Editörler : E.Kayı Han
02 Haziran 2020 21:14

Adalet Bakanlığı ve idareciler neden İKM'leri insan yerine koymuyor...

Arkadaşlar sağlıkçılar bile karantina da değil ki sağlıkçı arkadaşlarımız bizzat corona ile boğuşuyor. Ülke her açıdan normale dönmüş bizim suçumuz ne? Karantina, değersizlik, stres, fakirlik, mobing...

CBS
Kapalı
02 Haziran 2020 22:24

Sevgili kardeşim; sorunu sadece İKM olarak algılama, zira Adalet Bakanlığındaki amir figürünün memur figürüne bakış açısı bu. Ha bak bide "siz olmasanız olmaz, maaşınız çok az, çok daha iyi şartlara sahip olmanız lazım" diye gazlayıp zerre kadar samimiyet içermeyen tiplerde var.

hasan88hasan88
Aday Memur
02 Haziran 2020 22:38

Özellikle idareciler sanki o kurumun sahibi diğer memurlar onun ırgatı biri bunlara siz de onlar da devlet memuru desin ama devlet bizi memur yerine koymuyor suç niteliksiz şükürcü gardiyan zihniyetine sahip mesleği icra edenlerin yüzde doksanını oluşturan kesimde
CBS, 4 yıl önce
Sevgili kardeşim; sorunu sadece İKM olarak algılama, zira Adalet Bakanlığındaki amir figürünün memur figürüne bakış açısı bu. Ha bak bide "siz olmasanız olmaz, maaşınız çok az, çok daha iyi şartlara sahip olmanız lazım" diye gazlayıp zerre kadar samimiyet içermeyen tiplerde var.

pikachu7
Aday Memur
03 Haziran 2020 00:20

özel sektörden iyi bile diyemiyoruz artık özelde çalışan birçok arkadaşım hem maddi hem manevi daha iyi şartlar altında çalışıyor. Benzer işi yapanlarla aramızda uçurum oldu maaş konusunda zaten. Millet dalga geçiyor kardeşim bizimle.

blackkuzm
Memur
03 Haziran 2020 07:31

İçimizden en torpilliler seçilip amir yapılırsa hakim savcı bakanlığında yer almamızdan dolayı normaldir arkadaşlar müdüre karşı biraz hakkını arasan asi sorunlu personel oluyorsun daha yeni idare memuru olmuş arkadaşlar bile hemen ikm üzerinde baskı kuruyor müdürüm dememizi istiyorlar hep bunlar liyakatsizlikten

Demirbüken06
Kapalı
03 Haziran 2020 09:33

sadece ikm mi çalışanlar insan yerine konmuyor ben adliyeye yüksek puanla girdim memuriyet yapacağımı sanıyordum ama nerdeee merkeplik düştü payımıza :) girecekleri burradan uyarım asla memuriyet yok adliyede sakın öyle hayallere dalmayın derim maaş da ahım şahım bişey değil yol yemek çık elinize 3000 kalır belki düşün ya bevayiş buldum kabul edilmedi

Demirbüken06
Kapalı
03 Haziran 2020 09:37

özelde işi olup da adliyeye gelen bir kısım arkadaşlar isyan ediyordu böyle olduğunu bilsek gelmezdik falan diye düşün yani

pikachu7, 4 yıl önce
özel sektörden iyi bile diyemiyoruz artık özelde çalışan birçok arkadaşım hem maddi hem manevi daha iyi şartlar altında çalışıyor. Benzer işi yapanlarla aramızda uçurum oldu maaş konusunda zaten. Millet dalga geçiyor kardeşim bizimle.

buketsaygı
Aday Memur
04 Haziran 2020 07:24

bende katip olarak çalışıyorum işe girdikten 1 ay sonra felan ortamı görünce memur olarak görmemeye alıştırdım kendimi. sizlerde öyle yapın üzmeyin kendinizi.

katat
Aday Memur
17 Temmuz 2020 01:07

Çoğu idareci, müdür mahkuma gelip hal hatır sorar, nasılsınız der ama ikm'nin yüzüne bile bakmadan yanındam geçip gider. Bu gerçekten çok kötü bir durum. Çok.

LiveRommel
Memur
17 Temmuz 2020 01:25

maalesef adliye memurları olarak amele olarak görülüyoruz. hiçbir değerimiz yok. niye çünkü biz olmasak bizim yerimize çalıştırılacak binlerce işsiz bekliyor sırada. talep bu kadar çokken niye değer versinler bize ? sen ben çalışmasak nasıl olsa hemen yerimize birini alacaklar. verilen maaşta maaş olsa bari. yemek-yol ile size 3000 kalıyor. kiralar-faturalar-ihtiyaçlar derken kalan para 600-700 tl. gel de hayatını yaşa bu para ile :)

18 Temmuz 2020 21:32

imzaaaaaaaa

LiveRommel, 4 yıl önce

maalesef adliye memurları olarak amele olarak görülüyoruz. hiçbir değerimiz yok. niye çünkü biz olmasak bizim yerimize çalıştırılacak binlerce işsiz bekliyor sırada. talep bu kadar çokken niye değer versinler bize ? sen ben çalışmasak nasıl olsa hemen yerimize birini alacaklar. verilen maaşta maaş olsa bari. yemek-yol ile size 3000 kalıyor. kiralar-faturalar-ihtiyaçlar derken kalan para 600-700 tl. gel de hayatını yaşa bu para ile :)

gursu.06
Memur
19 Temmuz 2020 11:25

Ben bu mesleğe 3 yıl önce başladım bu sürede tehdit saldırı birçok şeye maruz kaldık gece vardiyasında biraz düşündüm bu mesleğin hakkı bumu diye özlük hakları yetersiz biz ikm ler zaten değersiz mevcut politikacıların gözleri bize kapalı aynı şekilde adliyeler de çalışan katiplerin iş yükü fazla ama aldıkları maaş yaptıkları işle orantısız artık birilerinin bizlere sahip çıkması gerek özellikle sözleşmeli sistem zaten zor ve sıkıntılı olan ceza evi işini daha çekilmez hale getiriyor dünyanın hiçbir ülkesinde ceza evlerinde sözleşmeli personel uygulaması yoktur herhalde sistemi yeniden inşa etmek gerek hiçbir zararı olmayan becayis gibi bir hakkı elimizden almaları sözleşmeli yiz diye 2 günlük yol iznimizin elimizden alınması bizleri çok üzüyor inşallah yeni dönemde şeffaf bir yönetim ile ceza evi personeli ve adliyelerdeki personellerin sorunları çözülür

19 Temmuz 2020 21:50

birine beddua edeceksen ikm katip mübaşir ol de tamamdır

gursu.06, 4 yıl önce

Ben bu mesleğe 3 yıl önce başladım bu sürede tehdit saldırı birçok şeye maruz kaldık gece vardiyasında biraz düşündüm bu mesleğin hakkı bumu diye özlük hakları yetersiz biz ikm ler zaten değersiz mevcut politikacıların gözleri bize kapalı aynı şekilde adliyeler de çalışan katiplerin iş yükü fazla ama aldıkları maaş yaptıkları işle orantısız artık birilerinin bizlere sahip çıkması gerek özellikle sözleşmeli sistem zaten zor ve sıkıntılı olan ceza evi işini daha çekilmez hale getiriyor dünyanın hiçbir ülkesinde ceza evlerinde sözleşmeli personel uygulaması yoktur herhalde sistemi yeniden inşa etmek gerek hiçbir zararı olmayan becayis gibi bir hakkı elimizden almaları sözleşmeli yiz diye 2 günlük yol iznimizin elimizden alınması bizleri çok üzüyor inşallah yeni dönemde şeffaf bir yönetim ile ceza evi personeli ve adliyelerdeki personellerin sorunları çözülür

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi