Editörler : Pangaea
24 Ocak 2021 10:56

Yarın gelirmi dersiniz hocalarım

Psk.dan.
Aday Memur
24 Ocak 2021 12:04

ALINTIDIR. Kabine toplantısı yapilacak ve oradan çıkıp şu kadar öğretmen ataması yapacağız şeklinde bir beklentiye girilmiş durumda. Arkadaşlar böyle bir beklenti yanlış. Tabi olabilir bunu kimse bilemez. Ama şu ana kadar kabine toplantısı sonrası yapılan açıklamalarda öğretmen atamalari için müjde çıkmamıştır. ( Mujdelerin verildiği yerler hatırlatıgim kadarıyla mitingde, açılış programi , meclis komisyon toplantısında başkan yardımcısından , AA ajansına katılan programdan ve ilk 100 günlük programda çıktı .) ( Bakan katıldigi programda kabineden çıkacak karar derken Cumhurbaşkanın onayı demek istemiştir aslında ) şahsi düşüncem bu reformlar bekleniyor... Reform paketleri açıklandığı zaman yüzde 99 orada eğitimden bahsederken bu müjdeyi verecektir. Peki bu paket ne zaman açıklanacak diye soracak olursanız bu hafta son rutuslar yapılacak ( 26 Ocak AKP MYK toplantisinda ) tamamlanıp kamoyuna duyurulacak...

Sınıfögretmeni9
Aday Memur
24 Ocak 2021 15:15

çok bekledik çok yorulduk

Sosyalbilgiler1
Aday Memur
24 Ocak 2021 15:27

Ben o kadar bunaldim ki artik sayi verilip birnde ustune takvim beklemeye bile mecalim kalmadi ikisi ayni anda aciklansa keske

Didemm91
Şef
24 Ocak 2021 15:36

Ben de çok bunaldım aylarca emek verdim ve artık karşılığını almak istiyorum tüm çalışanlar gibi. Kabineyi beklememek mantıklı ama umarım dediğiniz gibi en geç Salı açıklama yapılır ve hemen ardından takvim gelir. Süreç nasıl ayarlandı ? 2-3 ay içinde işlem tamamlanacak mı? Yoksa daha mı fazla bekleyeceğiz ? Çok fazla yorulduk beklemekten. Milyon tane soru kafamda ve cidden yeter artık.

Piyotrpetrovic
Aday Memur
24 Ocak 2021 15:50

Bu yil pdr de gecen yila benzer sayida bir alim olur mu tahmini olan var mi

Canbolat001
Kapalı
24 Ocak 2021 16:29

Bu hafta açıklanmalı ki süreç artık şubat ayı itibari ile başlasın yoksa

-Ek atama ihtimali çok azalıyor.Tek alım olma ihtimali artıyor.

-Öğretmenlerin Ağustos-Eylül 2021 ile başlama ihtimali çok artar.

-Yani bu hafta aslında hiç olmadığı kadar önemli bir hafta yoksa herşey saçma sapan bir durum olacak

Benim kendi fikrim tek alım olacak sayı da 30-40 bin olacak doğal olarak süreç 2-3 ay iken hem pandemi hem de sayı çok olduğundan mülakatlar uzayacak ve süreçte uzayacak ve Eylül 2021 de başlatacaklar gibi duruyor.Bu dediklerimi mantıken soylüyorum.inşallah haksız çıkarım da daha erken nisan-mayıs gibi başlayabiliriz.

Didemm91
Şef
24 Ocak 2021 18:01

Pdr başkanı Oğuz Özat yaptığım görüşmeler sonucu 40 bin 2 atama dedi geçen hafta. Ocak ayı içerisinde kesin gelecek ve süreç uzamayacak dedi. Güveniyor musunuz ya da ne düşünüyorsunuz ?

Psk.dan.
Aday Memur
24 Ocak 2021 18:55

Bürokrasiyle içli dışlı biri. Kesin bir bilgi almadan böyle bir açıklama yapmazdı. Ocak bitmeden takvim gelir umarım..
Didemm91, 3 yıl önce

Pdr başkanı Oğuz Özat yaptığım görüşmeler sonucu 40 bin 2 atama dedi geçen hafta. Ocak ayı içerisinde kesin gelecek ve süreç uzamayacak dedi. Güveniyor musunuz ya da ne düşünüyorsunuz ?

Ayaz0000
Kapalı
24 Ocak 2021 19:04

... Dernek Genel Başkanı ama ilginçtir sanırsın mebde üst düzey bürokrat. Biraz genel paylaşımlarına baktım da ciddiye alınacak bir taraf göremedim. Bence yaptığı şey takipçi kasıyor. Bunun gibisi çok. Bakanın açıklamalarına bakıp geçen seneki gibi 20+20 diyorlar. Tutarsa biz söylemiştik. Sayı fazla olursa zaten size demiştim en az 20 bin, bakan sayının artması için çabalıyor vs.. Sadece Bakanın açıklamasını dikkate alıp önümüzdeki hafta için umutlanabiliriz. Bunun dışında milletin söylediği boş.

Didemm91, 3 yıl önce

24 Ocak 2021 19:08

O kadar yoran bir süreç olduki hepimiz için. Hani geç açıklanıyor onada tamam desek ne zaman açıklanacağı yok ortada tam bir muamma. Bekliyoruz da nezamana. Kim ne derse acaba mı diyoruz. Sınırdakilere allah kolaylık versin

muhendis76
Kapalı
24 Ocak 2021 20:01

doğru tespit

Ayaz0000, 3 yıl önce

... Dernek Genel Başkanı ama ilginçtir sanırsın mebde üst düzey bürokrat. Biraz genel paylaşımlarına baktım da ciddiye alınacak bir taraf göremedim. Bence yaptığı şey takipçi kasıyor. Bunun gibisi çok. Bakanın açıklamalarına bakıp geçen seneki gibi 20+20 diyorlar. Tutarsa biz söylemiştik. Sayı fazla olursa zaten size demiştim en az 20 bin, bakan sayının artması için çabalıyor vs.. Sadece Bakanın açıklamasını dikkate alıp önümüzdeki hafta için umutlanabiliriz. Bunun dışında milletin söylediği boş.

cinin
Şef
25 Ocak 2021 01:00

ziya selçuk istifa etkinliği bizim bekleyişimizi daha kolay çözecek bence

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi