TL kalıyor.

Bu parayla hayatımı nasıl devam ettireceğim ? (kira, elektrik, su, vs vs

?) Çalmadığım kapı kalmadı, yargıtay kararları birbirinden çelişkili.

Bir leyhte bir aleyhte bir sürü çelişkili kararlar var. Aynı sorunu

yaşayan memur arkadaşlardan ricam, maaş alınan bankaların bu tür

tuzağına düşen memur arkadaşlarla bu konuyu masaya yatıralım. Güya maaş

müşterisiyiz ama banka bizi kollayacağına ilk önce bizleri avlamaya

çalışıyor. Çok mağdurum lütfen cevaplarınızı hatta aynı sorunu yaşayan

varsa. Maaş alınan bankaların bu tür haksız şart içeren kredi

sözleşmeler konusunda adeta bişeyleri saklayıp, bizleri avlıyorlar.

Lütfen cevaplarınızı bekliyorum ACİL...

dost eş akrabalardan para bulup bu bankaları kapat yoksa iflahını keserler bir daha da sakın bulaşma

14 Ağustos 2015 12:20

Mütercim 8/1 Bekar 2216 TL

cenginturk
Aday Memur
14 Ağustos 2015 20:52

polis eskiden kutsaldı şimdi 2 senelik bölümü bitireni çevik kuvvete alıyorlar 5 para etmeyen tiple

Toplam 20291 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi