Editörler : Pangaea
09 Ocak 2011 16:34

Alım Yapmayacak Olan Kurumlar

Ve maalesef benim istediğim kurumlar alım yapmıyor...

Dhmi

Dmo

Eüaş

Et ve Balık Kurumu

Eti Maden İşl.

Makina ve Kimya End.

Maliye

Gib

Vakıflar Genel Md.

Kurum ayırt etmeden, istekleri arka plana atıp bir kurumu yazıp memur olmak...

Alım yapan kurumlardan birini yazıp atandıktan sonra haziran atamasında benden daha düşük puanlı birinin benim istediğim yere girdiğini görmek...

Beklemek de can sıkıyor, beklememek de...

Diyecek söz, yapacak yorum kalmadı artık heralde...

iklimazeynep
Şube Müdürü
09 Ocak 2011 16:36

konu ile alakalı deil ama bişe sormak istiyorum yurtkur sadece bayanmı alıyor ?

sinedan
Yasaklı
09 Ocak 2011 16:37

Demek ki,Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi vergi tahsilatı artık benzin istasyonlarında yapılacak;maliye memur almadığına göre:)))

ehayri
Müsteşar
09 Ocak 2011 16:39

Yurtkur hakkında biri ortaya öyle bir şey attı; ama bilemiyorum...

sting3131
Şef
09 Ocak 2011 16:43

ehayri dostum dun sana 90 ile acıkta kalınır çünkü daha hiçbişey belli değil dedim . millet hönkürdü ama şimdi ağlıyor puanım 92 acıkta kalırım diyenler var. aynen dediğime gelindi.

ehayri
Müsteşar
09 Ocak 2011 16:44

sting,

valla az olacağı beklenişyordu ama bu kadar az olacağı beklenmiyordu, "yazılabilecek kadro yok" desek yeri var...

skylift
Kapalı
09 Ocak 2011 16:46

sting3131

stingin yorumu bence harikadır, klasikleşmiş bir yorumcu. Süper parçaları var. Ama senin yorumun bence çok yanlış arkadaşım. 92 puanlı bir iibfci yerleşemezse ( Bu olasılık var.) bu onun seçici davranması yüzündendir. Puanıyla alakalı olamaz .

prplsl
Şube Müdürü
09 Ocak 2011 19:17

kit ler 1094 kişi alacakmış bunların içinde dhmi, dmo, eti maden yok mudur ki bence vardır ama çok az sayıda

alpi.1903
Aday Memur
09 Ocak 2011 19:30

başka bir sınavda da yüksek puan almıştım mülakatta elendim..kpss puanım da yüksek ama alım yok:(:(demek ki yüksek puan almayacaksın!!!

ehayri
Müsteşar
09 Ocak 2011 20:15

Alım yapacak kitler :

Ptt, tcdd, teiaş imiş

akdag_40
Kapalı
09 Ocak 2011 21:02

eee geriye ne kaldı ki zaten,kıytırık yerler....

prplsl
Şube Müdürü
09 Ocak 2011 21:05

Bu dönemde KİT'lere de 1.094 yeni memur alınacak. Bu memurların 236'sı Türkiye Elektrik İletim A.Ş, 195'i Toprak Mahsulleri Ofisi, 170'i Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, 144'ü de Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü bünyesinde işe başlayacak

toplam 745 ediyor diğer kitlere de az da olsa alım olacaktır inş bakalım kılavız çıkınca görecez artık

ugur2010
Daire Başkanı
09 Ocak 2011 21:18

ehayri bu bilgileri nereden öğrendiniz? kesin mi bu kurumlar?

ugur2010
Daire Başkanı
09 Ocak 2011 22:18

arkadaşlar kesin mi bu kurumların alım yapmayacağı?

ugur2010
Daire Başkanı
09 Ocak 2011 22:47

diğer sayfada okudum, memurlar.net haber kısmındaymış, kötü oldu maliye ve gibnin alım yapmaması...

öz50
Genel Müdür
09 Ocak 2011 22:48

prplsl çok doğru bir noktaya dikkat çekmiş,alım yapacak olan ama o listede yer almayan kurumlar (kit) da var,bunu gözden kaçırmamak lazım.umarım iyi kurumlardan kadro açılır,Allah hepimizin gönlüne göre versin,bu kadar beklettiler,inş beklediğimize değer...

09 Ocak 2011 23:38

Tamam ben memur olmak istemiyorum. Ama sayın başbakan yol yaptık diye böbürlenecegine biraz da issiz insanlarla alakalı bir atılım yapsa hic fena olmayacak.

Arkadaslar,okyanusta inci tanesi gibi bir sey memurluga girmek. Üstelik 90 alan birinin de dogu da bir yerde memurluk yapması ne kadar trajikomık bir durum. Toki evlerini dikmekten ve yol yapmaya biraz mola verip issiz gencler icin is alanları acılsın özel sektördeki bu yıgıntı ınsan calıssın cebı bıraz para görsün. Yıllardır yok ünv, kariyer gelistirme adı altında kurslar ve eğitimlere gitmekten(ingilizce, yüksek lisans)insanlar helak oldu.

Benim gibi dürüst, torpılı olmayan bır turk gencinin bu ulkede namusuyla, alın teriyle bir is yerınde calısması lüks degil en dogal hakkı. Bana 500 TL verıpte al calıs zihniyeti kabul edilecek birsey de degil. O yüzden alsın memurluklarını basına calsın ama su özel sektöre bir cekı düzen versinler. Yeter artık bu nedir senelerce cektıgım cile!!

VerboteN*
Yasaklı
09 Ocak 2011 23:42

Bu ülkeye ne olacağı hiç belli değil malesef, daha önceki yıllarda kpss den sonraki ilk atamada her zaman ciddi kadrolar gelmiş fakat şu an gelen kadroyu görüyoruz. Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmakta var sonuda, Ben artık hiç birşeye güvenmiyorum

cakabo54
Şef
09 Ocak 2011 23:51

klimacı zeynep yutkur için gir bak eski tercih robotlarına yavvvvvvvvv

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
10 Ocak 2011 00:13

Arkadaşım gib zaten artık gelir uzman yardımcısı alıyor sınav artı mülakatla.B grubu memur almayacak.Bilginize.Maliye almaya devam eder ama o da artık uzman kadrosundan alımlar yapmaya başlıyor.Yakında maliye alımları da azalır.Ben gibde çalışıyorum.Bilginize.

iklimazeynep
Şube Müdürü
10 Ocak 2011 00:17

cakabo ben sana bişe sordugumu hatırlamıyorum cevapta vermek zorunda deilsin :)

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi