Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Nisan 2010 22:40

Müdür Yard. İstifa Dilekçesi Örneği

Değerli arkadaşlar 17 Mart atamasıyla atandım.Ama umduğumu bulamadım.

Öğretmenliğin sorumsuz ve özgür günlerini özledim.

1) İstifa için nasıl bir süreç takip etmem uygun olur.

2) İstifa ettiğimde nasıl okulumu değiştirebilirim.

3) Anadolu lisesine sınav puanım 84 ve hala onu kullanmadım.Anadolu liselerine başvuru yaptığımda istifa etmeme gerek sayılırmı.Yoksa direk müstafimi sayılırım.

husozkan
Genel Müdür
26 Nisan 2010 09:16

hocam branşınız nedir?

Anadolu dediğinize göre sınıfçı olmadığınız kesin.inanın sınıfçı olsanız özleme şansınız oldukça düşük.bende yoğun bir okulda çalışıyorum bazen acaba diyorum ama yinede sınıfçı olarak döneceğimi düşününce böyle iyi diyorum.

26 Nisan 2010 11:18

Branş öğüretmenliği çok mu rahat sanki...

gokay
Genel Müdür
26 Nisan 2010 16:35

EVET BİR istifa dilekçesi örneği bende istiyorum.

isttifa dilekçesine istediğiniz okulun adını yazıyormuyuz.

yavuzselim2008
Aday Memur
26 Nisan 2010 21:41

Tarih öğretmeniyim.Müdür yardımcısı olarak atandığım okulda pansiyonda görevlendirildim.Ben yeni,okul yeni,Müdür yeni sistem kaos ..................

Kısacası sıkıldım

anttt
Şef
26 Nisan 2010 21:48

istifanızda mazeret bildirmeniz şart değil.sadece ayrılmak istediğinizi belirtin yeter.eğer kararınızı kesin verdiyseniz hemen dilekçeyi verin ki yaz tatili şansınız olsun.aksi takdirde hemen cevap gelmez bu arada yaz tatiliniz gidebilir.eğer branşınızda okuldaki norm dolu ise norm fazlası durumuna düşersiniz.

onurer
Memur
27 Nisan 2010 09:54

arkadaşlar ben de ciddi ciddi düşünmeye başladım.

dilekçeye cevap kaç günde gelebilir acaba,yaz tatilini kaçırmayalım bari madem istifa etceksek

anttt
Şef
27 Nisan 2010 11:17

ben 2007 de istifa ettim ve otuz gün civarında cevap geldi. bütün sene başı işlerini yine ben yapmıştım.bırakacak arkadaşlara tavsiyem

en geç 10 güne dilekçelerinizi verin.haziranın sonunda herkes memlekete giderken kalmak çok zorunuza gider.

gokay
Genel Müdür
27 Nisan 2010 11:54

işte size dilekçe.yanlışlık varsa düzeltelim

............................. ilköğretim okulu müdürlüğüne

okulunuzda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım.Özel nedenlerden dolayı Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 28.madddesinin 1.fıkrasına göre müdür yardımcılığı görevinden ayrılmak istiyorum.İlgili yönetmeliğin 28.maddesinin 2. fıkrasına göre kendi okulumda görev yapmak istemediğimden sınıf öğretmenliği branşında norm kadro açığı olan ........ ilköğretim okuluna sınıf öğretmeni olarak atamamın yapılması hususunda;

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

yavuzselim2008
Aday Memur
01 Mayıs 2010 13:13

İnşaallah pazartesi istifa sürecini başlatıyorum.İlde orta atama ve yönetici atama bölümleriyle görüştüm okul ismi yazılabiliyormuş.Valilikten onay 20 gün sürüyormuş. Okuldan ilçeye,ilçeden ile ,valilik onayı ardından atama kararnamelerin tekrar gelişi zannımca en iyimser tahminim haziran sonunu bulur.

ogretmenim30
Genel Müdür
01 Mayıs 2010 14:25

kendi okuluna 2 satırlık bir dilekçe yazamayan,bu dilekçeyle birlikte bir üst yazıyla il mem'e yollayamayan birinin müdür yardımcılığı yapması zaten düşündürücü.bir de foruma başlık açılıyor ya.istifa edecekseniz elaleme bildirmenin mantığını anlamıyorum.

231205
Memur
01 Mayıs 2010 16:37

ya aklınızımı yediniz siz. ne bu kadar zor olan bırakacak kadar zar zor ele geçirdiğiniz, uğruna ders çalışıp sınava girdiğiniz görevinizi. ya sonunu düşünün bir de siz bırakınca yine vekaleten birileri görevlendirilecek, işler yine başka taraflara kayacak. hem sizin yüzünüzden gerçekten bu işi çok isteyen ve yapabilecek olan ancak atanamayan kişilere haksızlık olmayacakmı bu. bence çok sorumsuzca davranıyorsunuz. zoru görünce kaçmak diye ben buna derim. sonuna kadar gitmelisiniz bence. tek derdiniz tatil mi şimdide. yazık yazık boşuna çene yoruyoruz.zaten o görevide haketmiyormuşsunuz.

onurer
Memur
03 Mayıs 2010 11:50

arkadaşım niye zor ele geçirelim,evet bi gayret oldu ve atanıldı fakat abartmamak lazım.yaptığı işten ve hayattan zevk alabilmek önemli.makam mansıp sevdalısı olmamak lazım.bu işi bihakkın ifa eden çok değerli arkadaşlarımız var ve de olcaktır herzaman.fakat herkesin bulunduğu ortamı içselleştirmesi mümkün olamayabilir.kaçış değil de tercih olarak değerlendirmek lazım.

natav
Yasaklı
03 Mayıs 2010 12:21

onurer,

çok güzel yazmışsın..

ben de bu ısrarı anlayamıyorum...

arkadaşımın biri çıkıyor "yöneticilikte mutsuzum,bu şekilde verimli olamam.." diye yazıyor,

ondan sonra hurraa "vay nasıl bırakırsın,yok başkasının hakkı,yok bilmem ne?"

olmuyorsa olmuyordur kardeşim..ne anlamı var devam etmenin...

hayatta her insan tercih hatası yapabilir...bunun da fazla abartılacak bir tarafı yok..

ben de aynı durumdayım ve çok mutsuzum...

bu şekilde devam etmektense; vekil de olsa,görevlendirme de olsa yerimize gelecek başka bir arkadaş o okul için çok daha faydalı olur...

tuncel14
Memur
03 Mayıs 2010 13:21

"kendi okuluna 2 satırlık bir dilekçe yazamayan,bu dilekçeyle birlikte bir üst yazıyla il mem'e yollayamayan birinin müdür yardımcılığı yapması zaten düşündürücü.bir de foruma başlık açılıyor ya.istifa edecekseniz elaleme bildirmenin mantığını anlamıyorum" HOCAM DÖKTÜRMÜŞSÜN. UCUZ TARAFINDAN REKLAM MANTIĞI MIDIR? EGO TATMİNİ MİDİR BİLİNMEZ AMA HAKİKATEN DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR DURUM. :))

gokay
Genel Müdür
04 Mayıs 2010 16:24

yani illa birbirinizle bağuşacaksınız

yazdık işte size dilekçe

ayrıca ben bilgisayardan sevk veremeyen müdürlelrle karşılaştım

poyrazyıldız
Aday Memur
05 Mayıs 2010 22:49

1- Dilekçe verirken mutlaka okul ismi belirtin. Tabi yazacağınız okulda açık olmalı ve sıralı bir okul olmamalı.

2- İstifa dilekçesinde mazeret kısab bir cümle ile belirtilebilir.

3- Süreç gerçekten çok uzun. İlk önce istifanın il yönetici atama tarafından onaylanması, tekrar yeni atama ve kararname süreci 3-5 hafta arasında.

4- Mümkünse elden takip işleri hızlandırabilir.

5- İstifa da bir haktır. Gerektiğinde kullanılabilir. Mutsuz, huzursuz bir ortamda çalışmak zorunda değilsiniz.

yavuzselim2008
Aday Memur
06 Mayıs 2010 11:21

Teşekkürler sayın poyrazyıldız hocam

gelecek3535
Genel Müdür
09 Mayıs 2010 12:39

valla ben vekaleten müdür yardımcısı idim kadrolu geldi öğretmenliğe geçtim müdür yardımcılığı hamallıktır öğretmenler sizin boş zamanınızı görüp imrendikleri ve aldığınız ek ders için müdür yardımcısı olmak ister ben müdürümü kıramadığım için oldum.şimdi çok rahatım 1 ay sonra 3 aylık tatil var müd.yardımcısının gönül rahatlığı ile tatili yok ki millet neden olmak ister hala anlamıyorum.

OKULUN DEMİRBAŞI DEĞİŞMEZİ VE ÇALIŞKANSANIZ OLUN YOKSA EZİYETTİR.YALAN MI ???????

09 Mayıs 2010 23:57

Tercih hatası çok mantıklı. Mutsuzsanız, gidecek bir yeriniz de varsa istifa mantıklı...

Özellikle pansiyonlu okullar ayrı bir dert. Pansiyonlu bir okula atanan yeni bir müdür yardımcısı direkt Pansiyona verilir, böyle bir durum var.

Bence önümüzdeki 1 yıl yeni idareci atananların geri gitme yılı olacak. Bu ortamda bu iş yapılmaz.

etmeşems
Aday Memur
11 Mayıs 2010 11:54

Müdürlerin birçoğu müdür yardımcılığı atamalarını sabırsızlıkla bekliyordu.Yeni müdür yardımcısı gelsinde pansiyonu ona vereyim diye gün sayıyorlardı.pansiyon zor ama hep pansiyon müdür yardımcısı mı kalacaksınız sanki. yolunuz açık daha ilerlersiniz hocam inşallah.iyi düşünmek lazım .

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi