Editörler : supporters.
«139140141142143144145146147148149150»

bhrm79
Aday Memur
04 Mart 2021 17:16

Hocam, veri sistemden çekilmiş ve güvenli veri diye gözüküyor. Zaten bu nedenle kontrol etmek aklımın ucundan bile geçmedi. Fakat sonuçta bir tutarsızlık var ortada. ÜAK memurları kontrol yaparlarsa veya jüriden hocalar ÜAK'a raporlarsa tutarsız bilgi var diye başvuruyu iptal edeceklerinden korkuyorum. Hocam belki vurmuyorlar ama doçentliği vermiyorlar )))

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam stres olmayın lütfen. sonuçta kuzey kore değiliz. yanlış beyan yapanı vurmuyorlar. Şuna dikkat ediniz, o bahsettiğiniz veriler sistemden çekilmiş güvenli veri mi?

fizilal
Aday Memur
05 Mart 2021 03:06

2019 Mayıs ayında açılan başvurduğum yardımcı doçentlik için 2 yıldır bilirkişi bulup bir arpa boyu yol kat edilemedi.

25 tane üniversiteden bilirkişi istendi. Bir tanesi olumlu dönmedi.

Mahkemeye gidin diyenler tarafsız mahkeme olduğuna inanıyor mu? bilirkişi olacak bir hoca tanıyor mu?

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam yanlış anlamayın ama "saçma sapan" gerekçe ile diyorsa ve siz hala idare mahkemise gitmiyorsanız hata sizin. mahkeme gönderir bilirkişiye ve doçent olursunuz. sizden öncekiler hak aramadığı için siz eziliyorsunuz. siz aramayınca da aynı jüri başkalarını ezmeye devam ediyor. hatta sizi tekrar tekrar eziyor. daha ne kadar buna sessiz kalacaksınız hayret.

05 Mart 2021 10:25

Hocam endişe etmeyin, birşey olacağını düşünmüyorum.

bhrm79, 3 yıl önce

Arkadaşlar ben sonradan sistemden çekilen yüksek lisans bilgilerimde bir yanlışlık olduğunu farkettim. Yüksek lisans giriş tarihim 2001 olduğu halde sistemde 2000 yılı olarak gözüküyor. Haliyle özgeçmişimde de YL giriş tarihim 2000 yılı olarak gözüküyor. Lisans mezuniyet tarihi 2001, YL giriş tarihi 2000 yılı olarak gözüktüğünden bir tutarsızlık söz konusu. Fakat benimle ilgili değil, sistemden kaynaklı bir hata. Sizce bu ciddi bir soruna yol açar mı? Daha önce benzer konuyla karşılaşan veya duyan var mı? Çok stres yaptım....

05 Mart 2021 10:38

Hala ilgili doçentlik biriminde yazıyor. Farklı birşey yazan var mı acaba?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
05 Mart 2021 11:32

Hocam jüri atanana kadar böyle. ay sonuna atanır.

butterfly35, 3 yıl önce

Hala ilgili doçentlik biriminde yazıyor. Farklı birşey yazan var mı acaba?

bhrm79
Aday Memur
05 Mart 2021 11:58

Hocam inşallah dediğiniz gibi olur, bu tür yanıtlar iyi geliyor insana ))

butterfly35, 3 yıl önce

Hocam endişe etmeyin, birşey olacağını düşünmüyorum.

Okutman Dr.
Memur
05 Mart 2021 12:21

Basvuran herkese jüri atanacak mı. Yeniden bir eleme, evrak gözden geçirme, soruşturma vs olacak mı acaba. Yani başvurumuz kabul edilmiş oluyor mu artık?

etik abone
Şef
05 Mart 2021 12:30

Yok Hocam o kadar da değil :))

Dayanıklılığınızı harcamayın hemen :)

bhrm79, 3 yıl önce

Arkadaşlar ben sonradan sistemden çekilen yüksek lisans bilgilerimde bir yanlışlık olduğunu farkettim. Yüksek lisans giriş tarihim 2001 olduğu halde sistemde 2000 yılı olarak gözüküyor. Haliyle özgeçmişimde de YL giriş tarihim 2000 yılı olarak gözüküyor. Lisans mezuniyet tarihi 2001, YL giriş tarihi 2000 yılı olarak gözüktüğünden bir tutarsızlık söz konusu. Fakat benimle ilgili değil, sistemden kaynaklı bir hata. Sizce bu ciddi bir soruna yol açar mı? Daha önce benzer konuyla karşılaşan veya duyan var mı? Çok stres yaptım....

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
05 Mart 2021 14:14

Hocam ön incelemedeyiz şu anda. kesinlikle jüri atanacak diye bir kural yok. başka sayfalarda gördüm, 2020 Ekim başvurusunda aday jüriler atanmadan etik komisyona sevk edilmiş. orada aklanmış ve 4 ay sonra yeni jürisi atanmış.

Okutman Dr., 3 yıl önce

Basvuran herkese jüri atanacak mı. Yeniden bir eleme, evrak gözden geçirme, soruşturma vs olacak mı acaba. Yani başvurumuz kabul edilmiş oluyor mu artık?

integral23
Daire Başkanı
05 Mart 2021 16:31

2019 Martta başvuran bir hocamın başına ilginç bir olay gelmişti. Sistemden çekilen dil belgesini jüri görmemişti ve adayın dil belgesi yüklenmemiştir diyerek asgari vermişti. Hocam buna 2019 Eylül de itiraz etti, komisyon kabul etti ve 2019 Kasım da sonucu başarılı olarak açıklandı.

2020 Mart başvuruları Haziran'a ertelendiği zaman ben de sistemde şöyle bir sorunla karşılaşmıştım. Bize marttaki beyannamenizi güncelleyebilirsiniz demişlerdi. Ben güncelleme yaptım başvuruyu sonlandırdım ancak beyanname güncellenmemişti. Hemen ÜAK'ta görev almış bir Prof. hocama ne yapmam gerektiğini sordum. O da bana sıkıntıları ayrıntılı bir şekilde yazıp ÜAK'a dilekçe göndermemi, ilerde problem ile karşılaşırsam dilekçenin elimi güçlendireceğini söylemişti. Ben dbs desteğe email yazmıştım, hocam bana e-mail resmi evrak olmadığı için bir kıymeti yok demişti. Zaten des destek te başvurunuz sonlandırıldığı için bir işlem yapamazsınız demişti. 17 Haziran'da başvuru sonlandırmıştım ve hocamın tavsiyesi ile hemen dilekçe gönderdim. 26 Haziran'da ÜAK tarafından arandım, sistemde sıkıntı olduğunu benim dilekçem ile farkettiklerini ve daha sonrasında da bu tarz itirazların kendilerine ulaştığını söylediler. 29 Haziran'da sistem benim gibi olanlar için tekrar açıldı ve biz beyannameyi güncelledik.

Size tavsiyem sıkıntı olacağını düşünüyorsanız dilekçe yazınız hocam.

bhrm79, 3 yıl önce

Hocam, veri sistemden çekilmiş ve güvenli veri diye gözüküyor. Zaten bu nedenle kontrol etmek aklımın ucundan bile geçmedi. Fakat sonuçta bir tutarsızlık var ortada. ÜAK memurları kontrol yaparlarsa veya jüriden hocalar ÜAK'a raporlarsa tutarsız bilgi var diye başvuruyu iptal edeceklerinden korkuyorum. Hocam belki vurmuyorlar ama doçentliği vermiyorlar )))

06 Mart 2021 14:39

İntihal programları da çok güvenilir değil. İntihale sokma şartı varsa bu şartla intihalden geçerek tezler YÖKe teslim edilmişse YÖK intihale sokmamışsa veya sokup farklı sonuç bulmuşsa bunu hemen bildirmesi gerekir. Bu saatten sonra yapılması gereken intihal tespit sistemlerini standart hale getirme ve tüm YÖK tez sisteminde intihal tarama programlarının aynı standartta olmasıdır. Asıl sorun intihal programlarının ayarlarının değiştirilebilmesidir. Ben intihale sokunca 5 çıkıyor Enstitü sokunca 10 çıkıyor YÖK sokunca 15 çıkıyorsa burada asıl sorun intihal programları ve bu programlara bunların nasıl sokulduğudur. Yapılması gereken bu an itibari ile iyi bir sistemin kurulması ORCİD gibi intihal programları da tüm araştırmacılara açık olmalıdır. Tezler, makaleler, kitap bölümleri için tüm alanlarda aynı veya farklı kıstaslar belirlenerek bunlar sağlanırsa yayınlanmalıdır. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder ve atı alan Üsküdar'ı geçer gider Prof. da olur rektör de olur. Kaos ortamı girdap olur at izi it izine karışır...

https://www.memurlar.net/haber/956461/intihal-sucunda-zamanasimina-dair-onemli-karar.html?utm_source=headlines

deepintoteeth
Aday Memur
07 Mart 2021 21:34

dbs de kitap bölümümnde bazı dosyaları indiirebiliyorum bazılarını indiremiyorum, tekrar bir bakayım dedim, sisteme yükleme tarihleri aralık olarak gözüküyor ve dosya inmiyor aynı sıkıntıyı yaşayan var mı?

deepintoteeth
Aday Memur
07 Mart 2021 22:29

sisteme güncelle deyip yükleme yapamıyoruz değil mi? sil butonu açık çünkü

agularar
Aday Memur
07 Mart 2021 22:55

Sn hocalarım, 2020 ekim başvurum bir yayınım nedeniyle asgari koşuldan iptal edildi. Şubat 2021 de yeni bir yayın ekleyerek ve diğer yayını yalnızca özgeçmişimde kullanarak(jüri üyesi rapora öyle yapılmalı diye yazmış) yeniden başvurdum. İtiraz etmedim. Benim durumumda olanların değerlendirme süreçleri nasıl işliyor. Normal başvuruya göre gecikme yaşanıyor mu? Bilgi veren hocalarıma şimdiden teşekkür ederim.

Lastofus
Şef
07 Mart 2021 22:57

hayır hocam. başvuru anında sistem dosyanızı tek bir klasör haline getiriyor. siz sonradan değişiklik yapsanız da jüriler başvuru anındaki klasörü inceliyor. yerinizde olsam dbs dosyalarıyla bir 6 ay uğraşmam.. silmem veya ekleme yapmam...

deepintoteeth, 3 yıl önce

sisteme güncelle deyip yükleme yapamıyoruz değil mi? sil butonu açık çünkü

deepintoteeth
Aday Memur
07 Mart 2021 23:23

cok sağolun hocam bende hiçbir değişiklik yapmadım kaynakça bölümünde pdfleri birleştiriken bir sayfa eksik kalmış umarım sıkıntı olmaz

Lastofus, 3 yıl önce

hayır hocam. başvuru anında sistem dosyanızı tek bir klasör haline getiriyor. siz sonradan değişiklik yapsanız da jüriler başvuru anındaki klasörü inceliyor. yerinizde olsam dbs dosyalarıyla bir 6 ay uğraşmam.. silmem veya ekleme yapmam...

kuzeybulent
Aday Memur
08 Mart 2021 09:53

Arkadaşlar, 2020 mart doçentlik başvurusunda asgari şartları sağlamamıştır kararı gereği başvurum iptal edilmişti.Bende ilgili komisyona itiraz etmiştim ve hala daha herhangi bir sonuç tarafıma beyan edilmedi.Bu durumda ne olur olmaz diye şaibeli nitelendirmesi ile itham edilen yayınlarımı eklemeden yeni bir yayın ekleyerek tekrar 2021 şubat döneminde başvurumu yaptım . Lakin normalde ilgili doçentlik birimde yada benzeri bir ibare sistemde karşıma çıkmıyor . Sadece 2020 mart dönemi için oluşan durum yazıyor. kısacası yapmış olduğum başvuruyu DBS sisteminde göremiyorum .Daha önce bu şekilde bir önceki süreci bitmeden başvurun yapan arkadaşlardan durum ile ilgili bilgisi olan var mı ?

zülfiyar
Kapalı
08 Mart 2021 18:38

Merhaba,

Benim de haksız asgariye bırakılmıştı, ÜAK itirazımı reddetti, itirazım sonuçlanmasına rağmen Şubat başvurum hala sizde olduğu gibi sistemde görünmüyor.

kuzeybulent, 3 yıl önce

Arkadaşlar, 2020 mart doçentlik başvurusunda asgari şartları sağlamamıştır kararı gereği başvurum iptal edilmişti.Bende ilgili komisyona itiraz etmiştim ve hala daha herhangi bir sonuç tarafıma beyan edilmedi.Bu durumda ne olur olmaz diye şaibeli nitelendirmesi ile itham edilen yayınlarımı eklemeden yeni bir yayın ekleyerek tekrar 2021 şubat döneminde başvurumu yaptım . Lakin normalde ilgili doçentlik birimde yada benzeri bir ibare sistemde karşıma çıkmıyor . Sadece 2020 mart dönemi için oluşan durum yazıyor. kısacası yapmış olduğum başvuruyu DBS sisteminde göremiyorum .Daha önce bu şekilde bir önceki süreci bitmeden başvurun yapan arkadaşlardan durum ile ilgili bilgisi olan var mı ?

kuzeybulent
Aday Memur
09 Mart 2021 11:34

Konu ile ilgili ÜAK ile görüşebildiniz mi? Şayet bir sonuç yada açıklama alırsanız paylaşırmısınız? Aynı şekilde bende bir cevap alabilirsem buradan paylaşacağım.

zülfiyar, 3 yıl önce

Merhaba,

Benim de haksız asgariye bırakılmıştı, ÜAK itirazımı reddetti, itirazım sonuçlanmasına rağmen Şubat başvurum hala sizde olduğu gibi sistemde görünmüyor.

bahtsizdocadayi
Aday Memur
09 Mart 2021 11:35

Merhaba,

2019 Ekim başvurum etik gerekçe ile iptal edilmişti. 2021 Şubat ayında tekrar başvuru yaptım. Aday bilgi açıklama sayfasında 2021 Şubat görünmüyor ancak başvuru işlemleri--başvuru--doçentlik başvuru sekmelerinin son adımında 2021 Ocak dönemine ait başvuru durumu: Başvuru sonlandı, ilgili doçentlik biriminde incelemede" olarak görünüyor.

Bir terslik mi var sizce? Teşekkürler.

Toplam 8769 mesaj
«139140141142143144145146147148149150»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi