Editörler : E.Kayı Han
«443444445446447448449450451452453454»

ssrl
Aday Memur
10 Temmuz 2020 11:33

emin değilim öyle yazılmıştı hep .

taygunn, 4 yıl önce

Meclisin kapanacağına emin misiniz? 30 Haziranda tatile girmeyeceği yönünde karar alınmıştı diye biliyorum?

Aslan Akbey
Aday Memur
10 Temmuz 2020 12:24

Kardeş forumda pek mesaj yazmak adetim değildir ama bakıyorum da bazıları bir tek kendinin bedel ödediğini falan sanıyor. Tamam belediyecileri anlarım KPSS'siz girmiş, taşeronu da anlarım o da KPSS'siz girmiş, bunların %95'nin adam bularak iş başı yaptığını herkes bildiği halde dillendirmez! Ama o tarif ettiğin 20.000 Kişi var ya işte onlar yıllardır bu iktidar tarafından zulüm görmektedir. Yazdıklarım senin özelinde olsa da senin gibi yanlış bilgi sahibi olan herkesedir. Ben senden önce ve senin puanınla ayrıca üzerine 5 kişinin hazır bulunduğu cam kaseden soru çekerek mesleki mülakatla kamuya "Teknisyen" ünvanlı işçi olarak atanmış bir abinim. Ben yanlız değilim benimle birlikte 20.000 kişi aynı süreçleri yaşadık! Bizler kurumları babalar gibi satıldığı için özelleştirme sonucu yıllarca 4C denen illete mahkum edildikten sonra senin zikrettiğin çakma-ucube 4B statüsüne geçtik. Bundan sonra ne olacağımız meçhul çünkü ülkede adalet yok. Bizleri seçim dönemi afiş asıp, mitinglerde bayrak sallayanlardan, kamuya amcası dayısı vasıtasıyla kapak atmışlarla karıştırmaktan artık vazgeçin!

Konu hakkında da bunca yıllık tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim ki öncelikle tamamen bağımsız siyasal görüş ile belirtmek gerekirse sendika asla ve kat'a kadro alamaz! Muhalefet partilerinden de sayın Koncuk'un vermiş olduğu çaba muhalefetin yapacaklarının teminatı olarak algılayabilirsiniz. Ayrıca asgari ücret zammındaki yükseliş ve emekli ikramiyeleri konusundaki baskıları hakeza. İktidarın küçük ortağı ise sayın Kalaycı'nın teklifi dururken yeni teklifler vermesi devlet ciddiyetine yaraşmayacak tarzda. İktidara gelirsek, bu iktidar verir mi? evet kardeşim verir ama nasıl verir? sıkışırsa öyle bir verir ki davul zurna ile verir. Şahsi kanaatim en kötü ihtimal 2023 seçimlerine kadar sabretmeniz, çünkü kendiliğinden iktidar tarafından verilecek yok vermez ise zaten Türkiye'nin birçok sorununa kulak tıkadığı için verme şansı kalmayacak. Yeni gelen verir mi? verir kardeşim neden vermesin? bazı şeyleri vermek için gelecek. Yani siz şimdi gelirse belediyeciler için gelecek laflarına kanmayın çünkü güdümlü sendikalar ve iktidar bunun üzerinden aklınca siyasi yıpratma uygulamaya çalışıyor, ortada bir hak mücadelesi falan yok anlayın artık. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın ara ara uğrar yazdıklarınıza bakar iki kelam etmek isterdim ama nasip bugüneymiş.

Son olarak tavsiyem birbirinizi kırmayın, trollere kulak asmayın zaten onlar kendini hemen belli ediyor, unutmayın çalışma hayatında birlikten kuvvet doğar. Normal şartlarda çalışanlar sendikalarına baskı yapar onlar da çalışanın üzerinden sürdüğü keyfin bedeli olarak haklarını söke söke alır ama ülkemizde maalesef işler çorba olmuş durumda. Bütçeleri dudak uçuklatan sendikalar dururken çalışanlar çoluğunun çocuğunun rızkını twitter simsarlarına yatırarak gündem olmaya, elleri uyuşana, gözleri kızarana kadar mesaj atmaya çalışıyor!

Ez cümle büyük bir çoğunluğu genç kardeşlerimden oluşan tahsilli ve bilgili olduğuna inandığım 4B'liler ne zaman sorgulamaya başlarsanız o zaman hakkınızı söke söke alırsınız. Kimseden korkmanıza da gerek yok, devlette kurumlar kalıcı kişiler geçicidir! Allah her zaman haklının yanındadır! Kalın sağlıcakla, hayırlı Cumalar, hayırlı işler.

K.balık, 4 yıl önce
Sizin gibilerin sıkıntısı da bir tek kendisini 85-90 la atanıyor zannetmek. 2015 te 85 puanla atandım. (teknikerim) 4B Li atandığım için tayin hakkım vs yok ama 2017 den sonra atananları 3+1 yaptılar bizden önce hak sahibi oldu adamlar. Torpille işe girenlerden Allah bir şekilde çıkarır ilahi adalete güveniyorum. 20 bin kişi sınavda kalem oynatmadan 4B Li yapıldı birkaç sene evvel. Şimdi kadro gelse yine kalem oynatmadan geçecekler. Artık umrumda bile değil biz hakkımız olanı alalım da... ama unutmayın bu kadro gelirse SAĞLIKÇILAR sayesinde gelecek.

K.balık
Aday Memur
10 Temmuz 2020 13:07

Abi üşenmemiş yazmışsın bende üşenmedim okudum. Hakkıyla bir yere gelen, hakkı yenen insanlara bir şey söylemek haddime değil, yanlış anlaşıldıysam affola. Söylediğin gibi 4B liler birlik olmayı başarsa alamayacağı hak yok ama bırak 4B liyi biz daha sağlıkçılar birlik olamıyoruz bile. Umarım esas gücün bizde olduğunu anlarız. Yolunuz açık olsun
Aslan Akbey, 4 yıl önce

Kardeş forumda pek mesaj yazmak adetim değildir ama bakıyorum da bazıları bir tek kendinin bedel ödediğini falan sanıyor. Tamam belediyecileri anlarım KPSS'siz girmiş, taşeronu da anlarım o da KPSS'siz girmiş, bunların %95'nin adam bularak iş başı yaptığını herkes bildiği halde dillendirmez! Ama o tarif ettiğin 20.000 Kişi var ya işte onlar yıllardır bu iktidar tarafından zulüm görmektedir. Yazdıklarım senin özelinde olsa da senin gibi yanlış bilgi sahibi olan herkesedir. Ben senden önce ve senin puanınla ayrıca üzerine 5 kişinin hazır bulunduğu cam kaseden soru çekerek mesleki mülakatla kamuya "Teknisyen" ünvanlı işçi olarak atanmış bir abinim. Ben yanlız değilim benimle birlikte 20.000 kişi aynı süreçleri yaşadık! Bizler kurumları babalar gibi satıldığı için özelleştirme sonucu yıllarca 4C denen illete mahkum edildikten sonra senin zikrettiğin çakma-ucube 4B statüsüne geçtik. Bundan sonra ne olacağımız meçhul çünkü ülkede adalet yok. Bizleri seçim dönemi afiş asıp, mitinglerde bayrak sallayanlardan, kamuya amcası dayısı vasıtasıyla kapak atmışlarla karıştırmaktan artık vazgeçin!

Konu hakkında da bunca yıllık tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim ki öncelikle tamamen bağımsız siyasal görüş ile belirtmek gerekirse sendika asla ve kat'a kadro alamaz! Muhalefet partilerinden de sayın Koncuk'un vermiş olduğu çaba muhalefetin yapacaklarının teminatı olarak algılayabilirsiniz. Ayrıca asgari ücret zammındaki yükseliş ve emekli ikramiyeleri konusundaki baskıları hakeza. İktidarın küçük ortağı ise sayın Kalaycı'nın teklifi dururken yeni teklifler vermesi devlet ciddiyetine yaraşmayacak tarzda. İktidara gelirsek, bu iktidar verir mi? evet kardeşim verir ama nasıl verir? sıkışırsa öyle bir verir ki davul zurna ile verir. Şahsi kanaatim en kötü ihtimal 2023 seçimlerine kadar sabretmeniz, çünkü kendiliğinden iktidar tarafından verilecek yok vermez ise zaten Türkiye'nin birçok sorununa kulak tıkadığı için verme şansı kalmayacak. Yeni gelen verir mi? verir kardeşim neden vermesin? bazı şeyleri vermek için gelecek. Yani siz şimdi gelirse belediyeciler için gelecek laflarına kanmayın çünkü güdümlü sendikalar ve iktidar bunun üzerinden aklınca siyasi yıpratma uygulamaya çalışıyor, ortada bir hak mücadelesi falan yok anlayın artık. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın ara ara uğrar yazdıklarınıza bakar iki kelam etmek isterdim ama nasip bugüneymiş.

Son olarak tavsiyem birbirinizi kırmayın, trollere kulak asmayın zaten onlar kendini hemen belli ediyor, unutmayın çalışma hayatında birlikten kuvvet doğar. Normal şartlarda çalışanlar sendikalarına baskı yapar onlar da çalışanın üzerinden sürdüğü keyfin bedeli olarak haklarını söke söke alır ama ülkemizde maalesef işler çorba olmuş durumda. Bütçeleri dudak uçuklatan sendikalar dururken çalışanlar çoluğunun çocuğunun rızkını twitter simsarlarına yatırarak gündem olmaya, elleri uyuşana, gözleri kızarana kadar mesaj atmaya çalışıyor!

Ez cümle büyük bir çoğunluğu genç kardeşlerimden oluşan tahsilli ve bilgili olduğuna inandığım 4B'liler ne zaman sorgulamaya başlarsanız o zaman hakkınızı söke söke alırsınız. Kimseden korkmanıza da gerek yok, devlette kurumlar kalıcı kişiler geçicidir! Allah her zaman haklının yanındadır! Kalın sağlıcakla, hayırlı Cumalar, hayırlı işler.

ibo029
Aday Memur
10 Temmuz 2020 15:54

reis kendi ağzıyla söyledi. oy için hiçbirşey yapmam diye

byyese, 4 yıl önce
2023 ilk ceyreginde gelecek hukumet secime oteliyor malum secim arifesi oy zamani nerden alirsam hesaplari 2023 kesin tum sozlesmeliler kadroya notum saklidir o gun geldiginde. 2023 ilk ceyregi..

ibo029
Aday Memur
10 Temmuz 2020 15:57

memur sen ali yalçın bugün konu ile ilgili 10 twit attı. levent uslu da aynı şekilde

Ximath, 4 yıl önce
Dikkat edin, hiçbir sendika başkanı twit atmamış, normalde hepsi sahiplenirdi. Mhp nin yıllar önce yine böyle bir kanun teklifi var ve sonuç alınamamış. İşin özü gaz almak gibi duruyor

doganipek21
Memur
11 Temmuz 2020 07:43

Ola ki süresiz sözleşmelilere kadro verildi diyelim. Bunun için 2015 ten beri çalışıyor olmak yada başka bir yıl gibi yıl şartı gelir mi sizce?

1711
Yasaklı
11 Temmuz 2020 15:38

Sen merak etme oy için herşeyi yapar bunlar yeterki oy vermeyin. Erdoğan tok tüccarı oynuyor ama yemezler artık, bak ayasofya bile açıldı neden dindar oldukları için mi? Halk tepkili özellikle muhafazakar vatandaş o yüzden açtılar. Anketlerde oylar düşsün sözleşmeliyi, emekliyi, atanmamış öğretmeni, tayin bekleyen memuru kahraman ilan ederler .

ibo029, 4 yıl önce

reis kendi ağzıyla söyledi. oy için hiçbirşey yapmam diye

Kahraman007
Aday Memur
11 Temmuz 2020 23:07

1711 Koyun can derdinde kasap et derdinde erdoğan dediğin senin babanın oğlumu dümbüllü ayasofyanın açılmasını oy için yapılacağını düşünecek kadar kıt akıllısınız Allah sizden ve sizingibi zihniyetten bizleri muhafaza eylesin. Biz burda kadroyu nasıl alırız sesimizi nasıl duyururuz onun derdindeyiz gelmiş yazdığına bak sie mk olu.

1711
Yasaklı
12 Temmuz 2020 13:50

Erdoğan babamın oğlu değil ama devlette babasının malı değil senin gibi akıl fukarası beyinsizler sayesinde sözleşmeli kadroya geçemiyor lakin kime ne anlatıyon, eşek hoşaftan ne anlar. Sözün özü; bu fakir burada olduğu sürece papaz bir yere gidemez diyenler, aponun kardeşini trt ye çıkaranlar, ibb seçimlerinde oy için türlü hokkabazlık yapanlar ile OY İÇİN BİRŞEY YAPMAM diyenler aynı kişiler. Torpille sözleşmeli olduğun belli o yüzden sana burada ekmek yok bas git başka yerde otlan

Kahraman007, 4 yıl önce

1711 Koyun can derdinde kasap et derdinde erdoğan dediğin senin babanın oğlumu dümbüllü ayasofyanın açılmasını oy için yapılacağını düşünecek kadar kıt akıllısınız Allah sizden ve sizingibi zihniyetten bizleri muhafaza eylesin. Biz burda kadroyu nasıl alırız sesimizi nasıl duyururuz onun derdindeyiz gelmiş yazdığına bak sie mk olu.

Wolf12
Aday Memur
12 Temmuz 2020 14:15

Kadro gelirse MHP nin teklifiyle ve istemesiyle gelecektir. Benim fikrim kadronun gelmesi yakındır süresiz sözleşmeli memurlar olarak tükendik kendimize gelip twetter etkinliği yapmamız lazım Olcay kılavuzun teklifi varken üstüne gitmemiz lazım

Kahraman007
Aday Memur
12 Temmuz 2020 16:30

Siyaset yapacak bir durum yok çok şükür bir işimiz var torpille felan girmedim benim anlatmak istediğim burda kadro alabilmek için yorumlar yapmak sen gelmiş hala siyaset yapıyosun siyasete girersem senin yazdıklarına verilecek çok karşılık var ama bunun bize bir getirisi olmayacak birlik olup kadro almak derdimiz uygun zemin oluştuğunda bu kadro verilecek temennimiz en kısa sürede kadromuzu almak adaletsizliklerin ortadan kalkması çalıştığınız kutumlarda sendikalara baskı yapalım cimere yazalım milletvekillerine ulaşalım burda gelip siyaset yapmayalım zaten siyasetin girmediği yer kalmadı bari burda yapmayalım

1711
Yasaklı
12 Temmuz 2020 19:09

Siyaset yapsaydım senin dudakların uçuklardı merak etme sen. Daha geçen sene Ayasofyayı açmayız bu oyunlara gelmem diyenler bugün ayasofyayı açtı. Benim yazdıklarım siyaset değil sadece durum tespiti. Tüm sözleşmeli arkadaşlar birlik olmasıyla kadroya geçelim düşüncesi bizi kadroya yaklaştırmaz bile. Ak partinin oyu düşmediği sürece kadroyu unut çünkü bu her zaman böyle olmuştur. Sözleşmeli arkadaşların birlik olması artı bir puan ama yetmez kardeşim. İstediğin kadar çalıştığın kuruma baskı yap, cimer vb. kurumlara yaz, sendikalarda medet um bunların hepsi beyhude. Bunlar daha önce yapıldı zaten 7 yıldır sözleşmeliyim tecrübe ettik sen bu işleri bilmiyorsun. Ben sana git şu partiye oy ver dersem bu siyasettir lakin ben öyle birşeyde yazmadım anlaşılan siyaset yapmayıda bilmiyorsun. Siyasetçilerede güvenme sakın. Gereksiz muhabbet yapmaya gerek yok yani...

Kahraman007, 4 yıl önce

Siyaset yapacak bir durum yok çok şükür bir işimiz var torpille felan girmedim benim anlatmak istediğim burda kadro alabilmek için yorumlar yapmak sen gelmiş hala siyaset yapıyosun siyasete girersem senin yazdıklarına verilecek çok karşılık var ama bunun bize bir getirisi olmayacak birlik olup kadro almak derdimiz uygun zemin oluştuğunda bu kadro verilecek temennimiz en kısa sürede kadromuzu almak adaletsizliklerin ortadan kalkması çalıştığınız kutumlarda sendikalara baskı yapalım cimere yazalım milletvekillerine ulaşalım burda gelip siyaset yapmayalım zaten siyasetin girmediği yer kalmadı bari burda yapmayalım

bilen37
Aday Memur
12 Temmuz 2020 23:57

niye birbirinizle tartisiyorsunuz ayni gemideyiz.

Kahraman007
Aday Memur
13 Temmuz 2020 08:19

Peki sen anlıyorsun siyasetten 1711. Daha geçen sene Ayasofyayı açmayız bu oyunlara gelmem diyenler bugün ayasofyayı açtı.dediğin cümleden bile ne kadar anladığın belli dünya siyaseti denilen şeyler var aslan parçası zemin hazır olduğunda herşey yapılır. Ayasofyayı açmakta seni rahatsız etmiş anlaşılan neyse uzatma senin siyaset anlayışın vatan millet sevgin sana benimki bana arkadaşında dediği gibi hepimiz aynı gemideyiz.

Aslan Akbey
Aday Memur
13 Temmuz 2020 09:10

Bilmukabele..

Ben de seni kırmak istemedim kardeşim. Lakin yukarıdaki birkaç mesaja bakınca işimizin ne kadar zor olduğu gün gibi aşikar. Allah bu millete akıl, fikir, izan versin inşallah.

K.balık, 4 yıl önce
Abi üşenmemiş yazmışsın bende üşenmedim okudum. Hakkıyla bir yere gelen, hakkı yenen insanlara bir şey söylemek haddime değil, yanlış anlaşıldıysam affola. Söylediğin gibi 4B liler birlik olmayı başarsa alamayacağı hak yok ama bırak 4B liyi biz daha sağlıkçılar birlik olamıyoruz bile. Umarım esas gücün bizde olduğunu anlarız. Yolunuz açık olsun

deli.divan
Aday Memur
13 Temmuz 2020 13:42

hiç bir gelişme yok bu işin sonu ne olacak acaba

ibo029
Aday Memur
13 Temmuz 2020 16:38

çok bilmişsin be dostum. maşallah...

1711, 4 yıl önce

Sen merak etme oy için herşeyi yapar bunlar yeterki oy vermeyin. Erdoğan tok tüccarı oynuyor ama yemezler artık, bak ayasofya bile açıldı neden dindar oldukları için mi? Halk tepkili özellikle muhafazakar vatandaş o yüzden açtılar. Anketlerde oylar düşsün sözleşmeliyi, emekliyi, atanmamış öğretmeni, tayin bekleyen memuru kahraman ilan ederler .

1711
Yasaklı
13 Temmuz 2020 19:44

Dünya siyasetiniz batsın. Yalan söylemenin adı siyaset olmuş. Birlik olalım baskı yapalım diyorsun hadi baskıyı yapta görelim cumhurbaşkanına seni kadroya alacak olan o başkası değil.Gelmiş buraya gazel okuyorsun. Ayasofya'yı açmakta geç bile kalındı ama senin gibi jetonu köşeli olanlar anlamaz o yüzden bana laf yetiştireceğine git cumhurbaşkanına mail at.

Kahraman007, 4 yıl önce

Peki sen anlıyorsun siyasetten 1711. Daha geçen sene Ayasofyayı açmayız bu oyunlara gelmem diyenler bugün ayasofyayı açtı.dediğin cümleden bile ne kadar anladığın belli dünya siyaseti denilen şeyler var aslan parçası zemin hazır olduğunda herşey yapılır. Ayasofyayı açmakta seni rahatsız etmiş anlaşılan neyse uzatma senin siyaset anlayışın vatan millet sevgin sana benimki bana arkadaşında dediği gibi hepimiz aynı gemideyiz.

1711
Yasaklı
13 Temmuz 2020 20:05

Kanun teklifi hala komisyonda görünüyor lakin ne olur bilemiyorum. Daha önce mhp vekili mustafa kalaycıoğlunun vermiş olduğu kanun teklifi iktidar tarafından kabul edilmedi. Bakalım bekleyip göreceğiz hakkımızda hayırlısı.

deli.divan, 4 yıl önce

hiç bir gelişme yok bu işin sonu ne olacak acaba

obivankenobi
Aday Memur
13 Temmuz 2020 21:40

Doğru yazmışsın kardeşim sonuna kadar katılıyorum ama cimere bimere yazalım birlik olalım baskı yapalım diyen ve senin bu yazdıklarına partizan gözüyle bakanlara anlatamazsın bunu. Ayrıca böyle insanlar birde seni küçük görürler, hain etiketini yapıştırırlar. Sonrada Allah'ım bizi böyle insanlardan uzak eyle diye dua ederler. İnsanoğlu garip vesselam.

Bencede kadroya geçmek için Ak partinin oyu azalması lazım, ne yazık ki sağ veya sol farketmeksizin kendini güçlü hisseden parti kimsenin rızasına dileklerine önem vermiyor bu ülkede. Sendikalar partizanlaşmış durumda kendilerine faydası yok. Bu covid denen illet milletin belini büktü halk fakirleşti, öfkeli insan çok. Hükümet bunları biliyor tabi ki her şeyin farkında.

Bence bu zamanda kadroya geçemezsek başka hiçbir zaman geçemeyiz. İnşallah hepimiz kadroya geçeriz cümleten hayırlı akşamlar.

1711, 4 yıl önce

Dünya siyasetiniz batsın. Yalan söylemenin adı siyaset olmuş. Birlik olalım baskı yapalım diyorsun hadi baskıyı yapta görelim cumhurbaşkanına seni kadroya alacak olan o başkası değil.Gelmiş buraya gazel okuyorsun. Ayasofya'yı açmakta geç bile kalındı ama senin gibi jetonu köşeli olanlar anlamaz o yüzden bana laf yetiştireceğine git cumhurbaşkanına mail at.

Toplam 15990 mesaj
«443444445446447448449450451452453454»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi