Editörler : E.Kayı Han
22 Ocak 2022 17:51

Hakkımda attığım twitler yüzünden soruşturma açıldı bundan sonra ne yapabilriim ?

Merhaba sosyal medyada trolün birisi benim attıgım twitleri alakalı-alakasız bazıları siyasi mizah içerikli hakaret içermeyen twitleri mebe şikayet etmiş onları etiketlemiş ve beni hedef göstermiş, il milli eğitim soruşturma başlattı hakkımda, verilen ceza ne olabilir, ve biz bu şikayet eden şahıs hakkında taciz ve hedef göstermeden,özel hayatımı ortaya saçmasından dava açabilir miyim, ayrıca sendika beni savunurken avukat ücreti talep eder mi,sendika üyelğim var ?

rdemir126.rd
Genel Müdür
22 Ocak 2022 22:02

Öncelikle geçmiş olsun. Twitter özel hayat değildir. Şikayet çi olamazsın. MEB sana ne yapabilir. Twety içeriği çok önemli

azmah
Genel Müdür
24 Ocak 2022 12:37

Özel hayat mı:)

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
26 Ocak 2022 06:03

Hakkınızda attığınız twitler sizi bağlar. Başkasıyla ilgili değil, kendinizle ilgili atmışsınız sonuçta.

26 Ocak 2022 14:38

kişisel davalarda ücret istenebilir sendika avukatı tarafından..

içerikleri bilmeden bir şey diyemeyiz soruşturma mevzusunda , diğer meselen içinse (karşı tarafı şikayet) bi sonuç alamazsın..

Ayaz.7558
Yasaklı
26 Ocak 2022 22:32

Muhalif tweet atmak hakkındır elbet bir şey olmaz.Tabi muhalefet yapacağım diye kuduz köpek gibi iktidara hakaret ederek saldıranlar var, hükümet ile devleti ayırt edemeyen birkitle yok değil. Eğer sende bunlardan isen inşallah cezanı çekersin. Seni şikayet edenede kızma bundan sonra tweet atarken dikkat et.

fener66
Müsteşar Yardımcısı
28 Ocak 2022 07:54

"Hakkımda" dan sonra virgül gelirse anlatım bozukluğu giderilmiş olur.

kutum32
Memur
28 Ocak 2022 13:41

Sizi ihbar eden kişiyle ilgili herhangi bir şey yapamazsınız. Keza, twitter'a yazdığınız şeyler alenidir ve herkes tarafından görülebileceğini bile bile o tweeti atmış olursunuz.

Gelelim içeriğine. Eğer yalnızca fikir belirten, hafif nükteli muhalefet tweetler attıysanız başınıza hiçbir şey gelmez o disiplin soruşturmanızla ilgili, içinizi ferah tutun. Devlet memurlarının da mesai saatleri dışında ifade özgürlüğü tamdır. Bunu örgütlü bir biçimde siyasi parti üyeliğine, etkinliklere katılmaya dönüştürmediğiniz sürece hiç kimse bir şey diyemez. Eğer aksi bir sonuç alırsanız idare mahkemesine 60 gün içerisinde dava açabilirsiniz.

Kendim iktidar yanlısı olmasam da Türkiye'de muhalefet denilince hakaret etmeyi hak gören bir kitlenin de türemiş olduğunu görüyorum. Özellikle sayın cumhurbaşkanımıza hakaret içerikli gönderiler ya da direkt olarak halkı kin düşmanlığa tahrik, halkın bir kısmını siyasi görüşü dolayısıyla alenen aşağılama içerikleri gırla dönüyor. Eğer tweetinizin içeriğinde bunlardan birisi varsa o zaman kınama cezası almanız mümkün olabilir.

Eğer sosyal medya hesabınızda sizin resminiz, adınız yoksa o zaman yalnızca inkâr etmek, hesap bana ait değil ya da o anda ben kullanmıyordum vb. demek de bir çözüm yöntemi. Ancak bu yöntem ceza davalarında işe yaramakla birlikte, disiplin soruşturmalarında yüksek ihtimalle işe yaramayacaktır.

OOP.008
Şef
28 Ocak 2022 15:08

Danistayin karari var cumhurbaskanina hakaret memurluktan atilma sebebidir diye.

derty28
Aday Memur
29 Ocak 2022 18:13

Arkadaşlar kanunlar belli, ne kadar sevmeseniz de nefret etseniz de kanunlarla korunan kişilere hakaret etmek suç, mizah filan kurtarmaz sizi...(Anladığım kadarıyla böyle bir şey var)

01 Şubat 2022 15:35

625 sayılı devlet memurları kanununun 125. maddesinde belirtilen disiplin cezalarından biri verllebilir. Buradaki önemli durum yaptığınız paylaşımın içeriği ve tarafınıza tesis edilecek disiplin işleminin orantılılık ilkesine uygun olup olmadığıdır.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi