Editörler : Pangaea
06 Mart 2010 22:16

matematik bölümü ve KPSS

Matematik bölümü mezunuyum..2,5 not şartından dolayı formasyon alma şansım yok ve kpss ye hazırlanıyorum..

Matematik bölümü mezunları Kpss de hangi meslekleri tercih edebilirler?

Bunların çalışma şartları nasıl? hangilerinin maaşı daha iyi?

Bütün matematik mezunu arkadaşların cevaplarını bekliyorum..

matem6363
Aday Memur
07 Mart 2010 00:13

selamlar

4001 li bütün memurluklar gelir uzmanlıgı bankalar (ziraat vakıfbank vs) gümrük muhafaza yada polis olabilirsin benim bildigim kadarı bu kadar tavsiyem bankalar yorucu ama ücretleri iyi

dyg2010
Memur
07 Mart 2010 00:24

çok tşk ederim ancak gelir uzmanlığını daha önce hiç duymamıştım..ne gibi yerlerde çalışıyolar..maaşı vs. çok tşk tekrar

matem6363
Aday Memur
07 Mart 2010 00:29

http://www.geliruzmani.com/?sayfa=yonetmelik

burdan bakabilirsin maaşları hakkında bi fikrim yok ayrıca başlık için tebrikler bilmediklerimizi ögrenebiliriz

cc_bozkurt_ccc
Yasaklı
07 Mart 2010 13:58

Ptt ve tsi zaman zaman matematkten alim yapiyor. Kyk bir kere yapti.

asdaaxy
Aday Memur
07 Mart 2010 14:28

gümrük hala matematikçi alıyor mu arkadaslar

mincirik
Memur
07 Mart 2010 15:14

kardes böyle bir baslik actigin icin gercekten sagol,yani tek care formasyonmus gibi düsünyruz.ama alternatifleri pek de bilmiyoruz..ben de dershaneciyim simdilik..ama cekilesi degil ömür boyu..

htzcn
Şube Müdürü
07 Mart 2010 19:29

Peki matematikçi olarak atanabilmek için yaklaşık kaç puan almamız lazım..önceki yıllarda yapılan atamalardan bilenler varmı ??

mus_tafa
Aday Memur
07 Mart 2010 23:14

Arkadaşlar bende kpss ye hazırlanıyorum. Banklara, polislik ve gümrük muhafazaya alındıgımızı bende duydum. ama hangisi kaç puan ister hiç bilmiyorum. oturdum tarih çalışıyorum ben şimdi.. bilgisi olan arkadaşlar bize kpssB ile ilgili bilgi verirseler sevinirim.

merttk
Aday Memur
08 Mart 2010 10:50

Arkadaşlar hemen hemen bütün kurumlarda Matematikçi ünvanı var. (matematikçiler mühendisler gibi teknik eleman olarak değerlendirilir.) Maaşlar da hemen hemen bi mühendis maaşıyla aynıdır. Fakat çok kısıtlı sayıda matematikçi alınmaktadır. mesela son atamada KYK 1 kişi aldı.Yanılmıyorsam 95 puanla aldı. Daha önceki atamada DSİ 3 kişi aldı ve 96 Puanla kapattı. Yani matematikçi olarak atanmak gerçekten çok zor.

mus_tafa
Aday Memur
08 Mart 2010 13:31

pardon ama oha yanii.. gerçeketen bu puanlarmı alınıyor.. ne bu kardeşim ya.. biz o kadar emek verdik ter döktük matematikçi olalım diye. bumu yani.. ya allah kahretsin başka birşey demiorum..

yeruhem
Aday Memur
08 Mart 2010 19:40

bende mat mezunuyum ve 2.5 magduruyum.kpss calısıyorum okul arkadaslarımdan bankalarda ve gumrukte calısıldıgını bılıyorum.tercih robotlarında pek fazla secenegımız yok gıbı duruyor ama sorun bence memurlugu istemek ve zorunda kalma olayını kabullenmek.düşünsenize onca emek ver o üniversiteyi bitir sonrada git aynı yerde ogrencı işlerınde mesela memur ol.düşünüyorumda en basından ole dandık bı bolumde okuyupta gene aynı memurlugu yazabılıyorum ya işte o koyuyor..lanet olsun baska bısey demıyorum..

matem6363
Aday Memur
08 Mart 2010 21:03

arkadaşlar hepsi güzelde ben şurayı anlıyamıyorum bir matematik ögretmeni bizim çeyregimiz kadar matematik bilmiyor o adam matematige yeterli görülüyor biz ise yetersiz yeruhem arkadaşımızın dediklerine katılmamak mümkün degil o kadar emek harca o bölümü bitir sonra sıradan memur ol insana çok koyuyor ama ben eninde sonunda emegimizin karşılıgını alacagımıza inanıyorum en azından matematigin bana çok şey kattıgı düşüncesindeyim

chivan
Şef
08 Mart 2010 21:36

keşke matematik değilde uyduruk bir bölüm okusaydım hem üniversite hayatı yaşardım hem bölümü zamanında bitirirdim hemde gözü kapalı polisliğe giderdimm

nese_mat
Şef
08 Mart 2010 22:08

arkadaslar ben bunları baya onceden farketmıstım sıze gore gore ama kendıme gore cok gec artık 4. sınıf olmustum..okl bıtelı 2 yıl oldu..ama noldu hıccc...sonunda 4001 le sıradan bı memur olcazz..bu kadar bunca yıl oku sonunda kımse sana deger vermesın...sıradan memur da olabılırsek tabı bıde o var...

mus_tafa
Aday Memur
08 Mart 2010 23:14

vallahi çok haklısınız arkadaşlar olabilirsek o da iyi..

yeruhem sorum sana.. arkdaşların gümrükte ve bankada varmış ya.. onlar kaç puanla girdiler bizle paylaşırmısın_?

yeruhem
Aday Memur
09 Mart 2010 01:00

dostum şöle diyim 85ten yukarı oldugunu bılıyorum.anlayacagın ne kadar yüksek puan o kadar fazla şans kardeş.

galata9
Aday Memur
09 Mart 2010 15:40

matematik mezunu olarak atanırken kpds falan isteniyor mu bir de bn havalanında çalışabiliyoruz diye okumuştum

yeruhem
Aday Memur
09 Mart 2010 19:09

bazı memurluklada dil tazmınatı denen bişey var ekstradan 100-200tl fazla alıyorsun dıye bılıyorum ama hangısınde var yok ta olarak bılmıyorum.

matematik03
Kapalı
09 Mart 2010 19:59

Matematikçilerin kpss'de yeri yok. Üzgünüm.

chivan
Şef
09 Mart 2010 20:02

havaalanı memurluğu için dil puanı şartı var

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi