Editörler : Pangaea
18 Haziran 2011 12:39

kamuya 17000 memur alımı.

Devlet Personel Başkanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) göre, ilk defa kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak personele ilişkin, kadroları belirledi.

AA muhabirinin, Devlet Personel Başkanlığı'ndan aldığı bilgiye göre, bu kapsamda, kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığı'na gönderilen Milli Eğitim Bakanlığına ait öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan, toplam 17 bin 91 kadro ve pozisyona atama yapılacak.

Söz konusu kadrolar için, 20 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM başkanlığının internet adresi üzerinden tercih yapılacak.

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan ''Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'' hükümleri çerçevesinde, B Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonlar kamu kurum ve kuruluşlarınca, Devlet Personel Başkanlığı'na bildiriliyor. Ardından, bu kadro ve pozisyonlar, ''Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat'' açısından incelenerek, ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderiliyor ve ÖSYM tarafından KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan ediliyor.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılıyor.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığı'nca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyuruluyor. KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine de atamaları yapılıyor.

2011 Yılı Haziran ayında KPSS'na göre ilk defa kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak personele ilişkin kadro pozisyon dağılımı şöyle:

Avukatlık hizmetlerine 265 lisans mezunu, din hizmetlerine 1 lise mezunu, eğitim öğretim hizmetlerine 59 lisans mezunu, genel idari hizmetler 397 lise mezunu-2755 ön lisans mezunu-6159 lisans mezunu, sağlık hizmetlerine 27 lise mezunu-482 ön lisans mezunu-1446 lisans mezunu, teknik hizmetlere 575 lise mezunu-325 ön lisans mezunu-1856 lisans mezunu, yardımcı hizmetlere 441 lise mezunu-35 ön lisans mezunu-4 lisans mezunu, mahalli idarelere 1641 lise mezunu-3597 ön lisans mezunu-9789 lisans mezunu, KİT?lere 129 lise mezunu-275 ön lisans mezunu-1660 lisans mezunu alınacak.

Toplamda 1770 lise mezunu, 3872 ön lisans mezunu, 11449 lisans mezunu alınacak.

yahya06
Şube Müdürü
18 Haziran 2011 12:43

bu aşlığı açmamın sebebi şu pazartesi günü müracaatlar başlıyor arkadaşlar ve yüksek puanlı arkadaşlar isterlerse müracaat edebilirler sebebi şu an için kamu kurum kuruluşlarının çoğunda başörtü sorunu yoktur ve atanırsanız bunu bir basamak olarak kullanıp asaletiniz tastik olduktan sonra diyanete geçebilirsiniz.

zümra29
Kapalı
18 Haziran 2011 12:51

s.a hocam diyanet alım yapmıyor sanırım

yahya06
Şube Müdürü
18 Haziran 2011 12:54

evet 14 kişi alıyor zannedersem ama konum ve içeriğini tam bilmiyorum.sayıdan tam emin değilim.

zümra29
Kapalı
18 Haziran 2011 13:05

ne kadar komık rakam

üstaze
Aday Memur
18 Haziran 2011 13:21

hocam sosyal hizmetler hangi gruba giriyor bilginiz var mı?

mehmet.66
Şef
18 Haziran 2011 14:42

nasıl biralım anlamadım bayanlarda müracaat edebiliyor mu görev statüleri nedir?

ilknur33
Genel Müdür
18 Haziran 2011 14:54

sosyal hızmetlere baglı sanırım.yurt yonetım memurluğu var.burda gecen alımda cok arkadas basvurdu,kazandı.arastırabılırsınız.işinize gelırse basvurursunuz.

emerlike
Aday Memur
18 Haziran 2011 16:44

ösym nin sitesinden mi müracaat edicez acaba?

dilaragulzar
Aday Memur
18 Haziran 2011 23:14

hayırlısı inş...

samsun16
Şef
18 Haziran 2011 23:21

nasıl ya, nasıl başörtüsü sorunu yok?

nerelerde yok? yazarsanız seviniriz...

UğUR_BoRA
Genel Müdür
19 Haziran 2011 08:51

KPSS DEN 80 ALDIM DİĞER KURUMLARA GİRMEK İÇİN YA YÜKSEK PUAN ALMAK GEREKİYOR YADA TORPİL İKİSİDE BİZDE OLMADIĞINA GÖRE DİYANET İÇİN ÇALIŞACAZ ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN

mavera83
Genel Müdür
19 Haziran 2011 16:11

DİYANET KOMIK AMA

1 DIYETISYEN

1 MUHENDIS

1 DE GRAFIKER ALACAKMIS

MERAK EDENLERE DUYURULUR

KILAVUZ SIZDIRILMIS ELIMDE KONTENJANLAR VAR

üstaze
Aday Memur
19 Haziran 2011 23:52

ilknur33 hocam,tesekkür ederim,biraz arastırdım ama,başörtü sorunu oluyor mu tam bır net cevaba ulaşamadım..

emerlike
Aday Memur
20 Haziran 2011 15:56

arkadaşlar bişey sorcam ben iki önlisans mezunuyum bi örgün bi ilahiyat önlisans kpss ye ilahiyat olarak girdim. bu alımda diğer bölümümden alım war ama başvuramam dimi. bilginiz war mı?

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi