Editörler : E.Kayı Han
14 Şubat 2017 15:39

Kamuda 4/B sözleşmeli mi iyi daimi işçi mi iyi?

hiyerarşi bakımından hangisi üstte,maaşlar sosyal haklar bakımındanda?Lütfen bilgilendirimisiniz?

mirza4941
Aday Memur
15 Şubat 2017 08:31

sözleşmelide olsa memur her zaman üstür kurumların %85 inde kadrolu işçiler ikramiye ve ilave tediye ve sendikal haklarla sözleşmeliden fazla alır

erenass
Şef
16 Şubat 2017 13:30

işçi sözleşmeliden daha iyidir buna emin ol hiç yoktan emekli hakları çok iyi sendikal hakları ve sahiplenilmesi daha iyi örnk verim belediyelerden işçi herzaman çok alır maaş olarak cumartesi pazarı vardır sözleşmeli memurun hakkı yoktur vb.

ülkütevkin
Kapalı
19 Şubat 2017 18:07

Kadrolu sözleşmeli umrumda değil.Kadrolu üniversitede valisiyiz an taşeron işçiden kötüsün arkadaş.Geçen devlette göz de yatan bi hastamı ziyaret ettim.Çok üzüldüm valla.Göz gibi serviste 4-5 tane küçücük cocuklar çalışıyordu hem de erkekti çoğu doğum izni sut izni felan deil.Biz onkolojiye en az 30 hasta sabaha kadar 2 kişi eşşek gibi çalışıyoruz.Ne meraklısınız ya kadroya.Kimse demogoji yaa bu üniversiteler sağlık bakanlığına baglandım.Sayın cumhurbaşkanımız 2 başlılık kalksın,başkanlık gelsin istiyor.Ya biz napalim?Bizim de hakkımız değil mi tek başlılık.

ülkütevkin
Kapalı
19 Şubat 2017 18:11

Tutturmuşsunuz kadro da kadro.Üniversite kadroluysan taserondan farkin yok.Devletteysen ne önemi var.Kadro izleyeceğine su 2 başlılık kaldırılsın onu isteyin.Tüm üniversite hastaneleri bakanlığa baglansin.Sorun morun kalmaz.

ülkütevkin
Kapalı
19 Şubat 2017 18:15

Kamuda 4/b sözleşmelimi daha iyi daimi işçi mi daha iyi?

hiyerarşi bakımından hangisi üstte,maaşlar sosyal haklar bakımındanda?Lütfen bilgilendirimisiniz?

Hİyerarji̇ baki̇mi̇ndan devlette olmak veuni̇versi̇tede olmak di̇ye ayri̇li̇r.devlette olmak tabi̇ki̇ her baki̇mdan usttur.di̇geri̇ ameli̇li̇kti̇r.kolleli̇kti̇r.ezi̇lmekti̇r.

tulaycetin24
Aday Memur
20 Şubat 2017 00:19

hanımefendi ben sözleşmeli mi daha iyi daimi işçimi daha iyi diye sordum?

ülkütevkin, 7 yıl önce

Hİyerarji̇ baki̇mi̇ndan devlette olmak veuni̇versi̇tede olmak di̇ye ayri̇li̇r.devlette olmak tabi̇ki̇ her baki̇mdan usttur.di̇geri̇ ameli̇li̇kti̇r.kolleli̇kti̇r.ezi̇lmekti̇r.

ülkütevkin
Kapalı
20 Şubat 2017 11:11

Sağlıkta akreditasyon geliyor.Tüm sorunlarımızı çözdünüz,personel istihdamını yaptınız,su devlet ile üniversitedekileri ayni hakları verdiniz,is yükümüzü azalttiniz akreditasyon kaldı.Hoşgeldin Akreditasyon Köleliği.

ülkütevkin
Kapalı
20 Şubat 2017 11:18

Sayın Tülay hanim çalıştığınız yer önemlidir.Ben üniversite daimi yani kadrosuyum ama tasarımdan farksızdı,haksızlık,adaletsizliğin tillahini yaşadım.Ama devlette olsan kebab.Çalıştığınız yerde mutlu huzurlu çalışmak önemli değil.Hic duydunuz mu sen sözleşmelisin diye isten atan.İhtiyacı varsa elemani isten çıkarmaz.Kadrolu sözleşmeli yoktur.2 başlılık vardır.Asil sorun budur.Saygılarımla.

tulaycetin24, 7 yıl önce

hanımefendi ben sözleşmeli mi daha iyi daimi işçimi daha iyi diye sordum?

tulaycetin24
Aday Memur
20 Şubat 2017 18:18

diyecek söz bulamıyorum of iyi tm dediğiniz gibi olsun

ülkütevkin, 7 yıl önce

Sayın Tülay hanim çalıştığınız yer önemlidir.Ben üniversite daimi yani kadrosuyum ama tasarımdan farksızdı,haksızlık,adaletsizliğin tillahini yaşadım.Ama devlette olsan kebab.Çalıştığınız yerde mutlu huzurlu çalışmak önemli değil.Hic duydunuz mu sen sözleşmelisin diye isten atan.İhtiyacı varsa elemani isten çıkarmaz.Kadrolu sözleşmeli yoktur.2 başlılık vardır.Asil sorun budur.Saygılarımla.

kage44
Aday Memur
09 Eylül 2018 20:50

engelli işçi mühendis nasıl oluyor bir bilgisi olan varmı?

kaymakamehmet
Aday Memur
25 Eylül 2018 20:35

bunu suan bende merakla araştırıyorum. üniversitede 4d kadrolu olarak çalışıyorum ayrıca 4b sözleşmeli infaz ve koruma memurluğu için mülakatim var sonuç olarak ikm olursa gecmelimiyim yoksa kurumda devammi etmeliyim kararsız hissediyorum. sizinde durumunuz buna benzer saniyorum.

By67
Aday Memur
25 Eylül 2018 20:55

Bence yerinden hiç oynama derim benim durumda aynıydı kadroya geçtim sözleşmeliyide kazandım istifa edip sözleşmeliye gittim pişman oldum sonra

sadoist34
Aday Memur
29 Eylül 2018 02:39

İkm mi kardeşim sanırım hapishaneleri kolay sanıyorsun cep telefonu kullanmak yok yasak o kadar suçlu var ister istemez etkileneceksin psikolojik yönden buna hazır mısın? Çokta maaş almıyorlar ben aldıkları maaşı da düşük buluyorum çünkü meslek zor.

kaymakamehmet, 6 yıl önce
bunu suan bende merakla araştırıyorum. üniversitede 4d kadrolu olarak çalışıyorum ayrıca 4b sözleşmeli infaz ve koruma memurluğu için mülakatim var sonuç olarak ikm olursa gecmelimiyim yoksa kurumda devammi etmeliyim kararsız hissediyorum. sizinde durumunuz buna benzer saniyorum.

kaymakamehmet
Aday Memur
29 Eylül 2018 07:39

Biraz detay verirmisin bahsettiğin konuya dair kardeşim pişman oldum dedin nedir sebepleri
By67, 6 yıl önce

Bence yerinden hiç oynama derim benim durumda aynıydı kadroya geçtim sözleşmeliyide kazandım istifa edip sözleşmeliye gittim pişman oldum sonra

kaymakamehmet
Aday Memur
29 Eylül 2018 07:42

ben üniversitede 4d kadrolu işçi statusundeyim.ikm sözleşmeli olarak mülakatim var dolayısıyla kararsızım. yerimden kimildamasam dahami iyi olur emin olamıyorum
ülkütevkin, 7 yıl önce

kaymakamehmet
Aday Memur
29 Eylül 2018 07:45

aşağı yukarı buna benzer çok yorum okudum sonuç olarak isim var çok uzulmem olmazsa ama yinede kararsız olmak en kötüsü. .bu arada Allah herkese En iyisini nasp etsin inşaallah kardeşim..yorumuna belli ölçülerde katılıyorum ama hakikaten kolay değil çalışma şartları gibi
sadoist34, 6 yıl önce

İkm mi kardeşim sanırım hapishaneleri kolay sanıyorsun cep telefonu kullanmak yok yasak o kadar suçlu var ister istemez etkileneceksin psikolojik yönden buna hazır mısın? Çokta maaş almıyorlar ben aldıkları maaşı da düşük buluyorum çünkü meslek zor.

sadoist34
Aday Memur
29 Eylül 2018 17:23

Ya üninin iş yükü ağırdır belki bilemiyorum ama cıvıl cıvıl sağında solunda normal insanlar var ikm olduğun zaman sana tutup 5000 TL vermeyecekler sürekli suçluların arasındasın onlarıda Allah kurtarsın fakat hikayelerine mutlaka denk geleceksin seni etkileyecek neden hapis yattıkları falan filan işte...Tabi hayat senin hayatın.Belki kitap yazarsın ikm olup :D bilemeyiz :D

kaymakamehmet, 6 yıl önce
aşağı yukarı buna benzer çok yorum okudum sonuç olarak isim var çok uzulmem olmazsa ama yinede kararsız olmak en kötüsü. .bu arada Allah herkese En iyisini nasp etsin inşaallah kardeşim..yorumuna belli ölçülerde katılıyorum ama hakikaten kolay değil çalışma şartları gibi

kaymakamehmet
Aday Memur
29 Eylül 2018 17:30

:) Ufo gören masum ikm
sadoist34, 6 yıl önce

Ya üninin iş yükü ağırdır belki bilemiyorum ama cıvıl cıvıl sağında solunda normal insanlar var ikm olduğun zaman sana tutup 5000 TL vermeyecekler sürekli suçluların arasındasın onlarıda Allah kurtarsın fakat hikayelerine mutlaka denk geleceksin seni etkileyecek neden hapis yattıkları falan filan işte...Tabi hayat senin hayatın.Belki kitap yazarsın ikm olup :D bilemeyiz :D

akksarz
Kapalı
21 Mart 2019 00:46

Merhaba surekli iscilikten mi 4 b ye geçtiniz sürekli iscilikten istifa edip 4 b ye geçiliyor mu yasal olarak r engel var mi bu sekilde ise baslayip istifa edip isyedigim kuruma gecme sansimnvar ama istifa edince işsiz kalmak istemiyorum cevap verirseniz sevinirim

By67, 6 yıl önce

Ulaştırma.trafik
Aday Memur
22 Mart 2019 14:32

KGM de kadrolu işçiydim, KPSS den sözleşmeli tekniker olarak atandım Kgm ye, hiçte pişman değilim
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi