Editörler : F16 Gökçen
12 Ocak 2019 22:02

25 Yaş sendorumu varmıdır ki?

Arkadaşlar 25 yaşına geldim.Halen işsizim.Elimde sadece ön lisans diploması var.Askerliğide yapmadım daha.Kpss sınavına girdim 67 puan aldım.K.k.k astsubaylığa başvurdum.Tek çıkış noktam bu kaldı.Bazı şeyler için umarım geç kalmamışımdır.Geçmişe baktığımda hatalarımın yeni farkında varıyorum.Umarım bazı şeyler için çok geç kalmamışımdır.Kafamda deli sorular...

Cagri.2018
Aday Memur
12 Ocak 2019 22:24

25 yaşı bilmem de işsizlik sendromu vardır kesin.
12 Ocak 2019 22:28

Kesinlikle var.Ve şuan kendi adıma dibine kadar yaşıyorum.Ve bu durumdan nasıl kurtalacaz hiç bir fikrim de yok.Elimde sadece ön lisans diplomam var.

Cagri.2018
Aday Memur
12 Ocak 2019 22:37

Allah büyük kardeşim herkesin hakkında hayırlısı.
12 Ocak 2019 22:59

Öyle kardeşim hakkımızda hayırlısı olsun umarım çabuk kurtuluruz bu durumdan.

Sümeyra Kaya
Aday Memur
13 Ocak 2019 05:15

Bölüm ne
13 Ocak 2019 11:19

Büro yönetimi ve yöneteci asistanlığı.Okumaz olaydım demeye başladım artık.

ridvansimsek06
Kapalı
14 Ocak 2019 18:28

23 yaşındayım 24 gireceğim az kaldı . Şöyle bir arkama dönüp baktığımda koca bir hiç görüyorum . Örgün öğretim Tarih bölümü kazanmıştım bir ay devam edebildim bırakmak zorunda kaldım maddi sebeplerden dolayı . Şuan aöf lisans okuyorum . Elimde benim de sadece Ön Lisans diplomam var kpss den 73 puan aldım Katiplik ilanına umut bağladım eğer o olmazsa büyük hayal kırıklığı yaşarım işsizim şuanda tek umudum o kaldı . Askerliğimi bende yapmadım daha . Yaşımız artıyor böyle ne olacak bilmiyorum .

14 Ocak 2019 18:37

Bende k.k.k astsunaylığa başvurdum tek çıkar noktam bu yoksa sıkıntı.

Janssett
Aday Memur
14 Ocak 2019 19:59

Türkiyenin en büyük sorunlarından biridir işsizlik .İnşallah kısa zaman da bir işe kavuşursunuz ..

Ama söylediğiniz yaş öyle vah ben bittim ben öldüm yaşları değil ki daha durun önünüz de kocaman uzun yıllar var ..

Allah kısmetsiz kimseyi yaratmazmış illa ki bir yerlerden kısmetiniz rızkınız gelir.. Öyle sendromlara girmeye gerek yok yaş nedir ki sadece bir rakamsal ifade kalpler kurumasın ..

14 Ocak 2019 20:36

Bende nasip kısmete iman etmiş biriyim.Tabiki hep böyle kalacak değiliz.İllaki çalışıp işimiz olacaktır.Bu dönemden geçmiştir çoğu insan.Belkide hayatın en önemli sınavlarından geçiyoruz.Sabır etmeyi,Bu dönemde bilinçli davranıp olumlu adımlar atmayı,Yani kısacası hayata dair olgunlukları öğreniyoruz.Ama işte sosyal baskılar,Yaşıtlarının iş güç sahibi olması, evlenmesi sizi olumsuz yönde etkiliyor.Ne kadar sağlam durmaya çalışsanda...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi