Editörler : crops35

07 Ağustos 2018 00:23

Arkadaşlar biz böyle çalışıyoruz falan ama

bu sene erasmusa gidecek bir öğrencinin üniversite tarafından aylık olarak karşılanan harçlığı, biz atandığımızda alcağımız maaşımızdan daha fazla olacak.

bilin istedim yani.

Doga.4
Memur
07 Ağustos 2018 09:11

İşsizlik çok zor ben de bunu bil istedim :)

kaplumbaga155
Yasaklı
10 Ağustos 2018 11:29

istersen en kral iş bul doktor ol 10 bin maaş al.. elindeki paranın reel karşılığı olmadıktan sonra neye yarar.

Doga.4, 6 yıl önce

İşsizlik çok zor ben de bunu bil istedim :)

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 12:49

O değilde ülkesinden kaçıyo dedigimiz suriyeliler geldiğinden beri kaç bin tane özel şirket kurmuş işçi çalıştırıyor. Bizim türkler işsiziz diye oturup ders çalışıyor.

kaplumbaga155
Yasaklı
10 Ağustos 2018 13:47

bizim türklerin bırak şirket kurarken bakkal açarken bile yaptığı prosedürleri ödediği vergileri suriyeliler de ödese onlar da evlerine dönerlerdi :)

Atanmaliyim91, 6 yıl önce

O değilde ülkesinden kaçıyo dedigimiz suriyeliler geldiğinden beri kaç bin tane özel şirket kurmuş işçi çalıştırıyor. Bizim türkler işsiziz diye oturup ders çalışıyor.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 14:17

Basimizdakileri asla savunmuyorum.objektif olarak söylüyorum ki devlet zaten faizsiz kredi veriyor .vergiyi de şirketin kazancina göre orantılı alıyor. Bahanelere gerek yok.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 14:21

Herkesin kamuda çalışması ülkeyi kalkindirmiyor. Özel sektörde çalışmak vergi vermekte devlete hizmet.bu yüzden kamuya kısıtlama getirdiler zaten.özele teşvik ettiler.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 14:24

O halde neden memur olmak istiyosun diye soracaklar.kamuda çalışmak umrumda değil. Evlenmeyi çoluk çocuğa karışmayı düşünmüyorum. Ailemle de goruslerimiz uyusmuyor

Evlenmeyincede ailenin küçük çocuğu gibi kalıyorsun. Her düşüncene karışma hakları oluyor

Amacım bu şehirden uzaklaşıp kendi görüş kararlarına göre yaşamak.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 14:33

Mesela 27 yaşındayım. Ailemle siyasi goruslerimiz uyusmuyor.seçim zamanı olmadığı zaman senin kendi görüşünü diyolar.seçim zamanı benim verdiğime oy vermezsen bana baba deme olayları baş gösteriyor. Kendi partisine en ufak bi eleştiriye tahammülü yok.

kaplumbaga155
Yasaklı
10 Ağustos 2018 14:40

bu başka bi durum. ben şahsen kendime denk görmediğim kimseyle siyasi, dini, felsefi tartışmalara girmem. hayatında 2 kitap okumamış, yoldan geçen adama (ailemden de olsa) laf anlatmaya çalışmak abesle iştigal etmek olur. aile akraba eşrafında sorulursa da ''gizli oy açık sayım'' ilkesini hatırlatıp geçiştiririm. ancak özel şirket kurma vs durumlar hele ki şu günlerde zaten zor. bin tane farklı masraf kalemi vs. varken kimse batmakta olan bi gemiye yatırım yapıp elinde olanı da çarçur etmek istemez.

Mesela 27 yaşındayım. Ailemle siyasi goruslerimiz uyusmuyor.seçim zamanı olmadığı zaman senin kendi görüşünü diyolar.seçim zamanı benim verdiğime oy vermezsen bana baba deme olayları baş gösteriyor. Kendi partisine en ufak bi eleştiriye tahammülü yok.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 15:01

Aslinda susnşuan eskisi gibi sorunlarım yok.istemediğim halde imam hatip lisesine gönderilmiştim.isteğim dışında tesettür e girmiştim. Zamanla bunları astım. 5 yıldır o konuda karışmiyolar ama o zamanlardan kalma bi gitme isteği kaldı bende.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 15:04

Ama matematik temelim yok.atayamıyorum.

kaplumbaga155
Yasaklı
10 Ağustos 2018 15:10

öyleyse sıkı çalışmak lazım. malesef başka bi formül yok. iyi şanslar.

Ama matematik temelim yok.atayamıyorum.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 15:29

Bu arada Babam hiçbir zaman okuluma ve giyimime karışmadı. Annem dini sohbetlere giderdi orda beynini çok yıkıyorlardu. O sohbetlere gitmeyi bıraktı. Bir süre sonra karışmamaya başladı. Bunları burda anlatmak istemezdim ama 81 puanla memur olcam diye tutturmuş diye dusunuyolar.matematik temelim niye yok belli ve yuksek puan alamiyorum.

niye memur olmak istediğimde belli.

Doga.4
Memur
10 Ağustos 2018 16:18

Atanmalıyım91, istedikten sonra herşey başarılır. 81 alabiliyosan bir kaç puan daha fazla alman zor olmayacaktır. Bence başarırsın. Sakın pes etme. Atanmanı canı gönülden dilerim.

Atanmaliyim91
Kapalı
10 Ağustos 2018 16:21

Çok teşekkürler arkadaşlar :)

01yuce
Aday Memur
11 Ağustos 2018 00:54

Çalışmak ve atanmak zorundayız bende bunu bil istedim. :)

Masum44
Aday Memur
11 Ağustos 2018 11:39

Sizden bı bok olmaz :)

kaplumbaga155
Yasaklı
11 Ağustos 2018 12:12

zaten bok olmak isteyen kim. senden bi parça bok olur ama ;)

Masum44, 6 yıl önce

Sizden bı bok olmaz :)

kaplumbaga155
Yasaklı
18 Ocak 2022 21:29

ileri görüşlülük desen var. kendime hayran kaldım bir kez daha. bugün yeni yeni konuşulmaya başlayan özellikle doktor maaşıyla ilgili konuları 4 sene öncesinden görüp tespit edebilmişim. bravo gerçekten.

kaplumbaga155, 6 yıl önce

istersen en kral iş bul doktor ol 10 bin maaş al.. elindeki paranın reel karşılığı olmadıktan sonra neye yarar.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi