Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Mart 2010 07:57

müdür yardımcısı okulda ne yapar/ne yapmalı/nasıl bir yöntem izlemeli(yeni atananlar için)

bu konuda uzman arkadaşların değerli tecrübelerini bekleriz.

23 Mart 2010 11:16

güzel bi başlık..bende bir ilköğretime atandım ancak gitceğim okulda asaleten müdür ve müdür yardımcısı yok.e-okul ve mebbis benim için zor değil ama. maaş hesaplama kbs kullanımı elektrik su giderleri vs vs bu gibi konularda tecrübeli olan arkadaşlar varsa paylaşsın lütfen

purplejadi
Kapalı
23 Mart 2010 11:18

evet arkadaşlar lütfen paylaşalım...

heimatlost
Aday Memur
23 Mart 2010 12:00

evet. yardım lütfen...

23 Mart 2010 14:29

GÜNCEL

23 Mart 2010 14:35

idareciler bu kadar meşgul mü ya. görevi bıraksam mı acaba.

GNCLLL

CAN2010
Aday Memur
23 Mart 2010 15:48

İlkönce öğrenciler arasıında asayişi sağlayacaksınız, problemli olan öğretmenlerle ilgileneceksiniz, köye atandıysanız muhtarla tanışıp iyi geçinmeye bakacaksınız, tuvaletleri temiz ttup her gün hatta her saat kontrolünü yapacaksınız, sigortasız işçi çalıştırmayacaksınız yoksa şahsınız 15-20 bin tl ceza yersiniz, aidat para falan toplamak yasak şikayet olursa hakkınızda hertürlü soruşturma açılır. Karnınız oldukça geniş olacak; çünkü her gelen bir laf sokacak. Gelene ağam gidene paşam diyeceksiniz. Okulun temizliğiyle bizzat ilgileneceksiniz okula gelen müfettiş vs. ilkönce oraya bakar. Emrinizde tamizlikçi yoksa siz yapacaksınız. Öğrenciye sakın yaptırmayın kesinlikle yasak. Hakkınızda soruşturma açılır. e okulu mebbis işin gırgır tarafı. Onu benim kızda yapar. Siz insan yönetme sanatını iyi öğrenin. her lafa kulak asmayın. işinizi eve taşımayın. okul okulda kalsın. ben öyle yapıyorum.

23 Mart 2010 17:00

:)) valla bu yaşımdan sora kimseye laf sokturtmam.gereği neyse yapılır. şikayeti olan beni şikayet eder. olmadı basarız istifayı döneriz öğretmenliğe.

23 Mart 2010 17:43

can hocam,

valla doğrusu gözümüzü korkuttun.md yrd şamar oğlanıymış,diye algıladım.söyledikleriniz acaba genel özellik taşıyor mu?yalnızca sizin şahsi gözlemleriniz mi?

Allah yardımcımız olsun...

gelecek3535
Genel Müdür
23 Mart 2010 17:57

Valla hocam ben vekaleten müdür yardımcısı idim öğretmenliğe geçeceğim size şunu söyleyeyim müdür yardımcılığı çok yoğun ve sorumluluk isteyen bir görevdir asla boş durmazsınız kağıt işleri her zaman olur sorun öğrenci ve personel gerisini anlayın artık bazen öğretmenliğe geçmek istersiniz ama olmaz öğretmenlik rahattır derse gir çık sadece yazılı kağıdı zümre plan işi var ama müd.yard.genel raporlarla uğraşır ben lise için konuşuyorum tatili falan unutun asosyal bir yaşam tarzı aman işi eve getirmeyin sakat,bazen tüm gün boşsunuz bazen hiç boşluk yok alışınca insan bırakamıyor çünkü bir ağırlığı var dedim ya sorumluluk çok fazla bazen öyle oluyordu ki sabah rüyamda okul işini görürdüm asla moralinizi bozmayın çünkü moral verenin siz olması gerek asla öğretmeni kırmayın bu dediğimi asla unutmayın işinizi hemen bitirin sonra unutursunuz.Not alın.

CAN2010
Aday Memur
23 Mart 2010 17:59

Yukarıda yazdıklarımın bir kısmını müdürleri ilgilendirir. Bu sorunlar var arkadaşlar hatta biraz daha genişleteyim: Atandığınız okul taşıma merkezi ise bunun öğrenci taşıması ve yemek işide olur. Eğer köyde iseniz muhtemelen o köyden birileri taşımayı yapar ve yönetmelikte belirtilen kuralların ve şartnamenin hiç birisine uymaz. Yeri gelir öğrenci unuturlar, yeri gelir okula çok erken veya çok geç öğrenci getirirler. Siz bu şoförleri şikayet etsenizde boş. Hiç bir şey yapamazsınız. Mecbur bunları idare edecen yada gözünkara olacak alacan formu her gün tutanaklarını tutup yollayacan sonra karşına dikilmeye başlarlar. Yemek gelir okula kimi zaman geç kimi zaman erken... Genelde 2. dönemleri yemeklerin kalitesi oldukça düşer, listede olan yemekler gelmez. Gelse miden almaz yemeye yedirmeye tut tutanak yolla. Sonra sonrası boş. Veli gelir okula müdür sana yollar yada kendi ilgilenir gerçi kimin ilgi

lendiğinin pek önemi yok, veli başlar afra tafra yapmaya karının ağrır. Yok şehir merkezindeyim dersen bu seferde okulun çevresi hapçılar, satıcılar, psikopatlar dadanır başına al belayı... Ben müdürüm, müdür yardımcısı olarak atandım. Hangisini yapayım ben de şaşırdım. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Bir ata sözü vardır. TAŞDA YUMURTANIN ÜSTÜNE DÜŞSE YUMURTADA TAŞIN ÜSTÜNE DÜŞSE OLAN YUMURTAYA OLUR. BU CAMİADA MÜDÜR OLMANIN, MÜDÜR YARDIMCISI OLAMANIN VEYA ÖĞRETMEN OLMANIN İNANIN HİÇ BİR FARKI YOK. ÇÜNKÜ HEPİMİZ AYNI KULVARDA KOŞUYORUZ VEYA AYNI GEMİDEYİZ SİZ NE DERSENİZ DEYİN... BEN BUNU MAALESEF MESLEĞİMİN 11. YILINDA ANLADIM.

gelecek3535
Genel Müdür
23 Mart 2010 18:01

doğru hocam ama öğretmenin ders dışı sorumluluğu yoktur ders biter gider ama müdür ve yardımcı ortalığı toplarda gider.

CAN2010
Aday Memur
23 Mart 2010 18:03

BAYRAMIM OLUR ZANNEDİYORDUM MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK ATANINCA. MAALESEF HEP AYNI SORUNLAR DEVAM EDİYOR. EN İYİSİ ÖĞRETMENLİK. HİÇ OLMAZZSA İNSAN ÖĞRENCİLERİNE ÖĞRETTİKLERİNDEN VE DÖNÜTLERİNDEN MUTLU OLUYOR. BENDEN BU KADAR...

113aytoldu
Memur
23 Mart 2010 19:38

gittiğiniz okula göre değişir desem oklunuza bağlı arkadaşlar nasılmı?

1.ilk sorun müdür olacak müdürünüz adam gibi adamsa yasarsınız,genelde olmuyor ama:)) müdür size herşeyi verebilir

2.can ark dediği gibi wc,sınıf,odalar,çevre,okul bahçesinin temizliği sizden sorulur

3.yazı evrak işleri bitmez

4.öğrenci işleri sizden sorulur

5.dosyalar size bakar siz de dosyalara

6.öğretmenler ile müdürün arasında kalırsın

7.su müdür gitsede rahatlasak v.b.

8.

9.

gibi gider ama seker bir müdürle çalışırsanız rahat olursunuz

diyorumla atamanızın olduğu okula bağlı ben yukarıdakilerin hiçbirini yapmıyorum 4 yıldır müdür yardımcısıyım müdürüm iyi sağolsun diğerlerine benzemiyor

delete_end
Aday Memur
23 Mart 2010 21:49

Arkadaşlar rahat olun kimseyede kendinize laf sokturmayın .lafı çıktığı yere sokmayı bilin .yüzünüz yumşak olmasın .laf söylemeye gerek yok bakın yeterli.anlayan anlar .anlamayana anlatırsınız.okulda varlığınız belli olsun .hiç bir işi müdüre yönlendirmeyin.kendiniz çözün.gerektiğinde koltuğu sorun çıkaranın üstüne atıp ,sen otur diyebilin .korkmayın gelip oturamaz.cezadan korkmayın .dosyanız ne kadar kalınsa o kadar iyi noktaya geliyorsunuz ün salıyorsunuz .kanunlara ,yönetmeliklere dayalı kalmayın.yöneticilik göze almaktır herşeyi.öğretmeni koruyun ama yeri geldiğinde lafınızı esirgemeyin .velilere öğretmeni ezdirmeyin.bakın bakalım öğretmenler nasıl saygı duyuyorlar size ....

herkese başarılar...

23 Mart 2010 22:20

Ben de yazayım bir şeyler.Arkadaşlar, öğrenciler ve öğretmenler dersteyken odanızda idari işlere bakarsınız.Teneffüslerde öğretmen odasına uğramayı ihmal etmeyin.Arada bir bahçeye çıkın hava alırsınız:))Öğretmenlerle müdür arasında en kestirme yol siz olacağınız için öğretmenler problemlerini farklı yollardan size iletirler.Çözebileceğiniz problemi çözersiniz.Boyunuzdan büyük laf etmemeye dikkat edin.Müdürün yanlış yorumladığı yasalarla ilgili müdüre yanlış yaptığını sezdirin; baktınız yanlışa devam ediyor, açıklayın. Baktınız, inat ediyor, zaten sorumlu siz değilsiniz.İtici,otoriter,kibirli,bananeci olursanız kaybedersiniz.Her gün yapılacak düzenli işlerinizi aksatmayın.Karar vermeden önce çok düşünün verdiğiniz kararın arkasında durun.

cakirr
Daire Başkanı
23 Mart 2010 22:40

yalakalık yapın yeter başka bişi yapmanız gerekmez.

radloff
Şef
23 Mart 2010 22:57

bizler adam gibi kazanıp atandık kimseye yalakalık yapmayız, velev ki biri yaptı diyelim: ama hiçbir şey şuan senin yaptığın gibi durduk yere buraya abuk subuk şeyler yazıp kendine ana avrat sövdükmekten daha adice olamaz.

cakirr
Daire Başkanı
23 Mart 2010 23:04

kötü laf sahibine ....

ben gercekleri yazdım üzerine alınma.

radloff
Şef
23 Mart 2010 23:09

onursuz herif bi de ahlak dersi verme, toplumda senin gibi tipler de var. bunda bir nevi haz duyuyorlar. umarım öğretmen değilsindir.

cakirr
Daire Başkanı
23 Mart 2010 23:15

sen öğretmen değilsin, sokak ağazı ile konuşuyorsun.

Toplam 112 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi